Eşimin aileme olan soğukluğu

Ne kocaymış ne korkuymuş arkadaş…
Annenim hatrı için bile ses çıkarmaz mı insan çok konu okudum da senin gibi pasif karakter görmedim 2 ay olmuş insan ailesine gitmez mi? Kocasına gitmemiz gerekiyor demez mi?

Tövbe haşa Allah’tan bu kadar korkuyor musun ya?

Normal olan annenin kalması gelmesi gitmesi… Beyefendinin ailesi uzaktaysa uzakta bize ne? Binsinler gelsinler görüp gitsinler acısını nasıl çıkarabiliyor…

Senin yaşadıklarına değil annenin yaşadıklarına üzüldüm.

Bebek sağlıkla büyüsün inşallah

Damat onları ithal etmiş gibi duruyo, damat herkesten rol çalmış.
Akıllı adam.
Hem fakir, hem seyi büyük..
Avrupa'da yaşa ama gram ilerleme dedikleri tür bunlar işte.
Adam vasıfsız birisi, k. pederi ile dükkan işletiyor.
Hanzo ithal edip, boncuk muamelesi çekmek.
Hiç şaşmaz.

Sessiz psikolojik baskı.
Gurbette yaşayan tek kişi eşiniz değil.
Lütfen tepkinizi koyun, ailenize sıcak davranması için. Bu size olan saygısını gösterir.
Oda artık kız babası. Evlat anne ve babadan ne olursa olsun kaç yaşında olursa olsun uzaklastirilmamali

Damat onları ithal etmiş gibi duruyo, damat herkesten rol çalmış.
Damat tek başına iş bile yapamayıp kayınpedere ortak olmuş. Ama suratı asılmasın yeter ki.
Yılın 4-5 haftası memlekete anasının evden götürsün karısını, tatil deyince para yok diye ağlasın ama aman suratı asılmasın. Kıymetlimizzz diye geziiyorlar ailece adamın peşine.

Akıllı adam.
Hem fakir, hem seyi büyük..
Avrupa'da yaşa ama gram ilerleme dedikleri tür bunlar işte.
Hanzo ithal edip, boncuk muamelesi çekmek.
Hiç şaşmaz.
Bi zayıf noktalarını bulmuş işte ölümüne kullanıyor.

ne dengesiz hareketler. kocanda is yok ama evli barkli kadinin 9 gun kocasıyla 5 gün annesiyle kalmasi normal mi?
ailene bu kadar düskünsen, gormeden yapamiyorsan ne demeye turkiyeden koca getirttin de evlendin?
adam davar o konuda yorumlarımı ilk mesajda yazdim ama belli ki o da artik tiksinmiş sizin göbek baginizi kesememenizden. "bir guleryuz gösterirsem eskiye döner" diye düşünüyor olabilir.
bir dahaki annenize gidişinizde "aksam beni alirsin" diye gidin madem, belki delirmez.

*belli ki arabasini da siz almissiniz. cok mik mik yaparsa "bebekle burada arabasiz zor oluyor yakinda is de baslayacak. sen arabayi bana birak , acil bir sey olursa kullanayim" de. benzin parasini ödediğin arabayla bir yere gitmek icin yalvarmamis olursun

Bi zayıf noktalarını bulmuş işte ölümüne kullanıyor.
Ben böylelerine saygı duyuyorum katip.
Adam istediği gibi yaşıyor çünkü.
Kolay değil koca bir aileyi muma çevirmek.
Yani boşa anlatılıyor.
Zeynep kocaci.
Kocasının vasıfsız olup ithal ettikleri Türk damadı babasının dükkanı olmasa evini gecindiremeyecek bir adam olmadığını da biliyor ama işte adam muamelesi çekiyorlar ki ezikligi cevresince farkedilmesin.
Finanse edilmesi ele güne karşı.
Yoksa bir işe yaramadığını kendileri de biliyor

3-4 günde bir gidip geldiklerine göre gurbette değiller yakındalar.
Ayni sehirde degiliz bu arada
ayni sehirde degiliz dedigi bizdeki ilce gibi almaya'nın kirsalinda sehirler. 2060 tane sehir var ulkede iki yan kapi komsun değilse zaten baska sehir oluyor:))

kac km yolunuz onu yazin bence, gidince 4-5 gün kaldiginiza göre 500 km falan olması gerekiyor ki seferi sayilasin, biraz yol yorgunlugunu atasin

yenGEnC yürü be, kim tutar seni?
Yeminle çok akıllı ve cevval bir kızsın.

Genelde kizlar evlenip uzaga gidiyorlar
Kocalari demiyor ki ah canim ailesinden uzak da ondan boyle durgun
Aksine anami ara, bugun anamlara gidicez, haftasonu abimler gelecek tarzinda dayatmalar yapiyorlar
Bazi kadinlar neden boyle adam ilahmis gibi ezilip buzuluyor? Ailen esin kapidan cikinca geliyor o gelmeden gidiyorlar resmen saate bakip duruyorlardir nasil yediriyorsun bunu kendine ya

Öyle bir anlatmışsınız ki sanki dünyanın en çirkin, en karaktersiz, en evlenilmeyecek kadınıymışınız da aileniz size bu adamı bulmuş nimet gibi getirilmiş gibi davranıyorsunuz.

Adam osursa oh mis koktu diyeceksiniz. İş kur, evlendir, medeniyet görsün biti kanlanmış bunun da gelmiş ağzınıza etmiş. Adamın korkusundan annenizi eve alamıyorsunuz, burada konu açıp ne yapabilirim mi diyorsunuz cidden?

Sizin yerinizde olsam ne Türkiye'ye giderim ne çocuğu onla yollarım. Zaten o kadar küçük bebek anneden de ayrılmaz. Madem sizin aileniz tüm fedakarlıklarına rağmen böyle muamele görüyor, onun ailesinin de görmeye hakkı yok. Kaldı ki kayınvalidenizin de size pek bir sempatisi yokmuş. Sırf torunlarını görsün diye ayaklarına gidecekseniz. Varsa vizeleri gelip görürler. Ama siz bunu da asla yapamazsınız, 2 aya bileti alıp gidersiniz.

yenGEnC yürü be, kim tutar seni?
Yeminle çok akıllı ve cevval bir kızsın.
haddini bilmeyen insanlara gıcık oluyorum. Adam ulkede tutunamamis, is bulamamis diye acımış kayin babasi ortak dukkan acmis (ki sermaya ortagi olduklarini sanmiyorum. adam ne kazandi da ne verecek. ya da karisinin birikmisini-altinini vermistir) , onda bile dogru duzgun is yapamiyor, bobrek nakilli karisi iki is yapmasa acliktan ölecek.
ama adam evde kral
kimse "aman ezilmesin, ozguveni kirilmasin" diye yuzune gercekleri söylemediği icin kendini evin reisi - karar mercii flan saniyor

İşte bu, üşenip yazmadığım, akıl edip yazamadığım ne varsa burada

Bir de bu adamın deplasmanda olan, ezik hali. Demek ki adam gibi mesleği, dili ya da işte yeterli kalifikasyonları olsa kendi kendine para kazanabiliyor olsa o zaman görmek lazım esas şenliği...

Bunu sorgulaman bile tuhaf geldi.
Eşin ne padişah felanmı?
Nekadar pasifsin sinir bozucu boyutta.
Nasıl tepkisiz durabiliyorsunuz anlamıyorum.
Benim annemin gelmediği eve kimse gelemez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…