Eşimin ailesi ve kaynım.

Beni anladığınız için teşekkür ederim. Cümlelerim öyle yanlış yerlere gitmiş ki. Fikirler söylenir ama öyle cümleler yazılmış ki.
"Düğünümü basacaksın." Kahkaha attım ya.
Evlât konusuna bende birşey diyemiyorum. Seçemiyorsun maalesef. Belki benimde başıma gelir bilemem. Ama adaletli olmak lazım.

Ah..ne güzel bir yorum. Empati duygunuz harika

Ailesine öyle şeyler yaşatmış ki.
Annesi evlense de kurtulsak diyor.
Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın.
Eşim sırf kardeşi adam olsun kurtulsun diye kamuda iş kovalıyor. Öğütler veriyor ama karşı taraf asla anlamıyor. Sonrada birbirlerine giriyorlar.

Ya ciddi misiniz. Sizin aileniz yatak odası takimi aldı onlarda sadece ev verdi o da eski öyle mi. Yani mobilyayla evi bir bile tutmuyorsunuz. Ilgincsiniz.

Annemlerin bie tanecik evi ve arabası var
Allah korusun bir şeu olsa kardeşimle bana kalacak
Ama hep derim ki miras kavgası bizi ayıracağına hepsi kardeşimin olsun, yeter ki kardeşim yanımda olsun

Burada kardeşe ölsün deniyor
Düğün yapılmasın deniyor
Büyük konuşmak istemiyorum ama
Yazık cidden

Başınıza gelmesin.. Gelse o Adaleti en son düşünmek zorunda kalırsınız. Evlat çok zor .

Öncelikle adalet kavramı şöyle işlenir, dünden bugüne. İhtiyacı olanın önceliği vardır. Eğer kaynınızın kendini idare edebileceği bir işi yoksa yada yeterli değilse ekonomik durumu tüm aile burda ihtiyacı olana yardım eder. Burda adil davranıcam, hak geçirmiycem mevsuzu olamaz. Sizin güzel bir geliriniz, hayırlı bir eşiniz var. En büyük kazancınız ailenin en iyi oğlunu almak olmuş. Boşverin kafanıza takıp, üzmeyin kendinizi. Üzüldüğünüzle kalırsınız.

Biz sorumluluk sahibi insanlarız diye herşeyi kendimiz yapabildik. Ama kaynım ve sevgilisi sorumsuz diye eşimin ailesi herşeylerini yapacaklar.
E ne güzel diyorsun işte eşinin ailesi yapacakmış siz değil ki? Size ait olmayan paranın harcanması seni neden ilgilendirsin. Ki sana da ev vermişler, bir yıllık ev kirasıyla eşya çok rahat alınırdı

Çok şükür evimiz var. Rabbim olmayanlara versin. Ama biz o kadar borç ödemekle uğraşalım. Kaynım sorumsuz diye hiç birşey yapamadan sahip olsun.
Iyi de bundan size ne. Yani siz
Ev eski değil. Dedesi zamanında yatırım yapmış. 3 ev almış. Torunlarına ve oğluna bırakmış.
E sıkıntı nerede anlamadım. Konuda sizi ilgilendiren hiç bir şey yok. Hatta eşinizi ilgilendiren de yok.

düğünü mü basacaksiniz derken zaten ironi yaptım hanımefendi, ne yapabilirsiniz nasıl engel olabilirsiniz siz ya da eşiniz diye sordum.

Çünkü siz kendinizi paralasaniz da yardim etmek isteyen eder, size hesap vermek zorunda degiller hesabınız ortak değil cunku.

Nerden tutsan elinde kalıyor
Yani evlensin bir kızın başını yaksın hayatını karartsın ama annesi kurtulmuş olsun oğlundan
Nasıl aile
Nasıl anne nasıl abi
Cidden anlayamadım

Kimse kimse gibi olmaya zorlanamaz. Çok istiyorsan eşine de söyle siz de bırakın işi. Allah razı olsun diyip hayatına bakacağına asalaklığa mı özeniyorsun?

Biz sorumluluk sahibi insanlarız diye herşeyi kendimiz yapabildik. Ama kaynım ve sevgilisi sorumsuz diye eşimin ailesi herşeylerini yapacaklar.
Size de ev vermisler.
Ayrıca ben anne baba olarak istediğimi yaparım çocuklarım hele gelinim damadım bana karışamaz. İstemeyen irtibatı keser.

Eşiniz ne kadar kötü kalpli. İnsan kardeşine ne olursa olsun olsun der mi?

Tadilat yaptırdığımı nereden biliyorsunuz?
Yaptırmadım. Yeni yaptırmaya başladık.
Kayınpederime babasından 3 ev kalmış. Eşimin, kaynımın ve oturdukları ev.
Kayinpederinize kalan ev eşinizin değil kayinpederinizindir. Ancak o vefat ederse eşiniz, kardeşi ve kaynananiz pay sahibi olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…