Eşime Saygı Duymuyorum ve O Bunun Farkında

Merhaba kızlar
Ben öğretmenim kamuda. 10 yıldır evliyiz.Eşim de öğretmen ancak o özel bir eğitim merkezinin ortaklarından devlette değil. Kazancı kamu personeline göre çok çok iyi. maaşıma dokunmaz, para hesabı yapmaz, istediğimi alır, oldukça güzel bir evim ve arabam var. içinde ortalama standartlarda yok yok diyebilirim. tabi bunlar benim öğretmen maaşımla olacak şeyler değil.eşimden kaynaklı.2 çocuğum var. hepimiz sağlıklıyız şükürler olsun.

diyeceksiniz ki e sorun ne? bize hayatını övmek için mi konu açtın? değil. çok mutsuzum ve bunu aşamıyorum. yorumlarınıza ihtiyacım var. Eşim araba kullanmayı bilmiyor bence fobisi var ve bana da geçti bu trafik fobisi.
evden çıkmayı sevmiyor( yoğun çalışıyor nadir boş zamanında da evde kalmak istiyor. tam bir ev kuşu)

ya ben eşimin yanına binip bir yere gidemiyorum. çocuklar küçük bana bağımlılar (emmek uyumak vs) artı onun da araba fobisi yüzünden ben de uzak mesafeye gidemiyorum çünkü korkuyor. ya her şeyimiz var ama otobüsle seyahat ediyoruz hala. erkek işi olan araba kullanmak bir şey araştırıp almak( ev arsa vs) hiçbir şeyden anlamıyor. ( diyeceksiniz ki e nasıl para kazanıyor o işte çok iyi gerçekten hakkını yemeyim)zaten dışarı zorla çıkarıyorum. ya bi erkek olarak ona zerre saygı duymuyorum. bazen bu yönünden dolayı ondan nefret bile ediyorum. normalde çok seviyorum aslında. psikoloğa gidelim dedim yok. özel hoca bulalım dedim yok

beni en çok yoran da çocuklarımdan sonra bende de -muhtemelen eşimin korkuları da tetikledi- trafik fobisi başladı. babamı küçük yaşta trafik kazasında kaybettim. çok çok zor bi hayatım oldu bu yüzden.yoğun trafikte elim ayağım boşalıyor. ya kaza yaparsam ya ölürsem ya çocuklarım annesiz kalırsa. ama buna rağmen eşim bilmediği için bi yere gideceksek ya ben kullanmalıyım ya otobüse binicez. ki dediğim gibi çocuklar küçük olduğundan otobüs seçeneğini kullanıyoruz genelde ya da uzaksa uçak. ne zaman yolculuğa çıksak içimden ağlamak geliyor. neden diyorum ya neden bu kadar sıradan bir şey neden benim için bir lüks. niye ben bi
şey düşünmeden sağ koltukta oturamadım hiç. bu sebeplerden ona saygı duyamıyorum o da bunun farkında ve hem kırılıyor hem öfkeleniyor.

her şeyi geçtim. bu düşüncelerimden kurtulup en azından ben nasıl rahat trafiğe çıkabilirim artık. cidden çok üzülüyorum aşırı derecede canımı sıkıyor bu durum.

EK AÇIKLAMA: arkadaşlar ben araba kullanabiliyorum sadece çocuklardan sonra bende de fobi oluştu. babamı çocukken kaybettim trafik kazasında. ben de kaza yaparsam çocuklarım annesiz kalırsa korkularım başladı. bir de yanıma oturunca da aşırı panik. bizimle yolculuk edenler onunla nasıl kullanıyorsun arabayı insana kaza yaptırır diyorlar

şimdiden teşekkür ederim herkese
Adamın elinde değil demek ki bilerek yaptığı bir şey değil ki onu yüklenmeniz olmaz bence

Bu fobi için profesyonel destek almayı düşünmez mi ? Tamam kullanmasın ama sizin yaninizdayken de panik olmaz terapi alırsa en azından.Bir de ev kuşu olduğunu söylemişsiniz.Dısari cikarken ya da gezmeye giderken direk gelmiyorsun,yapmiyorsun ,etmiyorsun degil de ;,senin de gelmeni çok istiyorum, sen gelmeyince kendimi yalnız hissediyorum tarzı öznesi siz olan onu manipüle edici cümlelerle ikna etmeye çalışın.
çok ısrar ettim destek için. yanaşmıyor. dışarı çıkarken de aynı şeyleri söylüyorum ama sanırım arabada gerildiği için de red ediyor. napıcamı da şaşırdım. o yüzden akıl almak istedim açıkçası

imkanlarını sevsinler. Kocasıyla şöyle ağız tadıyla gezip tozamıyor.varsa yoksa maddiyat.başlarım böyle rahatlığa.
Gezip tozsun ne diyim. Araba kullanamadığı için adamı küçümsüyor? E kendi de kullanamıyor.
Zaten araba kullanmak erkek işi dediğinde konu benim için kapanıyor :)
Hayat müşterek, o yenemiyor demekki korkusunu ve bundan şikayetçi değil. Şikayetçi olan durumunu değiştirsin madem.

Gezip tozsun ne diyim. Araba kullanamadığı için adamı küçümsüyor? E kendi de kullanamıyor.
Zaten araba kullanmak erkek işi dediğinde konu benim için kapanıyor :)
Hayat müşterek, o yenemiyor demekki korkusunu ve bundan şikayetçi değil. Şikayetçi olan durumunu değiştirsin madem.
sanırım okuduğunuzu anlama probleminiz var. tekrar okuyun konuyu lütfen

Neuro formatla fobilerden kurtulabilirsiniz.Bir çok demo izledim sosyal medyada.Benim de takip ettiğim,kitaplarını okuduğum biri var.Burada isim vermek istemiyorum.Arkadaşım gitmişti.İşe yaramiştı.
Her insanın fobisi vardır,olabilir.Ama bu neden ona saygı duymamanıza yol açıyor?Siz de de oluşmuş bu fobi.Hayat müşterek değil midir?Kimin sürdüğünün önemi var mı?

Neuro formatla fobilerden kurtulabilirsiniz.Bir çok demo izledim sosyal medyada.Benim de takip ettiğim,kitaplarını okuduğum biri var.Burada isim vermek istemiyorum.Arkadaşım gitmişti.İşe yaramiştı.
Her insanın fobisi vardır,olabilir.Ama bu neden ona saygı duymamanıza yol açıyor?Siz de de oluşmuş bu fobi.Hayat müşterek değil midir?Kimin sürdüğünün önemi var mı?
barış muslu mu? işe yarıyor mu ki

Şehir içinde taksi kullanın şehir dışına uçakla gidin varınca yine taksi kullanın yani çözümsüz bir dert değil ki bu,yok ben illa kendi arabamla gezeceğim diyorsanız terapi alın.Terapiyle düzelmezse 1.çözüme geri dönün.İki hikmetten biri..

Yahu adam korkusundan dolayi araba kullanamiyor diye ve ev arsa alis satis islerinden anlamiyor die soğunur mu?
Herkes herseyi becermek zorunda mi?
ne guzel calisip sizi de kimseye muhtac etmeden bal kaymak evi gecindiriyor?
Sizin sevginiz bitmis bunlar bahane bence.
Mantikli değil çünkü.
Sevgi bitmesini de anlar saygi duyarim, o zaman bosanmaniz lazim.
ama boyle sacma sebeplerle adami darlamayin ya yazik.

Yahu adam korkusundan dolayi araba kullanamiyor diye ve ev arsa alis satis islerinden anlamiyor die soğunur mu?
Herkes herseyi becermek zorunda mi?
ne guzel calisip sizi de kimseye muhtac etmeden bal kaymak evi gecindiriyor?
Sizin sevginiz bitmis bunlar bahane bence.
Mantikli değil çünkü.
Sevgi bitmesini de anlar saygi duyarim, o zaman bosanmaniz lazim.
ama boyle sacma sebeplerle adami darlamayin ya yazik.
sevgim bitse çözüm arar mıyım sizce? sadece nasıl çözeceğimi beni tanımayan insanların da fikirlerini okuyarak bulmaya çalışıyorum

Öncelikle araba kullanmak erkek işi değil. Eşinizin fobisi varmış olmasa dahi araba kullanmayı sevmeyebilir bunun için bile kullanmayabilir ki siz evlenmeden öncede kullanmadığına göre bunu bilerek evlenmişsiniz şimdi eşinizi suçlayamazsınız. Madem siz biliyorsunuz maddi durumunuzda iyi hoca tutun siz sürüşünüzü ilerletin.

Yakın tanıdığım bir arkadaşımın eşi de sizin eşiniz gibi.Adamin çok güzel bir mesleği var ,çok iyi bir üni okumuş ama araba kullanmıyor.Arkadasim kullanıyor.O kabullenmiş artık bu durumu.Yapacak bi şey yok diyor.Arkadasim uzun mesafe yola gidebiliyor araba sürerek. Yanında eşi oturuyor. Sonra eşi uçakla eve dönüyor. Yine onu almak için 1 hafta sonra uçakla gidiyo ,yanına oturuyo karisinin ve karısı sürerek öyle geliyorlar.Sırf karısı uzun yolda erkeksiz gitmesin diye.ilk başta bana da çok değişik gelmişti, sonra ben bile alıştım hiç lafı bile olmuyor.Siz de alistirin kendinizi .Her güzel şeyin mutlak kusuru olur,sizinkini kusuru da bu olsun derim ben.Bunda saygı duyulmayacak bi şey yok.Herkesin bi yapamadığı şey mutlaka vardır.
Bu daha ilginçmiş. Erkeksiz uzun yol olmaz diye adam uçakla boş yere dolaşıyor 🙄

Bence ozel bir sofor tutun ve araba surmekdd sizs cesaret versin yada yanjnizda biriyle suruse cikin.yatirim icin emlak danismanlari yada sahibinden satislar var cok guzel yatirimlar yapabilirsiniz sahsen evde tatirim kararilarini zamaninda ben almistim cokda isabetli olmus herseyk eslerimize yukleyeyeyiz.gercekden bu ekonomik kosullarda saydiklariniz bile mutlu olmaniza yeter esjnizde kariyer sahibi bir bey ve birakinda arabada kullanmasin olmaz mi.hetkes herseyi yapacak degil.benim esimde 17 yillik evliyiz araba asla slmaya yanasmiyor bende zamninda korktum almadim ehliyet yani ille araba olacak degil hee olsa guzel olurdu ama olmuyuncada olmuyor iste.

Kuzenimin eşi de aynı, adamin fobisi falan da yok sevmiyor araba kullanmayı. Kuzenim aldı, bir sey oldu mu kendi ilgilenir, değiştirir. Eşine de cok düşkündür.
Sırf bu sebeple insan eşinden soğur mu?
Bakın sizde de çocuklardan sonra birden fobi oluşu vermiş.
Sevgim bitti diyebilirsiniz ama erkek adam şöyle olur kalıplarını sığmadı diye eşinizi küçük görmeniz sizin bakış açınızin darlığından.

Öncelikle araba kullanmak erkek işi değil. Eşinizin fobisi varmış olmasa dahi araba kullanmayı sevmeyebilir bunun için bile kullanmayabilir ki siz evlenmeden öncede kullanmadığına göre bunu bilerek evlenmişsiniz şimdi eşinizi suçlayamazsınız. Madem siz biliyorsunuz maddi durumunuzda iyi hoca tutun siz sürüşünüzü ilerletin.
aslında erkek işinde kastım hemen her erkeğin sorunsuz yaptığı bir şey demek istememdi. o nedenle öyle yazdım sanırım. eşimden başka tanıdığım bilmeyen hiçbir erkek yok çevremde. o nedenle genellemiş olabilirim

X