Eşimin ailesi ve kaynım.

Bunu gibiler yüzünden bir sürü masum vatandaş işsiz kalıyor.

bir kere burda sizi ilgilendiren bir durum yok. Sizden ekstra maddi yardım istemedikleri sürece..
düğün yapar, nikah yapar ister 40 gün yapar.. Kayınpederiniz 'yapacağım' demiş. Kurcalamayın, oğludur ister tabii..
Ama 'yapalım' derse bu durumda işler değişir..

Arkadaslar konu sahibi kamuda çalışıyorum demiş ama ben kendisinde kpss vb. gibi sınavlarla atanacak bir kapasite göremedim. Kamu personeliyim diyememiş, kamuda çalışıyorum demiş. Büyük ihtimalle taseronda hizmet alımıyla temizlik, yemekhane gibi bir yerde calisiyordur. Öyle bir kibirli ki bunu bile soyleyememis bence. Sanki utanılacak bir durum. Allah akıl fikir versin.

Çok umursamayin bence.

Konu sahibi ben sana hak veriyorum kimse ayrım istemez bakma sen seni ilgilendiren bir şey yok demelerine bunu diyenlerin çoğu aynı şeyi yaşasa ayrımcılık deyip ortalığı kaldirabilir
Tabiki seni ilgilendiren bir sey var aile ayrımcılık yapıyor bu insanin kanina dokunur. Seni iyi anliyorum yakinimda biri ayni durumları yaşıyor. Calismayip kucağına dökülmesi gerekli olan seylerin sizin tirnaginizi kaziyarak yapmanız evlat ayrimina gidiyor ki bu hiç hoş değil.
Esinin bi hatasi var ölsün demesi bu çok günah.
Araniza büyük mesafe koyun. Çünkü ne yaparsaniz yapın onlar o düğünü yapacak esya alacak

Ev verdi sadece derken? Ne kadar küçümsemişsiniz ev verme olayını, zaten yapılacak en büyük yardımı yapmış kayınpederiniz daha ne istiyorsunuz pek anlayamadım. Bir de kaynınızın evlenmesine destek olması da sizi ilgilendiren bir durum değil, size mi sormalıydı oğlunu evlendirirken ne yapması gerektiğini..

Bende öyle düsündüm açıkcası. kamuda kovalanan iste taseron firmalara verilen kamu binalarında temizlik yemek gibi isler olabilir.

Icinizde olmaya gerek yok ki , ne kadar inkar etsenizde burdan tek gorunen esinizin , kardesini kiskandigi. Keske ölse , cumlesinin hic bir aciklamasi olamaz kusura bakmayin .
Ev vermisler ya daha ne istiyorsunuz .
Bu devirde bir ev almak ne kadar zor bir filrinkz var mi ?
Ailem yatak odasi aldi demissiniz , evle yatak odasi bir mi ??
Bu aile daha me yapsin ev vermisler ev !

O değil de ben "sadece" kısmına çok takıldım.Ev, sadece, verdi... Çok enteresan.
O da ayrı ilginç gerçekten.
10 yıl önce ev alırken ki 15 yıllık evliydik,
evin beşte bir miktarını kayınpederim karşılıksız verdi sağolsun.
Nasıl teşekkür edeceğimizi bilemedik karı-koca.
Bir mecburiyeti yoktu sonuçta.
Daha iyi bir ev alalım diye yaptı bunu.
Allah başımızdan eksik etmesin.

Yorumlari da bir okuyun derim.
Kaynini kpss puansiz torpille kamuda ise sokmaya calisan hanimefendi kayin ailesinin yaptigi adaletsizlikten(?) bahsediyor.

Hiç çaba sarf etmeden sahip olunca küçümseniyor sanırım elde edilen şey.Eğer bir süre kira ödemek, kendine ait olmayan bir evde yaşamak zorunda kalıp, faturalarla boğuşsalardı belkide "sadece" demezdi.İki evlilik yaptım hiçbir taraftan samimiyetle söylüyorum bir iğne bile gelmedi ki gönülden gelmedikten sonra isteyeceğim bir şey de olmazdı.Böyle konular görünce çok şaşırıyorum açıkçası, çok farklı bir algı içindeler.Aynı dünyayı paylaşmıyormuşuz gibi hissettiriyor.

Anne babalar nasıl ayrım yapıyo anlamıyorum ki ben

Ben de su an kayinpederimin evinde oturuyorum. Üstelik eşimle boşanma aşamasındayız. Bu evde istediğin kadar oturabilirsin dedi kendisi. Evlenirken de simdi de kendisine minnettarım, her zaman allah razi olsun diyorum.

Eger evliligimiz sürseydi, ben de kaynım evlenirken elimden ne gelirse sonuna kadar yapardım. Onu da kardeşim olarak görürüm çünkü. Kayinbabam da nasıl bizim için elinden geleni yaptıysa kaynım için de yapmalı tabi ki. Hatta daha iyiyse durumu daha cok yapsın neden gözüm kalsın ki.

İnsan inanamıyor bunları gördükçe. Allah gelinin de damadin da hayırlısını versin

Yooo ben bozulmam. Başıma da geldi.
Ben her şeyimi kendim yaptım ama eltime her şeyi kayınvalidem yaptı.
Öyle ayrımcılık yapıldı diye aklıma gelmedi.
Eltimle de kötü olmadım kayınvalidemle de.
Birbirimizi kıracak tek kelimemiz olmadı.

Anne baba istediği gibi parasını harcar. Benden istemedikten sonra sorun yok.

Allah allah hem üzülüyorum diyorsunuz hem ben bunlara takılmam diyorsunuz. Basbayağı para konularina esiniz de sizde cok takiliyorsunuz. Hem size ev vermisler daha ne yapsin bu insanlar yahu. Ustune kac bilezik ne esyalar isterdiniz acaba...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…