Eşim zengin diye ailemin benden beklentileri ve çevremin eşimi yönettiğimi düşünmesi sonucu herkesle aram bozuk... Ne yapıcam?

Şimdi yanlış anlaşılmak istemem ama ben böyle zengin olsam kendi muhitime bu zenginliğimle gitmem. Bir kot bir tişört giyerim yeter aileme gidiyorum sonuçta sosyetik arkadaşlarımla otele değil , her şeyiniz mi markalı... yani kendinizi bu kadar ortaya sermeniz sonradan başınızı ağrıtmış

Açılın ben fakirim. Sevgili konu sahibi, aileniz net yiyici. Benim annem de yiyicidir o yüzden fakir bir koca buldum kendime böyle dertlerim olmasın diye. Şimdi başka dertlerim var ama olsun.

Hem yiyici ailemle aram hiç bozulmasın, hem kocama minnet etmeyeyimle olmaz o iş. Ailenize gayet net şekilde durumu izah edip bir daha böyle taleplerde bulunmamalarını, illa bulunacaklarsa malın asıl sahibinden direkt istemelerini söyleyin. Kocanız mecbur kalınca gereken cevabı verecektir zaten. En fazla biraz küser normale dönerler.

Kocanız da en az aileniz kadar itici. Kendi yapmak istemediği eylemlerin sebebi olarak sizi gösteriyor ve insanlarla aranızın bozulmasına sebep oluyor. Tam iblislik alameti. Bir taraf iblis, öteki taraf yiyici. Ben olsam komple hepsiyle aramı bozarım. Hesabıma yatan parayı daha normal insanlarla yer, keyfime bakarım.

Tabi empati yapmak zor Benim için. Elektrik faturası 150 TL gelmiş şoku atlatamadım henüz ahajsjsjs. Empati yapabildiğim noktada yardımcı olmaya çalıştım nacizane. 150 TL, inanılır gibi değil.

Yorumlara çok gülüyorum iyi ki geldim konuya bi ferahladım. Doğduğu ev kaderidir diyorsunuz yani. Konu sahibi varoş muhit için ayrı bir giyinme odası düzenlesin madem. Haklısınız, Valentino ile Bayrampaşaya gidilmez şimdi. Alsın lcw Dan bir eşortman takımı, gitsin mahalleye. Lcw eşortman satıyor, Valentino ise eşofman.

gardrobunu bilemem de yani şirketi olmayan akrabalarıma moschino tişörtle gitmem, ayıp olur diye düşünürüm. E insanlar da yadırgamışlar belli ki, her şeyi bekler olmuşlar

Ay pek severim zengin insan ailemden durumu iyi olanlar var tabiki sizin gibi değilde yine de istemem sıkışsam bile. Biraz ağır olabilir ama aileniz yüzsüz biraz eşinizle aranızı bozmayın vermek zorunda değil esiniz hani çok borclansalar falan neyse

Aklıma direk Yaprak Dökümü geldi...Hayriye hanımın Necla’dan beklentileri,abisine yardım etmesi için baskıları,kızın evine çöreklenme çabaları geldi...Koysalarda izlesem belki 1000. kez

Valla ben tek yasıyorum aksama kadar bazen aksamlari bile evde degilim gelen fatura yaklasik 100 lira suçlu olarak gözüme salonda falan olan çok ampullu avizeleri kestirdim sanirim onlar yüzünden
(neden aldin demeyin kendinden esyali ev )

Velhasil 4 kisilik aile falansaniz 150 cok insafli bi rakam
Ay bu yorumun yeri burasi mi ya, dayanamadim napim

..Bende kendi imkanlarımla ancak eğitim fakültesinde okuyabildim

Yukarıdaki cümlenizde siz de eğitim fakültesini kücümsemissiniz gibi hissettim..

Neyse, bilmedigim ayrintilar icin varsayimlarima göre yorum yaptim, aciklamissiniz simdi biraz daha oturdu hikayeniz.

Demekki böyle evlilikler sadece filmlerde olmuyormuş görmus olduk

Sosyokültürel veya sosyoekonomik farklar evlilik denkligi icin en buyuk kriterlerdir ya genelde, o yuzden bu kadar şasiriyoruz, sahsiniza bir kötü niyetimiz olamaz sonucta.

Bu forumda kiz tarafi ile erkek tarafi arasinda 1 bileziklik ekonomik farklar bile ne huzursuzluklara sebep oluyor goruyoruz.

Siz farkli bir örnek oldunuz ufkumuzu açtiniz tesekkurler

Üç kişilik aileyiz 150 bana çok geldi ya. Giyinme odam da yok ki fazladan ampül yansın. Toto kadar ev zaten yaşadığım. 150 çok, ben anlamam. Gaz lambası alıcam kendime.

Arkadaş kayınvalidenizinde eğitim fakültesinde olduğunu söylediğiniz için yazmıştı o yorumu.Kayınvalidenizin zamanında eğitim fakültesinde okumakla sizin zamanınızda okumak arasında imkanlar açısından çok çok fark var.Ayrıca servet kayınpederinize aitse muhtemelen kayınvalidenizde o servet kazanılırken katkıda bulundu, çalışmasada servet oluştuğu dönem eşiyle idi yani.Çalışıp çalışmamak tabiki kişisel tercih, ihtiyacınızın olmadığını düşünüp çalışmazsınız.Ama kendinizi kayınvalidenizle bir tutmanız saçma olmuş.Eğitim fakültesini kimse küçümsemedi bu arada, sadece gerçekten bahsettiğiniz maddi imkanlara sahip ailelerin çocukları okumaz.Garanti işim olsun diyen belli bir kesimden gelen kişilerin tercihidir.Eşiniz üniversite okudumu?okuduysa ne okudu?son cümlelerinizde çok saçma olmuş ayrıca

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…