Eşimin ailesi yüzünden eşimden soğudum

İlk evliliğimde daha 6 aylık evliyken evi terk etmediğim için o kadar pişmanım ki. Ne çocuk, ne bir şey vardı ortada; sadece 21 yaşında genç, yalnız bir kadının aslında beş para etmediğini yıllar sonra anladığı "gururu" vardı. Sadece iki aylık evliyim, yurutemedi derler diye gurur yapıp benim gibi yapmayın sakın. Eğer değişmeyeceği, düzelmeyecegi kesinse bırakın gitsin, kendinize eziyet ettirmeyin, hiç değmez. İleride bitirmesi çok daha zor oluyor, size saygı duymayan bir insanla evlilik yürümez.
Ynlış yetiştirildğini ve bu düzeni normal gördüğünü düşünüyorum.Bu yüzden biraz daha zamana bırakıp bişeyler değişecek mi görmek istiyorum.Ha baktım olmadı zaten boşanacağım.Bu zamana kadar hep kendi ayaklarımın üstünde durdum bundan sonrada yaparım evelallah.

çok net koyun tepkinizi, çalışan ayakları üzerinde duran kadınsınız. Artık devir değişti, kimseyi çekmek için yaşamıyorsunuz bu hayatta. Evlilik karşılıklı anlayış sorumluluk demek, ama bir karşılığı yoksa o evlilik de olmuyor. Alttan almayın, manipüle edilmeyin, anlasınlar tepkinizi. benim eşim de bana ev hanımı gibi muamele ederdi - ee yemek hani ee bu evin hali ne böyle.. paşam hep yorgun hep keyifte.. yok öyle bir dünya.

Kocanız da yeni evli ve erkekler anlamıyor gerçekten, ev temiz mi dağınık mı, ne hazırlık yapılacak, ağırlamak gerçekten bir enerji gerektiriyor vs vs, bunları hiç anlamıyorlar. Onlara göre ne var ne olmuş canım, onlar yabancı değil... Siz sakin ama kavga etmeden biraz anlatın, anneni babanı istemiyor değilim ama böyle böyle diye. Ayrıca siz de yeni evli olduğunuz için biraz kasıyorsunuz belki de, siz de takmayın ev dağınıkmış, ikram varmış yokmuş, gelirlerse gelsinler. Ama elbette eviniz de yol geçen hanı olmasın tabi ki, sizin de kendi düzeniniz var, eşiniz henüz buna alışmamış, tam idrak etmemiş galiba.

Çok yalnızım kimsem yok ve onun için başka bir şehire taşındım.Kedimi bile istemedi gidip arkadaşıma sahiplendirdim.Çok zoruma gidiyo bu kadar fedakarlığın sonu böyle mi olacaktı.Yuva kurmak en büyük hayallerimden biriydi bu yüzden boşanmayada gücüm yok ama devam edecek gücüde bulamıyorum kendimde artık.
Fedakarlık yaptın diye kimse sana madalya takmaz, ya yapmasaydın der en sonunda ya da yapmak zorundasın teşekkür mü bekliyorsun derler.

çok net koyun tepkinizi, çalışan ayakları üzerinde duran kadınsınız. Artık devir değişti, kimseyi çekmek için yaşamıyorsunuz bu hayatta. Evlilik karşılıklı anlayış sorumluluk demek, ama bir karşılığı yoksa o evlilik de olmuyor. Alttan almayın, manipüle edilmeyin, anlasınlar tepkinizi.
Aslında kocamda bensiz gittiğinde falan kız yorgun çalışıyor haftaiçi falan diyo.Babasıda geldiğinde iyiki bugün geldiniz tek boş günümüz bugün dü haftaiçi spora gidiyoruz evde olmuyoruz dedi.Bende bunu duyunca moralim düzeldi aha iyi değişiyor bu çocuk dedim ama 10 gün sonra kavga çıkardı demekki içinde tutmuş.Bilmiyorum valla çaresizim biraz.Ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım bilemediğim için adamdan kaçıyorum resmen.

Aslında kocamda bensiz gittiğinde falan kız yorgun çalışıyor haftaiçi falan diyo.Babasıda geldiğinde iyiki bugün geldiniz tek boş günümüz bugün dü haftaiçi spora gidiyoruz evde olmuyoruz dedi.Bende bunu duyunca moralim düzeldi aha iyi değişiyor bu çocuk dedim ama 10 gün sonra kavga çıkardı demekki içinde tutmuş.Bilmiyorum valla çaresizim biraz.Ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım bilemediğim için adamdan kaçıyorum resmen.
şimdilik bekleyin, sözlü dalaşmaya girmeyin hiç - kendi canınızı sıkmayın. İnanın siz kendinize değer vermesseniz başkası vermiyor. Herkes kendi sınırını bilmek zorunda. Yeni evli adamsın, karınla gez dolaş vakit geçir, her gün her gün akraba eş dost ne diye geliyor abi senin evine. Erkekler çok sığ düşünceli olabiliyor.

Kocanız da yeni evli ve erkekler anlamıyor gerçekten, ev temiz mi dağınık mı, ne hazırlık yapılacak, ağırlamak gerçekten bir enerji gerektiriyor vs vs, bunları hiç anlamıyorlar. Onlara göre ne var ne olmuş canım, onlar yabancı değil... Siz sakin ama kavga etmeden biraz anlatın, anneni babanı istemiyor değilim ama böyle böyle diye. Ayrıca siz de yeni evli olduğunuz için biraz kasıyorsunuz belki de, siz de takmayın ev dağınıkmış, ikram varmış yokmuş, gelirlerse gelsinler. Ama elbette eviniz de yol geçen hanı olmasın tabi ki, sizin de kendi düzeniniz var, eşiniz henüz buna alışmamış, tam idrak etmemiş galiba.
Ona kalsa ben idrak edememişim evli olduğumuzu hala o çok farkındaymış öyle söylüyor.Beni ezip geçiyor ya resmen,her konuda birbirimize danışacağımıza o tutturmuş yok ben anneme babama gelmek isterlerse hayır diyemem.Ya 2 dk telefonu kapatıp bana sormak istediğini söyle diyorum ben yine gelsinler derim ama bana danıştığını göreyim insanlarda bunu görsün anlasın bu çocuk evli artık diye ama yok.

Çok yalnızım kimsem yok ve onun için başka bir şehire taşındım.Kedimi bile istemedi gidip arkadaşıma sahiplendirdim.Çok zoruma gidiyo bu kadar fedakarlığın sonu böyle mi olacaktı.Yuva kurmak en büyük hayallerimden biriydi bu yüzden boşanmayada gücüm yok ama devam edecek gücüde bulamıyorum kendimde artık.
En büyük hayalim yuva kurmak diye kedinizi (bana göre evlat) istemeyen birine susarsanız böyle olur. Adam benim için kedisini bile gözden çıkardı, her haltı yaparım der tabi

Ona kalsa ben idrak edememişim evli olduğumuzu hala o çok farkındaymış öyle söylüyor.Beni ezip geçiyor ya resmen,her konuda birbirimize danışacağımıza o tutturmuş yok ben anneme babama gelmek isterlerse hayır diyemem.Ya 2 dk telefonu kapatıp bana sormak istediğini söyle diyorum ben yine gelsinler derim ama bana danıştığını göreyim insanlarda bunu görsün anlasın bu çocuk evli artık diye ama yok.
İlk başlarda biraz güç yarışı gibi hissediyorlar, bakalım beni dinlicek mi bana karşı gelicek mi gibi. Bu çoğunda var benim gördüğüm kadarı ile.

Niye sizin aranızdaki şeyi gidip hemen kuzenlerine anlatıyor onuda anlayamadım , çok ayıp birşey bu .
Senin kocan sizin ikinizin artık ayrı bi aile olduğunuzu çözememiş

birdaha sizden habersiz birilerini çağırırsa .Dediğiniz gibi hiç birşey yapmayın. Bırakın insanlarda senin için kötü düşünsün.
Oda birdaha senden habersiz çağırmamayı böyle böyle öğrenir.

Kimse kimseyi çekmek zorunda değil.
O kocanda bunu tecrübe ede ede öğrenecek..

Niye sizin aranızdaki şeyi gidip hemen kuzenlerine anlatıyor onuda anlayamadım , çok ayıp birşey bu .
Senin kocan sizin ikinizin artık ayrı bi aile olduğunuzu çözememiş

birdaha sizden habersiz birilerini çağırırsa .Dediğiniz gibi hiç birşey yapmayın. Bırakın insanlarda senin için kötü düşünsün.
Oda birdaha senden habersiz çağırmamayı böyle böyle öğrenir.

Kimse kimseyi çekmek zorunda değil.
O kocanda bunu tecrübe ede ede öğrenecek..
Birşey itiraf edeyim mi babam biz çok küçükken bizi tek edip gitti bu yüzden hep bir terkedilme korkum var ve biri beni terk etmeden ben yapmalıyım kafasında yaşıyorum bu sebeple korkuyorum insanlar böyle düşününce ya olmuyor bizden boşanalım derse diye.Çok saçma ve yanlış bir düşünce farkındayım ama kendime de engel olamıyorum.

Haklısın birde böyle deneyeyim ama benim korkum şimdi nadiren olan bu olaylar ilerde sıklaşırsa ne yapacağım.Annesi halden anlamaz ve sadece kendi keyfini düşünür.O kadın ipin ucunu kesinlikle kaçırır ve kocam da açık açık hayır demem sende karışamazsın demeye getiriyor.
Tamam hahır diyemesse, sende ona göre şekillendirirsin gerekirse görüşmessin . İstemediğin birşeye seni kimse zorlayamaz. Geri adım atma, eğer atarsan kabul ediyor der ve devam eder

Birşey itiraf edeyim mi babam biz çok küçükken bizi tek edip gitti bu yüzden hep bir terkedilme korkum var ve biri beni terk etmeden ben yapmalıyım kafasında yaşıyorum bu sebeple korkuyorum insanlar böyle düşününce ya olmuyor bizden boşanalım derse diye.Çok saçma ve yanlış bir düşünce farkındayım ama kendime de engel olamıyorum.
Sevgililiğiniz ne kadar sürdü. Yani daha 2 aylık evlisiniz, en ufak birşeyde boşanalım demek çok yanlış ve evliliği ihtibarsızlaştırır.

O bildiğin kararlarını sana dayatma derdinde en başta alıştırayım diyor sanırım
Böyle konulardan ayrılırsa zaten bırak ondan bi cacık olmaz.. hiçde üzülme

Sen kesin ve kararlı ol .

Ben farklı bir açıdan tavsiye verecegim 13 senelik evliyim ilk zamanlar hevesi vardir evini eşini yuva kurmanın başarısını göstermek istiyordur zamanla geçer hayat yorar her gün böyle olmaz. Bırak biraz hevesini alsın hep böyle gider diye düşünme. Bunlar için kavga etmeyin sonra zaten herkes evine çekilecek ogrenecek eşin sana danismayi. Yıpratıcı mi evet ama geçici. Saclarimdaki beyazlardan geliyor bu bilgelik:)

Hiç unutmam, evliliğin başları, acayip hastayım, raporluyum, yatak döşek yatıyorum, eşimde hastaydı evdeydi oda. Ama o ayakta... Arkadaşı aradı ben geleceğim dedi. Bana sormadan tamam dedi telefonda duydum. Benden çay ikram bekledi paşa... Hiç yapamam, evet diyen sensin odadan çıkmam dedim. Çıkmadım da 😁

o evi hiç sevmedim. Çarşıya çıkan uğramak istiyordu. Çat kapı. Uzak muhide taşındım rahatladım.

15 yıllık evliyim sana tavsiye boşanmayacaksan o lafı ağzına alma. Blöf yapma... Bitecekse direk bitir... Eşinin seni anlayacağını düşünmüyorum. Bir arkadaş tavsiye vermiş. Diğer insanlara açıkça söyle...

2 ayda kv ve kp ile olan ilişkiniz nasıl bu hale geldi daha çok yeni bilmiyorum ben anne baba yıllarca bize emek verdi büyüttü elbette gelecekler, gelmeliler bağlar kopmamalı düşüncesindeyim ayrıca telefonda etmişler kv burada yoksa açıkcası kp her gün yemeğe davet ederdim, yanlış anlayın bende çalışıyorum, 18 yıllık evliyim yemek konusunu büyütmem hızla ne varsa yaparım ancak sizinle aramızdaki fark diyebileceğim eşim beni yormaz ben yemek yaparım, o bulaşık yıkar, çay servisi yapar misafirler gitsin temizliği beraber yaparız gibi

Yahu sen bu adamı nişanlılıkta hiç mi tanımadın ? Bu öküz oğlu öküz zaten tüm sinyalleri dayanamayıp nişanlıyken vermiştir ! Bunlar öyle evlenene kadar gizliyimi bile beceremez hata sende.

Bu aileyle don/g*t gibi yaşama sevdasının sinyalini vermiyorlar.
Benim ablamin eşi, ablamla tanıştığında ve toplamda 6 yil boyunca, ailesini görmeyi birakin doğru düzgün telefonla bile görüşmezdi.
Nezaman ayni çatı altına girildi ozaman başladı aile sevdasi. Birde sadece anne/baba/kardeş değil. İçik çüçük aile sevdasi.
Makedonyada uni okuyan kuzen bile çıktı piyasaya :)
Benim kendi eşimde benzer.
10 senedir beraberiz. 8 sene beraber yaşadık. Daha 2 sene önce evlendik. Dahada dikkatli olamazdim yani.
Nezaman evlendik bütün kuzenleri bize doluştu.
2/3 ayda bir aile boyu gelip 7-10 gün kalıyorlar. Çalışıyorum ve çocuğum var ama umurlarında değil. Çoğunu sevdiğim için sorun etmiyorum ve eşim herşeyi kendi yapiyor ama bu insanlar hiç piyasada yoktu biz sevgiliyken

Daha 2 aylık evliyim ama eşimden çok soğudum.Annesi cahil,halden anlamaz,ısrarcı ve kafasına koyduğunu yapan patavatsız bir kadın.Balayımızda hergün aradı ne yapıyorsunuz diye.Sevgiliyken hiç görüşmeyen kocam evlendikten sonra ailesinin evinden çıkmaz oldu,bide yakın oturuyoruz.Ben çalışıyorum haftaiçileri bitik oluyorum bu yüzden bir kaç görüşmeye gitmedim diye kocamla çok kavgalar ettik.Asla halimden anlamıyor ve yorgunluk muhabbetini büyüttüğümü söylüyor.En son mevzudan sonra iyice soğudum kocamdan.Annesi 3 haftadır köyde babası ve kardeşi aradı perşembe akşamı size çaya gelelim diye eşimde bana emrivakiyle evet dedirtti.Öncesinde çok işim var şunu yapcam bunu yapcam diye söylenmiştim bide eşime bilmesine rağmen gelin dedi.Bende eşime surat yaptım ama kayınbabamı gayet iyi ağırladım ve gönderdim.Aradan 10 gün geçti ben rahatsız olmama rağmen kavga çıkmasın diye sustum meğer beyefendi o gün babası gelene kadar ona surat yaptığım için bu hareketimden hiç hoşlanmamış.Başladı benimle kavga etmeye ararlarsa gelin dicem tabiki herşeyi sana soramam,onlara hayır diyemem vs.Kuzenlerine anlatmış (kuzenleri bu kızın suratı neden asık demişler,iyi insanlardır kötü niyetle yapmıyorlar) kuzenleri bile bana hak vermiş kıza sormadan iş yapma bu aniden gelip gitmelerin önünü kes diye.Şimdi hiçbişey olmamış gibi davranıyor ama ben çok soğudum ve 2 gündür yüzüne bile bakmıyorum nerdeyse.Hep kavga kavga dedi bende boşanalım dedim tamam dedi kavga ettiğimiz zaman bu beni çok soğuttu güvenim kalmadı resmen.Şunu bilin ki ben kp ve kv deye bir günde sinir olmadım bir sürü şey yaşandı.Şimdi ne yapmam gerektiğni bilmiyorum.Aylarca kavga dövüş bişiler anlatmaya çalıştım ama ilk kavgada eskileri önüme getirip yine beni suçladı,ben bu adama boşna aylarca konuşup sinir stres kavga çekmişim.Beni anlamaması çok zoruma gidiyo.Kuzenleri ile toplanmıştık gece saat 3 buçuk oldu evine gittiğimiz kişiler davet etmiyor benim kocam bana salonun diğer ucundan sesleniyor davet etsene insanları gece gece araba kullanmasınlar diye.Hep bi emrivaki daha yeni evliyiz diyorum eee noluyor yeni evli olunca diyo işleri olmasa ben dahada ısrar ederdim diyo.Ev temiz değil insanları nasıl ağırlıyım diyorum onlar takılmaz öyle şeye diyo.Çok bıktım ya gerçekten.Ne yapacağımı bilmiyorum artık.
2 aylık evlisin üstelik cahillll dediğin kadının doğurduğu adamla. Kendin etmiş kendin bulmuşsun adam sevgiliykende kesin böyleydi sen " BAK BEN BUNU NASİL DEGİSTİRİRİM" demissindir.

Değmez, gençliğinizi, heveslerinizi bi erkek yüzünden heba etmenize değmez çünkü değişmez. Belki 20 yıl sonra biraz durulur. Ömrünüzü böyle geçirmek ister misiniz? Çocuk yok henüz, boşanmak için neyi bekliyorsunuz?

X