Eşimin ailesi yüzünden eşimden soğudum

Çok yalnızım kimsem yok ve onun için başka bir şehire taşındım.Kedimi bile istemedi gidip arkadaşıma sahiplendirdim.Çok zoruma gidiyo bu kadar fedakarlığın sonu böyle mi olacaktı.Yuva kurmak en büyük hayallerimden biriydi bu yüzden boşanmayada gücüm yok ama devam edecek gücüde bulamıyorum kendimde artık.
Kedini bırakıp bu dağ ayısını mı aldın eve? Boşanmaya gücün yoksa o kelimeyi tartışmada kullanma, adam çaresizliğini iyice anlamasın bari. Kediye üzüldüm sadece :KK43:

Sevgililiğiniz ne kadar sürdü. Yani daha 2 aylık evlisiniz, en ufak birşeyde boşanalım demek çok yanlış ve evliliği ihtibarsızlaştırır.

O bildiğin kararlarını sana dayatma derdinde en başta alıştırayım diyor sanırım
Böyle konulardan ayrılırsa zaten bırak ondan bi cacık olmaz.. hiçde üzülme

Sen kesin ve kararlı ol .
3 yıldır birlikteyiz toplamda.Evet haklısın boşanırsa boşansın ya
Bu aileyle don/g*t gibi yaşama sevdasının sinyalini vermiyorlar.
Benim ablamin eşi, ablamla tanıştığında ve toplamda 6 yil boyunca, ailesini görmeyi birakin doğru düzgün telefonla bile görüşmezdi.
Nezaman ayni çatı altına girildi ozaman başladı aile sevdasi. Birde sadece anne/baba/kardeş değil. İçik çüçük aile sevdasi.
Makedonyada uni okuyan kuzen bile çıktı piyasaya :)
Benim kendi eşimde benzer.
10 senedir beraberiz. 8 sene beraber yaşadık. Daha 2 sene önce evlendik. Dahada dikkatli olamazdim yani.
Nezaman evlendik bütün kuzenleri bize doluştu.
2/3 ayda bir aile boyu gelip 7-10 gün kalıyorlar. Çalışıyorum ve çocuğum var ama umurlarında değil. Çoğunu sevdiğim için sorun etmiyorum ve eşim herşeyi kendi yapiyor ama bu insanlar hiç piyasada yoktu biz sevgiliyken
ahh ahhhh çok iyi anlıyorum seni.Ben birdahaki size gelelim mi diye aradıklarında bana sormazsa eğer yada emrivakiyle kafasını sallayıp gelsinler derse yüzüğü çıkarıp masaya koyup evden gideceğim.Çok ciddiyim artık yapacağım bunu.Hakkımızda hayırlısı yaşayıp göreceğiz.

Acaba o demeden, cumartesi babanları davet edeceğim veya, pazar günü kuzenlerini/kuzenlerimi davet ettim o güne kadar hazırlık yapmam lazım kimseye haber verme gibi siz mi yönetseniz bu misafirlik işini. Yani ben davet ederim sen bana bırak gibi davransanız nasıl olur? Kalma mevzusunu da direkt misafirlerinizle lafı gelince ben kalma işini sevmiyorum herkesin evi köyü var herkes evine diye şakayla karışık atarsınız ortaya. hani kararları ben veririm gibi takılın. son sözü siz söyleyin. bide boş yere boşanalım gibi laflar etmeyin. Eğer ciddiyseniz meselenizde Ben kimseye mecbur değilim ayakları üzerinde duran biriyim bir gün ağlarım iki gün ağlarım çekemem seni ömür boyu gibi laflar daha ağır geliyor onlara genelde :)

2 aylık evlisin üstelik cahillll dediğin kadının doğurduğu adamla. Kendin etmiş kendin bulmuşsun adam sevgiliykende kesin böyleydi sen " BAK BEN BUNU NASİL DEGİSTİRİRİM" demissindir.
saçam sapan bilmeden etmeden yorum yapma.sevgiliyken her haftasonu beraberdik ve aramazlardı bile bunu.bir defa annesi aradı aaa pardon diğer kardşini arayacaktım diyip kapattı.hep anlatırdı annamle asla anlaşamıyoruz aynı evin içinde 10 dk kalamıyoruz diye.35 yaşında aynı şehirde yıllarca farklı evlerde yaşadı ailesiyle kalmadı.öyle bir sinyal yoktu bende kimseyi yontarım diye düşünerek çıkmadım yola.

Aslaaa yapamam böyle bişey eve geldiğimizde ağzıma s*çar.Söyledim eşime bana sormadan birilerine evet dersen ben gider kendi işime bakarım hizmeti sen yaparsın dedim.Yaparım ama o insanlarda senin hakkında kötü düşünürler dedi,bende birtek annen düşünür kötü düğerleri sen bu kıza sormadın mı bizi çağırırken kızın işi varmış derler dedim ama anlamıyor asla yaaa.Hayır o kadar kuzenlerinde konuştu seninle demi hiçbişey olmamış gibi davranmak nedir ya insan bi konuşmaya çalışır.Bide en son eee napıyoruz dedim ayrılmak mı istiyosun gerçekten dedi hayır tabiki dedim,o zaman bundan sonra aynı olay yaşandığında ki tepkine bakacağız diyo o laf beni resmen buz gibi etti kocama karşı.Adam hala yapmaya devam edeceğim sen de kabul edeceksin demeye getiriyo.Bilmiyorum kafam çok karışık yüzünü bile görmeye tahammülüm yok ki ben bu adama çok aşıktım.
Sırf şu laf için evi başına yıkardım. Hadi çağırıyosan çağır misafir ben yatıyorum der yatardım =)

Daha 2 aylık evliyim ama eşimden çok soğudum.Annesi cahil,halden anlamaz,ısrarcı ve kafasına koyduğunu yapan patavatsız bir kadın.Balayımızda hergün aradı ne yapıyorsunuz diye.Sevgiliyken hiç görüşmeyen kocam evlendikten sonra ailesinin evinden çıkmaz oldu,bide yakın oturuyoruz.Ben çalışıyorum haftaiçileri bitik oluyorum bu yüzden bir kaç görüşmeye gitmedim diye kocamla çok kavgalar ettik.Asla halimden anlamıyor ve yorgunluk muhabbetini büyüttüğümü söylüyor.En son mevzudan sonra iyice soğudum kocamdan.Annesi 3 haftadır köyde babası ve kardeşi aradı perşembe akşamı size çaya gelelim diye eşimde bana emrivakiyle evet dedirtti.Öncesinde çok işim var şunu yapcam bunu yapcam diye söylenmiştim bide eşime bilmesine rağmen gelin dedi.Bende eşime surat yaptım ama kayınbabamı gayet iyi ağırladım ve gönderdim.Aradan 10 gün geçti ben rahatsız olmama rağmen kavga çıkmasın diye sustum meğer beyefendi o gün babası gelene kadar ona surat yaptığım için bu hareketimden hiç hoşlanmamış.Başladı benimle kavga etmeye ararlarsa gelin dicem tabiki herşeyi sana soramam,onlara hayır diyemem vs.Kuzenlerine anlatmış (kuzenleri bu kızın suratı neden asık demişler,iyi insanlardır kötü niyetle yapmıyorlar) kuzenleri bile bana hak vermiş kıza sormadan iş yapma bu aniden gelip gitmelerin önünü kes diye.Şimdi hiçbişey olmamış gibi davranıyor ama ben çok soğudum ve 2 gündür yüzüne bile bakmıyorum nerdeyse.Hep kavga kavga dedi bende boşanalım dedim tamam dedi kavga ettiğimiz zaman bu beni çok soğuttu güvenim kalmadı resmen.Şunu bilin ki ben kp ve kv deye bir günde sinir olmadım bir sürü şey yaşandı.Şimdi ne yapmam gerektiğni bilmiyorum.Aylarca kavga dövüş bişiler anlatmaya çalıştım ama ilk kavgada eskileri önüme getirip yine beni suçladı,ben bu adama boşna aylarca konuşup sinir stres kavga çekmişim.Beni anlamaması çok zoruma gidiyo.Kuzenleri ile toplanmıştık gece saat 3 buçuk oldu evine gittiğimiz kişiler davet etmiyor benim kocam bana salonun diğer ucundan sesleniyor davet etsene insanları gece gece araba kullanmasınlar diye.Hep bi emrivaki daha yeni evliyiz diyorum eee noluyor yeni evli olunca diyo işleri olmasa ben dahada ısrar ederdim diyo.Ev temiz değil insanları nasıl ağırlıyım diyorum onlar takılmaz öyle şeye diyo.Çok bıktım ya gerçekten.Ne yapacağımı bilmiyorum artık.
O stres bi süre sonra seni sağlığından eder haberin olsun böyle hödük biri için de sağlığından olmaya değmez . Ömür boyu değişmez bu haberin olsun dersen ki katlanırım devam et yoksa valla yazık edeceksin kendine

Ben farklı bir açıdan tavsiye verecegim 13 senelik evliyim ilk zamanlar hevesi vardir evini eşini yuva kurmanın başarısını göstermek istiyordur zamanla geçer hayat yorar her gün böyle olmaz. Bırak biraz hevesini alsın hep böyle gider diye düşünme. Bunlar için kavga etmeyin sonra zaten herkes evine çekilecek ogrenecek eşin sana danismayi. Yıpratıcı mi evet ama geçici. Saclarimdaki beyazlardan geliyor bu bilgelik:)
ayy allahıminşallah dediğiniz gibidir ya.Çok teşekkürler :)

2 ayda kv ve kp ile olan ilişkiniz nasıl bu hale geldi daha çok yeni bilmiyorum ben anne baba yıllarca bize emek verdi büyüttü elbette gelecekler, gelmeliler bağlar kopmamalı düşüncesindeyim ayrıca telefonda etmişler kv burada yoksa açıkcası kp her gün yemeğe davet ederdim, yanlış anlayın bende çalışıyorum, 18 yıllık evliyim yemek konusunu büyütmem hızla ne varsa yaparım ancak sizinle aramızdaki fark diyebileceğim eşim beni yormaz ben yemek yaparım, o bulaşık yıkar, çay servisi yapar misafirler gitsin temizliği beraber yaparız gibi
ben yapamam zaten iş çıkışı spora gidiyoruz biz bile dışarda yiyoruz evde 2 gün yemek pişiyo max.

Ynlış yetiştirildğini ve bu düzeni normal gördüğünü düşünüyorum.Bu yüzden biraz daha zamana bırakıp bişeyler değişecek mi görmek istiyorum.Ha baktım olmadı zaten boşanacağım.Bu zamana kadar hep kendi ayaklarımın üstünde durdum bundan sonrada yaparım evelallah.
Çok iyi korunun

Ya çok tezcanlısınız, neden daha 3 yıllık ilişki de boşanalım dersiniz anlamıyorum. Zaten birşeyler yoluna girmezse evliliğin gideceği yer boşanmadır. Ve zaten onu o gün anlarsınız. Siz hiç tavır koymayıp sinmişsiniz her denileni kabul etmişsiniz şimdi size saygı duymasını istiyorsunuz. Size saygı duymazsa eşiniz evine bağlanmaz ki.
Ayrıca bir hanımefendi daha demiş eşiniz ilk zamanlarda evini ve başarısını göstermek istiyordur Bu tespit gerçekten doğru.. İlk zamanlarda yeni evlenen erkekler evlerini ve başarılarını göstermek istiyorlar. Ama bir süre sonra misafir davet etmekten sıkılıyorlar Tv karşısında uzanıp pijamayla maç izlemek daha keyifli.
Ha ayrıca misafir yanında eşim bana emrivaki yaptığında istemiyorum diye surat asmazdım. Eşimin ağzının payını teşekkürler hayatım benim ağzım dilim yok ben konuşamam hatta beynim yok davet etmeyi düşünemem. Benim yerime düşünüp bizim adımıza karar verdiğin için derdim.
Yani bi kendinizi aynada inceleyip eleştiri yapın karşınızdakinin sizin sınırlarınızı aşması için tavizleri siz veriyorsunuz. Eve misafir habersiz çağırıyorsa bu onun problemi ben hiçbir şey hazırlamam. Elalemin ne düşündüğü de umrumda olmaz elalem önce kendi çöplüğüne baksın derim. Olur biter.

Ben farklı bir açıdan tavsiye verecegim 13 senelik evliyim ilk zamanlar hevesi vardir evini eşini yuva kurmanın başarısını göstermek istiyordur zamanla geçer hayat yorar her gün böyle olmaz. Bırak biraz hevesini alsın hep böyle gider diye düşünme. Bunlar için kavga etmeyin sonra zaten herkes evine çekilecek ogrenecek eşin sana danismayi. Yıpratıcı mi evet ama geçici. Saclarimdaki beyazlardan geliyor bu bilgelik:)
Aynen öyle. İlk zamanlar herkesi çağıralım davet edelim kafasındaydı eşim. Sonra ben durdum dedim ki "tamam davet edelim, çayı demler otururum servisi yaparsın" Çalışıyorum çünkü elaleme hizmet edemem ve ben misafirden nefret ederim. Birkaç kez çağırdı misafir. "Hayatım çayları tazeler misin" lafını duyunca, insanlar gece 2-3'te kalktıklarında "Sen mutfağı temizler öyle gelirsin ben yatıyorum"ları işitince bir daha bana sormadan iş yapmaması gerektiğini anladı. Ha bana sorsa da asla tüm yükü üstlenmem. Hizmeti ben yapıyorsam misafirler gittikten sonra ortalığı toparlar.

3 yıldır birlikteyiz toplamda.Evet haklısın boşanırsa boşansın ya

ahh ahhhh çok iyi anlıyorum seni.Ben birdahaki size gelelim mi diye aradıklarında bana sormazsa eğer yada emrivakiyle kafasını sallayıp gelsinler derse yüzüğü çıkarıp masaya koyup evden gideceğim.Çok ciddiyim artık yapacağım bunu.Hakkımızda hayırlısı yaşayıp göreceğiz.

Emrivaki yapmasi çok fena. Boşan veya ayril diyemem ama kesinlikle tavrini koy.
Gelen misafirin suçu yok. Onlarda sana danişildi saniyordur

Ya çok tezcanlısınız, neden daha 3 yıllık ilişki de boşanalım dersiniz anlamıyorum. Zaten birşeyler yoluna girmezse evliliğin gideceği yer boşanmadır. Ve zaten onu o gün anlarsınız. Siz hiç tavır koymayıp sinmişsiniz her denileni kabul etmişsiniz şimdi size saygı duymasını istiyorsunuz. Size saygı duymazsa eşiniz evine bağlanmaz ki.
Ayrıca bir hanımefendi daha demiş eşiniz ilk zamanlarda evini ve başarısını göstermek istiyordur Bu tespit gerçekten doğru.. İlk zamanlarda yeni evlenen erkekler evlerini ve başarılarını göstermek istiyorlar. Ama bir süre sonra misafir davet etmekten sıkılıyorlar Tv karşısında uzanıp pijamayla maç izlemek daha keyifli.
Ha ayrıca misafir yanında eşim bana emrivaki yaptığında istemiyorum diye surat asmazdım. Eşimin ağzının payını teşekkürler hayatım benim ağzım dilim yok ben konuşamam hatta beynim yok davet etmeyi düşünemem. Benim yerime düşünüp bizim adımıza karar verdiğin için derdim.
Yani bi kendinizi aynada inceleyip eleştiri yapın karşınızdakinin sizin sınırlarınızı aşması için tavizleri siz veriyorsunuz. Eve misafir habersiz çağırıyorsa bu onun problemi ben hiçbir şey hazırlamam. Elalemin ne düşündüğü de umrumda olmaz elalem önce kendi çöplüğüne baksın derim. Olur biter.
kocam evden çalışıyo istediği saatte kalkıyo işi rahat bu yüzden benim halimden anlamıyor.evet biraz fazla taviz vermiş bulundum kaybetme korkusundan ama artık vermeyeceğim çok kararlıyım bu konuda.yani demek istediğim onun yeterli gücü var misafir ağırlamak için öyle tv karşısına uzanıp bıkıp aman çağırmayayım diye bir duruma gireceğini sanmıyorum.

Emrivaki yapmasi çok fena. Boşan veya ayril diyemem ama kesinlikle tavrini koy.
Gelen misafirin suçu yok. Onlarda sana danişildi saniyordur
misafirinde suçu var kaynanamın en büyük hobisi gezmek sürekli.biliyorlar haftaiçi çalıştığımı yorgun olduğumu ama yine de arayip bu teklifte bulunuyorlar.kocam sürekli nadir oluyor böyle şeyler sen büyütüyorsun diyo ama ben çok eminim böyle evet demeye devam ederse ardı arkası kesilmeyecek.ilerde fazla olmayacağının garantisini verebiliyor musun dediğimde ses yok çünkü kendisi de annesinin huyunu biliyo.

Aynen öyle. İlk zamanlar herkesi çağıralım davet edelim kafasındaydı eşim. Sonra ben durdum dedim ki "tamam davet edelim, çayı demler otururum servisi yaparsın" Çalışıyorum çünkü elaleme hizmet edemem ve ben misafirden nefret ederim. Birkaç kez çağırdı misafir. "Hayatım çayları tazeler misin" lafını duyunca, insanlar gece 2-3'te kalktıklarında "Sen mutfağı temizler öyle gelirsin ben yatıyorum"ları işitince bir daha bana sormadan iş yapmaması gerektiğini anladı. Ha bana sorsa da asla tüm yükü üstlenmem. Hizmeti ben yapıyorsam misafirler gittikten sonra ortalığı toparlar.
harikasınız valla çok politik yaklaşmışsınız olaya tebrikler.

Ya ben misafir sevmem kafasını da anlamıyorum da, misafir girmeyen eve bereket girmez. Yarın bigün bişey olur arayanım soranım yok dersiniz. Ama misafir ağırlanırken de eşlerin ikisinin de gönüllü olması lazım. Misafir işi hoş beş işidir yani.
Bizim evde çocuk olana kadar hep bir misafir havası vardı, ama eşimle hep anlaşırdık servisleri ben yaparım bulaşıkları sen kaldırırsın v.s v.s... Misafir çağırırız ama pasta börek yapamam valla dışardan gelirken bişeyler al derim. O an almayı gözü yiyorsa alır gelir çağırır misafirini..
Ha şimdi çocuğum oldu o misafir dediklerimizin hepsi çocuğumun etrafında pervaneler.. zor günlerimde gelip destek oldular yeri geldi evimi temizlediler yeri geldi hastaneden çıkardılar. yeri geldi çocuğumu 1-2 saat emanet etmek zorunda kalıyorum.
Bu işler karşılıklı ablacım. Hiç kimse de kusura bakmasın. Bir tutturmuşsunuz ben misafir sevmiyorum..
Sadece kocanız patavatsız.. Patavatsız olduğu için onu boşayacaksanız siz bilirsiniz.

Birşey itiraf edeyim mi babam biz çok küçükken bizi tek edip gitti bu yüzden hep bir terkedilme korkum var ve biri beni terk etmeden ben yapmalıyım kafasında yaşıyorum bu sebeple korkuyorum insanlar böyle düşününce ya olmuyor bizden boşanalım derse diye.Çok saçma ve yanlış bir düşünce farkındayım ama kendime de engel olamıyorum.
Bir sonraki maaşınızla hemen kadın doğum uzmanına gidip 3 yıl korumalı iğne yaptırın. Boşanacak gibi durmuyorsunuz huzurunuzu sağlayana kadar çocuk yapmamayı garantileyin. Çocuk olduğu an erkek tarafı evinizin içinde olucak çünkü. O yüzden çok sağlam korunun.

X