EŞİME KIRGINIM

Artık devir değişti eskiden aileler evlatları için fedakarlıklar yapardı şimdi evlatlar analarını babalarını geçindiriyor şımartıyor nedense karşı tarafta aman oğlum/aman kızım bize masraf yapma senin evin ayrı artık bir ailen var deyip reddetmiyorlar pes

Tatlım maaş kartını eşine verme. Sen her ay çek parayı getir ne ödeyecekse ödesin. İlerde sizin birikiminizi de babasına verir belki. Kart sende kalsın

Gayet mantıklı düşünüyorsunz anladım. Artık ayırın hesapları yada siz kendinze özel para koyun artık. Herşey güzelmiş aslnda ama çok da üstüne gitmeyn rızanızn olmadğını biliyor nasılsa.
Hak veriyorum çnkü ihtiyaç değil. Bende sizin gibi düşünyrm sağlık olsa falan eşimde önce ben derim ama lükse eğer bizde yoksa onlara da gerek yok. Herşey imkan dairesinde

Tatlım maaş kartını eşine verme. Sen her ay çek parayı getir ne ödeyecekse ödesin. İlerde sizin birikiminizi de babasına verir belki. Kart sende kalsın
Bu zamana kadar hep paramız ortaktı o kartları, krediyi, elektrik suyu öder kalanını getirir benim de maaşımı çekip getirirdi ne alacaksak o paradan alırdık kimsenin kimseden para sakladığı da yoktu ama bu durum beni çok çok üzdü eşime güvenim sarsıldı nasıl toparlarız bilemiyorum. Arabayı alırsa zaten toparlamam

Ben kardeşime Anneme para veririm mesela başta öyle anlaştık ama onun ailesine de harcama yaparız fakat birden elimize geçen parayı direk verse ben de üzülürüm. Kızarım.haklısınız siz. Üstelik eşin bunu şimdi yaparsa ilerde daha çok binerler tepenize. Bence siz de deyin ki bundan sonra ben de aileme her ay para verecem ya da paramı kendim biriktiricem. Senin nereye verdiğin belli olmuyor de

Eşiniz ortak birikiminizle sizin onaylamadığınız bir harcama yapabiliyorsa demek ki senin paran benim param ayrımı yok; eşiniz hepsini kendi parası bellemiş zaten. Ayrıca çalışan kocaman kadınsınız ne demek maaş kartım onda ben kredi kartını yatırmayı bile bilmem ne demek. Niye kendinizi böyle beceriksiz iş göremez eşsiz yaşayamaz hale getiriyorsunuz.

Lütfen ama lütfen çocuğunuzn rıskını bu şekilde heba etmeyin ç. Gerekirse Kayınpederle konuşun. Rıza yok deyin. Ama vermeyin. Artık bıktım bu tarz konular okumaktan ne kadar çok parasını ailesine yedirme merakı olan insan var.

Ben sizi cok iyi anladim olay para degil. O parayla ilgili konuya girdiginde parayi soyle yapicam boyle yapicam diye tekil konusmasi, boyle bi fikrim var ne yapsak diye sorsa eminim boyle tepki vermezdiniz. Bu saatten sonra parayi babasina vermeyip size getirse de bi kiymeti yok cinku olay para degil. Umarim parayi boyle bi iste kullanmaz ve gelir sizin gonlunuzu alir aksi takdirde ben olsam evliligim baya tehlikeye girerdi.
Yorumlarda kayinpedere giydirip durmuslar yahu adamin ne sucu var haberi bile yok

Sanırım yanlış anlattım maaş kartım onda derken benim maaşımı istediği gibi yönetmiyor atm onun iş yerine daha yakın olduğu için çekip getiriyor bütün paramız ortak bi yerde duruyor ihtiyacımız kadar kullanıyoruz. Kredi kartları da eşimin kartı ben dilediğimce harcarım kısıtlamaz ödemesini kendi maaşından yapar ben sadece rakamı bilirim o maaşından aktarır bana da bir bir anlatır kartlara şu kadar ödedim krediye şu kadar yatırdım kalanı bu diye getirir elime sayar. Kartları ödemesini bilmem derken o hallediyor her ay diye söyledim yoksa beceremem anlamında değil. Bu zamana kadar hiç parasal anlamda sorun yaşamadık ama bu araba alma konusunda canımı çok sıktı

elif_yasin belki "bu bizim iç meselemiz" diyeceksin ...belki abla tavsiyesi olarak göreceksin ama maaş kartin her zaman senin kendi cüzdanında dursun.Sen hangi şartta olursan ol kendi maaşını kendin çek.Esine veriyorsan maasi gene ver ama sen kendi elinle ver.İnsan zihni farklı işler.Esin kendi cuzdanindan çıkardığı kartla senin maasini çekip yine kendi cüzdanına bu parayı koyduğunda bir zaman sonra senin maaşın da onunmus gibi gelmeye başlar.

Kızlar dün akşam eşimle iş çıkışı oğlumuzu gezdirdik (her akşam üstü çıkarız dolaşmaya) hiç konuşmadım sadece oğlumla ilgilendim. O bir iki defa laf attı zorunlu cevaplar verdim ama soğuğum çok. O sırada arkadaşları aradı. Bir arkadaşı araba almıştı onun kutlama yemeğine gideceklerdi (erkek erkeğe) bu akşam gidelim demişler bana sordu gideceksen git dedim. Eve geldik hazırlanıyor ben de yemek hazırlıyorum oğluma.
Sana da birşey sordum suratından geçilmiyor dedi. Sen bana birşey sordun ben de fikrimi söyledim ama sen en son alıcam diye kestirip attın orda beni yıktın dedim. Sanki hemen aldım da sana sadece bi fikir sundum falan dedi ilerde araba al sat işi de yaparım diye düşündüm ondan öyle dedim falan diye kıvırmaya çalıştı. Vallahi o arabayı alırsan olacaklardan asla ben sorumlu değilim dedim. Bir de yemin ediyor ya falan diye gülmeye çalışıyor ama ben son derece sertim. Sakın tehdit olarak algılama dedim baştan bilgi veriyorum o arabayı alırsan olacaklardan sen sorumlusun o kadar bir daha da bu konuyu konuşmak dahi istemiyorum dedim yanından gittim. Kızlar sanırım vazgeçti ben öyle anladım. Eğer alırsa da o arabayı benzin döküp yakıcam bari biraz rahatlarım

Merak etigim ev kimin ve kayınbabanıza kira oduyor musunuz
ayrica cocuga kim bakiyor kaynana mı malum kres bakici fiyatlari ortada ..Aksam yemeklerini kim pisiriyor mesela ..Bir isiniz olunca cocugu birakip cikabiliyor musunuz bunlari onlar yapiyorsa eger ellerini ayaklarini opun verin o 25bini lutfen..

kayinbaba ev vermis kiradan kurtarmis kac kisinin kayinbabasi boyle..
cocuga da kaynana bakiyorsa en az aylik 3bin size dolaylı yardimlari vardir..Insanoglu iste bencilce hep ben alayim modundasiniz adam babasina faiz odetmek istemiyor ustelik borç verecekmis ..Hemen tehditler falan evliliginiz gercekten cok saglammış :)

Ev bizim kp yapmış her çocuğuna 1 ev sağolsun. Çocuğuma kendi annem ile kv dönüşümlü bakıyorlar. Yemeğimi kendim yaparım. Eşimin ailesi kötü insanlar değil hiçbir sorunumuz yok çok şükür. Acil bir ihtiyaçları olsa eşimden önce ben kendim veririm zaten ayrımız gayrımız yok siz konuyu yanlış anladınız sanırım. Kv Kp para ya da araba istediği yok eşim kendi kendine çıkarttı bunu. Benim kırıldığım nokta o parayı nasıl değerlendireceğimiz kararına vardıktan sonra bana birden araba alma konusunu açıp fikrimi soruyormuş gibi yapıp sonunda da alıcam diye kestirip atması.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…