Eşimin ailesi yüzünden eşimden soğudum

Yahu yeni evlilikte tabiki eliniz ayağınıza dolaşacak siz ne zannediyorsunuz ki evliliğin ilk gününden adana kebap yapmayı mı öğreneceğiz tabiki hayır.
Bu bizim geleneklerimizden kaynaklanıyor, Yeni evlilere, yeni taşınanlara hayırlı olsuna hoşgeldine gidilir. Yeni gelinse evi çeyizi görülür.

Benim çeyizim yoktu mesela :halay: buradaki arkadaşların evliliklerinden 1-2 yıl geçip düzenleri oturunca ne dediğimi anlayacaklar.
ayrıca siz o evin hizmetkarı değil hanımefendisisiniz. Siz kendinizi hizmetkar diye tanımlayıp her gelene hizmet edeceğim diye düşünürseniz o gemi yürümez. Önce insanın kendisine ve hayatına bakışı değişmeli.
Yeni evli değilim. 😂 1-2 yılı geçeli çook oldu. Evimin hanımefendisi olmak için evime habire birilerini doldurmam mı lazım? 😂

Herkes misafir sevmek zorunda değil, mesela ben öyle kalabalık sevmem, kendi samimi birkaç arkadaş dışında kimseyi evime doluşturamam, gece gündüz kimseye hizmet edemem , çalışan kadınım evinde kafamı dinlemek isterim, evlendim diye garson gibi eş dost akrabaya hizmet edecek halim yok , aşırı yanlış bir düşünce...
Yani bileyim gece gündüz hizmet etmek olarak hiç bakmıyorum olaylara da yani ne bileyim çay demlemek bana zulm hiç gelmedi çay bardağına çay doldurunca da kimseye hizmet etmiş gibi hissetmedim.. Kocamdan aşkım kalkmışken banada çay doldurur musun dediğim de eşimde yadsımadı..

Sevmiyorsanız da benim zorumla sevecekte değilsiniz problem değil yani.. Sadece bana garip geliyor.. belki misafirleri ağırlama biçimlerimiz ve misafirlerimizle olan samimiyetlerimizdendir..

Sanırım sorun siz beklentilerinizi karşılayan erkeklerle evlenmemişsiniz. Sevdiğinizi düşündüğünüz esnada diğer sizin için önemli hususlara bakmamışsınız yada görememişsiniz..
Neyse hayırlısı..

Habireden kastınız nedir. Sizin arkadaş eş dost çevreniz saygısız ve anlayışsızsa biz ne yapalım hanımefendi :) ister doldurun ister boşaltın orası da sizin bileceğiniz iş. Ben misafir severim benim misafirimde adabını bilir.

Kocasına karşı icraati yok, sonra gelmiş burada yorumumu beğenmeyip küfürlü karşılık veriyor.

Dediğim şey de " dediklerin anca lafta kalıyor, icraat yok"

Ya sabır!
Zamanla ne demek istediğimizi anlayacak ama o zaman da iş işten geçecek, konu sahibi aşırı pasif ve korkak, eşi resmen hükmetmiş herşeye , sinirini de buradaki kişilerden çıkarıyor , aynısını eşine yapsa keşke...

Daha 2 aylık evliyim ama eşimden çok soğudum.Annesi cahil,halden anlamaz,ısrarcı ve kafasına koyduğunu yapan patavatsız bir kadın.Balayımızda hergün aradı ne yapıyorsunuz diye.Sevgiliyken hiç görüşmeyen kocam evlendikten sonra ailesinin evinden çıkmaz oldu,bide yakın oturuyoruz.Ben çalışıyorum haftaiçileri bitik oluyorum bu yüzden bir kaç görüşmeye gitmedim diye kocamla çok kavgalar ettik.Asla halimden anlamıyor ve yorgunluk muhabbetini büyüttüğümü söylüyor.En son mevzudan sonra iyice soğudum kocamdan.Annesi 3 haftadır köyde babası ve kardeşi aradı perşembe akşamı size çaya gelelim diye eşimde bana emrivakiyle evet dedirtti.Öncesinde çok işim var şunu yapcam bunu yapcam diye söylenmiştim bide eşime bilmesine rağmen gelin dedi.Bende eşime surat yaptım ama kayınbabamı gayet iyi ağırladım ve gönderdim.Aradan 10 gün geçti ben rahatsız olmama rağmen kavga çıkmasın diye sustum meğer beyefendi o gün babası gelene kadar ona surat yaptığım için bu hareketimden hiç hoşlanmamış.Başladı benimle kavga etmeye ararlarsa gelin dicem tabiki herşeyi sana soramam,onlara hayır diyemem vs.Kuzenlerine anlatmış (kuzenleri bu kızın suratı neden asık demişler,iyi insanlardır kötü niyetle yapmıyorlar) kuzenleri bile bana hak vermiş kıza sormadan iş yapma bu aniden gelip gitmelerin önünü kes diye.Şimdi hiçbişey olmamış gibi davranıyor ama ben çok soğudum ve 2 gündür yüzüne bile bakmıyorum nerdeyse.Hep kavga kavga dedi bende boşanalım dedim tamam dedi kavga ettiğimiz zaman bu beni çok soğuttu güvenim kalmadı resmen.Şunu bilin ki ben kp ve kv deye bir günde sinir olmadım bir sürü şey yaşandı.Şimdi ne yapmam gerektiğni bilmiyorum.Aylarca kavga dövüş bişiler anlatmaya çalıştım ama ilk kavgada eskileri önüme getirip yine beni suçladı,ben bu adama boşna aylarca konuşup sinir stres kavga çekmişim.Beni anlamaması çok zoruma gidiyo.Kuzenleri ile toplanmıştık gece saat 3 buçuk oldu evine gittiğimiz kişiler davet etmiyor benim kocam bana salonun diğer ucundan sesleniyor davet etsene insanları gece gece araba kullanmasınlar diye.Hep bi emrivaki daha yeni evliyiz diyorum eee noluyor yeni evli olunca diyo işleri olmasa ben dahada ısrar ederdim diyo.Ev temiz değil insanları nasıl ağırlıyım diyorum onlar takılmaz öyle şeye diyo.Çok bıktım ya gerçekten.Ne yapacağımı bilmiyorum artık.
Canım sen evin tek gelinisin sanırım? Yeni evlisin böyle acemililikler olur ben 2 yıllık evliyim hala eşimin saçmasapan davranişları olur ama ilk aylarımıza göre düzeliyo yani bence zamana bırak pes etme eşinle sakin zamanda sürekli konuş sürekli konuş zamanla anlayacaktır. Kayınvaliden sıkıntı anlayışsız evet çok zor benimde ilk balayımda 50 kere aramışlardı bizi seni çok iyi anlıyorum. Ama şöyle düşün sen kendinden eminsen ben hata yapmıyorum diyosan bekle bence ulu orta konuş diye yorum yapan arkadaşlara da aldırış etme daha yeni evlisin anlamazlar tartışma çıkarırlar haksız olursun. Boşan diyenlere de bakma onlar her şeyi kolay zannediyolar ortalıkta evli kalmadı zaten. Herkes evliliğinde problem yaşıyo herkes zorlanıyo aynı şekilde bende öyleyim o zor günlerde aklımdan boşanmak da geçse maalesef bu da çözüm değil

Ya bu okuma meselesi de değil.. Ne okumamışlar var ellerinden öpülesi.. Ne okumuşlar var saçı başı yolunası..
İnsan işte buda böyle çıkmış ama arkadaş analiz edememiş bence.. yani görememiş..

Habireden kastınız nedir. Sizin arkadaş eş dost çevreniz saygısız ve anlayışsızsa biz ne yapalım hanımefendi :) ister doldurun ister boşaltın orası da sizin bileceğiniz iş. Ben misafir severim benim misafirimde adabını bilir.
Bir şey yapın diye yazmıyorum hanımefendi burası forum ya hani. Siz kendi misafirleriniz ile takılıp dünyadan bir haber olup yorum yapınca karşılık alıyorsunuz durum bu. Eşim bana çay doldururken gocunmaz diyorsunuz konu sahibinin eşi hizmeti ben yaparsam misafirler senin hakkında kötü düşünürler diyor ya hani az çok belli adamın kumaşı ve gelen misafirler. Bu ülkenin erkek tarafının yüzde yetmişi 10 kişi gelir pasta börek getir desen bir kutu kuru pasta ile çıkar gelir arkasında da misafir diye gittik yemeği biz götürdük diye lafını yapar.😂 Bize 1-2 yıllık evliler oturtular demişsiniz sizden daha uzun süredir evliyiz zaten.😂 10 kişi toplanıp onlara hiç durmadan çay doldurunca iki kişi zor yetişiyoruz valla. Çaycı gibi hissediyorum kendimi. Adabini bilmeyen bir misafir denk gelirse anlarsınız. Herkes aynı tornadan çıkmıyor malum. Eşi seçersin dostu seçersin ama eşin akrabasını seçemiyorsun.

Son düzenleme:
Biz sevmiyoruz. Saygılı da sevmiyoruz saygısız da sevmiyoruz. Siz çağırın misafirinizi sonsuz saygımız var. Biz sevmiyoruz zorunda değiliz. Bereketimiz de var şükür. İnsan sevmiyoruz genel olarak gelmeyin evimize :KK70:

Konu sahibi 1 ay önce de benzer bir konu açmış. Merak eden bakabilir.

O konuda şu geçiyor; bir süre imam nikahlilarmis sonra resmi nikah yapmışlar. Ama imam nikahliyken aynı evde yaşamaya baslamislar. Bir gün kv gil " çaya gelelim" demiş. Konu sahibi de " biz daha resmi nikahlı değiliz, neden geliyorlar?"diye önceki konuda dertlenmiş.

Sen git okuma yazma bilmeyen, cahil dediğin kadının oğluyla evlen. Oğlan senin kedini istemesin. İmam nikahiyla bir süre aynı evde yaşa ama tek problem kv gilin çaya gelmesi olsun. Ee tüm bunlardan sonra " kocam böyle böyle yapıyor" diyerek şikayet et. Millet doğruları yazınca da işine gelmeyince küfret. Ne âlâ memleket!

O konuda şu geçiyor; bir süre imam nikahlilarmis sonra resmi nikah yapmışlar. Ama imam nikahliyken aynı evde yaşamaya baslamislar. Bir gün kv gil " çaya gelelim" demiş. Konu sahibi de " biz daha resmi nikahlı değiliz, neden geliyorlar?"diye önceki konuda dertlenmiş.

Sen git okuma yazma bilmeyen, cahil dediğin kadının oğluyla evlen. Oğlan senin kedini istemesin. İmam nikahiyla bir süre aynı evde yaşa ama tek problem kv gilin çaya gelmesi olsun. Ee tüm bunlardan sonra " kocam böyle böyle yapıyor" diyerek şikayet et. Millet doğruları yazınca da işine gelmeyince küfret. Ne âlâ memleket!
ağzınıza sağlık

Yani bileyim gece gündüz hizmet etmek olarak hiç bakmıyorum olaylara da yani ne bileyim çay demlemek bana zulm hiç gelmedi çay bardağına çay doldurunca da kimseye hizmet etmiş gibi hissetmedim.. Kocamdan aşkım kalkmışken banada çay doldurur musun dediğim de eşimde yadsımadı..

Sevmiyorsanız da benim zorumla sevecekte değilsiniz problem değil yani.. Sadece bana garip geliyor.. belki misafirleri ağırlama biçimlerimiz ve misafirlerimizle olan samimiyetlerimizdendir..

Sanırım sorun siz beklentilerinizi karşılayan erkeklerle evlenmemişsiniz. Sevdiğinizi düşündüğünüz esnada diğer sizin için önemli hususlara bakmamışsınız yada görememişsiniz..
Neyse hayırlısı..
Bence kültürle alakalı, eşimin ailesi Doğulu ve gelinden hizmet bekleyen insanlar , onlara göre misafirlik dolmalar, etli yemekler , ağır yemekler demek ki bu hiç bana göre değil, eşim evlenirken ne kadar rahat oldugumu 2 yıl boyunca gördü ki beni evliliğe ikna etmek için de 2 yıl boyunca deyim yerindeyse köpek gibi peşimden koştu, evlenince de ailesi beklentiye girdi baktım olacak gibi değil cinnet geçirdim hepsini kapı dışarı ettim , eşim de huyumu ve tarzımı bildiği için bana karşı çıkamadı herseyi baştan söylemiştim çünkü, bence sorun baştan herşeyi konuşmamak, ben eşime ailenin bu hali ne ben mecbur muyum hizmet etmeye dediğim noktada bişey diyemedi çünkü evlenmeden önce kesin bir şekilde konuşup öyle evlenmiştim bu yüzden de en baştan tavrını koyman gerekiyor, eşim ısrarcı olursalar bosanacağımı iyi bildiği için herkesi susturmak ve durdurmak zorunda kaldı, bu denli ağır bir kültür içinde misafir ağırlamak pek keyifli değil bence, eşimle de evlenme sebebim kibar ve bana aşık olmasıydı 🤷‍♀️ Geleceğin ne getireceğini bilemem ama bildiğim ve emin olduğum bir şey varsa o da kendi değerimin daha önemli olduğu gerçeğidir...

Ay gelmeyiz tamam evinize aaa yedik sanki :KK45: Şimdi bunun için canımımı sıkayım.. :KK49:
Şaka bir yana benim kedim de var ve marula bile saldıran yemek isteyen bir kedi. Sürekli yemekte bizle oturur, her şeyi koklamak ister. Kimseyle oturup çay kahve bile içemem bana bağımlı gibi yaşıyor. Öyle olunca da misafirin tabağına çayına saldırıyor. Ee haliyle çoğu tiksiniyor. O yüzden ben de açıkçası insanları eve almak istemiyorum biraz da. Zaten genel olarak samimi ilişkiler kurmayı da çok sevmiyorum. Kedimi de odaya kapatmak istemiyorum.

Şaka bir yana benim kedim de var ve marula bile saldıran yemek isteyen bir kedi. Sürekli yemekte bizle oturur, her şeyi koklamak ister. Kimseyle oturup çay kahve bile içemem bana bağımlı gibi yaşıyor. Öyle olunca da misafirin tabağına çayına saldırıyor. Ee haliyle çoğu tiksiniyor. O yüzden ben de açıkçası insanları eve almak istemiyorum biraz da. Zaten genel olarak samimi ilişkiler kurmayı da çok sevmiyorum. Kedimi de odaya kapatmak istemiyorum.
Yani hayat zaten zor insan ilişkileri zaaten karışık bide kedi çıktı başımıza😂

Tüm suç konu sahibinde zaten , sınırlarından, öz değerinden bi haber evlenmiş...

Hani bide hayvan sahiplenme olayı çok arttı ya anlamıyorum tamam çok güzel bişey hayvanları sahiplenelim sevelim falan iyi de kendimize bakamıyoruz bide kedi köpekle nasıl ilgileniyorsunuz anlamıyorum

X