Eşimin aileme olan soğukluğu

eşiniz lohusa depresyonuna girmiş sanirim yoksa yaptıklarının başka bir açıklaması olamaz. ne demek annem kalmak istemekle haklı mı diye? tabi ki haklı kadının yavrusunun yavrusu olmuş yavrusuna bakmak öteki yavruyu sevmek istemez mi hiç? eşiniz aşırı saçmalamış. aileme böyle davranan kocanın ailesine kalkıp ilke değiştirip çocuğu goturcem kendi aileme 2 aylık olmuş bebeği daha goturmemisim üstelik. lütfen bu olgunlaşmamış avokado kocalariniza bu kadar yüz vermeyin sonra astarını da istiyorlar sizin kocanızda olduğu gibi...annenizin yerinde olsam da gelip çocuğu da sevmem benden esirgedikleri çocukları ile mutluluklar dilerim

Oylemi diyorsun cidden.
Haklı bence de. Ailem aynı il içinde fakat mesafe biraz var. 2 ayda bir 2 aksam kalırım, 15 günde bir filan da kahvaltıya gider aksam dönerim. Herkesin evi barkı eşi işi var, asıl olan kendi eviniz, boyle yapanlara gobek bagın kesilmedi mi diyorlar. 15 günde 4 5 gün kalan kendi düzenini kuramaz, kursa alısamaz.

Yaptigim zamanlar da oldu. O zamanda gittigine pisman oldugunu soyledi felan..

Biz hep 4-5 hafta gideriz genelde. Ve dogal olarak tatil yapalim isterim. Esim her defasinda bi bahane bulur. Yok pahali yok soyle yok boyle.. uzadigi zamanda sinirden aynen su sekilde: " sen avrupada ailenin yanindasin istedigin zaman goruyorsun ama ben goremiyorum. 1 ay goruyorum' gibi seyler soyler.. hep bi vicdan yaptirir bana.
Yani bircok insan tatile gidiyor. Bircok insanin ailesi turkiye yasiyor. Bilemedim...
E adam sana istediğini diyor,hoşnut olmasan da istediğini yaptırıyor sen surat eder korkusuna evine aileni sokmuyorsun,ailene gitmiyorsun

Keşke sadece umrunda olmasa eminim ağzına geleni saydırır. Ne saygısızlığı kalır be terbiyesizliği. Bazı kadınların kocam da kocamcılığını asla anlamıyorum. Ortada eşe yapılan bi terbiyesiLik olur anlarım eşini korumasını ama bu durum da . Hem de en ihtiyaç duyulan durumda surat asarsa diye anneyi istememek. Helal olsun bedenen de ruhen de güçlü bir kadınmış arkadaş. Ben destek almadan bitiremedim o 40 günü😅
Ben 2 sezeryanda da 5 gün annemle kaldım 6. Gün gönderdim istemedim. Kendi düzenimi fazla seviyorum. Ama ben istediğim için gönderdim eşim gönder dese 2 ay evde tutardım 😂😂😂

Selam kızlar

Size bir süredir içinde bulundugum bir sıkıntımdan bahsetmek istiyorum.

Benim 12.06.24 sezeryanla bir kızım oldu, çok sükür. Bu arada bebeğim prematüre doğdu (34+1).
33 haftalikken plasentadan kanama oldugu icin 1 hafta boyunca hastanede sırt üstü yattim ve tekrar kanamam oldugu icin sezeryana girmek zorunda kaldim. Dogumdan sonrada 3 hafta hastanede kaldik, cocugum kuvezde oldugu icin ve benim tansiyon problemim oldugu icin. Yani toplan 1 ay sonra ciktik.

Asıl gelelim meseleye...
Ben hastaneye yattigimda annem yanimda kalmak istedi, esimin pek gönlu olmadi, annem vazgecti. Annem ve kardeslerim (3 kisi) hastaneye her ziyarete geldiklerinde esimin surati hep asıktı.
Annemle dogumdan once hep diyorduk, dogumdan sonra yanimda kalirsin biraz diye.. buda gerceklesmedi. Yani hastaneden ciktigimizda ne annem kalmak istiyorum diyebildi, nede ben esime annem gelsin biraz kalsin diyebildim.
Bu arada esimle ben hastanede kaldigimiz muddetce bircok sey ogrendik. Kisaca acemiligimiz gitmisti.
Esim cok iyi bir baba, 12 yil sonra cocugumuz oldu ve kizindan hic ayri kalmak istemiyor. Nerdeyse ișe gitmeyecek, o derece!
Sonradan kiz kardesimden duydum ki, annem hastaneden ciktigimizda birkac gun aglamis ve kirilmis, cunku cok heves etmis kizima ve torunuma bakacam, hic birsey olmasada yemegini yapardim diye.
Yalan degil 3-4 gun annemi aramadim degil, yemegimi yapsaydi hic yoktan yükümu alirdi azda olsa.
Esimin ailesi turkiyede yasiyor, biz avrupada yasiyoruz. Kendi ailesi goremediginden dolayi mi boyle davraniyor bilemedim.
Esim surekli dogdugundan beri her saniye ailesine tek tek resim gonderiyor. Buda en dogal hakki tabiki. Ama bilemedim cok sogukkanli aileme karsi.

Suan kizim 2 aylik oldu, annem bize gelmeyecekmisiniz artik dedi birsey diyemedim, cunku esim bu konuda hic yorum dahi yapmiyor. Ne gidelim diyor ne goturelim diyor, suan tek plani turkiyeye ailesinin yanina goturmek.

Annem ve kardeslerim kizimi gormeye esimin ise gittigi saatte geliyorlar ve gelmeden gidiyorlar, babasi gelince kizini sevsin biz rahatsizlik vermeyelim diye.
Yani resmen kaciyorlar gibi hissediyorum.
3-4 günde bir geliyorlar ve ben esime soyluyorum bugun burdalardi diye.
Ve gecen yine geldiklerinde birsey demedim ama farkettigi an morali bozuldu gibi. Sessizlesti ve konusmadi fazla.

Yani arkadaslar bilemiyorum...
Bana bir akil verin. Sizce annem abartmis mi kalmak istemekle ve esim hakli mi? Yoksa esimin yaptigi yanlis, annemin gelmek istemesi normal mi?

Bu arada ben bobrek nakilliyim, bu yuzden dogumdan sonra kendime gelmem biraz zaman aldi.
Ne bu gizem ,korku ? Onun cocuguysa senin de çocuğun. Hiç bir şey soyleyemiyir musun kocana ? Hiç mi konusmuyorsunuz ?

Ben 2 sezeryanda da 5 gün annemle kaldım 6. Gün gönderdim istemedim. Kendi düzenimi fazla seviyorum. Ama ben istediğim için gönderdim eşim gönder dese 2 ay evde tutardım 😂😂😂
annem de 2 hafta kaldı, ben alıştım gece bakmaya sen artık evinde kal, gündüz ara ara desteğe gelirsin dedim. eşim ya niye gitti ki her şeyimiz tam oluyordu ne güzel dedi hahahah hem yemek yapan hem çocuk bakımına yardım eden biri varken keyfi yerindeydi :KK70: Ama konu sahibinin durumunda o kaşa göze bakmaz direkt alırdım annemi yanıma, konu sahibi eşine hiçbir şey dememiş üzücü

Diyemedim cidden..
1 ay oncesinde kiz kardesim 2 hafta kalmisti yapmadigi surat kalmamisti. Her sordugumda ise onluk birseyin olmadigini ve cok yoruldugunu soylemisti.

Dedimki aynisini anneme de yaparsa yanimda kalmasinin ne anlami olacakki. Kadinin yuzune gulmedikten sonra.
Türkiyeye giderseniz lütfen surat asın ailesinin yanında. Kimseyle tek kelime konuşmadan oturun. Sorarlarsa yorgun hissediyorum dersiniz. Anlasın nasıl büyük bir saygısızlık yaptığını.
Ailesine çok düşkünse gelmeseymis sizin yaşadığınız ülkeye. Bende yurtdışında yaşıyorum, doğuma annem Türkiye'den gelecek. Aynı ülkede olacağız ve ben bir başıma kalacağım öylemi, daha neler.

annem de 2 hafta kaldı, ben alıştım gece bakmaya sen artık evinde kal, gündüz ara ara desteğe gelirsin dedim. eşim ya niye gitti ki her şeyimiz tam oluyordu ne güzel dedi hahahah hem yemek yapan hem çocuk bakımına yardım eden biri varken keyfi yerindeydi :KK70: Ama konu sahibinin durumunda o kaşa göze bakmaz direkt alırdım annemi yanıma, konu sahibi eşine hiçbir şey dememiş üzücü
Yani aynen öyle. Suratını düşüren gitsin bi kenarda düşürsün. Ortada ciddi bir sebep olur anlarım onunla kimseyi muhatap etmem ama keyfe keder surat düşürmeler beni engellemez

Sizi aramasını anlarım da kayınvalideniz annenizi geçmiş olsun diye niye arasın? Açıkcası anneniz kocanıza birşey demediyse, eşinizin yaptığı kıskanclık. Senin ailen görüyor benimki görmüyor kıskançlığı.

Annenizi niye görmeye gitmiyorsunuz? Rahat edemiyorum demenizi anlarım da gerisi saçmalık.

Sizi aramasını anlarım da kayınvalideniz annenizi geçmiş olsun diye niye arasın? Açıkcası anneniz kocanıza birşey demediyse, eşinizin yaptığı kıskanclık. Senin ailen görüyor benimki görmüyor kıskançlığı.

Annenizi niye görmeye gitmiyorsunuz? Rahat edemiyorum demenizi anlarım da gerisi saçmalık.
Torunumuz oldu ikimizinde gozu aydin gibisinden..

Kizim premature 40i yeni ciktigi icin bugun goturecem

Size de helal olsun.. eşim de bende 2.4 kilo doğunca bebeğimiz baya korktuk. Ben beceriksizdim ilk 25 gün korkumdan altını değiştiremedim. Altını açtığımız an çığlıklar atarak ağlıyordu bi annem sakin kalıp değiştiriyordu😂 40 gün bizim baya zordu . Günde 2 saat falan uyuyordum herhalde o da sabahları.. gaz sancıları, kucak dışında uyumaması derken bir de acemi anne baba olunca yardım şarttı bize🙂↕️ annelerimiz sağolsun o konuda ikimizde şanslıydık😅 benim o ruh halimle annem gelince surat asan eşim o saatten sonra eski eşim olurdu. Bir kere bi söylenme değilde bi cümle kurdu. Ağzının payını verdim ertesi gün anneme pahalı bir spor ayakkabı alıp geldi. Annecim çok yoruldun diye 😂

Ben eşiniz konumundakiyim. Ailem her doğumuma gelip 2-3 ay bizde kaldılar hatta torunlarından sonra her yıl gelirler, 1-2 ay kalıp hasret gideririz bizim yıl içinde iki üç kez gittiğimiz bir iki haftalık tatiller yetmiyor çünkü. Eşiniz gönderseydi bi davetiye, alsaydı biletlerini getirtseydi atla deve değil.

Ben böylelerine saygı duyuyorum katip.
Adam istediği gibi yaşıyor çünkü.
Kolay değil koca bir aileyi muma çevirmek.
Yani boşa anlatılıyor.
Zeynep kocaci.
Kocasının vasıfsız olup ithal ettikleri Türk damadı babasının dükkanı olmasa evini gecindiremeyecek bir adam olmadığını da biliyor ama işte adam muamelesi çekiyorlar ki ezikligi cevresince farkedilmesin.
Finanse edilmesi ele güne karşı.
Yoksa bir işe yaramadığını kendileri de biliyor
Ailede erkek evlat yok demek ki, işlerin başına koyacakları tek damat bu sanırım. Kızları da seviyor kocasını, adam giderse buhrana sürüklenir toparlayamaz. Ondan çekiyolar bu nazları galiba. Ondan 10 da 2 bile olmayan adama 10 da 10 muamelesi ediliyor. Elalem falancanın damadı bi halta yaramıyo, kızın başını yakmışlar demesin.

Selam kızlar

Size bir süredir içinde bulundugum bir sıkıntımdan bahsetmek istiyorum.

Benim 12.06.24 sezeryanla bir kızım oldu, çok sükür. Bu arada bebeğim prematüre doğdu (34+1).
33 haftalikken plasentadan kanama oldugu icin 1 hafta boyunca hastanede sırt üstü yattim ve tekrar kanamam oldugu icin sezeryana girmek zorunda kaldim. Dogumdan sonrada 3 hafta hastanede kaldik, cocugum kuvezde oldugu icin ve benim tansiyon problemim oldugu icin. Yani toplan 1 ay sonra ciktik.

Asıl gelelim meseleye...
Ben hastaneye yattigimda annem yanimda kalmak istedi, esimin pek gönlu olmadi, annem vazgecti. Annem ve kardeslerim (3 kisi) hastaneye her ziyarete geldiklerinde esimin surati hep asıktı.
Annemle dogumdan once hep diyorduk, dogumdan sonra yanimda kalirsin biraz diye.. buda gerceklesmedi. Yani hastaneden ciktigimizda ne annem kalmak istiyorum diyebildi, nede ben esime annem gelsin biraz kalsin diyebildim.
Bu arada esimle ben hastanede kaldigimiz muddetce bircok sey ogrendik. Kisaca acemiligimiz gitmisti.
Esim cok iyi bir baba, 12 yil sonra cocugumuz oldu ve kizindan hic ayri kalmak istemiyor. Nerdeyse ișe gitmeyecek, o derece!
Sonradan kiz kardesimden duydum ki, annem hastaneden ciktigimizda birkac gun aglamis ve kirilmis, cunku cok heves etmis kizima ve torunuma bakacam, hic birsey olmasada yemegini yapardim diye.
Yalan degil 3-4 gun annemi aramadim degil, yemegimi yapsaydi hic yoktan yükümu alirdi azda olsa.
Esimin ailesi turkiyede yasiyor, biz avrupada yasiyoruz. Kendi ailesi goremediginden dolayi mi boyle davraniyor bilemedim.
Esim surekli dogdugundan beri her saniye ailesine tek tek resim gonderiyor. Buda en dogal hakki tabiki. Ama bilemedim cok sogukkanli aileme karsi.

Suan kizim 2 aylik oldu, annem bize gelmeyecekmisiniz artik dedi birsey diyemedim, cunku esim bu konuda hic yorum dahi yapmiyor. Ne gidelim diyor ne goturelim diyor, suan tek plani turkiyeye ailesinin yanina goturmek.

Annem ve kardeslerim kizimi gormeye esimin ise gittigi saatte geliyorlar ve gelmeden gidiyorlar, babasi gelince kizini sevsin biz rahatsizlik vermeyelim diye.
Yani resmen kaciyorlar gibi hissediyorum.
3-4 günde bir geliyorlar ve ben esime soyluyorum bugun burdalardi diye.
Ve gecen yine geldiklerinde birsey demedim ama farkettigi an morali bozuldu gibi. Sessizlesti ve konusmadi fazla.

Yani arkadaslar bilemiyorum...
Bana bir akil verin. Sizce annem abartmis mi kalmak istemekle ve esim hakli mi? Yoksa esimin yaptigi yanlis, annemin gelmek istemesi normal mi?

Bu arada ben bobrek nakilliyim, bu yuzden dogumdan sonra kendime gelmem biraz zaman aldi.
Surat asıyormuş, suratını dürerim onun, içimden insan çıkmış ona mı sorcam ihtiyaclarımı.. hayır büyük bi tepki de değil assın assın dursun tatlı suratını, napalım

Gideceğim yazmışsınız umarım ailenize gitmissinizdir . Sizin canınızı sıkmasın siz onun canını sıkın. Niye evde oturacakmissiniz insan ailesine gitmeyeckse kime gidecek

Sizin de evladınız olmuş görmüşsünüzdür evlat büyütmek ne kadar zor. Değer mi elin adamı için annenlere gitmemeye? Yarın o kadına bişey olsa nasıl altından kalkacaksın soruyorum? Ya da kızın da ileri de eşi surat asmasın diye sana gelmezse ne hissedeceksin hiç düşündün mü? Ay şu kocalarınıza tapmayın Allah aşkına ya. Dünyada erkek milyon tane anne baba 1 tane. Evliyim bebeğim var lohusa dönemimde eşim anneme surat assa ağzını yırtarım afedersin, eşinizden çok size şaşırdım, Rabbim nasip etme 😂

Ailenizi yakın hissetmeyebilir mesafeli olabilir en doğal hakkı hepsini anlarım keza ben de eşimin ailesine soğuğum.Ama kendi ailesine karşı tavrı sizinkilere göre çok samimi ise o sıkıntı. Siz onun ailesine nasılsınız ? Bir de ailenizle bi problem yaşadı mı geçmişte filan ?

X