Eşimin ailesi yüzünden eşimden soğudum

Yani yukarıda linç yemişim ama dediğim gibi misafir işi eşlerin birlikte karşılıklı organize edeceği bir konsepttir. Misafir eziyet değil hoş beş oluyorsa güzeldir. Eziyet olanlara da hayatımızdaki sınırları net koymalıyız. Ben şanslıyım demekki sınırlarımız belirlidir. Eşim sorar hafta sonuna xxxx'i çağıralım mı bende durumuma bakarım planım programım yok ve cazip gelmişse kabul ederim. Yok havamda değilsem etmem. Ama genel yapım misafiri severim ama misafirlerimde benim çalıştığımı bilen yorulduğumu bilen insanlar. Yok tabağım varaklımı yok pastanın yanında dolma var mı aramazlar.. Yeri gelir çay çekirdek yeri gelir et börek..
Gold tabak arayan tarzda insanlar hayat felsefem gereği çevremde olmadıkları için belki de bu sebepten bu rahatlığım..
Ha birde yatak odama benim müsadem olmadan kimse giremez.. 2 yıl sonra kayınvalidem bir kez girmek durumunda kaldı odama ondada mecburiyetten benim müsademle.. Kadın şöyle bir baktı aa dolabın yeri değişmiş ilk defa gördüm dedi..

Bence kadının tavrı duruşu ve evliliğinde ki dengeleri koruması çok önemli.. Eşiniz size öyle yada böyle hakaretler etmiş ve siz bir şekilde bunları kabul edip susmuşsunuz ve patlama noktasına gelmişsiniz.. Hoş burada patlayın.
Kaç yıllık evlisiniz? Bu kız iki aylık evli. Hayat felsefesi denen şeyi bu kızın kaynanası pek anlayacak gibi gelmedi bana 😂😂

Bak o kadar önemsiyor ki başkalarının rahatlığını.İlk kuzen buluşmasında saat 12 de kaş gözle kalkalım mı dedim.Eve gittiğimizde millet başka şehirden geldi onlar kalkmadan kalkalım diyosun beni rezil ediyosun insan içinde,onlar dönmüyor biz 10 dklık mesafede kalkıp eve mi gelecekmişiz diye çıkıştı bana.İkinci kuzen görüşmesinde diğer kuzeni o da 5 dakikalık mesafede oturuyor hadi biz kalkıyoruz diyip kocasını çocuğunu alıp gitti.Bak dedim herkes kendi huzuru ve konforunu düşünüyor,ben yapsaydım aynı şeyi demediğin kalmamıştı dedim.Bişey demedi ama nereye kadar böyle ya bide hep o haklı ben haksızım çok bıktım.
Bu geri zekalıyı çok mu aradınız?

Ya ben misafir sevmem kafasını da anlamıyorum da, misafir girmeyen eve bereket girmez. Yarın bigün bişey olur arayanım soranım yok dersiniz. Ama misafir ağırlanırken de eşlerin ikisinin de gönüllü olması lazım. Misafir işi hoş beş işidir yani.
Bizim evde çocuk olana kadar hep bir misafir havası vardı, ama eşimle hep anlaşırdık servisleri ben yaparım bulaşıkları sen kaldırırsın v.s v.s... Misafir çağırırız ama pasta börek yapamam valla dışardan gelirken bişeyler al derim. O an almayı gözü yiyorsa alır gelir çağırır misafirini..
Ha şimdi çocuğum oldu o misafir dediklerimizin hepsi çocuğumun etrafında pervaneler.. zor günlerimde gelip destek oldular yeri geldi evimi temizlediler yeri geldi hastaneden çıkardılar. yeri geldi çocuğumu 1-2 saat emanet etmek zorunda kalıyorum.
Bu işler karşılıklı ablacım. Hiç kimse de kusura bakmasın. Bir tutturmuşsunuz ben misafir sevmiyorum..
Sadece kocanız patavatsız.. Patavatsız olduğu için onu boşayacaksanız siz bilirsiniz.
Herkes misafir sevmek zorunda değil, mesela ben öyle kalabalık sevmem, kendi samimi birkaç arkadaş dışında kimseyi evime doluşturamam, gece gündüz kimseye hizmet edemem , çalışan kadınım evinde kafamı dinlemek isterim, evlendim diye garson gibi eş dost akrabaya hizmet edecek halim yok , aşırı yanlış bir düşünce...

sormayın bende aptalım ki bunun nasıl bir gerizekalı olduğunu anlayamamışım malesef.
O kişilerle sizin muhatap olmanız gerekiyor. Ailesi gelmek mi istiyor? Müsait değiliz baba, biraz hastayım anne, dışarı çıkacağız biz de ama haberleşelim şu şu gün beklerim vs. diyeceksiniz.

2 aylık evli adam her fırsatta kenarda köşede karısını sıkıştırır tavşan gibi sevişmek ister, yeni nesil erkeklerde testosteron eksikliği mi var nedir ya? Hiç mi insan maruziyetinden bunalıp kapısını kapatıp karısıyla sarılıp bi film keyfi yapası gelmiyor bunların? Bekarken ayda 1 görüştükleri analarıyla her gün çekirdek çitleyip dedikodu yapacaklar illa. Ördek ailesi gibi kök ailelerine yapışıp kalıyorlar bu konulardan 100 tane okudum burada.

Herkes misafir sevmek zorunda değil, mesela ben öyle kalabalık sevmem, kendi samimi birkaç arkadaş dışında kimseyi evime doluşturamam, gece gündüz kimseye hizmet edemem , çalışan kadınım evinde kafamı dinlemek isterim, evlendim diye garson gibi eş dost akrabaya hizmet edecek halim yok , aşırı yanlış bir düşünce...
Tamam seversin de ben evleneli 12 yıl oldu, çocuklarım büyüdü. Eve mutfağa alıştım. Misafir çağırırım buzluktan börek çörek ısıtırım kuruyemiş çıkarırım. Ama yeni evliyken böyle rahat değildim, elim ayağıma dolaşırdı misafir gelince

kocam diyor bir sürü sevgilim oldu geçmişte hepside çalışıyordu ama senin kadar uykuyu yorgunluğu problem edenini görmedim.sen ve senin çevren böyle düşünüyorsunuz diyordu sürekli.sonra kuzeni ve kuzeninin eşi 2 bayanda ölüyoz bitiyoz falan muhabbeti çevirince bende yüzüne vurdum bak herkes aynı düşünüyor demekki sadece ben ve çevrem değiliz dedim.gerçi işe yaradı mı emin de değilim buadamın değişeceğine hiç inancım kalmadı bu 2 ayda.
Şu laftan sonra cinnet geçirmediysen o lafı eşine monte etmediysen geçmiş olsun , daha da azacaklar...

Tamam seversin de ben evleneli 12 yıl oldu, çocuklarım büyüdü. Eve mutfağa alıştım. Misafir çağırırım buzluktan börek çörek ısıtırım kuruyemiş çıkarırım. Ama yeni evliyken böyle rahat değildim, elim ayağıma dolaşırdı misafir gelince
Yahu yeni evlilikte tabiki eliniz ayağınıza dolaşacak siz ne zannediyorsunuz ki evliliğin ilk gününden adana kebap yapmayı mı öğreneceğiz tabiki hayır.
Bu bizim geleneklerimizden kaynaklanıyor, Yeni evlilere, yeni taşınanlara hayırlı olsuna hoşgeldine gidilir. Yeni gelinse evi çeyizi görülür.

Benim çeyizim yoktu mesela :halay: buradaki arkadaşların evliliklerinden 1-2 yıl geçip düzenleri oturunca ne dediğimi anlayacaklar.
ayrıca siz o evin hizmetkarı değil hanımefendisisiniz. Siz kendinizi hizmetkar diye tanımlayıp her gelene hizmet edeceğim diye düşünürseniz o gemi yürümez. Önce insanın kendisine ve hayatına bakışı değişmeli.

Yeni evliyken herkes bir tuhaflaşıyor ilginç şekilde, kayınbabam ve kayınvalidem gece gündüz bize gelmek istedi, başta iyi ağırladım ama baktım evime yerleştiler resmen , sonra bir sinir krizi geçirdim rahatladım, herkese öneririm, sabretmeyin, alttan almayın, bu devirde ağza s....ç...n daha değerli , yeni gelirken zaten acemi oluyor insan, işim yok bir de kuzen falan ağırlıycam, böyle adamlara hiçbir şekilde hizmet etmeyeceksin bırakacaksın kendi pisliğinde debelensin, düzelmiyorsa da boşayacaksın net ...

X