EŞİME KIRGINIM

Ben sakince konuştukça o en son ben o arabayı alıcam! diye sinirli cevap verince ben de çileden çıktım. Yoksa hiç huyum değildir. Para muhabbetlerini de hiç sevmem. Ayrıca benim kp hiç durmayacağı evin tadilatı için kredi çeken bi insan, hiç binmeyeceği traktörü almak için kredi çeken bir insan (bağımız bahçemiz yok bir tek ceviz bahçesi var ona da traktöre bir kere binmedi ama evin önünde yatıyor iki senedir.) Ama adam kredi çekmeyi seviyor. EŞim de kredi çekmesin diye yine hiç binmeyeceği arabayı almak istiyor ona (kp çok yoğum çalışıyor sabahtan geceye kadar iş yerinde arabaya binmeye vakti yok) ama ben eşime bunları anlatamadım beklemedeyim bakalım ne olacak. Evde huzur bozuldu bi kere sonumuz hayrolsun

huzursuzluk oldu işte durduk yere böyle şeyler çok canımı sıkıyor ama diyeceğimi dedim kesinlikle razılığım olmayacak bakalım ne yapacak beklemedeyim

Bence verecek babasina parayi.
Bence sen yime soyle
Ya da rizan olmadigini belli et surekli
net tavrımı değiştirmeyeceğim o bilir benim kararlılığımı parayı verme diye yalvarmayacağımı da bilir. Çünkü asıl üzen nokta para değil benim hayır dememi ciddiye almaması

Verdirmem ben de olsam
Diyeceğimi dedim rızam yok vereceksen de sen bilirsin bundan sonra senin paran benim param ayrı olur dedim ödediğim paraları da hesabıma aktar dedim. O da biliyor o arabayı alırsa bir daha evimizde hiçbir şey eskisi gibi olmayacağını ama bile bile bunu yaparsa bilmiyorum ben ne yaparım

net tavrımı değiştirmeyeceğim o bilir benim kararlılığımı parayı verme diye yalvarmayacağımı da bilir. Çünkü asıl üzen nokta para değil benim hayır dememi ciddiye almaması
Eşiniz size rizanizi sormamıs,haberiniz olsun diye direk ne yapacağını söylemiş gibi anlıyorum ben.Sanirim gelecek para maaş olmadığı için ve kendi çalıştığının tazminatı olduğu için sizin bu parada bir emeğinizin,söz hakkınizin olmadigini düşünüyor.

bence inada bindirmek yerine evde huzuru ve sakinliği koruyun yoksa eşiniz size inat olması için elinden geleni arkasına koymacak geri adımda atmayacak.. alttan alır görünün ama alttan alttan beynine işleyin, sizin de bu kararda ortak olduğunuzu.. ayrıca araç her zaman berbat bi yatırımdır ve yıllarca çalıştığı şey o emek o kadar değerliyken böyle önemsiz bişey kolay gelmiş bişey gibi savurmasının sizi üzeceğinden bahsedin. daima yumuşak konşun, otomatikman sizin dediğinize gelir.

Babasına yeni araba alacağına kendine oturacak bir ev alsın beyefendi

Bugüne kadar eşin senin suyuna gitmiş anlaşılan. Yani ihtiyacı olduğu için ayrım gayrım yapmamış, ama ailesi söz konusu olunca seni bir kenara itivermiş. Ben olsam bundan sonra kuruş para vermem, karşılasın tüm giderleri. Senin paran da sana kalsın, istediğin gibi değerlendir. Hatta git kendi ailenin üzerine araba al, nasıl alınıyormuş görsün bi güzel :) öylesi böylesinden anlar çünkü.

Konuya ilk girişte ben böyle böyle yapmak istiyorum diye başladı ben de şuan böyle bir şeye gerek olmadığını paramızı altına yatıracağız diye konuştuğumuzu ve razılığım olmadığını söyleyince böyle sert şekilde yapıcam dedi sanırım benden tabiki ne demek hemen ver dememi bekledi ama kararım kesin maaş olmayan konularda birbirimizin parasında söz hakkımız olmayacaksa hiç olmasın bu saatten sonra bakalım ne olacak

Aynen dediğiniz gibi yapmayı planlıyorum maaşımı kendime ayırıcam sabah yüzüne de açıkca söyledim bu zamana kadar ödediklerimi hesabıma aktar bundan sonra da kendi maaşını kendin planla diye bakalım ne yapacak göreceğiz

O para gelmez gelmez daha sonrada vermeseydiniz olur ..
Olan paranın üstüne koymak kolay sıfırdan başlamak zor ..
Eşin anlar anlarda iş işten geçer keşke vermeseydim olur ..

O para gelmez gelmez daha sonrada vermeseydiniz olur ..
Olan paranın üstüne koymak kolay sıfırdan başlamak zor ..
Eşin anlar anlarda iş işten geçer keşke vermeseydim olur ..
kesinlikle öyle canım ama anlatmaya çalıştım güzel söyledim olmadı en son sabah resti çektim bakalım ne yapacak

Bence gayet haklı ve yerinde bir çözüm önermişsiniz.
Eşinizin yaptığı çok ayıp hayır bir de fikir de sormuyor direkt alacağım diyor ki varmış adamın arabası zaten.
Kararlı olun küserse de küssün boşverin.
Her şeyden önce artık o da bir baba kendi evladının geleceğini düşünmesi lazım.

Ben seni anlıyorum ve haklı buluyorum.Esinin bakış açısını yansıtmak istedim sadece.Bazi erkekler eşleri çalışan,eve para getiren kadınlar olmasa tüm maaşı hakkında kendi fikrine göre hareket etmeye eğilimlidir.Dua et kendi ayakları üzerinde duran ekonomik getirisi olan bir kadınsın.Yoksa esin babasına maaşını verirdi ,senin haberin bile olmazdi.Bir de bence bu konuyu babası ile konuştu bile.Bu yüzden bu kadar sert tepki veriyordur

canım ilk konuşmamızda zaten güzellikle sakince konuştum ben o en son alıcam diye noktayı koyunca ben bu sabahki konuşmada gerildim resti çektim. O parayı isterse çöpe atsın zerre umrumda değil. Mesele benim razılığım olmadan iş yamaya çalışması ileriye dönük oğlumuz için konuştuğumuz parayı babasına hiç gerek yokken araba almaya kalkması. Ama ben bu saatten sonra güzel konuşamam huyuna gitmeye çalışamam hiç konuşmam yani konusunu dahi açmam iki tarafta diyeceğini dedi o beni çiğnerse ben artık ona ne yapabilirim ki çok üzgünüm

Aklıma o da geliyor. Ya babasına söyledi bana gelecek parayla arabayı sen ne kredisi çekceksin çekme bana ödersin dedi. Şimdi de ben razılığım yok deyince babasına vazgeçtim diyemeyeceği için bu kadar stres yapmış olabilir. Zerre umrumda değil isterse babasına 100 binlik araba alsın ben bana yaptığı muameleye bakarım ve ona bu saatten sonra ona göre muamele edeceğim bakalım göreceğiz

ne kadar tartışma olacaksa olsun geri adım atma
her insan illa ki evleniyor
adam evladını düşünmemeiş o parayı hayatta ödemez
erkek milleti hazır para görünce gözü dönüyor
gaza geliyor ailesi çünkü hemen siz yokken pohpohlayıp sen kralsın aslansın ben öderim sana boşver eşini moduna sokuyor
böyle birşey için ailenizi yuvanızı da sakın dağıtmayın
ama geri adım atmayın tattışma yaşanacaksa yaşansın

gerekirse kayınpederiniz ile tartışın ama evladınız için yapın
ama bunları yaparken laçkalaşmamaya ani sinirle daha da sertleşmemeye pisleşmemeye dikkat edin
yapıcı olmaya çalışın
hazır parayı kimse yerine koyamaz
istersen kendi maaşın ile kredisine yardım edebilirsin babanın ama hazır parayı kullanmana izin vermem deyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…