Eşimin ailesi ve kaynım.

Bu konuda birinin söz hakkı var ise oda eşinizin. O ister ailesine trip atar laf söyler isterse umursamaz ona kalmış. Bence siz bu konuya müdahale etmeyin sonuçta sizin cebinizden çıkan bir para düğün masrafi olmayacak. Kırmak istemem sizi ama boşuna eşiniz ile sorun yasayabilirsiniz veya ailesi ile. Iyi kötü bir ev vermişler sizde takilarinizi kendi eviniz için harcamissiniz o kadarı bile bu zamanın geçim şartlarında oldukça iyi birşey. Olduğu kadari ile yetinin eşiniz ile huzurunuz olsun bırakın isterlerse çırağan sarayinda yapsınlar isterlerse trilyonluk evde otursunlar boşverin

Biz sorumluluk sahibiyiz diye. Kimse sormadı. Napiyorsunuz diye. Benim haksızlığa tepkim.

Çok şükür evimiz var. Rabbim olmayanlara versin. Ama biz o kadar borç ödemekle uğraşalım. Kaynım sorumsuz diye hiç birşey yapamadan sahip olsun.
Amin
Ama işte sizin kesenizden eksilen birşey yok ki, hesabını sormak saçma olur, bana yapmadin ona yaptın diye.
Adaletsizlik yapmaları onları bağlar..
Eşinizi de kendinizi de doldurmayın, evinizde mutlu olmaya bakın

Biz sorumluluk sahibi insanlarız diye herşeyi kendimiz yapabildik. Ama kaynım ve sevgilisi sorumsuz diye eşimin ailesi herşeylerini yapacaklar.
Herseyi kendiniz yapmamışsıniz bence. Onlarin verdiği evde oturduğunuz sürece herseyi yapmış olmuyorsunuz. Ayrıca sizden istenen bir şey yok. Durum sizi ilgilendirmez yani. Sorun edeceksiniz mesafe koyarsınız olur biter.

iki oglum var. evlat ayrimina da dikkat ederim. hatta paralari da karismasin diye ayri ayri biriktirmeyi dusunuyorum. daha kucukler diye baslamadim.

ayni yetistirmeye de çalışıyorum ama karakter diye de bisi var. biri daha tembel.

buyuduklerinde biri isini eline alip evlense digeri isini kuramasa tabiki ona kizarim ederim tavsiyelerde bulunurum ama evlenmesine de yardim ederim yine de.

haksizlik demek birine villa alip birine kiraya cikartmak falan gibi bisi olurdu benim icin. ama birisinin duzenli maasi var ve evlenebikiyorken dogeri biraz daha sorumsuz diye kendi haline birakmaz destek olurdum. tam olarak haksizlik sayilmaz. her evlada yaptığın farklidir.

Sizin düğünlerde takıp hava atacak bileziğiniz yok diye, kayınpederiniz oğlunu evlendirmesin hatta bi de üstüne ölse daha iyi olur. Eşiniz ve siz çok iyisiniz hiç kaynınız gibi değilsiniz doğru
Takı konusunda hava atma düşüncem olsa o takıları benden kimse alamazdı zaten. Ama eşimle aileleri maddi durumu iyi değil diye düşününce beraber yapalım dedik.
Ben 12 saat keyfi çalışmıyorum eşimde öyle. Kusura bakma ama madem evlenmek istiyor keyif yerine çalışsın.

bir de kari koca kamu personeli olup aileden beklenmesini de cok anlamıyorum. adam 2-3 binlik geliriyle tamamen borcsuz sizi evlendirsin ustune dugunde toplanan tum takılarda size kalsin istiyorsunuz.

tamam eskiden erkek ailesi evlendirirdi ama dugun takilari da erkek ailesine kalirdi. hatta daha eski gelenekte bütçelerde ortak oluyor falan.

bizde kendimiz evlendik. cok acilmadik. dugunde toplanan para cektigimiz krediye yetti. ki esimin maasi da dusuktu benim de sabit isim yoktu.

esiniz durumun farkinda olmasa hadi konusun gozunu acin da ee o zaten babasina soylemis soyleyecegini daha siz ne diyorsunuz? ne yapsin esiniz mesela ailesiyle soyle guzelce bi kavga etsin ondan sonra sizin borclarinizi odesinler size altin alsinlar falan mi?

anlamiyorum ya evlenecek yasa gelmissiniz isiniz gucunuz var zaten bunlar kendiniz yapmaniz gereken seyler. adam vasifsiz tek basina evlenmeyi bile beceremiyor siz de buna mi ozeniyorsunuz pes.

Sizi ilgilendiren bir şey göremedim. Küçümsediğiniz “sadece” ev vermeleri mi? Bence alıverin bir ev de minnetiniz olmasın.

Bu konunun tam olarak sizi ilgilendiren kısmı neresi? Alıntılar mısınız?
Eşinize yapmak istemiyormuş ki yapmamış, şimdi kaynınıza yapacak. Bu sizi ne ilgilendiriyor? Para onun yani sizin cebinizden alıp oğluna düğün yapmıyor ya. Hayret birşey ya.
Ayrıca keşke ölse falan ne demek, eşiniz de çok iyi bir evlat kardeş değil kusura bakmayın. Size ev vermişler ama ona max 100binlik masraf yapacaklar. Evlerde 300bin falan yani. Aradaki farkı siz verecek misiniz kaynınıza?

Kayınpederiniz ev vermiş ama sadece ev verdi diyorsunuz ne yapsın adam ev vermiş sizi düşünmüş hiç olmazsa kira derdiniz yok, verdiği ev size alacağı mobilya yada yapacağı düğünden kat kat masraflı ve pahalı.

Eşinizlede hiçbir şey konuşmayın ayrıca bugün kardeşiyle arası iyi değil ama yarın iyi olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…