Eşimin aileme olan soğukluğu

gercektende oyle.. yarin turkiyede kendi ailesi severken ustelik haftalarca yanlarinda kalirken cok vicdan azabi cekecem benim ailemin ne sucu vardiki diye..
Cok fazla empati kurmussum anlasilan. Iste ailesi uzakta anlayisli ol diye

Geçirmemiş ki geçirsek diye plan yapmış. Uygulayamamış zaten.
Bebek yeni doğduğu zamanlarda çok makul bir istek. Baba bütün gün evde yok. Anne yalnız. Kapını çalan da yoksa her şey üstüne geliyor. Hafta içi annede kalmak mantıklı. Hadi 4-5 çok ama haftada 2 gün kalınabilir.

Şimdi gördüm çocuk yokken kalıyormuş. Çocuk yokken hiç normal değil 1 gün bile gerek yok..

gercektende oyle.. yarin turkiyede kendi ailesi severken ustelik haftalarca yanlarinda kalirken cok vicdan azabi cekecem benim ailemin ne sucu vardiki diye..
Cok fazla empati kurmussum anlasilan. Iste ailesi uzakta anlayisli ol diye

Onun ailesi uzakta diye siz neden mahrum kalıyorsunuz ki ailenizden?
Bu adam sizinle evlenip mi yerleşti oraya?

+10000000

Bu yorumuna istinaden söyledim hamile kalmadan önce ayın yarısını ailesinde geçiriyormuş resmen
Ben hamile olmadan once ve sonra her 2 haftada 4-5 gun kalirdim annemin yaninda

Buradan ben şiştim verdiğiniz cevapları okudukça; sorsana kocana senin asıl derdin ne? Diye.
Suratını astı, sesssizleşti, şundan sanırım, bundan olmalı…
Sabır taşı olsa çatlar insan kusura bakmayın çok çok pasifsiniz adam maaile hepinizi sindirmiş.

Kocanızla sorununuz arşa çıkmış siz ‘kv annemi gözün aydın demek için aramamış’ diyorsunuz.
Aramasın çok mu lazım?

Azıcık gözünüzü açın ve aklınızı kullanın rica ediyorum.

Oylemi diyorsun cidden.

Babanız ve eşiniz beraber iş yapmış anladığım kadarıyla. Orada problem yaşamış olabilirler, eşiniz titiz biri mi belki ailenizin el hijyenini yeterli bulmuyordur bebeğin hastane sürecinden sonra. Tavırları ilginç, yanlış ama sizin sormadan çıkarım yapmanız da ilginç ayrıca ailenizin evinde eskiden kaldığınız süre de hiç normal değil.

Bu iş konuşarak çözülür. O anlatmak istemese de, onu oturtun kedi hislerini ve düşüncelerinizi anlatın. Onu suclamadan anlatırsanız o da açılır konuşur anlatırsınız. Suçlamaya başlarsanız kavgaya dönüşür. O yüzden sadece kendi hislerinizdrn bahsedin. O da kendilerinkinden bahsederse empati yapmaya çalışın.

Siz haklıyı haksızı değilde kim oluyorsun diye sormayı deneyin.
Bu davranışları aileme yapacak kocaya tek cevabım aynı davranışla dönmek olurdu.
Oturup konuşamıyor musun?bu tavrın kime,neden yapıyorsun diyecek kadar eş olamadınız mı?hattınız olamadı mi?

Lütfen eşinize bu kadar yüz vermeyin, yaptığı büyük terbiyesizlik , aynısını siz yapsanız şimdi boşanmanın eşiğindeydiniz...

Sen ailenle aynı yerdesin gelip rahat rahat gidip gelebiliyorlar. Neden gelip kalsınlar sizin evde? Adam belki evinde rahat etmek istiyor, annenle kalmak istemiyor. Eşin yokken gelseler çatlamazlar. Annen yemeğini getirebilirdi, illa gece yatıya kalmasına gerek yokmuş.

Kocan sana annenle görüşme dememiş üstelik. Böyle bir konuşma aylardır geçmemiş.

Ayni sehirde degiliz bu arada

Ayni sehirde degiliz bu arada

3-4 günde bir gidip geldiklerine göre gurbette değiller yakındalar. Sana yemeğini getirebilirlerdi. Bir iki geldiler söyledin surat astı, bir daha söyleme kim geldi misafir diye. Bu görüşmelerin hesabını vermek zorunda değilsin.

Adam sözlü şekilde "gelmesinler" gibi bir şey dememiş.

Ve böyle bir durum korkunç, evli insanın iki haftada 4-5 gün anasının evinde ne işi var? Üstelik kızına orada yatak koydurup, yine gidip orada kalmayı düşünmek saçmalık.

Adama artık ailenden fenalık gelmiş. Böyle ayrı ayrı aile hayatı olmaz.

Bir de kayınpederle ortak iş yapıyor. Yapılmaması gereken ne varsa yapmışlar. Canından çok sevseydi bile birlikte iş yapınca bozulurdu zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…