eşimin ailesi sebebiyle açtığımız anlaşmalı boşanma davası düştü

kesinlikle katılıyorum
terbiyesizliğe alçakgönüllülükle cevap verilmez enayiliktir.

ben ki hiç bir lafın altında kalmam
ağzıma ne gelirse söylerim
gayette kinci biriyim bana yapılanları unutmam
ama sizin verdiğiniz cevaplar insanlık dışı.. asla hayatımda böyle cümleler kurmadım kuramam da..

siz kendi kendinizi haklı olmaya odaklamışsınız.. ne desek boş..

e öylesyse enistenin yazdigi mesaja niye takildin?
bende asla kendimi ezdirmem- suanda nisanli olmama ragmen KVyi sildim mesela ama küfür etmiyorum.

Esinin su sozu bile degismedigine isaret: ablalarim seni arayacakti. Aramayin bir ton kufur duyarsiniz....
Hala sen umurunda degilsin. Ailesi oncelikli.
Bir sire daha ayri kalip tekrar dava acin. Bosanmak en dogru karar. Esinli konustukca ikna olacaga benziyorsun. Ancak soyleyim en fazla 4 ay sonra hersey eski haline donecek.

suçlu veya mağdur aramıyorum.. bana destek verin demiyorum.
yaşadığım olay bir boşanma mevzusu oldu.. olaya dahil bir sürü insan var.. fakat benim odaklandığım ve temas kurduğum tek kişi eşim.
ben neden boşanma kararı verdiğimi açıkladım. bana ters gelen şeyleri ve sonuçta boşanamadığımı.. çünkü eşim boşanmıyor.
aile sebebiyle boşanma aşamasında olan ama farklı olaylar yaşayan insanlar var.. eşleriyle aralarını nasıl düzelttiler eşleri düzel di mi? bu gibi bilgiler lazım bana..

sizin yada ötekinin beni suçlaması ve benim burada size kendimi savunmam gibi saçma bir uğraş olamaz zaten..
3. sayfa haberleri oluyor.. adam çekiyor 10 kişiyi öldürüyor.. detaylarını kim biliyor. öldürene haklı demiyorum ben.
herkesin farklı bir hikayesi var.. olaylar zincirleme gelişiyor.

burada bana siz yada bir başkası haksızsın derse ben oturup tekrar düşünmeyeceğim. yaşadığımı gecelerimizi gündüzlerimi ben bilirim. öfke duymaktan başka birşey hissetmemem bana göre çok normal çünkü yaşadığımı benden başka kimse benim gibi hissedemez.. damdan düşenin halini tepedeki anlayamaz.

anlamanızı, beklemiyorum.. çünkü takıldığınız nokta hakaret.. benim takıldığım nokta ise bundan sonra olabilecekler sebnaryosu..

Eşimle olan sorunumun sebebi ailesi kaynaklı. Yani tabiki dengeyi kuramamak eşimden kaynaklı idi..

Aynısını söyledim eşime. Onların küfür duymasından korkuyorsun ama benim ve çocuklarımın onlar yüzünden düştüğü duruma içerlenmiyorsun? Ablan benim küfürlüme kırılır incilir diye korkuyorsun.. benim için ne yaptın? Ben seninle ailemi karşıma alarak evlendim. Sen ise lütfen benim için barış dedin.. hep ablalarını düşündün.. mutlu olduğun yerdesin.. lütfen daha fazla hayatımı maffetme boşanalım diye yalvardım eşime.. dediginiz gibi halen ablalarini dusunuyor.

Allahım evlatlarımızı , kardeşlerimizi senin gibilerden korusun esirgesin. Evlerden ırak. Düşmanımın başına verme yarabbim.

Demekki yasafigim durumlara benzer cok sey yasayan ve yasatan var. also halde herkes dolandirilmaktan cok hakarete takilmazdi.. menfaatcilik bu kadar masumane gorulmezdi..

Arkadaşına katiliyorum sinir çizip senede 1 kez görüşüp mesafe koyarsiniz eşiniz saygılı ve iyi biri çocukların bı aile ortamında büyüsün ve onları babasiz bırakma.Benzerlerini yaşamış biri olarak yazıyorum.Kendini ezdir demiyorum ama evlilik fedakarlık ister

Aile terapisine gitmeden barismayin. Esiniz simdi anlayisli gibi gozukur ama aynen devam eder. 3. Tarafsiz bir goz olur terapist size. Belediyelerin sagladigi ucretsiz olanlar da var. Maddi acidan sıkıntı olacaksa.

Yaşadığınız olaylar silsilesi sizi bu hale getirmiş. Öfke ve kininiz içinizde büyümüş.Haklı olduğunuz konular var. Ama,bu öfke ve kin en çok size zarar veriyor farkındaysanız.Uğradığınız haksızlıklar konusunda abartılı olsada(hakaret içermesinden dolayı), gösterdiğiniz tepkileri ben haklı buluyorum.
Psikoloğunuzun şu anda yaptığı önerilere uymak, yapılabilecek en mantıklı şey.
Sizin bu arada kendinizi iyileştirmeniz şart.Sizin size ihtiyacı olan 2 tane çocuğunuz var.Boşansanız bile hayatınızın devamında bu yaşadıklarınızın etkilerinden kurtulamayabilirsiniz.
Yakın zamanda doğum yapacaksınız.Lohusalık,2 çocuğun bakımı, sorumlulukları derken, enerjiye, sabıra daha çok ihtiyaç duyacağınız zamanlarınız gelecek.
Bu aile meselelerini kafaya takmayı bırakın.
"Kendi huzurunuzu satın almak"diye tabir edebileceğimiz, yapabileceğiniz doğru yaklaşımlar konusunda terapistle beraber hareket edin derim.

Bazı konular karma sanatı resmen..

Eş ailesinden şikayet eden kişilerin gelecekteki dünür olarak tavırları, yine kendi sahip oldukları gibi kv, kp, görümce, kb vs. olması aslında..

Ettiğini bulmak gibi yani. Bilmem anlatabildim mi?

Demekki yasafigim durumlara benzer cok sey yasayan ve yasatan var. also halde herkes dolandirilmaktan cok hakarete takilmazdi.. menfaatcilik bu kadar masumane gorulmezdi..

Menfaatçiliğin ne olduğunu siz herkesten iyi bilirsiniz. Eşinizin bekarken aldığı evin peşine düşmüşsünüz. Bir gıdım emeğiniz mi var orda? Ne hakla karışıyorsunuz? Bir poşet kıyafet için yapmadığınız edepsizlik kalmamış. Maddiyat meselesi yüzünden kanlı kefen dileyebilecek kadar kalbiniz kötü. Allah sizi ıslah etsin

Siz buraya insanlarla kavga etmek için mi yoksa kendinizin haklı olduğu düşüncesini tasdikleme ihtiyacı duyduğunuz için mi konu açtınız? Amacınız ne gerçekten anlayamadım, insanlar burda siz ne anlatıyorsanız onu okuyup objektif yorum yapıyor. Kendi siniriniz bozuk diye insanların sinirleriyle de oynamayın. Okurken kanser oldum

Bence siz yürek yemişsiniz. Bunlar savaşta değil, kavgada söylenmez. Yaşadıklarınız çok ağır ama laflarınız fena ağır. Ben de yeni bosandım 2 bucuk senelik evliydim. Kayınvalide olacak şahıs bana o. Cocugu dedi. Ağladım evimden gider misiniz diye aglama krizine grdm. Sadece deli gibi ağlatarak gidin evimden dedim. Allah bu lafı sana da işittirsin inşallah dedim. He şimdiki aklım olsa yolar atardım o ayrı da. Ben bu sekilde hakaret etsem babam da anam da bildiğin agzımı ayırırdı. Sen neden kendini onların seviyesine düşürütorsun diye. Valla Allah yolunuzu hayra çıkartsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…