Eşimin aileme olan soğukluğu

Hanımefendi bir kisiliginiz yok mu ya da o evde köle misiniz. Nasıl bu kadar söz hakkınız olmaz. Yanınozda kalmama olayı hadi neyse de evinize gizlice gelip gizlice gidiyorlar yahu . Eğer ailenizin bir suçu yoksa genel olarak. Bu durumda siz nasıl evlatsınızki. Yok bir olay olduysa büyük eşinize ay8p edildiyse falan ayrı. Onda bile torunu der gerçi insan

iciniz dolmus tasiyor da buraya yazip rahatliyorsunuz bence... esinizin ailesi esinizi yonlendiriyor iste:) benim ailem uzaksa onlar da az gorecek o zaman demis esiniz resmen ...hadi bunlari diyor ve uyguluyor da acik acik soylemese bile ama siz neden bir sey demiyorsunuz cok ilginc degil mi

Bende 2 kere doğum yaptım .ikisinde de tabiki annem geldi kaldi. Eşime ne annem gelirken ne de giderken sormadım. Niye sorayım ki orası benim evim ve annem istediği zaman gelir kalir ve torunlarını sever.Zaten aklı ve vicdanı yerinde olan bir eş senin o durumda annene ihtiyacın olduğunu bilir ve bunu yapmazdı. Kusura bakmayın ama eşiniz birey (insan) olamadan siz onu baba yapmış resmen g.tünü kaldirmişsınız. Karı koca arasında bile taraflar birbirine karşı haddini bilmeli. Adamların böyle totosu kaldırırsanız 2 gün sonra size sokağa çıkma da der nefes almada der

Siz esinizin her dedigini neden kabule diyorsunuz dogumdan sonra annenizi yaninizda istemeniz en dogal hakkiniz ne hakla annenize gidelim demeye cekiniyorsunuz tabiki gudeceksiniznonun demesini neden
Bekliyorsunuz esiniz ezik ve kompleksli biri kendi ailesi uzak oldugu icin tribe girmis kiskanc eltiler gibi sizdede is yok esinizin agzina bakiyorsunuz yazik yani

Maşallah, adam iç güveysi gibi yaşıyor, resmen kendi ailesi yok.
Adam iç güveysi gibi yaşamıyor, iç güveysi zaten sadece arpasini fazla vermişler. Konu sahibi nakilli, kimse bizim kızı almaz diye mi ithal edip bu kadar naz niyaz çekiyorlar anlamadım...

Doğumdan sonra annenizi yanınızda istemeniz kadar doğal bişey yok. Sonuçta o da bir kadın kadının halinden kadın daha iyi anlar hele ki doğum yapmışsa. Ve dediğiniz gibi en azından destek olurdu. Bende 26 nisanda doğum yaptım ve annem 2 haftaya yakın bende kaldı. Eşimin hoşuna da gitti desteği. Bence eşiniz abartıyor

Adam iç güveysi gibi yaşamıyor, iç güveysi zaten sadece arpasini fazla vermişler. Konu sahibi nakilli, kimse bizim kızı almaz diye mi ithal edip bu kadar naz niyaz çekiyorlar anlamadım...

Bende anlamadım. Konusahibi ve ailesi çok "değişik" insanlar.
Adam hem iç güveysi hemde hamsi suratiyla milleti yönetiyor.

Bu tipler de tornadan çıkma gibi hep aynı. Hem parası yok hem şeyi çok bi sarsmak lazım kendisini, ne bu baskı ya? Kim oluyor da karışıyor annenizin gelmesine sizin gitmenize? Neden bu kadar pasifsiniz?

Aralarında sizin bilmediğiniz bir problem mi var birden mi oldu böyle iki tarafın birbirinden kaçması

Peki siz bu tavırları neden sergilediğini söylediniz mi ? Varsa yoksa senin ailen orda başka kimseniz yok anlaşılan bende yurtdışında yaşıyorum eşim Türkiye’den , ama varsa yoksa bi benim ailem var burda bize destek çıkabilen. Eşin çok ayıp ediyor sıkıştığında sakın bu Saaten sonra annenden bi yardım istemesin.. çok ayıp yaptığı annenin bi acı sözü olur anlarım ama gerek yoktu böyle yapmasına. Bende nedense ailesine bağladım belkide annesi saçma sapan doldurdu. Ben öyle hissetim bence bunu konuşmalısınız. Yada annenle eşin konuşmalı daha doğrusu annen sorsa çok daha güzel olur damat sorun mu var diye yüzüne vursa iyi olur aslında.

Eşinizi karşınıza alıp noluyor sen hayırdır diyemiyornusunuz ya ay anneme böyle davranacak koca dediğim kişi evde süründürürüm onu ne münasebet ya

Herkes çok pasif agrasif geldi bana. Eşiniz yorgunum diyorsa ok diyip mimiklerini takip etmeyi bırakın. Zaten bir derdi varsa siz takmayınca dokuluverir. Annenizi çağırmak istiyorsanjz çağırın. Öncelik sizin ihtiyaçlarınız (akıl verirken kendim de benzer sebeplerden ailemi çağırmak istemiyorum ama beni de geriyor ailem o yüzden) Belkide kocanız in mizacı böyledir. Yani konuşarak cozmelsiiniz. Kendiniz akıl yürütmeyin. Mimik okumak ve kendi kendine çıkarım yapmak sıkıntıli

Belki okumayacaksin konu sahibi ama ben de illa yazacağım.Eşin ve ailesi katıksız sorunlu ve kompleksli.Senin gibi gelini de bulmuşlar oh.Dogru olmayabilir ama tahmin ediyorum,hiç yurtdışı görmemiş adam da yani kocanız,sizinle evlenip Avrupa ya taşınmış ,sizin vesilenizle.Buldumcuk olmuş, şımarmış,ama boş teneke şımarıklığı.Ezik gorunmeyeyim diye seni ve dolaylı olarak aileni baskilamaya çalışmış.Size bakacak olursa da çok da güzel başarmış bu sonradan görme.

Lohusasınız, zor zamanlar geçirmişsiniz, sizi üzmek istemem.
Annenize ve kardeşlerinize üzüldüm. Terbiyesiz bir damatları ve o damadın gözünün içine bakıp bırak ağzından çıkan sözü, gözünün süzülmesine anlam yükleyip panik olan bir kızları var. Acı verici.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…