Eşime Saygı Duymuyorum ve O Bunun Farkında

zarifezarif

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2023
187
408
Merhaba kızlar
Ben öğretmenim kamuda. 10 yıldır evliyiz.Eşim de öğretmen ancak o özel bir eğitim merkezinin ortaklarından devlette değil. Kazancı kamu personeline göre çok çok iyi. maaşıma dokunmaz, para hesabı yapmaz, istediğimi alır, oldukça güzel bir evim ve arabam var. içinde ortalama standartlarda yok yok diyebilirim. tabi bunlar benim öğretmen maaşımla olacak şeyler değil.eşimden kaynaklı.2 çocuğum var. hepimiz sağlıklıyız şükürler olsun.

diyeceksiniz ki e sorun ne? bize hayatını övmek için mi konu açtın? değil. çok mutsuzum ve bunu aşamıyorum. yorumlarınıza ihtiyacım var. Eşim araba kullanmayı bilmiyor bence fobisi var ve bana da geçti bu trafik fobisi.
evden çıkmayı sevmiyor( yoğun çalışıyor nadir boş zamanında da evde kalmak istiyor. tam bir ev kuşu)

ya ben eşimin yanına binip bir yere gidemiyorum. çocuklar küçük bana bağımlılar (emmek uyumak vs) artı onun da araba fobisi yüzünden ben de uzak mesafeye gidemiyorum çünkü korkuyor. ya her şeyimiz var ama otobüsle seyahat ediyoruz hala.sıradan her erkek işi olan araba kullanmak bir şey araştırıp almak( ev arsa vs) hiçbir şeyden anlamıyor. ( diyeceksiniz ki e nasıl para kazanıyor o işte çok iyi gerçekten hakkını yemeyim)zaten dışarı zorla çıkarıyorum. ya bi erkek olarak ona zerre saygı duymuyorum. bazen bu yönünden dolayı ondan nefret bile ediyorum. normalde çok seviyorum aslında. psikoloğa gidelim dedim yok. özel hoca bulalım dedim yok

beni en çok yoran da çocuklarımdan sonra bende de -muhtemelen eşimin korkuları da tetikledi- trafik fobisi başladı. babamı küçük yaşta trafik kazasında kaybettim. çok çok zor bi hayatım oldu bu yüzden.yoğun trafikte elim ayağım boşalıyor. ya kaza yaparsam ya ölürsem ya çocuklarım annesiz kalırsa. ama buna rağmen eşim bilmediği için bi yere gideceksek ya ben kullanmalıyım ya otobüse binicez. ki dediğim gibi çocuklar küçük olduğundan otobüs seçeneğini kullanıyoruz genelde ya da uzaksa uçak. ne zaman yolculuğa çıksak içimden ağlamak geliyor. neden diyorum ya neden bu kadar sıradan bir şey neden benim için bir lüks. niye ben bi
şey düşünmeden sağ koltukta oturamadım hiç. bu sebeplerden ona saygı duyamıyorum o da bunun farkında ve hem kırılıyor hem öfkeleniyor.

her şeyi geçtim. bu düşüncelerimden kurtulup en azından ben nasıl rahat trafiğe çıkabilirim artık. cidden çok üzülüyorum aşırı derecede canımı sıkıyor bu durum.

EK AÇIKLAMA: arkadaşlar ben araba kullanabiliyorum sadece çocuklardan sonra bende de fobi oluştu. babamı çocukken kaybettim trafik kazasında. ben de kaza yaparsam çocuklarım annesiz kalırsa korkularım başladı. bir de yanıma oturunca da aşırı panik. bizimle yolculuk edenler onunla nasıl kullanıyorsun arabayı insana kaza yaptırır diyorlar

EK AÇIKLAMA 2:aslında problem etmiyordum. ama beni de nerdeyse süremeyecek kadar gerdiğinden sanırım öfkem birikti. çünkü ona hep tamam sen kullanma ama evimizde biri kullanmalı beni destekle köstek olma senden sadece bunu bekliyorum dedim hep. fakat o nedense sürekli bir panik korku bilmiyorsun yapamazsın o kadar bilgiyle yola mı çıkılır diye beni de aşağıya çekti. Bir arkadaşın sorusuna cevap yazarken fark ettim. o nedenle bu kadar öfkelendim sanırım. beni de desteklemediği için

bir de eşimin maddi imkanlarını kullanmaktan falan bahsedilmiş. Eşimle evlendiğimde hiçbir şeyi yoktu arkadaşlar. Hepsinde ben destek oldum ona. bence önemsiz ve olması gereken bir detaydı ama çok üzerinde durulmuş o nedenle açıklamak istedim

şimdiden teşekkür ederim herkese

Son düzenleme:
Merhaba kızlar
Ben öğretmenim kamuda. 10 yıldır evliyiz.Eşim de öğretmen ancak o özel bir eğitim merkezinin ortaklarından devlette değil. Kazancı kamu personeline göre çok çok iyi. maaşıma dokunmaz, para hesabı yapmaz, istediğimi alır, oldukça güzel bir evim ve arabam var. içinde ortalama standartlarda yok yok diyebilirim. tabi bunlar benim öğretmen maaşımla olacak şeyler değil.eşimden kaynaklı.2 çocuğum var. hepimiz sağlıklıyız şükürler olsun.

diyeceksiniz ki e sorun ne? bize hayatını övmek için mi konu açtın? değil. çok mutsuzum ve bunu aşamıyorum. yorumlarınıza ihtiyacım var. Eşim araba kullanmayı bilmiyor bence fobisi var ve bana da geçti bu trafik fobisi.
evden çıkmayı sevmiyor( yoğun çalışıyor nadir boş zamanında da evde kalmak istiyor. tam bir ev kuşu)

ya ben eşimin yanına binip bir yere gidemiyorum. çocuklar küçük bana bağımlılar (emmek uyumak vs) artı onun da araba fobisi yüzünden ben de uzak mesafeye gidemiyorum çünkü korkuyor. ya her şeyimiz var ama otobüsle seyahat ediyoruz hala. erkek işi olan araba kullanmak bir şey araştırıp almak( ev arsa vs) hiçbir şeyden anlamıyor. ( diyeceksiniz ki e nasıl para kazanıyor o işte çok iyi gerçekten hakkını yemeyim)zaten dışarı zorla çıkarıyorum. ya bi erkek olarak ona zerre saygı duymuyorum. bazen bu yönünden dolayı ondan nefret bile ediyorum. normalde çok seviyorum aslında. psikoloğa gidelim dedim yok. özel hoca bulalım dedim yok

beni en çok yoran da çocuklarımdan sonra bende de -muhtemelen eşimin korkuları da tetikledi- trafik fobisi başladı. babamı küçük yaşta trafik kazasında kaybettim. çok çok zor bi hayatım oldu bu yüzden.yoğun trafikte elim ayağım boşalıyor. ya kaza yaparsam ya ölürsem ya çocuklarım annesiz kalırsa. ama buna rağmen eşim bilmediği için bi yere gideceksek ya ben kullanmalıyım ya otobüse binicez. ki dediğim gibi çocuklar küçük olduğundan otobüs seçeneğini kullanıyoruz genelde ya da uzaksa uçak. ne zaman yolculuğa çıksak içimden ağlamak geliyor. neden diyorum ya neden bu kadar sıradan bir şey neden benim için bir lüks. niye ben bi
şey düşünmeden sağ koltukta oturamadım hiç. bu sebeplerden ona saygı duyamıyorum o da bunun farkında ve hem kırılıyor hem öfkeleniyor.

her şeyi geçtim. bu düşüncelerimden kurtulup en azından ben nasıl rahat trafiğe çıkabilirim artık. cidden çok üzülüyorum aşırı derecede canımı sıkıyor bu durum.

şimdiden teşekkür ederim herkese

Saygı duymadığınız adamla 10 yıldır evlisiniz ve meme emecek kadar küçük 2 çocuğunuz var. Adam 10 yıl önce de böyle değil miydi ya da çocuk sahibi olurken ? Şimdi değişen nedir ; neden bir anda adamın her hareketi sizi rahatsız etmeye başladı ?

Maddi durumunuz iyimiş şoför tutun.
Ataerki iliklerinize işlemiş. Sevdiğinizi iddia ettiğiniz adam araba kullanamıyor diye erkekliğini sorguluyorsunuz. Kendiniz de kadınlara yapıştırılan “korkak, panik, teknik iş beceremeyen araba kullanamayan” yaftalarını gayet memnun taşıyorsunuz.
20 yıllık şoförüm erkekleri cebimden çıkarırım. Çünkü sen kız çocuğusun otur aşağı diye büyütülmedim. Siz de kendinizi aciz görmeyin. Araba kullanmak atla deve değil.

Araba kullanmak erkek işi miymiş? Kim demiş?
Kendi kendini neden küçümser insan anlamıyorum gerçekten.
Eşinize akıl vermişsiniz işte, ne güzel çözümü biliyorsunuz.
Gidin psikoloğa, yenin korkularınızı, bir kaç özel ders hooop direksiyon başına.
Adamın size sağladığı imkanlar sayesinde maddi olarak rahat bir hayat yaşarken, araba kullanamadığı için saygı duymamanız çok yazık.

Benim dayimda araba kullanamiyor fobisi var şimdi 60 yaşında ,yıllar önce eşine aldırmış ehliyeti ,heryere yengem getirir götürürdü yazliklarina kadar sürerdi yengem 10 kusur saat , bence sorunu siz asmalisiniz ,eşinize kizmanizin veya konuşmamızın pek bir faydası olacağını zannetmiyorum ,minnet etmenize gerek yok ,önce psikolojik olarak rahatlamak için yardım alın ,daha sonra bir ders alın güveniniz gelicektir belki esinizde sizden etkilenir

Yakın tanıdığım bir arkadaşımın eşi de sizin eşiniz gibi.Adamin çok güzel bir mesleği var ,çok iyi bir üni okumuş ama araba kullanmıyor.Arkadasim kullanıyor.O kabullenmiş artık bu durumu.Yapacak bi şey yok diyor.Arkadasim uzun mesafe yola gidebiliyor araba sürerek. Yanında eşi oturuyor. Sonra eşi uçakla eve dönüyor. Yine onu almak için 1 hafta sonra uçakla gidiyo ,yanına oturuyo karisinin ve karısı sürerek öyle geliyorlar.Sırf karısı uzun yolda erkeksiz gitmesin diye.ilk başta bana da çok değişik gelmişti, sonra ben bile alıştım hiç lafı bile olmuyor.Siz de alistirin kendinizi .Her güzel şeyin mutlak kusuru olur,sizinkini kusuru da bu olsun derim ben.Bunda saygı duyulmayacak bi şey yok.Herkesin bi yapamadığı şey mutlaka vardır.

Maddi durumunuz iyimiş şoför tutun.
Ataerki iliklerinize işlemiş. Sevdiğinizi iddia ettiğiniz adam araba kullanamıyor diye erkekliğini sorguluyorsunuz. Kendiniz de kadınlara yapıştırılan “korkak, panik, teknik iş beceremeyen araba kullanamayan” yaftalarını gayet memnun taşıyorsunuz.
20 yıllık şoförüm erkekleri cebimden çıkarırım. Çünkü sen kız çocuğusun otur aşağı diye büyütülmedim. Siz de kendinizi aciz görmeyin. Araba kullanmak atla deve değil.
ben arana kullanıyorum kullanıyordum da her mesafede çocuklarım doğduktan sonra babamı küçük yaşta trafik kazasında kaybetmemden kaynaklı eşimin de korkularından muhtemelen korkularım başladı. keşke doğru okusanız

Bunun için tedavi olun ikiniz de. Aslında çok kolay çözülebilecek bir sorun. Ben arabayı ilk kullanmaya başladığımda ilk aylarda evden çıkmadan stres olurdum, o ilk korkuların geçmesi zaman alıyor. Sizde ekstra fobi varsa tedavi olun mutlaka.

Saygı duymadığınız adamla 10 yıldır evlisiniz ve meme emecek kadar küçük 2 çocuğunuz var. Adam 10 yıl önce de böyle değil miydi ya da çocuk sahibi olurken ? Şimdi değişen nedir ; neden bir anda adamın her hareketi sizi rahatsız etmeye başladı ?
çünkü çocuklardan sonra ben de çok zorlanmaya başladım kullanırken. kaza yapıp ölme korkum oluştu. öncesinde tolare ediyordum

Yakın tanıdığım bir arkadaşımın eşi de sizin eşiniz gibi.Adamin çok güzel bir mesleği var ,çok iyi bir üni okumuş ama araba kullanmıyor.Arkadasim kullanıyor.O kabullenmiş artık bu durumu.Yapacak bi şey yok diyor.Arkadasim uzun mesafe yola gidebiliyor araba sürerek. Yanında eşi oturuyor. Sonra eşi uçakla eve dönüyor. Yine onu almak için 1 hafta sonra uçakla gidiyo ,yanına oturuyo karisinin ve karısı sürerek öyle geliyorlar.Sırf karısı uzun yolda erkeksiz gitmesin diye.ilk başta bana da çok değişik gelmişti, sonra ben bile alıştım hiç lafı bile olmuyor.Siz de alistirin kendinizi .Her güzel şeyin mutlak kusuru olur,sizinkini kusuru da bu olsun derim ben.Bunda saygı duyulmayacak bi şey yok.Herkesin bi yapamadığı şey mutlaka vardır.
yanıma oturunca da çok panik. hatta bizimle yolculuk edenler sen o varken nasıl kullanabiliyorsun bu panik insana kaza yaptırır diyorlar

bizim ülke nüfusunun özeti 😂. Maşallah etraf kan gölü ama çoluk çocuk herkeste gırla 😂. Bir de sevip sevilsek neler olacak kim bilir.😂

Ehliyetim 17 yıllık .3 kere özel ders aldım kullanamıyorum.Araba otomatik vites. Eşim çok sitem ediyor birazcık da sen kullan diye.Oglum anne herkesin annesi araba ile almaya geliyor diyor. Yok yapamıyorum . ön koltukta oturduğum da bile kasılıyorum. Eşim çok kızıyor senin yüzünden birgün kaza yapacağım diyor.Ve arabayla ilgili hiçbir travmam yok.Nadiren oluyor ama rüyalarımda bile ya araba ile gole düşüp boğuluyorum ya da kamyon çarpıyor. O anı öyle gerçekçi hissediyorum ki.destek de aldım aynıyım. Yolda ezilen hayvanlara karşı duyarlılığım çıktı.
Eşim de beni ezikliyor. Zorlayınca carpintim başliyor.
Ben küçük bir ilçede yasiyorum bir de.trafik de yok. Küçük küçük kullan dediklerinde sinirleniyorum artık.

Ehliyetim 17 yıllık .3 kere özel ders aldım kullanamıyorum.Araba otomatik vites. Eşim çok sitem ediyor birazcık da sen kullan diye.Oglum anne herkesin annesi araba ile almaya geliyor diyor. Yok yapamıyorum . ön koltukta oturduğum da bile kasılıyorum. Eşim çok kızıyor senin yüzünden birgün kaza yapacağım diyor.Ve arabayla ilgili hiçbir travmam yok.Nadiren oluyor ama rüyalarımda bile ya araba ile gole düşüp boğuluyorum ya da kamyon çarpıyor. O anı öyle gerçekçi hissediyorum ki.destek de aldım aynıyım. Yolda ezilen hayvanlara karşı duyarlılığım çıktı.
Eşim de beni ezikliyor. Zorlayınca carpintim başliyor.
Ben küçük bir ilçede yasiyorum bir de.trafik de yok. Küçük küçük kullan dediklerinde sinirleniyorum artık.
biz de aynı durumdayız. diyorum ki en azından bana destek ol. bu kadar kasılma çünkü dikkatimi de dağıtıyor. çok yıpranıyorum

Araba kullanmak erkek işi miymiş? Kim demiş?
Kendi kendini neden küçümser insan anlamıyorum gerçekten.
Eşinize akıl vermişsiniz işte, ne güzel çözümü biliyorsunuz.
Gidin psikoloğa, yenin korkularınızı, bir kaç özel ders hooop direksiyon başına.
Adamın size sağladığı imkanlar sayesinde maddi olarak rahat bir hayat yaşarken, araba kullanamadığı için saygı duymamanız çok yazık.
imkanlarını sevsinler. Kocasıyla şöyle ağız tadıyla gezip tozamıyor.varsa yoksa maddiyat.başlarım böyle rahatlığa.

ben arana kullanıyorum kullanıyordum da her mesafede çocuklarım doğduktan sonra babamı küçük yaşta trafik kazasında kaybetmemden kaynaklı eşimin de korkularından muhtemelen korkularım başladı. keşke doğru okusanız
Eşinizden önce siz tedavi olun ,adamı sucluyorsunuz ama siz de aynı korkuyu yaşıyorsunuz.Onu anlamak yerine adamı küçük görüyorsunuz.Size sunduğu imkanlar dahilinde rahatsiniz ve bu rahatlık batmış.Esimde de araba fobisi var bu güne kadar hiç erkekliğini sorgulamadim.Erkek olmak tüm korku ve eksiklerden münezzeh olmak demek mi?
Aynı korku evladinizda olsa eşi fırsatlar içinde rahat yaşarken soğudum dese kadını tefe koyar calarsiniz.Azicik empati, sevmiyorsanız bunu bahane etmeyin ,boşayın.........

yanıma oturunca da çok panik. hatta bizimle yolculuk edenler sen o varken nasıl kullanabiliyorsun bu panik insana kaza yaptırır diyorlar
Bu fobi için profesyonel destek almayı düşünmez mi ? Tamam kullanmasın ama sizin yaninizdayken de panik olmaz terapi alırsa en azından.Bir de ev kuşu olduğunu söylemişsiniz.Dısari cikarken ya da gezmeye giderken direk gelmiyorsun,yapmiyorsun ,etmiyorsun degil de ;,senin de gelmeni çok istiyorum, sen gelmeyince kendimi yalnız hissediyorum tarzı öznesi siz olan onu manipüle edici cümlelerle ikna etmeye çalışın.

X