Eşim zengin diye ailemin benden beklentileri ve çevremin eşimi yönettiğimi düşünmesi sonucu herkesle aram bozuk... Ne yapıcam?

Aynen öyle, konu sahibi ailesi aslında yine isteyebilirdi o zaman karakterlerinden dolayı olurdu Birazda.Ama daha az zorlar yada zor duruma düşürmezlerdi çünkü empati yapıp onu anlayabilirlerdi.Ama konu sahibi de sosyo kültürel denkliği taşısaydı zenginlik vurgusu fazla hissedilmezdi diye düşünüyorum ama karakter yine önemli tabi .Bunların hepsi denk olsa karakterler elvermeyebilir

kayinpederinizle babanizin arasi nasil? mesela adam fark etmiyor mu ailenizin bu tavirlarini?

bu arada mucevher bozdurmak cok eskide kaldi hajahJahas artik mucevher out luxury brand takilar in. hem onlari bozdurmak da olmuyor ailenize bahane uydurabilirsiniz boylece.

Aileniz cok hatalı. Bakın benim ablamın dört evi var, eşiyle ikisinin gelirleri de cok Iyi, Allah daha cok versin.
Biz bazi günler çocukların süt parasıni çıkarmak için eşimle dolap çekmece karıştırıyoruz, bir kenarda unuttuğumuz bes on lira kalmış midir diye
Ablamdan bugüne kadar 1 lira istemişliğim yoktur, o da bunlar aç mi tok mu diye düşünüp 1 lira bile vermez zaten.
Ama aramız gayet iyidir. Ben ondan 1 lira bile beklemeye hakkım olmadığının farkındayım, para isleri gönül işidir, onun içinden gelirse yardim eder, gelmezse etmez.
Sizin çözebileceğiniz bir durum degil bu, aileniz cok anlayışsız malesef.

Var böyle aileler ama hiçbirseyim yok derken verdiğiniz ayrıntılar bana çok samimiyetsiz geldi açıkçası

Fakir bünyeme mücevher muhabbeti fazla geldiyse demek.
Biz fakirler ona altın diyoruz galiba
Altın dese sasirmazdim, mücevher kelimesini türk filmlerinde duydum sadece

Yapmayın yahu, bu forumda hep aldatılan, kıt kanaat geçinen, şiddet gören, hayatın çemberinden geçmiş kadınlar mı konu açacak? Forum kadınlar külübü. Her telden insan her konuda dert yanabilir, sizin zenginleri anlamayız biz yeaa yaklaşımızı doğru bulmuyorum açıkçası. Empati kuramayan ya da anlamayan da yorum yapmasın o zaman bi zahmet.

Tüm derdimin üstüne birde zenginin empatisi yapayım başka dşzleözldldödldöödödödldöeşxksöwğ d

Aileniz malesef fazlasıyla yüzsüz ve vizyonsuz. Anlatmak için uğraşmayın,anlatamazsınız. Eşinizden faydalanmaya çalışıyorlar resmen..
Durumum sizden aylık hesabıma para geçmemesi şeklinde farklı.. Şükür ki sadece zengin kocaya sahip değilim.. Mesleğim ve kendi kazancım olması yönleriyle ayrışıyoruz. Ailem sizin ailenizden farklı standartlarda yaşadığı halde diyelim ki sizin aileniz konumundalar,vereceğim tek kuruşa tenezzül etmezlerdi. Ailenizin içinde bulunduğu durum için üzgünüm,yapılacak bişey olduğunuda sanmıyorum.

Var böyle aileler ama hiçbirseyim yok derken verdiğiniz ayrıntılar bana çok samimiyetsiz geldi açıkçası

Fakir bünyeme mücevher muhabbeti fazla geldiyse demek.

kıymetli mücevherden küpem olsa tutup da al senin olsun demem ben ya diyemem
fakfakir ruhum kaldırmaz bunu :)

Davul bile dengi dengine demişler. Ne doğru bir söz. Konu sahibi (af buyurarak söylüyorum ) ailesi tarafından yolunacak kaz, eşinin ailesi tarafından sonradan görme (yine af buyuruyorum) sanılıyor gibi. Her iki tarafla da sorunları var. Her iki tarafında yanlış davranışları sonucu yıpranan bir kadın .

Egitim fakültesi mezunusunuz nedeb çalışıp kendi ayaklariniz üstünde durmuyorsunuz boylece ailenize özgürce yardim da edersiniz eşinize hesap vermezsiniz.Aileniz size emek vermiştir mutlaka .Bence çalışın bir yerden başlayın boşanırsanız vb.durumda zorluk cekersiniz.

Arkadaşlar yaşadığım sorunu hafife alıp alaya almaya çalışanlar bilmeli ki herkesin derdi kendine büyük. Benim yaşadığım sıkıntının temeli ise öncelikle eşime ve ailesine karşı düştüğüm durum ve daha sonra ise bu tavırlar dolayısıyla ailemden soğumam.

Her an motivasyonları ve muhabbetleri bu olan bir aileniz varsa yanlarına giderken ayaklarınız geri geri gidiyor. Çünkü acaba yine ne isteyecekler, neye canları sıkılacak, bir hareketime bozulup bak burnu diyecekler mi işte ben hep bunları düşünüyorum. Psikolojik olarak zor bir durum yaşayana.

Dalga geçmeye çalışanlar hariç zaman ayıran herkese çok kıymetli yorumları için teşekkürler. Hepsini okudum, beğendiklerimi dikkate alacağım. Tüm dertlilerin dertlerini büyük küçük ayırmadan feraha ulaşmalarını diliyorum. Sevgiler...

Ben ziynet eşyasını bozdurup vermenize eşiniz karşı çıkmıyor mu onu merak ettim.
Hanım hani sana geçen aldığım kolye demiyor mu mesela?
Ama bence hatayı en başta yapmışsınız şimdi önünü alamıyorsunuz.
Her beğendikleri onlara vermek, borçlarını kapatmak için mücevher satmak beklentinin yükselmesine sebep olmuş.
Oturdukları evi satın alarak yapabileceğiniz en büyük yardımı yapmışsınız zaten
Açık açık eşim para göndermeme razı değil, parada benim elimde değil sürekli bir şeyler isteyerek beni zor duruma düşürüyorsunuz deyin.

Fikrime saygısızlık yaptığınızı düşünmüyorum ama fikrimi tam olarak anlayamadığınızı düşünüyorum.. Ben çocuğumu bana yedirip içrdim karnımda taşıdım diye ölene kadar bana borçlu olacak düşüncesinde değilim ki mesajımı net olarak okursanız anlarsınız.. Konudan tamamen bağımsız ama yazmak istedim açıkçası.. Yapmayın bunları.. Açık açık da yazıyorum halbuki.. Mesajımı buraya kopyalayıp ilgili bölümleri işaretlemem gerekmiyor bence ama söylemediğim şeyler üzerinden sanki fikrim öyleymiş gibi konuşulmasından hoşlanmıyorum.. . Fikrimi beğenmezsiniz hatta size çirkin bile gelebilir o da sizin fikriniz derim ama bana ait olmayan düşünceler üzerinde konuşulmasını sevmiyorum.. Orada yazdım ben" anne gözüyle değil evlat olarak yazıyorum bunlar karşılıklı yapılan şeyler değil tabi ki ama...... " bu cümleden evlatlar ölene kadar anne babalarına borçlular düşüncesi nasıl çıktı..? Öyle düşünsem direk öyle derdim..Tabiki karşılıksız yapılan şeyler bunlar yazacağıma Karşılıklı olarak baktılar bizi bizde karşılığını vermemiz gerekli derdim.. Benim bahsettiğim şey bazı şeyleri haketmek ya da haketmemek.. Benim için benim annem babam başı sıkıştığında bana gelebilir elimden geldiğince de yardımcı olurum ve benim annem babam sıkıştığında hele ki benim durumum çok iyiyse isterim ki ilk çalacaklar kapı ben olayım.. Bu kadar basitti aslında söylemek istediğim şey..
Ayrıca Allah nasip ederse benimde bir kızım olacak onu kucağıma almayı bekliyorum.. elbetteki ileride zengin bir kocaya veririm bana baksın beni yaşatsın diye yapmadım yani minnoşumu

Size cevap vermek istedim her nesil bir öncekinin önünde olur demişsiniz ama onlar benim annem babam değil dolayısıyla benden önceki nesil eşimin ailesi değil, sonuçta ben kendi anneme ve babama göre öndeyim; benim annem ve babam üni. mezunu bile değil.
Bir diğer nokta neden çalışmıyorum? Bu kişisel bir tercih bu gereksinim duymuyorum, herkesin mutluluğu farklıdır. Ben bu şekilde mutluyum.
Eşimle de liseden beri sevgili değilim. O lisedeyken de benim peşimdeydi ama ben aradaki maddi-kültürel farkı düşünerek, istesem de yüz vermedim. İlişkimiz liseden sonra peşimi bırakmadığında; ben onun gerçekten bana değer verdiğine emin olduğumda başladı...Bende kendi imkanlarımla ancak eğitim fakültesinde okuyabildim sonuçta dediğiniz gibi lisede sevgili bile olsaydım oğullarının sevgilisini de para verip okutmazlardı sanırım. İyi akşamlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…