Eşimin ailesi yüzünden eşimden soğudum

Tüm suç konu sahibinde zaten , sınırlarından, öz değerinden bi haber evlenmiş...
O ilk konusunda kocası kvgile gidip gecelere kadar kalıyormuymuş neymiş, onu sorun etmiş. Birkaç yorumda " ne var gidip gelmesinde" denilmiş ve konusu kapanmış.

İsteyen konuyu okusun, aklımda kalanı kadar yazdım.

Hani bide hayvan sahiplenme olayı çok arttı ya anlamıyorum tamam çok güzel bişey hayvanları sahiplenelim sevelim falan iyi de kendimize bakamıyoruz bide kedi köpekle nasıl ilgileniyorsunuz anlamıyorum
Teyzemin bir kedisi var valla kocasından daha çok seviyor 😅Bu bir bağımlılık insana yük gelmiyor, hatta psikolojik olarak iyi bile geliyor...

Hani bide hayvan sahiplenme olayı çok arttı ya anlamıyorum tamam çok güzel bişey hayvanları sahiplenelim sevelim falan iyi de kendimize bakamıyoruz bide kedi köpekle nasıl ilgileniyorsunuz anlamıyorum
Valla kendime de bakıyorum kedime de bakıyorum. Her gün gözlerini, kulaklarını, burnunu temizlerim. Haftada bir tırnaklarını keserim. İki günde bir tararım. Aşısını aksatmam. Çocuğa nasıl bakılıyorsa hayvana da öyle bakılıyor. Daha az külfetli hatta. Okulu yok dersi yok bi yeri kopmuşçasına ağlamaz. Kakasını çişini bile kendi kendine yapabiliyor çocuktan farklı olarak. Neden ilgilenilmesin ki

Şaka bir yana benim kedim de var ve marula bile saldıran yemek isteyen bir kedi. Sürekli yemekte bizle oturur, her şeyi koklamak ister. Kimseyle oturup çay kahve bile içemem bana bağımlı gibi yaşıyor. Öyle olunca da misafirin tabağına çayına saldırıyor. Ee haliyle çoğu tiksiniyor. O yüzden ben de açıkçası insanları eve almak istemiyorum biraz da. Zaten genel olarak samimi ilişkiler kurmayı da çok sevmiyorum. Kedimi de odaya kapatmak istemiyorum.
E kedi sevmeyende bile bile geliyorsa işte bu problemdir ben bundan bahsediyorum. Sizde kedi varsa ve geliyorsam size ben o kediyi seven bir insan olmalıyım. Gelip kediyi birde ben gırlatmalıyım.

E kedi sevmeyende bile bile geliyorsa işte bu problemdir ben bundan bahsediyorum. Sizde kedi varsa ve geliyorsam size ben o kediyi seven bir insan olmalıyım. Gelip kediyi birde ben gırlatmalıyım.
Evet ama böyle bişey yok işte insanlarda. Mesela en yakın arkadaşım kedilerden nefret eder. Ben de kedimi onun için 2-3 saat kapatamam. 1 senedir evime davet etmedim, dışarda görüşüyoruz.

Bence kültürle alakalı, eşimin ailesi Doğulu ve gelinden hizmet bekleyen insanlar , onlara göre misafirlik dolmalar, etli yemekler , ağır yemekler demek ki bu hiç bana göre değil, eşim evlenirken ne kadar rahat oldugumu 2 yıl boyunca gördü ki beni evliliğe ikna etmek için de 2 yıl boyunca deyim yerindeyse köpek gibi peşimden koştu, evlenince de ailesi beklentiye girdi baktım olacak gibi değil cinnet geçirdim hepsini kapı dışarı ettim , eşim de huyumu ve tarzımı bildiği için bana karşı çıkamadı herseyi baştan söylemiştim çünkü, bence sorun baştan herşeyi konuşmamak, ben eşime ailenin bu hali ne ben mecbur muyum hizmet etmeye dediğim noktada bişey diyemedi çünkü evlenmeden önce kesin bir şekilde konuşup öyle evlenmiştim bu yüzden de en baştan tavrını koyman gerekiyor, eşim ısrarcı olursalar bosanacağımı iyi bildiği için herkesi susturmak ve durdurmak zorunda kaldı, bu denli ağır bir kültür içinde misafir ağırlamak pek keyifli değil bence, eşimle de evlenme sebebim kibar ve bana aşık olmasıydı 🤷‍♀️ Geleceğin ne getireceğini bilemem ama bildiğim ve emin olduğum bir şey varsa o da kendi değerimin daha önemli olduğu gerçeğidir...
İşte kültürel farklılıklar olabiliyor, onlarda öyle görmüşler öyle bekliyorlar ama sizin avantajınız eşinizle konuşmuşsunuz ve o sizi böyle kabul etmiş bu yüzden arkanızda durmak zorunda..
Sanırım konu sahibi hayat beklentilerini konuşmamış..

Şaka bir yana benim kedim de var ve marula bile saldıran yemek isteyen bir kedi. Sürekli yemekte bizle oturur, her şeyi koklamak ister. Kimseyle oturup çay kahve bile içemem bana bağımlı gibi yaşıyor. Öyle olunca da misafirin tabağına çayına saldırıyor. Ee haliyle çoğu tiksiniyor. O yüzden ben de açıkçası insanları eve almak istemiyorum biraz da. Zaten genel olarak samimi ilişkiler kurmayı da çok sevmiyorum. Kedimi de odaya kapatmak istemiyorum.
Ya gecen parkta bebeğimle otururken bir kedi yaklaştı bize , başta bebeğimi sevecek sandım ama tırnaklarını çıkardı resmen saldıracaktı o kadar korktum ki , hemen bebeğimi kucağıma aldım, eşim kediyi kovdu ama gitmedi çok değişik saldırgan bir kediydi, resmen travma oldu bende 😓 Ben kedileri uysal sanıyordum...

İşte kültürel farklılıklar olabiliyor, onlarda öyle görmüşler öyle bekliyorlar ama sizin avantajınız eşinizle konuşmuşsunuz ve o sizi böyle kabul etmiş bu yüzden arkanızda durmak zorunda..
Sanırım konu sahibi hayat beklentilerini konuşmamış..
Konu sahibi gibi davransaydım eşim de farklı bir kişiliğe evrilebilirdi o potansiyel vardı yani ama ben susmadım, başta eşim de mırın kırın yaptı sonra baktı bana sökmüyor 😅

Ya gecen parkta bebeğimle otururken bir kedi yaklaştı bize , başta bebeğimi sevecek sandım ama tırnaklarını çıkardı resmen saldıracaktı o kadar korktum ki , hemen bebeğimi kucağıma aldım, eşim kediyi kovdu ama gitmedi çok değişik saldır bir kediydi, resmen travma oldu bende 😓 Ben kedileri uysal sanıyordum...
Sokak kedileri hayatta kalmaya çalışıyorlar sokaklarda daha agresif olabiliyorlar. Ayrıca onlarında biz gibi karakterleri var bazıları ekstra huysuz olabiliyor. :))

Ya gecen parkta bebeğimle otururken bir kedi yaklaştı bize , başta bebeğimi sevecek sandım ama tırnaklarını çıkardı resmen saldıracaktı o kadar korktum ki , hemen bebeğimi kucağıma aldım, eşim kediyi kovdu ama gitmedi çok değişik saldır bir kediydi, resmen travma oldu bende 😓 Ben kedileri uysal sanıyordum...
Allah allah aç mıydı acaba. Şiddet falan gördüyse saldırganlaşmış olabilir :KK43:

Allah allah aç mıydı acaba. Şiddet falan gördüyse saldırganlaşmış olabilir :KK43:
Hiç bilemiyorum ilk defa başıma geldi, aniden bebeğimi kapmasaydım üzerine atlayacaktı, eşim ayağı ile tutarak müdahale etti , acaba bebekleri sevmiyorlar mi diye geçirdim içimden, belki de açtı 😵

Daha 2 aylık evliyim ama eşimden çok soğudum.Annesi cahil,halden anlamaz,ısrarcı ve kafasına koyduğunu yapan patavatsız bir kadın.Balayımızda hergün aradı ne yapıyorsunuz diye.Sevgiliyken hiç görüşmeyen kocam evlendikten sonra ailesinin evinden çıkmaz oldu,bide yakın oturuyoruz.Ben çalışıyorum haftaiçileri bitik oluyorum bu yüzden bir kaç görüşmeye gitmedim diye kocamla çok kavgalar ettik.Asla halimden anlamıyor ve yorgunluk muhabbetini büyüttüğümü söylüyor.En son mevzudan sonra iyice soğudum kocamdan.Annesi 3 haftadır köyde babası ve kardeşi aradı perşembe akşamı size çaya gelelim diye eşimde bana emrivakiyle evet dedirtti.Öncesinde çok işim var şunu yapcam bunu yapcam diye söylenmiştim bide eşime bilmesine rağmen gelin dedi.Bende eşime surat yaptım ama kayınbabamı gayet iyi ağırladım ve gönderdim.Aradan 10 gün geçti ben rahatsız olmama rağmen kavga çıkmasın diye sustum meğer beyefendi o gün babası gelene kadar ona surat yaptığım için bu hareketimden hiç hoşlanmamış.Başladı benimle kavga etmeye ararlarsa gelin dicem tabiki herşeyi sana soramam,onlara hayır diyemem vs.Kuzenlerine anlatmış (kuzenleri bu kızın suratı neden asık demişler,iyi insanlardır kötü niyetle yapmıyorlar) kuzenleri bile bana hak vermiş kıza sormadan iş yapma bu aniden gelip gitmelerin önünü kes diye.Şimdi hiçbişey olmamış gibi davranıyor ama ben çok soğudum ve 2 gündür yüzüne bile bakmıyorum nerdeyse.Hep kavga kavga dedi bende boşanalım dedim tamam dedi kavga ettiğimiz zaman bu beni çok soğuttu güvenim kalmadı resmen.Şunu bilin ki ben kp ve kv deye bir günde sinir olmadım bir sürü şey yaşandı.Şimdi ne yapmam gerektiğni bilmiyorum.Aylarca kavga dövüş bişiler anlatmaya çalıştım ama ilk kavgada eskileri önüme getirip yine beni suçladı,ben bu adama boşna aylarca konuşup sinir stres kavga çekmişim.Beni anlamaması çok zoruma gidiyo.Kuzenleri ile toplanmıştık gece saat 3 buçuk oldu evine gittiğimiz kişiler davet etmiyor benim kocam bana salonun diğer ucundan sesleniyor davet etsene insanları gece gece araba kullanmasınlar diye.Hep bi emrivaki daha yeni evliyiz diyorum eee noluyor yeni evli olunca diyo işleri olmasa ben dahada ısrar ederdim diyo.Ev temiz değil insanları nasıl ağırlıyım diyorum onlar takılmaz öyle şeye diyo.Çok bıktım ya gerçekten.Ne yapacağımı bilmiyorum artık.
İki aylık evlilikte böyle olduysaniz ileriyi dusunemiyorum bu durumlar artarak devam eder çünkü karsinizda inatçı dedigim dedik bi adam var çocuktan sonra düzelir diye düşünürsenizde çocuktan sonra herşey daha da beter oluyor.

Evet çalışıyorum yaklaşık olarak 16 yıldır.. Hemde sabah 7 akşam 5 :)
Misafir düzenimiz benzer o yüzden merak ettim bende çalışıyorum. Açıkcası böyle eksik arayan kusur bulmaya çalışan insanları sevmem ağırlamak istemem (mecburi akraba vs çıkarsa ayda yılda bir ağırlanıyor illa) ama onun dışında arkadaşlarımız falan hiç kasmayız hatta nöbet çıkışıyız diyince herkes eli kolu dolu gelir bi çay bi tatlı çerez maksat muhabbet😄 Burda konu sahibinin esas sorunu eşi, inanılmaz saygısız biri insan iki dakika eşime sorayım diyemiyorsa evlenmemeli. Ben ne misafir severim ne sevmem diyebilirim adamına göre seviyorum sanırım🙈😄

Daha 2 aylık evliyim ama eşimden çok soğudum.Annesi cahil,halden anlamaz,ısrarcı ve kafasına koyduğunu yapan patavatsız bir kadın.Balayımızda hergün aradı ne yapıyorsunuz diye.Sevgiliyken hiç görüşmeyen kocam evlendikten sonra ailesinin evinden çıkmaz oldu,bide yakın oturuyoruz.Ben çalışıyorum haftaiçileri bitik oluyorum bu yüzden bir kaç görüşmeye gitmedim diye kocamla çok kavgalar ettik.Asla halimden anlamıyor ve yorgunluk muhabbetini büyüttüğümü söylüyor.En son mevzudan sonra iyice soğudum kocamdan.Annesi 3 haftadır köyde babası ve kardeşi aradı perşembe akşamı size çaya gelelim diye eşimde bana emrivakiyle evet dedirtti.Öncesinde çok işim var şunu yapcam bunu yapcam diye söylenmiştim bide eşime bilmesine rağmen gelin dedi.Bende eşime surat yaptım ama kayınbabamı gayet iyi ağırladım ve gönderdim.Aradan 10 gün geçti ben rahatsız olmama rağmen kavga çıkmasın diye sustum meğer beyefendi o gün babası gelene kadar ona surat yaptığım için bu hareketimden hiç hoşlanmamış.Başladı benimle kavga etmeye ararlarsa gelin dicem tabiki herşeyi sana soramam,onlara hayır diyemem vs.Kuzenlerine anlatmış (kuzenleri bu kızın suratı neden asık demişler,iyi insanlardır kötü niyetle yapmıyorlar) kuzenleri bile bana hak vermiş kıza sormadan iş yapma bu aniden gelip gitmelerin önünü kes diye.Şimdi hiçbişey olmamış gibi davranıyor ama ben çok soğudum ve 2 gündür yüzüne bile bakmıyorum nerdeyse.Hep kavga kavga dedi bende boşanalım dedim tamam dedi kavga ettiğimiz zaman bu beni çok soğuttu güvenim kalmadı resmen.Şunu bilin ki ben kp ve kv deye bir günde sinir olmadım bir sürü şey yaşandı.Şimdi ne yapmam gerektiğni bilmiyorum.Aylarca kavga dövüş bişiler anlatmaya çalıştım ama ilk kavgada eskileri önüme getirip yine beni suçladı,ben bu adama boşna aylarca konuşup sinir stres kavga çekmişim.Beni anlamaması çok zoruma gidiyo.Kuzenleri ile toplanmıştık gece saat 3 buçuk oldu evine gittiğimiz kişiler davet etmiyor benim kocam bana salonun diğer ucundan sesleniyor davet etsene insanları gece gece araba kullanmasınlar diye.Hep bi emrivaki daha yeni evliyiz diyorum eee noluyor yeni evli olunca diyo işleri olmasa ben dahada ısrar ederdim diyo.Ev temiz değil insanları nasıl ağırlıyım diyorum onlar takılmaz öyle şeye diyo.Çok bıktım ya gerçekten.Ne yapacağımı bilmiyorum artık.
Aramıza hosgeldin diyorum. Seninki çok erken belli etmiş kendini ayol. Çalışıyor musun peki ? Korunuyor musun?

X