Eşime Saygı Duymuyorum ve O Bunun Farkında

dedim ya korktuğundan değil beni de aşağı çekmesinden dolmuşum ben. mülayim olmasından değil de aslında 10 yıldan fazladır birlikte olmamıza rağmen birbirimize hala aşığız. ben de ona. yoksa boşanırım sevgim falan bitmiş olsa. ama öfke birikmiş belli ki

Öncelikle başınız sağolsun babanız için üzüldüm. Fakat eşinizden dolayı özgüven eksikliği yaşamanızı biraz abartı buluyorum. Günlük hayatta da bir iş yapmak isterken bizlere destek değil köstek olmaya çalışın çok fazla insanla karşılaşıyoruz hatta çoğu yakın arkadaşlarımız oluyor. O zaman her adımımızda bunlardan vazgeçelim ve hayalini kurduğumuz şey fobimiz olsun. Eşiniz korkuyorsa kullanmasın bununda baskısını yapmayın illa ki erkek kullanacak diye bir kural yok olmamalı. Sizde onun söylediklerini umursamak yerine özel ders alın eminim o ders ve hoca size katkı sağlayacaktr ve hocaya da bu durumunuzu özellikle belirtirsiniz. Durumunuz da iyiymiş. Sadece babanızdan dolayı fobinizin olmasını anlarım. Ama atlatılamayacak şeyler değil. Evet bende sıkıcı, monoton, robot gibi yaşayan bir eş istemem çünkü tam tersiyim sürekli seyahat eder, kamp yapar, yeni insanlarla tanışır, gezer, eğlenirim diğeri beni depresyona sokar. Ama bunu en başta evleneceğim kişiyle paylaşır o kişiyi de ben seçerim. 10 yıllık bir evlilikten bahsediyorsunuz dile kolay. Bu ev kuşu olmasını şimdi keşfetmiş olamazsınız öyle değil mi? Bu konularda kadınları haklı bulmuyorum açıkçası 2. çocuğu bile yapıyorlar o zamana kadar saygı duyduğu adamdan 2. çocuktan sonra 8 10 yıllık evlilikte isyan çıkartıyorlar bu çok yanlış.

evlenmeden önce farklı şehirlerdeydik. gezmeyi de çok severdi aslında.ta ki ben gezmek için arabayı işin içine koyana kadar. ilk yıllar sorun da etmedim tamam arabasız gidelim dedim. ama artık hele ki çocuklardan sonra neden kapıda araba dururken biz otobüse binicez diye direttim ve sonuç evden çıkmıyor. her şey burada kilitleniyor.
Eşimi seviyorum ondan vazgeçmek istemiyorum. anacım çözüm bulmak. başta yazdıklarınızı tekrar okucam. teşekkür ederim

Ben de araba kullanmıyorum,ehliyetim de yok ve almak gibi bir hevesim de yok.Araba kullanmak istemiyorum ve eşim bana sizin bu söylediklerinizi söylese çok kötü olur.Ne demek araba kullanmak istemiyor diye saygı duymamak?
Asdfgdfgh benimde ehliyetim yok annem yıllardır al şu ehliyeti artık diye baskı yapıyor ve açıklasamda anlatamıyorum nedense İÇİMDEN GELMİYOR diyorum '' yok sen yinede al '' diyorlar Allah başka dert vermesin bizlere ne diyim

Benim annem de aynı ya,bir sen kaldın diyip duruyor başımda.17,18 yaşlarımda bayağı hevesliydim ama bir anda gitti o heves.Ben trafikten eksik kalmalıyım zaten,trafik canavarı olabilirim yoksa.Ama bisiklet kullanmayı çok seviyorum.

çünkü çocuklardan sonra ben de çok zorlanmaya başladım kullanırken. kaza yapıp ölme korkum oluştu. öncesinde tolare ediyordum
evet travmanızı anlıyorum fakat sadece kaza yapılıp ölünmüyor ki bu hayatta. çocuklarım annesiz kalmasın diye diyorsunuz, öyleyse her şeye fobi oluşturması lazım beynin. eşiniz bildiniz bileli böyleyse, bu fobiyi de yenemeyecek gibiyse ve bir yerlere arabayla gitmek istiyorsanız siz bu fobinizi yeneceksiniz, o da sizin kararlılığınızı gördükçe yan koltukta daha da rahatlayacaktır.. benim annem de panik atak. arabadan korkar, asla da kullanamaz başta ben kullanırken de ani tepkiler veriyordu ama şimdi şehir dışına giderken bile benim götürmemi istiyor, yola bile bakmayı bıraktı bir süre sonra.
bence siz sırf yan koltukta oturmak, eşim götürüyor gezdiriyor demek istediğiniz için, eşinizin korkularını göz ardı edip, ben de o yüzden böyle oldum diye eşinizi suçluyorsunuz.

Siz kendiniz yapamadiginiz icin baska bir suclu ariyorsunuz. Asil sorununuz kendinizle. Eger esinizle olsaydi bu son zamanlarda ben kullanmamaya baslayinca ortaya cikti demezdiniz.

Araba kullanamıyor diye saygınızı yitiriyorsaniz bir şoför tutun problem çözülsün.

Sağ koltuğa kurulup bir yere gidemiyorum diye eşe saygı duymamak mı?
Belki onun da bir korkusu,nir travması vardır nedir yani araba kullanmayınca erkeklikten mi düşülüyormuş?
Annem de hamileyken kaza yapıp nehre uçmuş onun için çok korkar. Ben annemle arabaya bindiğimde ortada hiçbir şey yokken bağırır,telaş yapar,ay ay vs derdi.
Herhalde benim de arabayı bırakıp sağ da değil arka koltuğa geçmem gerekirdi tee ilk zamanlar.
Eşinize üzüldüm

Benim de yok ehliyet. Aşırı derecede korkuyorum. Karşıdan başka araba geliyor diye aniden frene basıp öylece kalacak insanım ben, gerek yok trafikte olmama.

Benim de yok ehliyet. Aşırı derecede korkuyorum. Karşıdan başka araba geliyor diye aniden frene basıp öylece kalacak insanım ben, gerek yok trafikte olmama.
Benim en büyük korkum,bir insana çarpmak,yaralanmaya ve ya ölüme sebebiyet vermek.Bilinc altımda yatan en büyük korku bu.

Yaşadığınız durumu bir psikologla çözmenizi daha dogru degil mi?eşiniz araç kullanmıyor,siz korkuyorsanız toplu taşıma klasınıza uygun degilse taksi tutun.
Eşim araç kullanmayı biliyor ama araç yok toplu taşıma ile herşey ama herşey yapılıyor geçinmeye gönlünüz varsa imkanlarınızla mutlu olun

Benim eşimde araba kullanmaz,ben de uzun saatler ders alıp yeni başladım kullanmaya..şehir içinde sorunum yok ,uzun yol için çalışıyoruz hocamla..hız yapmaktan korktuğum için otoyola çıkamıyordum mesela son derslerimizi buralarda yapıyoruz.inanıyorum ki bikaç ders sonra sorunum kalmayacak.maddi durumunuz iyiymiş siz de ders alıp aşabilirsiniz bu durumu…eşim araba kullanmaz ama biz nereye gitsek bi araba mutlaka ayarlar bize…taksi çok kullandığı için şöför arkadaşları oldu artık ve ne zaman ihtiyacımız olsa,şehir dışı bile olsa anlaşır gönderir bizi.maddi durumunuz olduğu için sorununuzu her türlü çözebilirsiniz o yüzden yazıyorum..

Bu kadar artı özelligi olan bir eş bu konuda tolere edilebilir bence. Ben olsam taksi kullanırdım sanırım.

Son düzenleme:
eşim hayatında eline tornavida bile almış biri değil. Evdeki ufak tefek tüm işleri ben yapıyorum. Silikon tabancasıdır efendim ingiliz anahtarıdır bildiğiniz çantam var. Eli de yatkın değil zaten ben ise babamdan dolayı yapıyorum bu işleri. Ama bir kez bile aklımdan eşimin erkekliğinden şüphe etmek geçmedi. Çünkü çok saçma yani bu tamamen nasıl bir aileden geldiğinle alakalı bir şey. Kafanızda erkeklik ve kadınlığa dair bazı nitelikler var ve etiketlemişsiniz ama böyle basit şeylerle hayatınızı zindan ediyorsunuz haberiniz yok

çok teşekkür ederim. olumsuz yorumlar da oldu. fakat her şeyi çıplak şekilde duymaya ihtiyacım vardı. siz ve diğer arkadaşlar haklısınız. iyi ki yazmışım. kendime geldim. hayatımı zindan etmişim haklısınız. inşallah burda okuduklarımı cebime koyup hatta yine nüksederse tekrar tekrar okuyup üzerime düşenleri yapıcam. kafamdaki etiketler de beni çok olumsuz etkilemiş fark etmeden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…