Eşimin ailesi ve kaynım.

Kendinizce haksızlık diye düşünüyorsunuz ama size ait olmayan bir para hakkında nasıl laf söyleyebileceksiniz? Eşiniz gerekeni söyler ama size laf düşmez üzgünüm. Eşiniz ileride anne ve babanızın bütçesi harcamaları hakkında birşey söylese hoş olurmuydu??

Eşimle herşeyi kendimiz yaptık. Sorumluluk sahibi değil diye tam destek oluyorlar. Bize kimse siz napiyorsunuz demedi.
Nankorluge gel.
Yahu ev vermişler ev ev.
Senin iki tel bileziginle alınacak bir sey değil o.
Hem evet gidin karışın duruma lütfen.
Karışın ki ağzınizin payını bir güzel verip sizi bi güzel kendinize getirsinler.
Üstüme iyilik sağlık ayol.

Yanlış anlaşılmasım bazı yerlerde oturduğum ev için, sahip olduklarim için şükürler olsun. Yaptığım, verdiğim hiç birşey için pişman değilim. Kimseyi küçümsemiyorum. Bu konuları da hiç bir zaman ailelerin yanında açmadım.
Takıldıgım nokta
Eşimle biz kamuda çalışıyoruz. Sorumluluk sahibiyiz diye herşeyi biz yaptık. Kimsenin sesi çıkmadı.
Ama kaynım sorumsuz diye herşey yapılıyor.
Neden? Neden ayrımcılık var. O zaman bende cazgır biri olsaydım. Vermem deseydim. Yapılacakmış.

İyi de sanane.
Sana mı sordu ?
Gel ben yatayım, sen çalış bana ver mi dedi ?
Yoo
Size ev vermişler ona da düğün eşyası için yardım ediyorlar.
Gayet adil.
Hatta sizinki fazla bile.

Sen merak etme kaynımın evi hazır. Üstüne düğün ve eşyalar

Gerçekten sizlik bir durum yok..

Hatta ortada büyük bir adaletsizlik olsa dahi dışarda kalın..

Kimseye muhtaç olmadığınız için sevinin.Tersi kıskançlık olur.

Her evlat bir olmuyor ne yazık ki.. Kayınpeder de ister diğer oğlu da is güç sahibi olsun ayakları üzerinde dursun.O da bayılmiyordur onun masraflarını üstlenmeye..Bosverin yuvaniza bakın..

Size ev vermişler daha ne istiyorsunuz?
Kocanizi meslek sahibi yapmışlar daha yapsınlar?

Mecbur bile değiller. .

Hem sizi ilgilendirmez ki kocanız orda cehaletin verdiği coşkuyla zaten tepki vermiş..Olgunlaştıkca o da verdiği tepkiye gülecek. .
Anne - baba evlatları için elinden geleni yapmış daha yapmak istiyorlarsa bu onların bileceği iş. .
Kimse karışamaz.

Bizde de aşırı sorumsuz ve aylak bir kayın ve elti ikilisi ve bakımınj tamamen kv ve kp e attıkları 2 çocukları var. Evlerine yatmaya bile götürmüyorlar çocukları, akşam gelip bir iki saat görüp kendi evlerine gidiyorlar. Yeme içme olayı da tamamen kp in üstünden sağlıyorlar. Kendileri de kazandıklarını yeme/gezme/tozma/bir üst model araba alma olayına harcıyorlar. Bizim kvler de kaynıma ev/araba aldılar. Bize hiçbirşey almadılar/yapmadılar. Hatta benim yeni aldığım eve cümbür cemaat benden önce geçip oturmak istediler.
Daha beteri var diye yazdım bunları.
Ben, bana dokunan, beni maddi/manevi hasara uğratacak durumlardan kaçınmaya çalışıyorum. Onun haricinde onların yaklaşımına dair birşey yapabileceğimi sanmıyorum.

Son düzenleme:
Öncelikle size hak verdiğim doğrudur, eşitlik ve adil davranılmak herkesin hakkıdır.
Ama ne yazıkki insan evladını seçemiyor, kaynınızda eşiniz gibi aklı başında birisi olsaydı, aynı muameleyi görecekti eşinizle. evet eşinizin tek suçu aklı başında olması. Ama şöyle düşünün, kaynınız gibi bir eşe sahip olup, herşeyiniz dört dörtlük yapılmasımı daha iyi? Yoksa eşiniz gibi aklı başında davranıp, kendini idare edebilmesimi?
Boşverin sizlik bişey değil, Allah affetsin çok zor hayırsız evlatla uğraşması, onlsr da bi an önce evlensin, kurtulalım belki düzelir diye düşünüyorlardır.
Allah kimsenin yolunu hayırsız evlatla karşılaştırmasın. Bence siz evi aldığınıza şükredin, gerisi teferruat. Baki olan saygın bir eşdir!...

Cazgır birisi olsaydın verdikleri evde tadilat ettirmeden oturacaktin
Sen merak etme kaynımın evi hazır. Üstüne düğün ve eşyalar
Maddi durumlari iyi değil diyorsun evler hazir diyorsun o nasıl iş :)))

Biz de evlenirken tüm ihtiyaçları eşimle karşıladık.
Şimdi kaynım evlense, ailesi masraflar bizden dese...
Ne haddime buna tepki göstermek?
Gönül koyacaksa eşim koysun, onların meselesi.
Yani sizlik hiçbir şey yok.

Bizim ailede de aynısı var. bi kaynım çalışmayı sevmez 40 yaşına gelmiş annesinin çalışıp kazandığını yer, tüm gün evde yatar bir sürü borca soktu herkesi, ev sattırıp yemiş zamanında. Biz düğünümüzü her şeyimizi kendimiz yaptık hala borç ödüyoruz kimseden tek bir çöp istemedik kimseyi sıkıntıya sokmayalım dedik biz evleniyoruz diye millet borç yapmak ya da olanı harcamak zorunda değil ikimiz de çalışıyoruz. Eşim annesine çok kızar abisi için, sen veriyorsun hazıra alışıyor yapma etme para verme diye. Ben de hep sustururum bak senin de çocuğun var ilerde böyle sorumsuz olsa sokağa mı atacaksın evlat nihayetinde annenin üstüne gitme derim. Ölsün demek de kimsenin aklına gelmez

Cazgır birisi olsaydın verdikleri evde tadilat ettirmeden oturacaktin

Maddi durumlari iyi değil diyorsun evler hazir diyorsun o nasıl iş :)))
Tadilat yaptırdığımı nereden biliyorsunuz?
Yaptırmadım. Yeni yaptırmaya başladık.
Kayınpederime babasından 3 ev kalmış. Eşimin, kaynımın ve oturdukları ev.

Bence karı - koca şükretmesini bilmiyorsunuz?

Burda deneyimli, 15 yılı aşkın evliler ben dahil yaşadıklarımızı anlatsak hiçbir şey yaşamadığınızı anlarsınız.
Ne kadar az beklenti o kadar mutluluk.

Ne mutlu ki herşeyi çalışıp kendiniz yapmışsınız. Kimseye minnet etmemişsiniz. Kimsenin ağzına laf vermemişsiniz. Bir iyilik yapar beş kez kafana kakarlar. Böyle şeyler için hiiçç huzurunuzu bozma canım. Sizden bir talepte bulunmasınlar ne yaparsa yapsınlar. Kayınpederinde gücü neye yetiyorsa onu yapacaktır zaten. Gelin hanımda kaynında burun kıvırma hakkına sahip değil. Yapılana alınana razı gelecek mecbur

Sevineceğiniz şeye üzülüyor musunuz? Ne güzel her şeyinizi kendiniz yapmışsınız keşke herkes sizin gibi yapabilse. Verdikleri mal, para oranında karışma hakkı buluyor aileler gençlerin evliliğine. Düğünde takmaya altın olmayıversin çok mu gerekli? Size ev vermişler sizin o sadece ev dediğiniz şey için insanlar kaç yıl çalışıp nelerden para kısıyor biliyor musunuz? Ayrıca dedesinden kaldı derken? Dededen babaya kalmış baba size vermiş, aslında kardeşi de hak sahibi olması gereken budur. Kendinizi neden asalak gibi hissettiğinizi anlamadım, ikinizin de geliri olmasaydı haydi bizi evlendirin deseydiniz daha mı iyi olurdu? Bu konuda sizi ilgilendiren bir şey yok ayrıca. Kayınpederin kendi parası ister oğluna düğün yapar ister havaya saçar. Eşinizle övünmüşsünüz ama insan kardeşine öyle laf der mi lafta nasıl tezat hem Allah korusun hem keşke ölse... Ölecek madem Allah neden korusun?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…