Eşimin ailesi ve kaynım.

Aselkocak

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2019
410
167
30
Kızlar Merhaba. Konu dışı biliyorum ama bu konuyu konuşacak kimsem olmadığı için yazıyorum.
2 yıllık evliyim. Eşimle herşeyimizi kendimiz yaptık. Benim ailem yatak odası takımımı ve kına salonu takımı ve takıları taktılar. Eşimin ailesi ise ev verdi sadace. (O da eşimin dedesinden kalma)
Kredi çekip yaptık. Bazı verilmesi gereken parayı ise takılarımı verip hallettik.
Takım hiç yok. Soruyorlar düğünlerde ben takı takmayı sevmiyorum diyorum. Ama üzülüyorum. Eşim söz verdi zaten. O da üzülüyor.Durumumuzu toparlayalım alacağım. Annelik hediyesi 5 taş istediğimde bile ne yapacaksın ben sana bilezik alacağım diyor. Ben bunlara takılmam. Huzurlu olalım yeter.
İkimizde resmi kurumda çalışıyoruz.Çok az borcumuz kaldı. Sonra çocuk dedik.
Kaynım sorumsuz, işsiz, keyif adamı. 26 yaşında. Arkadaşlarıyla tatil yapmak için işini bırakan biri düşünün. Babasından harçlık alır arkadaşlarıyla gezer. Arabayı alır şehir dışına çıkar. İçip eve gelir mahalleyi havaya kaldırır. Çok şükür eşim tam tersi. Ve eşim hiç sevmez. Allah korusun ama keşke ölse der. Neyse dün gece eşimin ailesi, babaanne ve anneannesi bizdeydi. Konu kaynım geldi. Kaynım evlenmek istiyormuş. Kız arkadaşı var zaten. O da evlenince çalışmam modunda. Kayinpederim evlendireceğim. Herşeyini ben yapacağım dedi.
Eşim ben kendim yaptım. O da çalışsın kendi yapsın dedi.
İşte kardeşini bilmiyor musun? Senin gibi şanslı değil. Sizin geliriniz iyi.
Eşim evini ver çalışın kendi yapsın. Nikahtan gitsin o zaman dedi.
Kayınpederim abim düğün yaptı. Ben niye yapmıyorum der dedi. Sonra kayınvalidem konuyu kapattı. Ben tam konuşulanları duyamadım. Çay getiriyordum.
Ama eşimle kendimi salak gibi hissettim.
Anneannesi ve babaannesi olduğu için ağzımı açmadım.
Ve zamanı gelince kayınpederimin dediği gibi olacak muhtemelen.
Eşimle bu durumu konuşmayı düşünüyorum zaten.
Bundan sonra nasıl tepki vereyim sizce?
Benim gibi başına gelen var mı?

İyi de sizene artık
Bize yapmadılar ona da yapmasın kafasındasınız
Madem size ters mesafe koyarsınız en fazla
Kaldı ki ev vermişler daha ne olsun bu devirde ev büyük nimet
Ayrıca eşiniz ne kadar sevmese de keşke ölse diyormuş ne kadar merhametsiz siz bide övüyorsunuz çok şükür eşim tam tersi diye ilginç.

olan olmuş, geçen geçmiş, eskiyi didiklemek sizi mutsuz etmekten başka bir işe yaramaz...ailenizi kurmuşsunuz, kapınızı kapadınızmı herkes dışarda, ne yapan yapsın...

Bence hic susmayin. Kimse evlenirken size guvenip evlenmesin bir zahmet. Zor duruma dusene yardim etmek insanlik vazifesidir ama bu konu oyle bir konu degil.
Esinizle de konusun, ailesi ile de ve sinirlarinizi cizin tavriniz net olsun. Kirmayayim diye dusunurseniz kirilan siz olursunuz.

Çok şükür evimiz var. Rabbim olmayanlara versin. Ama biz o kadar borç ödemekle uğraşalım. Kaynım sorumsuz diye hiç birşey yapamadan sahip olsun.

Neden ayrım yapılıyor? Biz sorumluluk sahibiyiz diye. Kendi halimize bıraktılar. Çok şükür dediğim eşimin karakteri.

Sizin düğünlerde takıp hava atacak bileziğiniz yok diye, kayınpederiniz oğlunu evlendirmesin hatta bi de üstüne ölse daha iyi olur. Eşiniz ve siz çok iyisiniz hiç kaynınız gibi değilsiniz doğru
Adam kardesi için ölse keşke diyor nasil bir devir nasil bi kardeslik.
Bugun kardesine ölse diyen adam yarin karisi kanser vb bir sey olsa tekme atacak ilk kişidir.

Bizde de benim ailem yatak odamı aldı, beyaz eşyamı aldı, kınamı yaptı ve geri kalanları biz kredi çekip yaptık. Eşimin ailesi hiçbirşeye yardım etmediği gibi, onların memleketinde yaptığımız düğünde takılan paralarıda aldılar. Kirada oturuyoruz öle ev falanda vermediler. Benim aileminde sadece emekli maaşı var ve kirada oturuyorlar bu arada öle zengin değiller yani biraz borç, biraz 3-5 kuruş biriktirdiklerini harcadılar benim için. 1 sene sonra görümcemin borcu varmış Eve icra gelecekmiş diye takılan takılarımıda bozdurup icraya gönderdim. 3 senedir çalışıyor görümcem senin Altınları ödeyelim diyen yok, geçen sene kendi evlerinin mutfaklarını yenilediler, yeni beyaz eşya, salon takımı aldılar paralarıda yok değil. İçin rahat mı, üzülmedin mi kurulmadın mı dersen evet çok pişmanım keşke farklı davransaydım, hiç değilse altınlarımı vermeseydim. Ama eşimin kardeşine düğün yaparlar eşya alırlarsa bozulmam. Bana eşeklik yaptılar diye ona da mı yapsınlar? Hep derim Allah herkese benden çok versin kimseye darda koymasın. Kimseye yapılana edilene üzülmeyin bence kıyas yapmayın. Size yapılan ve yapılmayana bakın ona göre mesafenizi bilin yeter

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…