Eşime Saygı Duymuyorum ve O Bunun Farkında

Bazı erkeklerde var bu durum.Benim tanıdığım bir amca var yaşı 60larda.Hala eşi sürer arabayı.Şuan çocuklariniz küçuk.Uzun yolda eşiniz sürse bile çocuklar yine yoruyor..
Biz çok seyahat ediyoruz arabayla.Esimde bende kullanıyoruz.Ama çocuklar burnumuzdan getiriyor çoğu zaman.
Çocuklar hep böyle kalmayacak.Az büyüsünler.Siz surersiniz.
Herşey rayına oturur.Sırf bu yüzden yuvanıza huzursuzluk koymayın.
Vesvese etmeyin kendinize.
İlk bebeğim 3 aylıkken ağır kaza atlattım..Karda araba uçuruma sürüklendi.
Zor kurtuldum.
Yinede aşrim fobimi.Üzerine gittim.
Başlarda çok korktum yapamayacağım dedim ama zorladım kendimi fobimi yendim..Sizde öyle düşünün.Beyninize bende fobi oluştu diye kodlama yapmayın.
Babanızın ölum sebebi olmuş Allah rahmet eylesin.Ama kendinize bunu yapmayın.
Dikkatli kullandığınız sürece inşallah hiç birşey olmaz.

Kuzenimin eşi de aynı, adamin fobisi falan da tok sevmiyor araba kullanmayı. Kuzenim aldı, birnsey oldu mi kendi ilgilenir, değiştirir. Eşine de cok düşkündür.
Sırf bu sebeple insan eşinden soğur mu?
Bakın sizde de çocuklardan sonra birden fobi oluşu vermiş.
Sevgim bitti diyebilirsiniz ama erkek adam şöyle olur kalıplarını sığmadı diye eşinizi küçük görmeniz sizin bakış açınızdan darlığından.
belki ben dar düşünüyorum bilmiyorum.aslında problem etmiyordum. ama beni de nerdeyse süremeyecek kadar gerdiğinden sanırım öfkem birikti. çünkü ona hep tamam sen kullanma ama evimizde biri kullanmalı beni destekle köstek olma senden sadece bunu bekliyorum dedim hep. fakat o nedense sürekli bir panik korku bilmiyorsun yapamazsın o kadar bilgiyle yola mı çıkılır diye beni de aşağıya çekti. şu an buraya yazarken fark ettim. o nedenle bu kadar öfkelendim sanırım. beni de desteklemediği için

Bazı erkeklerde var bu durum.Benim tanıdığım bir amca var yaşı 60larda.Hala eşi sürer arabayı.Şuan çocuklariniz küçuk.Uzun yolda eşiniz sürse bile çocuklar yine yoruyor..
Biz çok seyahat ediyoruz arabayla.Esimde bende kullanıyoruz.Ama çocuklar burnumuzdan getiriyor çoğu zaman.
Çocuklar hep böyle kalmayacak.Az büyüsünler.Siz surersiniz.
Herşey rayına oturur.Sırf bu yüzden yuvanıza huzursuzluk koymayın.
Vesvese etmeyin kendinize.
İlk bebeğim 3 aylıkken ağır kaza atlattım..Karda araba uçuruma sürüklendi.
Zor kurtuldum.
Yinede aşrim fobimi.Üzerine gittim.
Başlarda çok korktum yapamayacağım dedim ama zorladım kendimi fobimi yendim..Sizde öyle düşünün.Beyninize bende fobi oluştu diye kodlama yapmayın.
Babanızın ölum sebebi olmuş Allah rahmet eylesin.Ama kendinize bunu yapmayın.
Dikkatli kullandığınız sürece inşallah hiç birşey olmaz.
çok teşekkür ederim🙏 umarım

Saygınızı yitirme sebebiniz iki küçük cocukla esinizden gereken destegi alamamaniz olabilir mi? Esinizin araba fobisi varsa sizinde var. Araba, arsa olaylari buzdaginin gorunen kismi gibi duruyor buradan bakinca

Saygınızı yitirme sebebiniz iki küçük cocukla esinizden gereken destegi alamamaniz olabilir mi? Esinizin araba fobisi varsa sizinde var. Araba, arsa olaylari buzdaginin gorunen kismi gibi duruyor buradan bakinca
yukarda bi arkadaşın sorusunu yanıtlarken farkettim.aslında problem etmiyordum. ama beni de nerdeyse süremeyecek kadar gerdiğinden sanırım öfkem birikti. çünkü ona hep tamam sen kullanma ama evimizde biri kullanmalı beni destekle köstek olma senden sadece bunu bekliyorum dedim hep. fakat o nedense sürekli bir panik korku bilmiyorsun yapamazsın o kadar bilgiyle yola mı çıkılır diye beni de aşağıya çekti. şu an buraya yazarken fark ettim. o nedenle bu kadar öfkelendim sanırım. beni de desteklemediği için

yukarda bi arkadaşın sorusunu yanıtlarken farkettim.aslında problem etmiyordum. ama beni de nerdeyse süremeyecek kadar gerdiğinden sanırım öfkem birikti. çünkü ona hep tamam sen kullanma ama evimizde biri kullanmalı beni destekle köstek olma senden sadece bunu bekliyorum dedim hep. fakat o nedense sürekli bir panik korku bilmiyorsun yapamazsın o kadar bilgiyle yola mı çıkılır diye beni de aşağıya çekti. şu an buraya yazarken fark ettim. o nedenle bu kadar öfkelendim sanırım. beni de desteklemediği için

Sorun bu o zaman. Hem kendi kullanmiyor hem kullanana müdahale ediyor. Halbuki erkeklerin çoğu gidecegi istikametin guzergahini deneyerek buluyor. Bilmesede bir sekilde gidiyorlar. Keske size mudahil olmasaymis. Eslerin birbirini asagiya ceken davranislari ayni zamanda birbirlerinden uzaklasmalarinada sebep oluyor

Sorun bu o zaman. Hem kendi kullanmiyor hem kullanana müdahale ediyor. Halbuki erkeklerin çoğu gidecegi istikametin guzergahini deneyerek buluyor. Bilmesede bir sekilde gidiyorlar. Keske size mudahil olmasaymis. Eslerin birbirini asagiya ceken davranislari ayni zamanda birbirlerinden uzaklasmalarinada sebep oluyor
evet sorun tam olarak bu. buradaki yorumlara cevap yazarken fark ettim de napıcam nasıl aşıcam bu durumu

sanırım eşim de aynı durumda. bana biraz daha açar mısınız duygularınızı. onunla aynı durumda olan başka birinden duymak istiyorum
.Emin olun bende cooook istiyorum kullanmak. Daha önce de yazdım kadından da,erkekten de, yaşlı ,genç hepsinden özel ders aldım . Çocukluk dönemimde yoktu. Ehliyeti aldıktan sonra herkes araba kullanmamı bekleyince oluştu. Kasılıyorum. Aynı şekilde on koltukta oturunca da oluyor. Ama toplu taşımalarda rahatım.uzun yolculuklara arabamizla gitmemek için binbir türlü takla atıyorum. Geçmiş yıllarda destek aldım o sırada araba kullanmadığımi söylemiştim . Çocukken Babannemle yaşıyorduk haberlerde sesi çok yüksek açardı. Trafik kazalarini spikerin sunuş sesi ve tüm haberler hala hafızam da olduğunu farkettik. Ben özellikle yolda hayvan görünce de çok kötü oluyorum . Fazla empat kişilik çıktım.
hicbir trafik kazasına şahit olmadım, yakinimida kaybetmedim. Elimde değil korkuyorum asamadim. Ve çok ısrar artık bende çarpıntı yapıyor. Nur topu gibi birde tikim doğuyor yüzümde.Esim artık ısrar etmiyor. Yazlık bir ilcedeyim yazın üç tekerlekli motor alıp kullanarak bir yerden başlamış olacağımi düşünüyorum.

belki ben dar düşünüyorum bilmiyorum.aslında problem etmiyordum. ama beni de nerdeyse süremeyecek kadar gerdiğinden sanırım öfkem birikti. çünkü ona hep tamam sen kullanma ama evimizde biri kullanmalı beni destekle köstek olma senden sadece bunu bekliyorum dedim hep. fakat o nedense sürekli bir panik korku bilmiyorsun yapamazsın o kadar bilgiyle yola mı çıkılır diye beni de aşağıya çekti. şu an buraya yazarken fark ettim. o nedenle bu kadar öfkelendim sanırım. beni de desteklemediği için
yuksek korkusu ve paniği olan kisi sizi nasil desteklesin bu konuda? O becerisi olsa kendine hayri olmaz mi? Kendini gazlamaz mi?
Cok bencilsiniz.

Madem saygı duymuyorsunuz yemeyin o zaman adamın parasını çıkın gidin. Adam gayet iyi maddi imkanlar sunuyor , devlette öğretmen aylığıyla bu imkanları görmezdiniz şimdi de adamı mı beğenmiyorsunuz??

Bakın size çok kolay bir çözüm sunayım mızıldanmak yerine alın anahtarı siz sürün arabayı tüm dertleriniz çözülür. Yorumum bu kadar. Adam da arka koltuğa otrusun tembihleyin konuşmasın, konuşuyorsa da gelmesin ya da taksiye maksiye binsin koyun çocukları arabaya vınlayın gezmeye.

Size destek olacak kadar soğuk kanlı olsa araba kullanma konusunuda hallederdi zaten öyle değil mi? Adam panik yaptığı için araba kullanamıyor siz bana destek olsun diyorsunuz.

Ben tüm bu hislerinizin tek nedeninin yalnızca araba fobisi olduğunu sanmıyorum. Bence anlatmadığınız daha nice problemler vardır. Eşinizin hayatın akışı içerisinde size göre daha az atılgan olması, sizin daha atılgan ve aktif rol oynamanız ve bana göre daha farklı konulardan üzerinizde tahakküm kuramamış yahut kendi isteğiyle kurmamış olması sizde bu gibi eşinize karşı saygı problemleri geliştirmiş olabilir.
Her ne kadar modern yaşam içerisinde kadın ve erkek iş ve görev dağılımı cihetinden eşit olarak lanse edilse de erkeğin her konuda kadını rahatlatması, yalnızca maddi olarak değil manevi olarak da kendini güvende hissettirebilmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Madem saygı duymuyorsunuz yemeyin o zaman adamın parasını çıkın gidin. Adam gayet iyi maddi imkanlar sunuyor , devlette öğretmen aylığıyla bu imkanları görmezdiniz şimdi de adamı mı beğenmiyorsunuz??

Bakın size çok kolay bir çözüm sunayım mızıldanmak yerine alın anahtarı siz sürün arabayı tüm dertleriniz çözülür. Yorumum bu kadar. Adam da arka koltuğa otrusun tembihleyin konuşmasın, konuşuyorsa da gelmesin ya da taksiye maksiye binsin koyun çocukları arabaya vınlayın gezmeye.
şunu da fark ettim şu an. o yanımda değilken sıkıntı yaşamıyorum. o varken geriliyorum. çünkü sürekli bir panik halinde.
diğer yazdıklarınızı yanıtlamak istemiyorum çünkü ama cım polemik değil gerçekten çözüm arıyorum

Eşinizin yerine koyun kendinizi korktuğunuz bir şeyden dolayı, ki ben sadece araba mevzusundan kaynaklandığını sanmıyorum eşinizin genel tavrini da beğenmiyorsunuz, size saygı duymayıp bunu belli etse ne hisseder ve yaparsınız?
Eşiniz de mülayim bir adam belli ki. Öyle olmasa saygı duymadığınız belli falan edemezsiniz.

Durum vahim. Kendi korkulari sizin travmalarinizi tetiklemis. Bazen cozumu cok kolay olan sorunlari uzattikca uzatıyoruz. Ikiniz birden bir terapi alsaniz buyuk ihtimalle bu sorunu asarsiniz
ona da yanaşmıyor. ama sanırım bunun üzerine gitmeliyim. teşekkür ederim 🙏

X