Eşime Saygı Duymuyorum ve O Bunun Farkında

çünkü çocuklardan sonra ben de çok zorlanmaya başladım kullanırken. kaza yapıp ölme korkum oluştu. öncesinde tolare ediyordum
Siz tedavi olun eşiniz olmuyorsa ....o korku her zaman her annede var .bende de var deprem.oldu bugün onunla ilgili bile bir sürü korku geldi aklma Rabbim şifa versin yardımcısı olsun afetzedelerin ama bizde deprem bolgesindeyiz ya bizimde ev yıkılırsa ya çocuğuma bir şey olursa....gördüğünüz gibi sonu gelmez bitmez bu korkular .siz tedavi olun. En azından.bide her erkek araba kullanmak zorunda değil onu da eksik yapmaz ki bu .eşiniz çoğu erkekten daha iyi durumda .yetmez mi size .bunu da hastalık gibi düşünün adam hasta bu konuda yardımcı olmanız gerekmez mi.

evet biz de çok sallandık. ben de aynı şeyleri hissettim. sonu yok haklısınız

Rahat batması böyle bir şey sanırım

Herkes her işte başarılı olacak diye bir kaide yok

Sizden de eşiniz soğusun o zaman sizde araba kullanamıyorsunuz

Siz eşinizi sevmiyorsunuz başka bir açıklaması olamaz her şeyi batıyor Size

Zaten şehir içinde sürüyorsunuzdur 50 ile gitmeyin 40 sürün tin tin tin kaza olsa bile can kaybı düşük olur kazaya göre değişir elbette ama ne kadar kaçarsanız korkunuz o kadar büyür

O zaman akonuşcaksınız arabay binince susacak. senin bu panikli ve gergin halin beni de geriyor, yola odaklanamıyorum diceksiniz. Sakinleşmeyi kabul ederse eder, etmezse de taksiye binsin gelsin başka çözüm bulamıyorum:)

Buyüzden mi saygı duymuyosunuz kocanıza ? fobileri olabilir herşey insanlar için bu onun elinde değil buda bi hastalık bu yüzden onu küçük görmeniz yanlış sizde de aynı sorun olabilirdi. Adamın karakteri pis olsa size kötü davransa saygı dıyöamakta haklı olurdunuz

Bende aynı durumdayım ya çok korkuyorum direksiyon başında bide yayalar atlıyo yola stres oluyorum şuan kullanmıyorum benim çocuklarıda okula benim götğrmem gerek yapamadım servise verdik çocukları

Geçmiş travmaların hepsi ebeveyn olunca yeniden hortlar zaten. Eşinizin fobisi de iyice şiddetlendirmiş sizin travma izlerinizi. Bunu eşinize öfke olarak yansıtmanız anlaşılır ama asla haklı değilsiniz. Adı üstünde fobi bu, erkeklikle saygıyla filan ne alakası var. Aklınızı başınıza alın, dikkatinizi kendinize çevrin ve terapi desteğiyle içinizdeki yaraları onarmaya çalışın. Eşinize de yazık evliliğinize de

Scooter filan degil gayet vitesli motosiklet kullanabiliyorum ama araba yok yani otomatik bile olsa yapamam. Araba ehliyeti de almadim, bu saatten sonra da almam.

Zorlamamak lazim. Sizde de ayni korku varmiş, siz nasil hissediyorsaniz eşiniz de oyle ve fazlasini hissediyor demek ki. Erkek diye değisik olmuyor sonuçta.

Bnm bı arkadaşımın eşi de böyleydi. Asla araba kullanamaz falan diye düşünürduk. Sanırım tedaviyle astılar şimdi heryere arabalariyla gidiyorlar

Hislerinizi gayet mantikli buldum ben sahsen. Olay sadece araba kullanmaktan ziyade bence bi cok konuda eşinizin pasif bi kişilik olduğunu dusunuyosunuz. Bi erkek arkadasim vardi hayatta görüp gorebilecegim en iyi insandir ama pasif bi tipti ve cok severek iliskiye baslamama ragmen zamanla sogudum ve ayrildik. Ki ben kendi ayaklari uzerinde durabilen calisip kendi parasini kazanan aktif bi sekide araba kullanan biriyim. Ama yine de insan hayatindaki erkekten biraz is bitiricilik bekliyor. Her seyi kendin yapabiliyo olmakla kendin yapmak zorunda olmak ayni sey degil. Sizin icin cozumum yok acikcasi insanin karakterini degistirmek zor

SENİ Yaşamayan anlamaz. Ben seni çok iyi anlıyorum. Çoğu yoruma kulak asma.

Hayalindeki erkeği adamı anlayabiliyorum. En azından bu adam biraz gayret erse keske aşmak için bu durumu.
Anladığım kadarıyla o da yok.
Senin de travmalarını tetiklemiş...
Seni de korkak yapmıs. Desteklemek yerine.

Valla ben de olsam sinir olur bu adama saygı duymazdım. Arabam var otobüsle gidiyorum. Adam adam olup araba da kullanmıyor.
Araba da kullanmayacaksa ne iş yapacak bu adam başka... Parayı sen de getiriyorsun, çocuklara sen de bakıyorsun.

Beceremediği bu mevzuyu da becerir hale gelir inşallah!!!!

Allah sana sabır versin.

Siz de kullanamıyorsunuz ama eşiniz kullanamayınca neden sorun oluyorki? Erkek diye arsa almayı bilmek zorunda değil kimse. Erkeğe ve kadına yüklenen şu yükleri bıraksak keşke. Bir erkek, arabadan borsadan anlamayıp çok güzel yemek ev işi temizlik yapabilir. Bu onun erkekliğinden hiçbir şey götürmez. Ayrıca eşinize saygı duymamanız sizin probleminiz, o sizin saygınızı kazanmak zorunda değil. Saygı, herkesin otomatik hak ettiği bir şey. Ki o eşiniz, çocuklarınızın babası. Saygınız için bence bir şey yapmasına gerek yok. Yani saygı kazanmak için bir şey yapılamaz ama hakaret, küfür, aldatma, yalan… işte bunlar saygıyı azaltır ve o zaman suçlu eşiniz olurdu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…