Eşimin ailesi yüzünden eşimden soğudum

kocam diyor bir sürü sevgilim oldu geçmişte hepside çalışıyordu ama senin kadar uykuyu yorgunluğu problem edenini görmedim.sen ve senin çevren böyle düşünüyorsunuz diyordu sürekli.sonra kuzeni ve kuzeninin eşi 2 bayanda ölüyoz bitiyoz falan muhabbeti çevirince bende yüzüne vurdum bak herkes aynı düşünüyor demekki sadece ben ve çevrem değiliz dedim.gerçi işe yaradı mı emin de değilim buadamın değişeceğine hiç inancım kalmadı bu 2 ayda.
Desene eskilerle evlenseydin o zaman yakana mı yapıştık sanki diye. Ne kadar yaşamış sevgilisi ile de karşılaştırma yapıyor utanmadan? O karşılaştırma çok büyük kavga hatta bitiş sebebi ben diyeyim. Karşılaştırma yapmasına izin verme. Ve onun gönlü olacak diye kendini de hırpalama.

Ben çok fazla insanda sevmiyorum. 😂 Mecbur muyuz? Çalışırken insan görüyorum diyaloğ kuruyorum. Evimde ona göre yaşamak istiyorum. Bende muhafazakar değilim. O anlattığını diyen erkek değil kız olsa ve istediği patates değil bir kek çırp çay yaptım geliyorum dese gene istemem. 🤷
Aynen ben de sevmiyorum ya ev benim özel alanım, kişisel eşyammış gibi hissediyorum ve başkasının evimde olmasını istemiyorum. Sadece hazırlık ve hizmet kaynaklı değil sevmiyorum insan falan. Eşim bazen kavga esnasında sen zaten herkesten nefret ediyorsun falan diyo ama nefret değil bu samimi olmak zorunda mıyım ya ne gerek var 😂

Daha 2 aylık evliyim ama eşimden çok soğudum.Annesi cahil,halden anlamaz,ısrarcı ve kafasına koyduğunu yapan patavatsız bir kadın.Balayımızda hergün aradı ne yapıyorsunuz diye.Sevgiliyken hiç görüşmeyen kocam evlendikten sonra ailesinin evinden çıkmaz oldu,bide yakın oturuyoruz.Ben çalışıyorum haftaiçileri bitik oluyorum bu yüzden bir kaç görüşmeye gitmedim diye kocamla çok kavgalar ettik.Asla halimden anlamıyor ve yorgunluk muhabbetini büyüttüğümü söylüyor.En son mevzudan sonra iyice soğudum kocamdan.Annesi 3 haftadır köyde babası ve kardeşi aradı perşembe akşamı size çaya gelelim diye eşimde bana emrivakiyle evet dedirtti.Öncesinde çok işim var şunu yapcam bunu yapcam diye söylenmiştim bide eşime bilmesine rağmen gelin dedi.Bende eşime surat yaptım ama kayınbabamı gayet iyi ağırladım ve gönderdim.Aradan 10 gün geçti ben rahatsız olmama rağmen kavga çıkmasın diye sustum meğer beyefendi o gün babası gelene kadar ona surat yaptığım için bu hareketimden hiç hoşlanmamış.Başladı benimle kavga etmeye ararlarsa gelin dicem tabiki herşeyi sana soramam,onlara hayır diyemem vs.Kuzenlerine anlatmış (kuzenleri bu kızın suratı neden asık demişler,iyi insanlardır kötü niyetle yapmıyorlar) kuzenleri bile bana hak vermiş kıza sormadan iş yapma bu aniden gelip gitmelerin önünü kes diye.Şimdi hiçbişey olmamış gibi davranıyor ama ben çok soğudum ve 2 gündür yüzüne bile bakmıyorum nerdeyse.Hep kavga kavga dedi bende boşanalım dedim tamam dedi kavga ettiğimiz zaman bu beni çok soğuttu güvenim kalmadı resmen.Şunu bilin ki ben kp ve kv deye bir günde sinir olmadım bir sürü şey yaşandı.Şimdi ne yapmam gerektiğni bilmiyorum.Aylarca kavga dövüş bişiler anlatmaya çalıştım ama ilk kavgada eskileri önüme getirip yine beni suçladı,ben bu adama boşna aylarca konuşup sinir stres kavga çekmişim.Beni anlamaması çok zoruma gidiyo.Kuzenleri ile toplanmıştık gece saat 3 buçuk oldu evine gittiğimiz kişiler davet etmiyor benim kocam bana salonun diğer ucundan sesleniyor davet etsene insanları gece gece araba kullanmasınlar diye.Hep bi emrivaki daha yeni evliyiz diyorum eee noluyor yeni evli olunca diyo işleri olmasa ben dahada ısrar ederdim diyo.Ev temiz değil insanları nasıl ağırlıyım diyorum onlar takılmaz öyle şeye diyo.Çok bıktım ya gerçekten.Ne yapacağımı bilmiyorum artık.
Sakın çocuk yapma yoksa daha da batarsın, susma ve sınırlarını koru boşanma pahasına olsa bile, eğer susarsan eşin de ailesi de sırtına biner , eşinin kafasına vura vura öğret senden izin alması gerektiğini, sakın boşanmaktan korkma çünkü eşin bunu hissederse kullanır bu durumu, yorgunken kayın aileye gitmek ve onları ağırlamak zorunda değilsin, aynısı bana da yapıldı hem de defalarca evde büyük kavgalar çıkardım asla kabul etmedim , bosanmaktan çekinmedim şimdi masallah hepsi kuzu gibi oldu. Ayda yılda bir görüyorum herkesi , eşim de memnun ben de memnunum ama bu seviyeye kolay gelmedik ben aşırı inatçı ve kararlıydım. Ya bitecekti ya da düzelecekti başka da yolu yoktu , çocuk yapma aman aman , çalış ve paranla birikim yap gerekirse hiç eşine verme bile , ne zaman düzelir o zaman sen de düzel, evde hizmet etme eşine hiçbir anlamda , bırak ne hali varsa görsün, sana sormadan misafir çağırırsa çık avm ye arkadaşına git bırak kendisi ağırlasın. Ailesinin yüzüne de gülme bir sorun olduğunu hissettir ve uzak dur , mesafeni her zaman koru...

kocam diyor bir sürü sevgilim oldu geçmişte hepside çalışıyordu ama senin kadar uykuyu yorgunluğu problem edenini görmedim.sen ve senin çevren böyle düşünüyorsunuz diyordu sürekli.sonra kuzeni ve kuzeninin eşi 2 bayanda ölüyoz bitiyoz falan muhabbeti çevirince bende yüzüne vurdum bak herkes aynı düşünüyor demekki sadece ben ve çevrem değiliz dedim.gerçi işe yaradı mı emin de değilim buadamın değişeceğine hiç inancım kalmadı bu 2 ayda.
Size bu cümleyi kurdu ve sağ salim günlük hayatına devam etmesine izin verdiniz 🤦🏻‍♀️ eşim öyle bir şey söylese son cümlesi olurdu. Dilini ense kökünden koparırdım. Kendinize bunu niye yapıyorsunuz?

Aslaaa yapamam böyle bişey eve geldiğimizde ağzıma s*çar.Söyledim eşime bana sormadan birilerine evet dersen ben gider kendi işime bakarım hizmeti sen yaparsın dedim.Yaparım ama o insanlarda senin hakkında kötü düşünürler dedi,bende birtek annen düşünür kötü düğerleri sen bu kıza sormadın mı bizi çağırırken kızın işi varmış derler dedim ama anlamıyor asla yaaa.Hayır o kadar kuzenlerinde konuştu seninle demi hiçbişey olmamış gibi davranmak nedir ya insan bi konuşmaya çalışır.Bide en son eee napıyoruz dedim ayrılmak mı istiyosun gerçekten dedi hayır tabiki dedim,o zaman bundan sonra aynı olay yaşandığında ki tepkine bakacağız diyo o laf beni resmen buz gibi etti kocama karşı.Adam hala yapmaya devam edeceğim sen de kabul edeceksin demeye getiriyo.Bilmiyorum kafam çok karışık yüzünü bile görmeye tahammülüm yok ki ben bu adama çok aşıktım.
Sen de eşinin ağzına s....ç, çok cekinken ve korkak gördüm sizi, bu şekilde asla düzelmez...

Çok yalnızım kimsem yok ve onun için başka bir şehire taşındım.Kedimi bile istemedi gidip arkadaşıma sahiplendirdim.Çok zoruma gidiyo bu kadar fedakarlığın sonu böyle mi olacaktı.Yuva kurmak en büyük hayallerimden biriydi bu yüzden boşanmayada gücüm yok ama devam edecek gücüde bulamıyorum kendimde artık.
Böyle adamlara kul köle olursanız işte böyle olur , bedavaya fedakarlık yapilmaz yapılmamalı, en baştan ipleri vermişsin adama zaten , ne demek kedimi istemedi , suç sizde, bari bundan sonra akıllanın, bu adam sizi ezer mahveder ...

Desene eskilerle evlenseydin o zaman yakana mı yapıştık sanki diye. Ne kadar yaşamış sevgilisi ile de karşılaştırma yapıyor utanmadan? O karşılaştırma çok büyük kavga hatta bitiş sebebi ben diyeyim. Karşılaştırma yapmasına izin verme. Ve onun gönlü olacak diye kendini de hırpalama.
ya söylerken şimdi bişey dicem ama yanlış anlıcaksın sadece gördüklerimden örnek veriyorum falan gibi konuştuğu için büyütmedim yoksa bende o mevzularda çok tersimdir bunuda bilir merak etmeyin.

Eşiniz sizi eski sevgililerinizle karşılaştırmış ve öylece devam etmişsiniz , maşallah ne genişsiniz. Nasıl sindirebiliyorsunuz böyle lafları, aynı şeyi siz deseydiniz eski sevgililerim hiç böyle değildi sen değişiksin diye bakalım ne oluyordu. Herkesten önce siz kendinize saygı duyun. Adam size boşanma kartı gösteriyo pısıyosunuz köpek eğitir gibi eğitmeye çalışıyor sizi bi sonraki davranışına bakacaz bilmem ne diyerek. Bu yaşa kadar kocayla gelmediniz bu kadar korkak olmayın. Keskin sınırlarınız olsa eşiniz bunu bilir değiştiremeyeceği içinde paşa paşa gelir sorar size.

Ya ben misafir sevmem kafasını da anlamıyorum da, misafir girmeyen eve bereket girmez. Yarın bigün bişey olur arayanım soranım yok dersiniz. Ama misafir ağırlanırken de eşlerin ikisinin de gönüllü olması lazım. Misafir işi hoş beş işidir yani.
Bizim evde çocuk olana kadar hep bir misafir havası vardı, ama eşimle hep anlaşırdık servisleri ben yaparım bulaşıkları sen kaldırırsın v.s v.s... Misafir çağırırız ama pasta börek yapamam valla dışardan gelirken bişeyler al derim. O an almayı gözü yiyorsa alır gelir çağırır misafirini..
Ha şimdi çocuğum oldu o misafir dediklerimizin hepsi çocuğumun etrafında pervaneler.. zor günlerimde gelip destek oldular yeri geldi evimi temizlediler yeri geldi hastaneden çıkardılar. yeri geldi çocuğumu 1-2 saat emanet etmek zorunda kalıyorum.
Bu işler karşılıklı ablacım. Hiç kimse de kusura bakmasın. Bir tutturmuşsunuz ben misafir sevmiyorum..
Sadece kocanız patavatsız.. Patavatsız olduğu için onu boşayacaksanız siz bilirsiniz.

Herkesin misafir olayında sizde olduğu gibi dışardan pasta börek almak yok yalnız

Çeşit sayan tabağın bardağın uyumuna bakanla dolu bizim ülkemiz

Ki işten gelmiş yorgun insanın halinden anlamayan oğlumun evi deyip çöreklenmek isteyen zihniyette tam bunu yapacak cinsten

Ya da gerçekten bazı kadınların tek derdi ondan fazla çeşit yapayım gold tabaklarda sunayım gibi yarış oluyor. Dünyalarını bunun üstüne kuruyorlar

Eşiniz sizi eski sevgililerinizle karşılaştırmış ve öylece devam etmişsiniz , maşallah ne genişsiniz. Nasıl sindirebiliyorsunuz böyle lafları, aynı şeyi siz deseydiniz eski sevgililerim hiç böyle değildi sen değişiksin diye bakalım ne oluyordu. Herkesten önce siz kendinize saygı duyun. Adam size boşanma kartı gösteriyo pısıyosunuz köpek eğitir gibi eğitmeye çalışıyor sizi bi sonraki davranışına bakacaz bilmem ne diyerek. Bu yaşa kadar kocayla gelmediniz bu kadar korkak olmayın. Keskin sınırlarınız olsa eşiniz bunu bilir değiştiremeyeceği içinde paşa paşa gelir sorar size.
çok haklısınız bu sebeple 2 gündür yüzüne bile bakmıyorum ve inanın bunu bilerekte yapmıyorum içimden gelmiyor hiç.çok soğudum ve bunun farkında bakalım böyle devam edecek gibi görünüyor çünkü dediğim gibi içimden gelmiyor.o normal davranmaya çalışıyo ama benim bu halimi görünce o da soğuk yapıyor.kararlıyım böyle devam edeceğim bakalım nereye kadar dayanacak bu aradaki soğukluğa ha oldu oldu olmadı çekip gideceğim ufaktan ev bile bakmaya başladım.

Birşey itiraf edeyim mi babam biz çok küçükken bizi tek edip gitti bu yüzden hep bir terkedilme korkum var ve biri beni terk etmeden ben yapmalıyım kafasında yaşıyorum bu sebeple korkuyorum insanlar böyle düşününce ya olmuyor bizden boşanalım derse diye.Çok saçma ve yanlış bir düşünce farkındayım ama kendime de engel olamıyorum.
Babam bizi de terk etti kendisini hiç tanımadım bile, lakin psikoloji okuya okuya haklarımı ve ezilmemeyi öğrendim , hep güçlü oldum , kimseye pabuç bırakmadım, biraz psikologları dinleyin, Tülay kök, Fatih reşit Civelekoğlu, Tuğba kılıç, Ferhat Aslan, bu kişileri dinleyin , özellikle Tülay kök ün Sınırlar serisini öneriyorum, YouTube da var açın bakın, aşırı manipule olmuşsunuz, böyle çok ezilirsiniz ...

Daha 2 aylık evliyim ama eşimden çok soğudum.Annesi cahil,halden anlamaz,ısrarcı ve kafasına koyduğunu yapan patavatsız bir kadın.Balayımızda hergün aradı ne yapıyorsunuz diye.Sevgiliyken hiç görüşmeyen kocam evlendikten sonra ailesinin evinden çıkmaz oldu,bide yakın oturuyoruz.Ben çalışıyorum haftaiçileri bitik oluyorum bu yüzden bir kaç görüşmeye gitmedim diye kocamla çok kavgalar ettik.Asla halimden anlamıyor ve yorgunluk muhabbetini büyüttüğümü söylüyor.En son mevzudan sonra iyice soğudum kocamdan.Annesi 3 haftadır köyde babası ve kardeşi aradı perşembe akşamı size çaya gelelim diye eşimde bana emrivakiyle evet dedirtti.Öncesinde çok işim var şunu yapcam bunu yapcam diye söylenmiştim bide eşime bilmesine rağmen gelin dedi.Bende eşime surat yaptım ama kayınbabamı gayet iyi ağırladım ve gönderdim.Aradan 10 gün geçti ben rahatsız olmama rağmen kavga çıkmasın diye sustum meğer beyefendi o gün babası gelene kadar ona surat yaptığım için bu hareketimden hiç hoşlanmamış.Başladı benimle kavga etmeye ararlarsa gelin dicem tabiki herşeyi sana soramam,onlara hayır diyemem vs.Kuzenlerine anlatmış (kuzenleri bu kızın suratı neden asık demişler,iyi insanlardır kötü niyetle yapmıyorlar) kuzenleri bile bana hak vermiş kıza sormadan iş yapma bu aniden gelip gitmelerin önünü kes diye.Şimdi hiçbişey olmamış gibi davranıyor ama ben çok soğudum ve 2 gündür yüzüne bile bakmıyorum nerdeyse.Hep kavga kavga dedi bende boşanalım dedim tamam dedi kavga ettiğimiz zaman bu beni çok soğuttu güvenim kalmadı resmen.Şunu bilin ki ben kp ve kv deye bir günde sinir olmadım bir sürü şey yaşandı.Şimdi ne yapmam gerektiğni bilmiyorum.Aylarca kavga dövüş bişiler anlatmaya çalıştım ama ilk kavgada eskileri önüme getirip yine beni suçladı,ben bu adama boşna aylarca konuşup sinir stres kavga çekmişim.Beni anlamaması çok zoruma gidiyo.Kuzenleri ile toplanmıştık gece saat 3 buçuk oldu evine gittiğimiz kişiler davet etmiyor benim kocam bana salonun diğer ucundan sesleniyor davet etsene insanları gece gece araba kullanmasınlar diye.Hep bi emrivaki daha yeni evliyiz diyorum eee noluyor yeni evli olunca diyo işleri olmasa ben dahada ısrar ederdim diyo.Ev temiz değil insanları nasıl ağırlıyım diyorum onlar takılmaz öyle şeye diyo.Çok bıktım ya gerçekten.Ne yapacağımı bilmiyorum artık.

kendi eşimi ve bır cok benzer esı gordum oncelıkle erkekler sızın bayan olarak ıslerınızı anlamazlar, evde yıyecek olmasa ne var kı yabancı degılız derler, ya da ev temız sen abartıyorsun derler

o yuzden bence bır bayan cagırın kı, ev ıslerı daha az yorsun sızı. buna boyle bır cozum bulabılırız

aılesıne duskunluk konusuna gelınce, erkekler genelde aileci ama bazıları aılecı degılken aılecı oluyor cunku evlılıgı ya da kendını evını bır şov gıbı dusunp, herkese gosterme derdı oluyor. ya da esınden ılgısı hemen azalıyor ve kendı eskı hayatına, akraba ve aılesıne dönme durumu da oluyor.

ama cidden aynı şehirde yaşayan insanları evde yatılı agırlayacak kadar kordon bagı baglı bır tıp. ve ınanın bosanacaksınız ya da cekeceksınız durumu var. degısmez, duzelmez yanı. yukarı katımda oturan annesıne yemek verdıgımız yetmezmıs gıbı, aksam oturup cay ıcerken fılmı bolup bır bardak cay cıkaran bırıyle evlıyım.

benım kendımce gerekcelerım var. 2. evlılık, bazı maddı beklentıler, yas 41 vs vs ama gencsınız, ısınız de varsa bosanın derım. cunku cocuk olunca bu kez de cocuklu aılelerı basınıza bela edecek, cocugu da sıze yıkacak, annesı de sızden cıkmayacak derken sızı delırtecek bu adam.

Babam bizi de terk etti kendisini hiç tanımadım bile, lakin psikoloji okuya okuya haklarımı ve ezilmemeyi öğrendim , hep güçlü oldum , kimseye pabuç bırakmadım, biraz psikologları dinleyin, Tülay kök, Fatih reşit Civelekoğlu, Tuğba kılıç, Ferhat Aslan, bu kişileri dinleyin , özellikle Tülay kök ün Sınırlar serisini öneriyorum, YouTube da var açın bakın, aşırı manipule olmuşsunuz, böyle çok ezilirsiniz ...
hemde ne manüpülasyonnnn herşeyin farkındayım merak etmeyin.gözlerim hiç bu kadar açılmamıştı hatta.

Ben farklı bir açıdan tavsiye verecegim 13 senelik evliyim ilk zamanlar hevesi vardir evini eşini yuva kurmanın başarısını göstermek istiyordur zamanla geçer hayat yorar her gün böyle olmaz. Bırak biraz hevesini alsın hep böyle gider diye düşünme. Bunlar için kavga etmeyin sonra zaten herkes evine çekilecek ogrenecek eşin sana danismayi. Yıpratıcı mi evet ama geçici. Saclarimdaki beyazlardan geliyor bu bilgelik:)
Asla doğru değil, nasıl başlarsa öyle devam ediyor, en baştan tavrını koymak gerekiyor...

Aslaaa yapamam böyle bişey eve geldiğimizde ağzıma s*çar.Söyledim eşime bana sormadan birilerine evet dersen ben gider kendi işime bakarım hizmeti sen yaparsın dedim.Yaparım ama o insanlarda senin hakkında kötü düşünürler dedi,bende birtek annen düşünür kötü düğerleri sen bu kıza sormadın mı bizi çağırırken kızın işi varmış derler dedim ama anlamıyor asla yaaa.Hayır o kadar kuzenlerinde konuştu seninle demi hiçbişey olmamış gibi davranmak nedir ya insan bi konuşmaya çalışır.Bide en son eee napıyoruz dedim ayrılmak mı istiyosun gerçekten dedi hayır tabiki dedim,o zaman bundan sonra aynı olay yaşandığında ki tepkine bakacağız diyo o laf beni resmen buz gibi etti kocama karşı.Adam hala yapmaya devam edeceğim sen de kabul edeceksin demeye getiriyo.Bilmiyorum kafam çok karışık yüzünü bile görmeye tahammülüm yok ki ben bu adama çok aşıktım.
E o zaman kocan ağzına etmeye devam etsin ,şikayet etme .

" Boşanalım" dediğinde gerçekten gidip dava açman gerekirdi, şu an adli tatilse en azından babanın evine gitmeliydin ve eylülde ilk işin dava açmak olmalıydı. Ama sen boşanmayı öylesine demişsin, elinde patlamış. Bundan sonra adama boşanma lafını dersen " yav he he " der geçer, aynı tas hamam devam eder.

Haklısın annesi köyden dönecek bak ödüm kopuyo görüşmek zorunda kalacağız diye çünkü onlardan da çok soğudum.2 gündür doğru
Daha iki aylık evlilikte iyice tırsak olmuşsun, böyle ömür mü geçer… bunların çalışan kızı gelini yeğeni falan yok mu? Perşembe günü gelelim demek nedir ya? Daha yeni evli insanlara ne bu rahatlık… böyle ailenin oğlu ancak eşin gibi olur zaten. Allah kimseyi görgüsüzlerle karşılaştırmasın

hemde ne manüpülasyonnnn herşeyin farkındayım merak etmeyin.gözlerim hiç bu kadar açılmamıştı hatta.
Lütfen kendinizi ezdirmeyin, siz kendinize değer vermezseniz hiç kimse değer vermez , bırakın ne hali varsa görsün, evde asla hizmet etmeyin , bir süre yatak ilişkinize bile ara verin , sizdeki soğukluk ve tavır değişikliği onu dumura uğratacaktır, eşiniz size karşı nazik oldukça siz de yavaş yavaş ona göre karşılık verin iyi anlamda , ama o size zulmederken yemeğini yapar, cinsel ihtiyaçlarını karşılarsanız asla düzelmez, eşinizi sarsmanız gerekiyor, biraz kendi alanınıza çekilin uzaklaşın, bırakın ne hali varsa görsün, eşiniz olmadan arkadaşlarınızla vakit geçirin onsuz da huzurlu olduğunuzu gösterin, ona bağımlı olmayın, yorgunken kimseyi ağırlamaya çalışmayın, kavga ederse de etsin kendisi bilir, sakın boşanmaktan korkmayın siz korktukça daha da beter hale gelecek, bitecekse bitsin modunda olun , bırakın biraz da eşiniz çabalasın...

Herkesin misafir olayında sizde olduğu gibi dışardan pasta börek almak yok yalnız

Çeşit sayan tabağın bardağın uyumuna bakanla dolu bizim ülkemiz

Ki işten gelmiş yorgun insanın halinden anlamayan oğlumun evi deyip çöreklenmek isteyen zihniyette tam bunu yapacak cinsten

Ya da gerçekten bazı kadınların tek derdi ondan fazla çeşit yapayım gold tabaklarda sunayım gibi yarış oluyor. Dünyalarını bunun üstüne kuruyorlar
Yani yukarıda linç yemişim ama dediğim gibi misafir işi eşlerin birlikte karşılıklı organize edeceği bir konsepttir. Misafir eziyet değil hoş beş oluyorsa güzeldir. Eziyet olanlara da hayatımızdaki sınırları net koymalıyız. Ben şanslıyım demekki sınırlarımız belirlidir. Eşim sorar hafta sonuna xxxx'i çağıralım mı bende durumuma bakarım planım programım yok ve cazip gelmişse kabul ederim. Yok havamda değilsem etmem. Ama genel yapım misafiri severim ama misafirlerimde benim çalıştığımı bilen yorulduğumu bilen insanlar. Yok tabağım varaklımı yok pastanın yanında dolma var mı aramazlar.. Yeri gelir çay çekirdek yeri gelir et börek..
Gold tabak arayan tarzda insanlar hayat felsefem gereği çevremde olmadıkları için belki de bu sebepten bu rahatlığım..
Ha birde yatak odama benim müsadem olmadan kimse giremez.. 2 yıl sonra kayınvalidem bir kez girmek durumunda kaldı odama ondada mecburiyetten benim müsademle.. Kadın şöyle bir baktı aa dolabın yeri değişmiş ilk defa gördüm dedi..

Bence kadının tavrı duruşu ve evliliğinde ki dengeleri koruması çok önemli.. Eşiniz size öyle yada böyle hakaretler etmiş ve siz bir şekilde bunları kabul edip susmuşsunuz ve patlama noktasına gelmişsiniz.. Hoş burada patlayın.

Beraber mi yaşamış sevgilileriyle? Sen de diyemedin mi “benim sevgililerim de çalışıyorum diye haftasonu kahvaltıya götürürdü, sanmıyorum ki haftaiçi analarını çağırsınlar.” Çok pasifsin. Ağzıma s.. demen hele beni benden aldı.

Çok yalnızım kimsem yok ve onun için başka bir şehire taşındım.Kedimi bile istemedi gidip arkadaşıma sahiplendirdim.Çok zoruma gidiyo bu kadar fedakarlığın sonu böyle mi olacaktı.Yuva kurmak en büyük hayallerimden biriydi bu yüzden boşanmayada gücüm yok ama devam edecek gücüde bulamıyorum kendimde artık.
Kusura bakma ama ben bir yuva göremiyorum, tek gördüğüm kocanın hükümranlığı.

X