Eşimin aileme olan soğukluğu

Gecen kiz bebek erkek bebek konusu vardi
Kiz evlat öz evlat, kizlar merhametli diyenler vardi
Bu forumdaki konularda hep erkekler aileci kizlar ise "kocam hıklı mı sizci" diyenlerle dolu
bizlerde aileciyiz. Burdaki fark, biz kizlar esimizinde gonlu olsun istiyoruz erkekler ise tinlamiyor anliyacagin..

Hiç kusura bakmayın açık olacağım size karşı

Bu platformda 8 senedir konu okuyorum. Ve sizin kadar sinmiş, ezik ve pasif bir kadın ilk defa görüyorum. Kadınlar Kulübü ezik kadınlar listesine zirveden giriş yaptınız tebrikler...

Eşiniz hıyarin teki. Kadın bir sürü sorunla bogusmuş ve bir bebek getirmiş dünyaya. Karşısında el pençe duracağına bi de surat asiyor. Suratını yırtip kafasına şapka diye gecireceginiz yerde hepiniz ne yapacaginizi şaşırmış hazır ol vaziyetine geçmişsiniz . Bu kadar korkmanızın nedeni nedir yani eşinizden? Bi insan koynuna girdiği adamdan nasıl korkar?

Almanyada ayı yok muydu bacım burdan oraya getirmenizin şart mıydı?

Hepimizin kızı var
Allah hepimizi böyle kızlardan ve böyle damatlardan muhafaza buyursun.

2 meslegim var. Evi gecindiren benim acikcasi. Esim suan para kazanamiyor dukkani is yapmiyor.
Eee siz bayağı kocataparsınız. 10 mesleğiniz de olsa koca diye ölenlerdensiniz. Kocam bir yana dünya bir yanasınız. Anam babam kocama feda olsuncusunuz. Daha yazayım mı? Ajsbjwhhs

bizlerde aileciyiz. Burdaki fark, biz kizlar esimizinde gonlu olsun istiyoruz erkekler ise tinlamiyor anliyacagin..
E iste esinin gonlu olsun diye aileni kirip atabiliyorsun
Ben lohusayim anam duracak yanimda sende isine git gel kadinlarin isine karisma diyemiyorsun
Ailem geldiginde o suratini düzelt yoksa bigun ailene gittigimizde benden bin katini gorursun diyemiyorsun

Konu sahibin tek iyi yanı: Böyle birini yurtdışına getirip bizim kız kardeşlerimizi kurtarması.

Bu tepkisini sadece bugun yapti yoksa normalde tabiki karismaz emzirmeme.
Yani konu ailem oldugunda...

Eşin ile annen arasında geçmişten gelen bir problem yoksa, eşin kesin sıkıntılı bir tip. Bilemedim, yorumsuz kaldım

Ben böyle adam sevmiyorum
Her işi üstüne almışsın bi de artist
Ezik olduğu için artist acil kocana ayar ver sert yap anladığı dil bu

Bana bunu yapacak eşi deport ettirrirdim. Kendi anası göremedi diye suratını sallandiriyormus bak bak. Sen hem böbrek nakilisin hem çocukta sıkıntılar var ama eşin kendi keyfini düşünüyor neymiş onun anası görmemiş de bilmem neymiş (!) istediği kadar suratın sallandırsın ben olsam anami bacımi kardeşlerimi hepsini eve doluştururdum ona inatla güler eğlenirdim yaptığı terbiyesizlik başka bir şey değil. Ama siz o kadar pasif bir insansınız ki eşinizden mi korkuyorsunuz ben anlamadım benim eşim de çok sinirlidir ama ne lafımı esirgerim ne sözümü yazık gerçekten ailenizi ezdirmişsiniz ben Türkiye'ye gidince de eşinizin ailesine surat yapacağınızı falan düşünmüyorum.

“kalabalık istemediler” diyorsun. Bir annen mi sana kalabalık geldi ? Gene kardeşlerini vs almasaydın da bir anneni alsaydın keşke

Hayır kesinlikle yanlış düşünüyorsun. Farkında mısın bilmiyorum da sen doğum yaptın. Eşinin sana anlayış göstermesi lazımdı. Sanki onun anne babasını sen yanaştırmıyorsun. Uzaktalarsa bu senin sucun mu ? Ya da sırf onun ailesi uzakta diye, yakınken kendi annenleri uzak tutman annenlere çok ağır bir ceza değil mi sence ? Niye bunun faturasını annenlere kesiyorsun ?

Annenin gelmemesi hiçbir zaman kabul edilebilir bir şey değil. kız kardeşin gelmesin etmesin muhabbeti de çocuk birazcık kendini toplamaya kadar. O da kendine geldi mi, hasta değillerse üstü başı temizlenir, ellerini yıkar onlar da sevebilirdi. Çok korkuyorsan maske takın derdin. Öyle sevdirirdin. Ama sevdirilirdi.

Aklını başına topla ve lütfen bunu düzelt. Bir aksam yemeğe çağır hepsini topla. Yemeğe hazırlayamam diyorsan enazından aksam çaya çağır. Al bir kutu dondurma. Bir paket çekirdek. Oldu bitti. Maksat gelsinler. Senin huzurun kaçmasın diye senden uzak duruyor insanlar. Yapma bunu. Eşin de ne kadar surat asarsa assın ailene karşı asla suratın düşmesin. Al bebeği kendin ver. Ben çayı getireyim al sen biraz sev de al kardeşine ver. Al sonra annene ver. Sevsinler yani. Eşine çocuğu kaçırmasına fırsat verme lütfen

Kocanız Galler prensesi falan herhalde. Kızınız kocası için size sizin ailenize davrandığınız gibi davransa hoşunuza gider mi mesela? Yaptığını reddediyorsa da eşek miyiz anlamıyor muyuz dalga mı geçiyorsun diyemiyor musunuz? Eşinizle nasıl tanışıp da evlendiniz? Sizin sayenizde mi yurt dışına geldi? Böyle bir ayrı saf oluyor yurt dışına damat getiren kızlar ve aileleri çünkü.

Hadi anneniz kızımın eşiyle arası bozulmasın diye kendini çekmiştir desek siz neden eşinizden bu kadar korkuyorsunuz. Adamın bir surat ifadesiyle annenizi mum etmişsiniz. Sadece bebek için değil siz de annenizin desteğini aramadınız mı manevi olarak? Eşinizin ağzına baktıkça daha çok uzaklaşırsınız ailenizden. Bebekle ilgili her kararı da o verir.

Doğum yapan sizsiniz, lohusa olan sizsiniz. Eşiniz ailesinin desteğini bu kadar istiyorsa biraz uğraşıp ailesini getirtecekti ziyaret edebilmeleri için. Ailelerin torun görmesini geçin, siz de bir annenin kızısınız ve anneniz size destek olamamış. Anne olarak artık bunun anneniz için nasıl bir his olduğunu anlamanız gerekirdi. Eşim de eşim demek yerine biraz kendinizi düşünün.

evini geçindirmekten aciz, eşi olmasa ulkeye vize bile alamayacak, karısı olmasa acliktan ağzi kokacak, aciyip kayinbabasinin dukkan actigi krala bakin hele. ekmeğini veren adamin karısını/ kendi karısının annesini istemiyor evde
bu davara bu nasil bir itaat?
adam surat asmasin diye taviz üstüne taviz vermişsiniz.
höt diyin diyen uyelere katiliyorum. allahin ezigine insan gibi davraninca böyle simariyorlar. bu hep olan bir sey. arasira hiza cekmek lazim ki anlasin aslinda bir b.k olmadığını- kendini kral sanmaya son verir.
"suratını çekemem, sen goturmuyorsan taksi cağiriyorum" de, eger taksisiz kucuk koyde yaşamıyorsan.
evin eksigi mi var? "bebeğin bezi bitmis , iki numara prima alir misin hayatim?" de, "yag bitmis ya, et bitmis et" , "kredi kartini versene cocuga şu lazim" falan de. biraz farkina varsın evi gecindirenin kim oldugunu. "param yok sen al" derse "istediğim cocuguna bez alman, senden altin elmas istemiyorum. cocuguna bez alamayan bir baba misin?" falan de. suratin alasini sen yap.
bak bakalim evde dengeler nasil değişiyor. degmeyecek erkeklerin kapisinda köpek olup hem cebine harclik koyup hem 1 ay hastanede kalmak zorjnda kalip çıktığınız gün önüne yemek koyuyorsunuz. bunlar da boyle şişiniyorlar iste.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…