eşimin ailesi sebebiyle açtığımız anlaşmalı boşanma davası düştü

adam boşanmaya gelmedi.. ben çirkef ve bulaşılmayacak biriysem niye ayrılmıyor?
benim farkında olduğum şey: eşimin ablasının arayım talebinde bulunmasının eşimin bir yalanı olması..
dediniz ya kendiniz param için benle evlendi
ee paranız içinde barışmaya çalışıyordur o yüzden
bütün yollar buna çıkıyor malesef

gereksiz fedakarlığı eşiim için yaptım ve umduğum şey eşimin benim yanımda olması idi..
bardak dolarken ve taşmadan önce eşim biliyordu.. herşeyi.. ama benim o gereksiz fedakarlıklarıma devam etmemi istedi..

benim ailesinden umduğum birşey yok.. onlar benden umduklarını bulamadıkları için sınırları zorladılar zaten.. uyanık çıktı biz bunu yiyemeyeceğiz dediler..

daha öncede belirttim bu suçlu diyebileceğimiz bir olay anlatmadım. suçlu ve suçsuz kim aramadım. tüm yaşananlara rağmen.. çözüm olabilir mi ve ben ne kadar esneyebilirimi sorgulamaya çalıştım.

çok mu hukuksal yazdım sadece siz değil bir çok kişi suçlu yu aramaya çalışmış. o suçlu bu suçlu demiş..
size bu konu anlamsız gelebilir.. tepkiler abartılı veya olay saçma gelebilir..
merakınız yüzünden mi konuyu başka yere sürüklemeye çalışıyorsunuz nedir.. derdiniz

Vallaha cok uzuldum.evet eşinizin hataları var.pasif kalmış ama sizin asla uslubunuz ve öfke kontrolünü yok.yasadiklarinizin cok benzerlerini yaşadım.benim esimde pasif kaldı cok ezdirdi beni .5 yıl boyunca dayandım.cok kavgalar ettik eşimle ama birgün saygısızlık yapmadim.kaynanamlada kayın pederimlede kayinlarimlada eltilerimlede tartıştım.hakkimi yedirmedim.ama hakaret küfür saygısızlık hiç olmadı benden yana.5 yılın sonunda kaynanam artık aileme dil uzatmaya başlayınca dedimki bu iş burda biter.ben ailenle görüşmem ne evime gelebilirler ne ben giderim.yada illede ailem dersen yarın gider davayı açarım.10 yıl hiç gorusmedim.ama eşime de bir gün gitme demedim.hatta o gitmem dedi ben gideceksin ne demek gitmem sırf seni doğurmuş oldukları için bile borçlusun onlara senin hiç mi Allah korkun yok diye zorla gönderdim.cocugumuda asla gondermemezlik yapmadım.bana ne kadar kotu olurlarsa olsunlar onlar çocuğumun canı aynı kandanlar çocuğuma yapamam bunu dedim.ve bugün 16 yıllık evliyim.esim sagolsun artık cok başka biri.tek laf ettirmez.hatta daha dün konuştuk.bende olgunlastim artık diyor.simdi bende sizin gibi yakıp yiksaydim ortalığı ben iyi durumda olsamda çocuğuma olurdu olan.ama şuan akşamları dordumuz yatakta tepisip kikirdasabiliyoruz.iste evlilik fedakarlık ister diye bu yüzden deniyor.siz eşinizin sahibi değilsiniz.ne kadar inkar etse bizde sizin çocuklarınız onların canı kani.bu gerçeği degistiremezsiniz.bence sizin en büyük probleminiz öfke kontrolunuzun olmayışı.bosanin veya bosanmayin ama mutlaka ofkenizi kontrol altına almak için tedavi görün.cunku bu öfkeden yarın öbür gün cocuklarinizda nasiplenir.

dediniz ya kendiniz param için benle evlendi
ee paranız içinde barışmaya çalışıyordur o yüzden
bütün yollar buna çıkıyor malesef
biri hakkına düşünden fedakarlık yapma hakkına sahiptir..
bekardır, sorumlulukları yoktur, ailesine destek olmak ister, kendi elinde olanla yetinir vb... ve kendi hakkından vazgeçer bundan da gram rahatsız olmaz.

ama düğünü derneği evi eşyayı karısı sırtlandığında, kendi maaşı bir eve geçindirmeye yetmeyecek durumdayken, eşine bu kadar yüklenmnişken bir de onların durumu iyi değil derse.. siz bizimki niye iyi.. ben kazanıp borçları sırtlandığım için mi diye sormazmısınız?
etrafıma bakıyorum.. ( sosyal medya değil).. havadan nem kapan insanlar.. burada sen para için mi pul için mi laf saydın amann deyip kestirip atıyor..
konu eşimin rahatlığı ve ailesini düşünmesi.. beni kullandırtması ve yedirmesi..

Valla eşin iyi yapmış ayrılmayın fakat ailesine büyük bir mesafe koyun.

Onlar yuvalarında mutlu olacaklar olan çocuklarınızla, babalarına ve size olacak kimse ayrıldığıniza üzülmeyecek aksine çok mutlu olacaklar .

Konuyu neden başka yere sürüklemeye çalışayım?

Eşimin ailesi sebebiyle boşanma davası açtım diye yazıp, ayrıntıları vermişsiniz bende o yazdıklarınızdan yola çıkarak bu noktaya gelmede sizin de payınız olduğunu yazdım.

Bir evlilik tekrar denenecekse, aynı hataların yapılmaması gerekir. Sizde eğer denemeye karar verirseniz aynayı kendize tutmalısınız ilk önce.

Gereksiz fedakarlık derken bende eşiniz için yaptığınızı kastettim zaten. Evlilik içinde olsa bu kadar fedakarlık yapmanın bir manası yokmuş sizde görmüş oldunuz.

Ailesinin aramaması niye dert oldu? Ben de eşimden 9 ay ayrı kaldım. K.v dışında kimse aramadı. Yani onlar önemli değil. Ayrıca sizin sanki eşinizin size değer vermediği gibi bir takıntınız var.
Bana k.p kullanılmış eşya getirse mesaj yazardım. Şuan eşya alabilecek imkânınız var hediyeleri ihtiyacı olan bir çocuğa verdim. Hayrınız oldu. Bilginize. Hakarete ne gerek var anlamadım.

işte bunu diyorum ya tabiki sorarım ama eşime
gidip ondan bundan hırs çıkarmam kp görümceye ağzımı bozup takmam
baktım eşim iyice post seriyor kendimi çekmeye çalışırım
madem yaptıktan sonra üzüleceğim yapmamaya çalışırım

siz istiyorsunuz ki eşim ailesine beni savunsun ezdirmesin bunu istemek hakkınız
yalnız ne olursa olsun ağzınızı bozduğunuz için haklıyken haksız konuma düştünüz

bu saatten sonra eşiniz onlara sırt dönmez çünkü kendinde ve ailesinde lakabınız çirkef olmuştur malesef

yazdıklarınızdan çıkardığım kadarıyla sizinle benzer karaktere sahip olduğunu düşündüğüm bir yengem var malesef, abimin eşi. sadece maddiyat olarak eşit şartlarınız yok. ve bu yenge daha önce aileme, anneme, babama, diğer abilerime, bana türlü hakaretler etti. bir gün iyi olduysa 5 ay kötü oldu. evine bir gittiysek 10 gidemedik. anneme evime gelemezsiniz diye bağırıp evden kovdu -ki annem görümceniz gibi hastalık durumunda ona yardımcı olmak için gitmişti- babama aptallar vs diye bağırdı, bana ve diğer abilerime türlü çeşitli beddualar, hakaretler etti. bir abim bu hakaretlerden dolayı onu düğününe çağırmayınca döndü yine bizi suçlu çıkardı -sizin bebek görmesi mevzusunda olduğu gibi- her neyse. şu an bir yeğenim var aramızda sadece kan bağı olan. ilk okula gidiyor ve doğduğundan beri toplasanız 1 yıl görmemişizdir belki de. çok üzgünüm ama abimi her ne kadar çok da sevsem annesinden dolayı asla çocuğu sevemiyorum. sizin 15 ay boyunca çocuklar için aranmamanızın sebebi emin olun bu. o aile her ne kadar kendi evlatlarını sevip önemsese de sizin davranış ve tutumlarınızdan dolayı eminim ki sizin çocuğunuzu benimseyemediler.

ikinci olarak üstte yazdığınız mesaja gelecek olursam, bu bahsettiğim yengem ve abim bir dönem boşancaz diye bir laf attı ortaya. bırakın "aman arayayım, o hakaret ederse etsin, yeter ki yuvanız bozulmasın" demeyi bayram ettim resmen. aileme türlü çeşitli hakaret eden birini alttan alamam. burda hata eşinizin. sizin hakaretlerinize göz yummuş, ailesi ile sizin aranızda denge kuramamış tıpkı benim abim gibi. ama eşinizin denge kuramaması sizi melek yapmıyor, boşanma yıpratıcı bi süreç olabilir, bunun arkasında geçip ben zaten kötü durumdayım diyerek hatalarınızı yok sayamazsınız.

sizin ne olursa olsun içiniz soğumuyor. yarın barışsanız dahi tüm bu konularda patlaklar vermeye devam edeceksiniz gibi gördüm ben. bu durumda evliliği sürdürmeniz ne kadar mantıklı bi hareket size soruyorum.

Arkadaşım azıcık dur sakin ol. Olanları tekrar tekrar anlatıp öfkeni kabartma.

Yazından anlaşılıyor ki ruh halin hiç iyi bir durumda değil.

Öfken seni ele geçirmiş. Sana hükmediyor. Kin ve nefretten hiçbir şeyi düşünemez haldesin.

Bir doktora görün öncelikle. Biraz kafani boşalt. Rahatlat.

Yani bence çözümsüz değil sorununuz.

Eşinin ailesi ile hiçbir sekilde görüşme. O gitsin gelsin. Karışma.

Bak ben de eşimin ailesine bayılmıyorum. Açıkçası pek sevmiyorum. Ama eşime de karışmam. Ablası ile saatlerce konuşur telefonda. Umrumda bile değil.

Gider gelir kalir. Para verir. Bunlara da karışmam. Parası varsa versin. Benim evimde acil bir eksik yoksa ablasını da düşünsün. Çünkü ben de ailemi çok seviyorum.

Sen de böyle yap. eşinin hickimsesi ile görüşme. Zaten işin çirkinliği görüşmeyi imkansız kılıyor.

Yani benim kv bana çok çok çirkin şeyler söyledi. Düğünüme misafir gibi geldi. Gitti. Erkek kardeşi düğüne gelmek icin yol parasi istedi. Düğüne erkek tarafından toplasan 20 kişi geldi. Kardeslerinin düğünde takacagi takıyı eşim alıp verdi.

Ama ne yapalım? Dövüşelim mi?

Ses etmedim. Çok da önemli değil. 2 buçuk senelik evliyim. Küçük eltimi hiç görmedim. Kayinbiraderimi bir kere düğünde gördüm. Şu an yolda görsem tanımam.

Büyük görümcemi de 2 kere gördüm hayatımda. 4 buçuk senedir eşimle birlikteliğim var. O kadar tuhaf bir aileleri var.

Yani sana tavsiyem sen görüşme. Gelme gitme. Arama sorma.

Eşine karışma. Gitsin gelsin.

Evinizden Para kaçırmıyorsa ailesinin köy evine giderken birşeyler almasına ses etme.

Torunlarını görmek istiyorlarsa eşin arada sirada götürsün 2 saat .

Görümcen yurtdışından gelince eşine ses etme. Ne kadar isterse o kadar kalsın. Ablasına sarilsin yatsın. sen görmedikten sonra ne yaparsa yapsın.

Eşinin ailesi öldü bil. Bu kadar zor değil. Inan bana.

Boşanmak haktır ever. Katolik nikahı yok aranızda. Hakimi avukatı imami orda. 3 boŞ ol. 1 imza. Oldu bitti boşanırsin.

Ama önce evliliği kurtarmak icin her yolu dene. Olmazsa o zamanboşan derim ben.

Çünkü şu an sağlıklı düşünemiyorsun. Yazindan da belli.

Allah acil sifalar versib.

bu evliliği tekrar deneme cesaretim yok.
çünkü ben bana yapılanları affetmedim.
bana yapılanların çok abartılı, affedilmeyecek yanlışlar olmadığını bir çok kişi farklı üslup ile hem burada dile getirmiş.. hem de eşimin fikri de bu..
ben kendimde bir hata görüyorum ki.. başta iyi niyetli davranıp, kırıldığım noktalarda bile ses çıkarmamak.. toyluk mu cahillik mi cesaretsizlik mi iyi niyet mi herneyse ise adı bana patladı..

yaşadıklarımdan aldığım ders şuydu.. çok pişmanım.. iyi niyetlerime, fedakarlığıma, emeğime..

hepsini çöpe at ve yoluna devam et dedim kendime..

erkek kardeşim telefon açmıştı eşime.. geleeksin demi duruşmaya düzgünce bitsin.. istediğin zaman göreceksin çocuklarını bak protokolde bile her hafta yazıyor diye dil dökmüştü..

ikna edemedik boşanmaya.. çekişmeliye götürürsen çocuklar da perişen olur.. ocakta doğumum var ( erken doğuma girmezsem tabiki) süründürme beni dedim.. istiyorsan al arabanın yarısı da senin olsun uğraşmıycam yeter ki bitsin dedim..

ben birşey istemiyorum o arabayı sen aldın.. hiç bir şey almıycam senden dedi.. söz dedi geleceğim dedi ama gelmedi.

Konu sahibi içini dökmek istemiş gibi geldi. Eleştiri yada tavsiye istemiyor bence.

Önce psikolojik destek alıp sonra karar vermelisiniz. Eşiniz yüzde yüz hatalı ama siz de onlarla erken görüşmeyi kesseydiniz daha rahat olurdu. Eşiniz kopamayacak belli aslında o da destek almalı. Zaten psikolojinizin bozulduğunu yazmışsınız neden destek almiyorsunuz? Cocuklariniz için de çok önemli bu.

siz şaka mısınız ya.. bir poşet kıyafet ve altın için küfür eden kim??..
siz yazılanları vücudunuzun farklı bir uzvuyla mı okuyorsunuz..
bende toplumdan ırak diyorum sizin gibilerine..

Hayirdir, vajina ile yorum okunuyor mu?

Bu öfke kontrolsüzlüge ile sana diyeyim, ne esin ile, ne baska insanlar ile asla iyi bir iliskin olmaz.

Senin ile fazla polemige girmek istemiyorum.

Iyi günler.

yorum yazdığınız için teşekkür ederim. gerçekten. çünkü objektif olduğunuza inandım. ne kadar karşı safta olmanın yarattığı üzüntüyü dile getirseniz de sizi anladım.. ama sizin bende yanlış anladığınız noktalar var.
1-- 15 ay çocuklar için aranmama durumu yok.
eşimin abisi ve babasının maddi olarak dolandırıp benim içimde biriken herşeyi dökmemle eşimin kök ailesinin beni silmesi sebebiyle.. olaya herkes dahil olmuş oldu. eşim de arayı düzeltmek için yalanlar söyledii.. sana hak verdikleri noktalar var.. ablalarım çocuğu görmek istiyor senden çekiniyor.. gibi beni ikna etmeye yönelik yalan söylemlerde bulundu.. benim abalalrım bu yuva bozulsun istemiyor dediler.. bende o zaman neden beni bir kez bile arayıp problemi çözelim mi demediler dedim.

2--- eşimin ailesi, bizi ilk boşanma sırasında barıştırmak isteyen amcaya telefonda benim yanımda dediler ki.. amca biz zaten onu istemiyoruz.. oğlumuz ve torunumuz yeter bize.. o bişze çocuğu göstermem diyor ne hakla dediler.. amca da görmeyiverin.. bunların huzurundan önemli mi.. bu çocuğun daha kırkı çıkmamış anneye babaya ihtiyacı var kızım size değil dedi.. siz kardeşinizi niye yanınızda tutuyorsunuz kaç gün sizin yanınızda kalacak o akılsız cahil dedi. amcaya küstüler.. ( kendi amcalarına)

yani ben, eşimin ailesi çocuğumu görmedi, görmeye gelmedi demiyorum yanlış anlaşılmışım.. bilakis rahatsız olduğum sümük gibi yapışıp eşime baskı yapıp çocuğu getir demeleri idi..

yanlış anlamakta şurada haklısınız.. eşimle ilk bebeğim doğduktan sonra biraraya geldiğimizde, eşim beni ailesiyle bukuşturmak için plan yapmış. benim kanıma girdi.. lütfen dedi çok merak ediyorlar bebği ama senden çekiniyorlar benim için yap ne olur dedi.. bende eşim mutlu olsun diye tamamen iyi niyetle eniştesine mesaj attım.. enişte gelin çocuğumu görün benim sizinle problemim yok.. dedim ve eniştesi bana hakaret içeren mesaj attı.

eşimde bana sen enişteme niye mesaj attın diye kızdı.. benim buradaki amacım çocuğumu görün gelin demek değil.. eşimi mutlu etmekti..

onlar çocuğu beni görmeden bana tenezzül etmeden sen kimsin ki.. istediğin kadar bizi isteme biz oğlumuzu ve torunumuzu biliriz gibi kuyruklarını dik tutarak yapmak istediler ben de buna izin vermedim.

Ben mesaj bile yollamazdim. Onun terbiyesizligi derim geçerim. Niye o olayi o kadar büyüteyim ki? Ayni zamanda benim yanima gelmis görümce ve evli oldugum esimin babasi. Niye bos yere olay çikartim? En fazla eger mesafeli degilsem, mesafemi alarim, olur biter. O insanlarida öyle kabul ederim. Adamlarin huyu demek ki öyle. Mesaj yollasan, sanki degisecekmi?

Ha ev islerine karisir, evlilige karisir, onlar küfür hakaret etse, cevabim farkli olurdu. O zaman tabiki tepki verilmeli. Ki bu tepki yine küfür ve hakaretli olmamli. O halde, onlardan farkin olmaz. Ancak bir poset kiyafet için bu denli herkesi ayaga kaldirmak bana çoçukça geliyor.

psikolağa gidiyorum. psikoloğumun tavsiyesi.. çift terapisine devam edilmesi.. belli bir süre ayrı yaşanılması.. ve şuan için kesinlikle aileyle görüşülmemesi..

arkaaşım sana da iyi günler.. daha ne yazıyorsun.. lütfen artık.. başka konuları rahatsız et beni değil.

psikolojik yıpranmalarda allah acil şifa versin denmez.
ben evliliğimi nasıl kurtarırım demiyorum.
boşanma davasını ben açtım.
boşanmaya karşı tarafı ben ikna etmeye çalıştım ablacım..

karşı taraf boşanmayalım diyor.
bende diyorum ki oluru yok .. doluya koyuyorum almıyor boşa koyuyorum dolmuyor.
tek kurtuluşu boşanmada görüyorum.. ama boşanmıyor lanet olasıca..

bende diyorum ki.. niye boşanmak kurtuluş çünkü güven yok.. affedemiyorum.. çözüm bulamıyorum bu sebeple boşanıyorum diyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…