eşimin ailesi sebebiyle açtığımız anlaşmalı boşanma davası düştü

Ablacim bosanip tum sorumlulugu uzerine almak seni daha kotu etkilemezmi .daha gencsin.benim buyuk kizim 8 yasinda ve kizimi hic gormedi esimin ailesi.benzer sorunlar yasadik bizde.biraz sakin olsan

Ablacim bosanip tum sorumlulugu uzerine almak seni daha kotu etkilemezmi .daha gencsin.benim buyuk kizim 8 yasinda ve kizimi hic gormedi esimin ailesi.benzer sorunlar yasadik bizde.biraz sakin olsan
:) keşke keşke bizimkiler de bizden uzak dursa ve hiç görmesek hiç görüşmesek..

sıkıntı görmek istemeleri..

:) keşke keşke bizimkiler de bizden uzak dursa ve hiç görmesek hiç görüşmesek..

sıkıntı görmek istemeleri..
Yavas yavas oda olur.sen once cekirdek aileni toparla.kocani cocuklarini biraraya topla dogumunu rahatca yap.esinle birlikte gecir dogum.surecini.bu konulari acmayin bi sure.sakinles biraz .ben ayni senin gibiydim kendimize zarar veriyoruz bunu unutma.onlara istediklerini verme inadina mutlu ol zaten kocan da olumlu lutfen dene lutfen

Sanırım öfke kontrol sorunu var konu sahibinin.
siz şaka mısınız ya.. bir poşet kıyafet ve altın için küfür eden kim??..
siz yazılanları vücudunuzun farklı bir uzvuyla mı okuyorsunuz..
bende toplumdan ırak diyorum sizin gibilerine..
Siz yazdınız kullanılmış kıyafet getirmiş karaktersiz, şerefsizler yazdım diye..
Cidden anlamadım ? Kıyafet nedeniyle değilse neden şerefsizler yazdınız?

Sen haklısın adamı delirtiyorlar sonra delisin diyorlar kim yeni doğan çocuğuna kullanılmış kıyafeti reva görür hele dede olacak birde
Eşş2k gibi çalış onlara para yedir oldu
Boşver. Git gel mahkemeye eninde sonunda biter nafaka iste birde

bende 7 yıllık evliyim açtığım konularıma bakın bi kayınvalidem bana neler yaptı bi kere bile küfür etmedim. Onlar yaptı diye sizde saygısızlık edeceksiniz diye bişi yok kusura bakmayın ama ben sizi haklı bulmadım onun bunun için yuvamı yıkılır en olmadı görüşmezsiniz olur biter nedir bu kin bu öfke

kayınbabama attığım mesaj: + eşimin telinden onların ortak whatssapp gruplarına da bu mesajı attım aynı zamanda.
"siz bana düğün sırasında da görgüsüzlük yaptınız.. bir bileziği layık görmemiştiniz..o zamandan anlamıştım ne kadar küçülebildiğinizi ama tenezzül etmedim.. biz açıksözlüyüz deyip ukalalık yaptınız ses çıkarmadım. yine her bayram lanet ettim geldim, elalemin içinde taktı gösterip bana ödettiğiniz bilezik parasını. gözümün içine baka baka yaptınız.. ben sizden her türlü terbiyesizliği beklerim zaten.. şimdiye kadar sustum.. ama artık susamıyorum.. hadi ben el kızıyım yapıyorsunuz da kendi torununuza da mı bu çirkinliğe devam ediyorsunuz.. "
"dıdının dıdısının kınası olur gelirsin ama hastaneye gelince mazot parasını düşünürsün, sen karının kollarını bilezikle doldurup el üstünde tutarken.. eşimin evinin kirasını yerken hiç mi utanmıyorsun.. zehir zıkkım olsun..ciğerlerine yapışsın"
"o evi bana kakalayıp, tilki suratlı oğlunuzun( kaynımın )borcunu da bana yıkmaya çalıştınız eşimde bunu bile bile benim anlımın teriyle biriiktirdiğim paramı alıp size verdi.. siz ne hakla ortak alınan eve kendiniz için ipotek koydurursunuz. hadi diyelim koydurdunuz bu ipotekli evi nasıl cesaretle bana satmaya kalkıştınız.. dolandırıcı karaktersizler"
"ben sizi beslemek için çalışmıyorum. allaha şükür sizden gelecek birşeye ihtiyacım yok. ama sizin belli ki var. zehir zıkkım olsun kursağınıza hakkımız olarak giren herşey dedim.. "
verin benim paramı yoksa köye gelir tek tek beni dolandırdığınızı anlatırım. o evden de vazgeçtim allah kanlı kefen parası yapmayı nasip etsin inşallah "

dedim..
bunları eşimin telefonundaki whatsapp grubuna attım.
o grupta ablaları, babası, abisi kuzenleri vardı..
eşimin telefonunu arama yağmuruna tuttular.. eşim de evden gitti.

sırf merak ettiniz diye yazdım.
zerre pişman değilim.. geç kalmıştım yazmaya.. onlar bana bu çirkinlikleri yaparken terbiyeizlik değil ben yazarken mi terbiyesizlik ?
şimdi biri çıksın karşıma tekme tokat dalasım var.. az bile yazmışım.. diyorum.

kinimin öfkemin sebebi nedir biiyor musunuz?

çok basit düşünüyorum bakın ne olur anlayın: diyorum ki bana zarar veriyorsunuz gidin dağılın rahat bırakın bizi diyorum ailesine.. ama rahat bırakmıyorlar.. sürekli kaşıyorlar.. sürekli kardeşlerini arıyorlar.. çocuğu getir diyorlar. sen gel diyorlar.. bunların azı veya sınırı yok.. biz eşimle normal evliliğimize devam edemedik aklı hep ablalarında onlarla olmak istiyor..
bende diyorum ki tamam verdim git o zaman.
sen de gelsen eskisi gibi olsak çocuğumuzu da görseler benim için yap.. haklısın ama ses çıkarma olaylarına getiriyor.

çok basit değil mi sınır koymak görüşmezsin olur biter ama sorun onların sümük gibi yapışması..
biz daha 3 yıl olmuş.. ne doğru dürüst bir tatilimiz ne tadımız ne tuzumuz kalmış.. bırakın ailemi.. rahat bırakın demiyor eşim.

nafaka filan hiç birşey istemedim. ne çocuklarım adına ne kendi adıma..
zaten neyi var ki neyini alayım.
o da bana, benim kendi paramla aldığım arabayı ben arabada hak talep etmiyorum dedi... zaten ne hakkın varki ? yasalara göre var evlilikte alındı dedi..
doğru yasalara göre benim emeğimde onun da hakkı var.
hamileyim plesentada tek ven varmış halen haberi yok. 2 kere ayrıntılı ultrasona girdim. psikolağa gidiyorum. 2 çocuk ev kira.. ailem bakıyor bebeğime.. maddi olarak sıkıntım yok. eşim sadece evin faturalarını ödüyor. erkeklik gururu kabardı heralde.. sen sırtlandın herşeyi bari faturaları ben ödemeye devam edeyim ayrılsak da dedi.. sadece bunu kabul etmiştim. ama istediği zaman otomatik ödemeyi iptal edebilir çünkü protokole maddi olarak hiç bir talebim yok dedim.

biri de senin karın hamile,i bir de küçük çocuğunuz var. biz bu kız ile bir kez yüzyüze konuşsak, küfür edecekse etsin o da onun terbiyesizliği olur mu dedi ? evlerine mahkeme kağıdı gitti duruşma tarihinin yazdığı ona rağmen aramadılar.
Bu yazdığınıza gerçekten hayret ettim. Küfür etmek sizin çok normal belli orası ama insanlar için küfür işitmek normal olmayabilir. Sebebi ne olursa olsun bana küfür edecek insanı ölsem aramam. Birkaç sayfa daha okudum yazdıklarınızdan. Yaşınız küçük değilmiş üstelik ama aşırı fevrisiniz.
Anlattıklarınızdan sadece çocuklarınıza üzüldüm. İki tarafta birbirinden beter. Eleştire çok kapalısınız sürekli kendinizi evet ben bunu yaptım ama onlarda böyle yapmıştı diyerek savunmaya çalışmışsınız. Size ne yapılmış olursa olsun karşınızdakine küfür hele ki hakaret etme hakkınız yok.

hayretle okudum bunları yazabildiniz mi gerçekten

oda arada kalıyor demekki onun açısından düşünün birazda ailesi saygısızsa kötüyse o napsın ha haklımısınız haklısınız ama böyle insanlar için yuvanızı dağıtmayın eşinizede sağlam bi ayar verin belki bu dava olayı onu kendine getirir ne kadar ciddi olduğunuzu görür ne diyim Allah hakkınızda hayırlısını versin

" la casa de papel" diye bir dizi var hepsini izlemeyedim ama bir bölümünde.. şöyle bir şey geçiyordu:
toplumu iyi analiz eden bir profösör var dizide.. diyorki halk ezilenin yanındadır kendimizi ezik gösterelim diyor( bankayı soymaya çalışan hırsızlara).
yani ben ağzıma tükürseler yalasam, eşim beni duvarda duvara vursa ve ben ona rağmen eşimi bırakmasam mı haklı durumda olacağım"
yani ezilmek size göre gömülmek gibi birşey.. kendimi ezdirmediğim ve tepki gösterdiğim için.. onların yaptığı saygısızlık her ne olursa olsun sineye çekilebilir ama benim ettiğim küfürler sineye çekikemez mi?

türkiyede hukukun neden bu kadar kötü olduğunu daha iyi anlayabiliyorum toplumun algısı bozuk.
avukat bana dedi ki; git adam öldür ama hakaret etme.. eğer eşin bu hakaretleri delil olarak gösterirse çekişmelide başın yanar. kimse yazmış ama hakkı var demez demişti.
yani hakaret etme git öldür o zaman suçlu sen olmazsın dedi.
ben bu topluma ait olmak istemiyorum gerçekten..

Nasıl kendinizi hala haklı görebiliyorsunuz hayret ettim. Size ne yapılmış olursa olsun terbiyesizliğe terbiyesizlikle karşılık vermeyi normal görüyorsunuz ya şu attığınız mesajla emin oldum ki başınıza ne geldiyse hepsini hak etmişsiniz. Sizin kalbiniz kötü. Oğlunuz var mı bilmiyorum inşallah sizin gibi bir gelininiz olur. Sizden beter demek isterdim ama sizden beterinin olacağını sanmıyorum. Kanlı kefen parası ne demek? Eşinizle de tam tencere kapaksınız babama bunu yazacak kadının yüzüne bakmam eşiniz hala boşanmayalım derdinde. Çok haklısınız keşke sizin gibi insanlar bu topluma ait olmasa

daha önce de boşanma açmıştım o zaman lohusaydım hatta.. yalvar yakar terapiye gidelim şans ver demişti. bu ikinci uzun ayrılığımız.. ilk değil malesef.

çü nkü terbiyesizliğe ---alçakgönüllükle ve şefkatle cevap vermeyi eziklik ve enayilik olarak görüyorum.
ayrıca terbiyesizliğe terbiyesizlikle cevap vermekten daha doğal ve mantıklı başka birşey olamaz.

bak canim suclu sadece esin degil.
1- KPye attigin mesaj hic olmamis. ne olursa olsun bu tür bir davranis kabul edilemez. tepki verebilirsin ama seninki tepki vermeyi gecmis.
2- esinin hakkini savunmak (ev konusu) sana düsmedi.
3- görümce yurtdisinda gelince bol bol görüsmeleri normal olan- yani sen gitmesen bile esin tabiki gidecek görecek ablasini.

enistenin yolladigi mesaj tabiki normal degil ama sen niye elin adamina mesaj atiyorsun? ne alaka?

simdi dogruya dogru benim anneme/ babama herhangi bir insan serefsiz vs. dese elimde kalir.

birde esimle sorunum yok demissin ama aslinda tüm sorunlarin esinle- sonucda seni ezen o.

Sadece alçakgönüllük ve şefkat diye bir seçenek yok. Başka şekilde de cevap verebilirdiniz. Böyle konuşmayı bilmiyorsunuz belli ama hakaret ve küfür etmeden de konuşmak mümkün.Siz de terbiyesiz olduğunu kabul ettiğinize göre o eleştirdiğiniz insanlardan hiçbir farkınız kalmadığını da anlamışsınızdır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…