Eşimin ailesi ve kaynım.

Yüksek mevkilerde tanıdığımız var. El altından alım oluyor.

Hani adalet diye isyanlarınız.
Dışarda milyonlarca okumuş genç KPSS lerde uğraşırken siz el altından alım mı yaptırıyorsunuz.
Bence bu mesajınız ihbar edilmeli. Hangi kurumda ki hangi yüksek mevkili kişiler el altından alım yapıp, gençlerin hakkını yiyor merak ettim.

Adalet duygunuz sırf kendinize olmasın.

Sussanız da konuşsanız da fayda edeceğini zannetmiyorum.
Sizin dışınızda gelişen olaylar ve kayınvalideniz de kayınpederiniz de başıboş oğullarını evlendirerek sorumluluk katacaklarını düşünen bir aile.
Çok bilmişlikleri başlarına dert açacak daha şimdiden belli...

Eş ailesinin ev vermek zorunda olduğuna inanan insanlar var. Geçen bir konuda biri bana bunun lütuf değil mecburiyet olduğunu söylemişti. Gerçekten insanlar neyin hak neyin lütuf olduğunu ayırt edemiyorlar.

Şikayet edeceğiz diyenler çok saf herhalde kamu bu sekilde adam kaynıyor. Ayrıca bütün belediyelere bu sekilde alım yapılıyor parti ayırmaksızın bu iş böyle. Ama suç kimde derseniz balık bastan kokar diyim ve ban yemeden kaçayım.
Konuyu yazan arkadasa da diyorum ki Allah Baska dert vermesin bacım

Yorumlari da bir okuyun derim.
Kaynini kpss puansiz torpille kamuda ise sokmaya calisan hanimefendi kayin ailesinin yaptigi adaletsizlikten(?) bahsediyor.
Konu sahibi kayinını neden işe sokmaya çalışmış torpille ki bu kadar kiziyorken okuduysanz soyler misiniz suan hepsini okuyacak durumda değilim de malesef. Sonra bakacağım

çünkü herkes yapıyormuş, dünyanın düzeni buymuş, bir kendilerimiymiş sanki torpille iş çeviren.
Hoş değil tabi ama canım ülkemde o kadar çok ki bu durum diyemedim.
Şaşırdığım nokta kocasının ölse dediği birine torpil yaptirmayi istemek oldu.
Ah ülkem ah. Tutan parmağını yalıyor. Tanıdığı olan pastadan büyük dilimi aliyor.

Bize ev veren olmadi,düğünü kendi ailem ve eşimin bekarken biriktirsin diye babasina verdigi paralarla ve yarisinida borcla halletik, dugunde taktiklari 4 bilezigin ucunu dugunden sonra ablasina verdik 13 yildir hala gelmedi,başka şehirden geldim iş bulmam 6 ay sürdü yeri geldi ekmek alamayacak duruma geldik,ilk buldugum ise basladim,evi tasimamiz gerekti geri kalan bileziği bozdurup nakliye depozito v.s hallettik,sonra eşim 1 yıl işsiz kaldı yine tek maaşla idare ettik, kendi imkanlarimizla ve bana gelen arsa parasini pesinat yapip ödemelerde çok çok zorlanarak kucukte olsa bir ev alabildik onumuzdeki ay son taksitini ödecegiz insallah parmağımda tek bir alyansim var,kötü gün dostu diye duruyor.
Bende diyorumki keşke bizede 1 ev verselerdi de isterlerse kızlarına şato yaptırıp altınlarla kaplasaydılar.
Not:tek erkek eşim

Konu sahibi kayinını neden işe sokmaya çalışmış torpille ki bu kadar kiziyorken okuduysanz soyler misiniz suan hepsini okuyacak durumda değilim de malesef. Sonra bakacağım

Konu sahibinin esi kardesi için kamuda is bakiyormus. Sebebini bilemiyorum. Yani adaleti sadece kendine gecerli saniyor sanirim konu sahibi. Baskalarina yapilan adaletsizlikle pek ilgisi yok.

Ev vermişler yine yaranamamışlar kimseye zırnık bırakmıycam yaşlanınca. Hanımefendi sizden bir şey istiyorlar mı ? Yok. O zaman karışmayın bence. Tamam bu adil olmayabilir ama itiraz etmesi gereken siz değilsiniz. Eşiniz de bozulduğunu belli etmiş. Ama adamı bu konuda engelleyemezsiniz. Bize de bir şey yapılmadı evimde tek bir iğneleri yok ama kaynıma yapacaklar. Benden para istemesinler de, Çırağan sarayında düğün yapsınlar banane. Ama illa b*kları bize sıçrıyor bi de böyle düşünün şükredin

Yüksek mevkilerde tanıdığımız var. El altından alım oluyor.
Umarım siz de yüksek yerlerdeki tanıdıklarınız sayesinde girmediniz kamuya. Çünkü o para her şekilde haram para oluyor. Birileri kpss çalışmak için yırtınıyor. Bizim gibi zavallılar, elimizdeki avucumuzdaki parayı dershaneye verdiğimiz için tost alacak paramız olmuyordu bazen evdeki sulu yemeği ekmek arası yapıp götürüyorduk akşam geç saatlere kadar çalıştığımız için. Birileri de çıkıp çok rahat "yüksek yerlerde tanıdığımız var" diyebiliyor. Konu ne evlatlar arası adalet! Herkes kendine gelince adaleti kovalıyor

Madem iki maaşınız var o evede gerek duymayın bence hiç lüzumu yok sizin yerinizde olsam başımı hiç ağrıtmazdım...

Eline koz geçiyor daha ne istiyorsun
Bu ailenin durumu
Eğer sizden düğün için para isterse sonuna kadar carla derim

Kocanız babalık hediyesi ne istedi merak ettim. Tek başına olmuyor çocuk malum. Hediye gönülden kopar seçmece değil. Kaynına gelince sizlik ne var?

Hanımlar ben bu kadını şikayet etmek istiyorum
Cimer vs neresi olursa olsun
Resmen şike yapıyorlar
İfşa olsunlar umrumda değil

Utanmazlar
Bende edecegim simdi. Girdiğim bir mülakat açıklandı kpss si benden 14 puan düşük olan arkadaşa mulakattan 100 puan vermişler ve o asilda ben yedekteyim.
Gerçekten cildiricam ben ya. Şunları okudum iyice cildiricam. Reziller ya bide söylüyor el altından alacaklarmis. Yüksek mevkiymis. Sizde öyle mi girdiniz yüksek mevki kamu kuruluşuna. Haram olsun o maaşlarınız..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…