Eşim zengin diye ailemin benden beklentileri ve çevremin eşimi yönettiğimi düşünmesi sonucu herkesle aram bozuk... Ne yapıcam?

Bence eşiniz ne kadar zengin, aileniz ne kadar istiyor detayları önemli bu konuda.. ailenizi çok itici anlatmışsınız ama cidden eşinizin hesabında milyonları varsa, sizinkiler çok daha az bi sermaye ihtiyaçları varsa haklı olabilirler.. aileniz sonuçta evlerini almışsınız tebrikler işlerini de kurtarabilseniz keşke..

Ama sürekli sizden para istemeleri, batıracakları gibi bi işe kalkışmaları vs.. olmaz, ayıp bence de..

Zenginin derdi de güzelmiş ama cidden ☺️

Egitim fakültesi mezunusunuz nedeb çalışıp kendi ayaklariniz üstünde durmuyorsunuz boylece ailenize özgürce yardim da edersiniz eşinize hesap vermezsiniz.Aileniz size emek vermiştir mutlaka .Bence çalışın bir yerden başlayın boşanırsanız vb.durumda zorluk cekersiniz.
Ailenin istediği yardımlar öyle maaşla ödenecekler şeyler değil, bayağı maş varlığı gerekiyor.
Gelenle ödenemez.

Yemin ediyorum zenginliğin derdi bile başka güzelmiş be giyinme odası mı :eek: bende bu derde teselli olacak benzer bir örnek yok valla kusura bakmayın ama benim kardeşim de zengin olsa beni de görsene kız diye darlarım herhalde:KK53: bayağı görmemiş gibi yorum yaptım ama napim görmedim:halay:

Burada bulunan, paylaşım yapan, birbirine destek olan her hanım özel ve değerli. Herkes birbirine yardımcı olmaya çalıştıkça daha güzel herşey. Okudugum kimi yazılara üzüldüm. Birbirimizi anlamak için aynı statüde olmamız gerekmez. Bir hanım gözüyle birbirimize fikir vermek kafidir diye düşünüyorum. Neyse...

Konu sahibi, yaşadığınız hayat dışında yorum yazacağım çünkü konuyla alakasız aslında eşinizin mal varlığı.

Sürekli sizden maddi anlamda yardım talep eden bir aileniz var, bunun sınırı vardır.
Ayrıca beyaz eşyacı demişsiniz, bilirim esnafın halini ve yeni bir iş kurmak için gerekli sermayeyi.
O meblağları baba oğluna vermez, verilemez.
Eşiniz 5 bin alsa bin tl de ailenize yine verilemez, milyon dolarları olsa birkaç milyon aileme versin de olmaz.

Ailenize ancak hediye vb şeyler yapabilirsiniz ki bunu yapıp bir de icradan mal alma, evi üstlenme durumunuz olmuş, e yeter.
Her şeyi geçtim kocanız sizin isteğinizle her şeyi yapıyor olsa bile bu etik mi, aileniz aynı şey olsa damatlarına ‘alın beraber yiyelim’ der miydi...

Ben seni çok çok iyi anlıyorum
Ailem senin dediğin kadar olmasa bile aynı zihniyette...
yapacak bir şey yok
Ama eşiniz de garip bir adammış gerçi benim eşimde öyle beni arada bırakmayı çok sever hep ben kötü olayım ister
Bence kendinize değer katan şeyler yapın
Eğitim seminer konuşma vb her neyse kafanızı ona yoğunlaştıran

Helal olsun size.İcradan ev satılıyor.Siz üzerinize alıp bedava oturtuyorsunuz.Tam türk filmi.Bilinmeyen bir durum var.Kanunlara göre anne baba kardeş bana bakmıyor diyerek dava açabiliyor.Eşiniz zengin olduğu için biliyordur bunu.Zengin bilir işini.Gerekeni yapmışsınız.Ayrıca ev sizin zaten onlar kullanıcı sadece.Aslında eşiniz yatırım yapmış.Mağdur değil
Yalnız açılan o davada kadının eşinin geliri malı mülkü dikkate alınmıyor, sadece çocuğun durumuna yani konu sahibinin kendi gelirine çalışıp çalışmadığına bakılıyor, kocasının zenginliğini mahkeme dikkate almıyor yani, konu sahibinin de bir geliri yok zaten, kaldı ki o davayı açabilmek için baba ya da annenin çalışamayacak kadar yaşlı veya bir engelinin olması gerekiyor, yani hiçbir mahkeme damat zengin diye kendi geliri olmayankonu sahibine anne babası sefa sürsün diye nafaka falan bağlamaz.

Tüm derdimin üstüne birde zenginin empatisi yapayım başka dşzleözldldödldöödödödldöeşxksöwğ d
Çok derdiniz varsa bu forumda dolaşıp sizin tabirinizle “alttakilerin” dertlerini okuyup ohh beterin beteri varmış diye kendinizi rahatlatacağınıza, dertlerinize daha rasyonel çözümler aramanızı tavsiye ederim.

Zengin empatisi yapmayın tabi onca derdinizin arasında, peki sizi bu konuya yazmaya mecbur bırakan şey nedir? Okuyun geçin madem.

Çok derdiniz varsa bu forumda dolaşıp sizin tabirinizle “alttakilerin” dertlerini okuyup ohh beterin beteri varmış diye kendinizi rahatlatacağınıza, dertlerinize daha rasyonel çözümler aramanızı tavsiye ederim.

Zengin empatisi yapmayın tabi onca derdinizin arasında, peki sizi bu konuya yazmaya mecbur bırakan şey nedir? Okuyun geçin madem.
““ alttakilerin “ dertlerini okuyup ohh beterin beteri varmış diye kendinizi rahatlatacağınıza “”

Ben böyle bişey demedim siz öyle yapıyorsunuz herhalde.Siz de benim mesajıma takılı kalmayın okuyun geçin madem.Herkes istediğini söylemekte Özgür madem bu platform da :KK66:

Liseden beri zengin valinin oğlu ile ilişkim olsa kendimi biraz daha geliştirip farklı bir bölüm okurdum.

Davul dengi dengine derler ya o anlamda.

Bu sefer de sizi kücümsediğimu düsünmeyin lütfen, ama insanin aklına geliyor ister istemez, Kp Sirket sahibi vali, kv bile Ünv mezunu, vs, ben de o kadar imkanin içinde ev hanimi olacagim ...

Bilemedim...

Evet hepimiz lisedeki sevgililerimizle evlendik çünkü baştan belliydi bu. Ayrıca hayatımızı lisedeki sevgilimize göre mi şekillendirmeliydik sizin bakış açınıza göre? Ayrıca yazınız buram buram küçümseme kokuyor.

Zenginlik bir lanet dostum. Bunun farkli versiyonunu yasiyoruz esimle bizdeki problem su ortada ne sirket ne de para var 😁 ama esimin ailesinin gozunde zenginiz ve kimseye kurus koklatmiyorum. Ne diyim bu zenginlik basa bela benimde aram bozuk bilerke pas vermiyorum kimseye olmayan zenginligimin hastaligini yasiyorum.
😂😂😂😂

Arkadaşlar merhaba herkese. Çok öncelerden buralarda az takılmadım. Yeni bir hesapla geri dönme vaktim gelmiş. Çevremde beni anlayan insan yok çok bunaldım. Biraz dertleşmeye ihtiyacım var.
Ben 5 yıllık evliyim ve ikiz kızlarım var. Eğitim fak. mezunuyum ama çalışmıyorum. Eşimle aramız aslında iyi ama problemim şu ki eşimin ve ailesinin durumları çok iyi. Yurtdışı bağlantılı şirketleri var. Ailem ise evlendiğimden beri bu noktada benden beklenti içinde. Benim bindiğim arabayı, yaşadığım evi görünce zannediyorlar ki bunların hepsi benim.
Kaç kere açıkladım. Hatta arabanın ruhsatını gösterdim. Ev, araba, arsa ne varsa hepsi şirketin. Bunların üzerinde etkim yok yani. Bana veriyorlar biniyorum. Biraz giyimim pahalı onlar da zorunluluk girdiğim ortamlar dolayısıyla. Gerisi de eşimin ve ailesinin hediyesi.
Zannediyorlar ki sınırsız bir para harcama özgürlüğüm var. Kız kardeşim daha önce saatimi beğendi mesela çıkardım verdim. Yine küpe, kolye kaç tane böyle değerli eşya verdim beğendiği için.
En büyük abim borçlanmış icra gelmiş dediler, mücevherlerimden sattım verdim. Elimden gelen, elimin altında olan bu. Ben şirkete ortak değilim ki. Yine yeğenlerim geldiklerinde giyinme odasında beğendikleri bir şeyler varsa hediye ediyorum her zaman. Böyle kaç tane ayakkabı, çanta hediye ettim. Ki oldukça pahalı markalar.
Neyse babam eski esnaf ve 2 sene önce battı. Ev, araba her şey icradan satıldı. Yine bana söylediler. Eşime rica ettim, sağ olsun ama naz niyazla alırız icradan dedi. Ama biliyorum ki zarar edecek olsa ona göre büyük zarar olmasa bile eminim almazdı. Aldı benim üzerime evi. Ailem oturmaya devam etti orda.

Bu seferde geri kalan borçlar için sürekli beni sıkıştırmaya başladılar. En son babamla abim saçma sapan bir yeni iş kurma hayaline kapılmışlar, ben sermaye verecekmişim yada eşimden isteyecekmişim sonra faiziyle ödeyeceklermiş. Ağızları milyonlardan açılıyor, şaşırıp kalıyorum. Altı üstü beyaz eşyacıydı sonuçta babam.
Hayatım üst düzey görünse de benim elime geçen para belli. Bakın her ayın 1'nde hesabıma otomatik talimatla para gönderirler. İstersem 1 günde harcarım param biter, istersem 1 ay kullanırım. Aramızda başka hiç para muhabbeti geçmez eşimle. Elden para alışverişi de olmaz yani.

Aileme sınırsız para harcama yapamadığımı anlatamamamın bir sebebi de eşimin ayda yılda bir ailemi görünce aşırı derecede ağzımın içine düşmesi. (Kendisi böyle şovlara bayılır.) Böyle olunca zannediyorlar ki istediğimi yaptırabiliyorum adama ama ben istemiyorum onların iş kurmasını, borç ödemesini. Hatta kardeşim demiş ki ben onların iyi durumda olmasını istemiyormuşum, tepeden bakmak hoşuma gidiyormuş. Benim değil eşimin zengin olduğunu anlatamadım gitti...

Ayrıca eşim bunu kendi ailesine de yapıyor. Mesela en basiti kuzeniyle görüşmek istemedi ya hemen Silent istemiyor diye beni öne atıyor. Onun ailesinde de herkesle aram bozuk bu nedenle. Bunu öyle ustaca yapıyor ki öyle olmadığını anlatmama fırsat bile kalmıyor bana. Zamanlaması mükemmel. Sanki aile ilişkilerinde eşimi benim yönettiğimi (bu mümkün değil zaten öyle bir adam değil) ve gerçekten kendilerini benim istemediğimi düşünüyor. Yapayalnız kaldım... Çok bunaldım. Biraz dertleşmek istedim sizlerle...
Eşinizle birbirinizi seviyor musunuz?Sanki yabancı birinden bahsediyor gibi yazmışsınız

Resmen bemim hayatımı anlatmışsın. Aynı durumdayız,ben yurtdışındayım eşimin burda iş yerleri hepsi benim diye düşünüyorlar ama öyle birşey yok,hepsi kocamın. inanılmaz beklenti içerisindeler. Senin eşin eli açıkmış benimki öyle saçmaz,belirli bir limitim vardır. Abim sürekli heryere borçlanır eşimi arar borç diye para ister, birde ben kızmayım diye ona söyleme diyormuş eşim gelip söylüyor,üzülüyorum,insan çekiniyor.bende herkesten soğudum bu yüzden. Bir yere gidiyorum türkiyede sen zenginsin sende vardır kafasındalar,bende birşey beğendiklerinde hediye ederdim. Baktım sonu yok etmiyorum artık.ne derseler desinler.eşimede dedim eğer birazcık değerim varsa abime para verme,paranın nereye gittiği belli değil.

Arkadaşlar merhaba herkese. Çok öncelerden buralarda az takılmadım. Yeni bir hesapla geri dönme vaktim gelmiş. Çevremde beni anlayan insan yok çok bunaldım. Biraz dertleşmeye ihtiyacım var.
Ben 5 yıllık evliyim ve ikiz kızlarım var. Eğitim fak. mezunuyum ama çalışmıyorum. Eşimle aramız aslında iyi ama problemim şu ki eşimin ve ailesinin durumları çok iyi. Yurtdışı bağlantılı şirketleri var. Ailem ise evlendiğimden beri bu noktada benden beklenti içinde. Benim bindiğim arabayı, yaşadığım evi görünce zannediyorlar ki bunların hepsi benim.
Kaç kere açıkladım. Hatta arabanın ruhsatını gösterdim. Ev, araba, arsa ne varsa hepsi şirketin. Bunların üzerinde etkim yok yani. Bana veriyorlar biniyorum. Biraz giyimim pahalı onlar da zorunluluk girdiğim ortamlar dolayısıyla. Gerisi de eşimin ve ailesinin hediyesi.
Zannediyorlar ki sınırsız bir para harcama özgürlüğüm var. Kız kardeşim daha önce saatimi beğendi mesela çıkardım verdim. Yine küpe, kolye kaç tane böyle değerli eşya verdim beğendiği için.
En büyük abim borçlanmış icra gelmiş dediler, mücevherlerimden sattım verdim. Elimden gelen, elimin altında olan bu. Ben şirkete ortak değilim ki. Yine yeğenlerim geldiklerinde giyinme odasında beğendikleri bir şeyler varsa hediye ediyorum her zaman. Böyle kaç tane ayakkabı, çanta hediye ettim. Ki oldukça pahalı markalar.
Neyse babam eski esnaf ve 2 sene önce battı. Ev, araba her şey icradan satıldı. Yine bana söylediler. Eşime rica ettim, sağ olsun ama naz niyazla alırız icradan dedi. Ama biliyorum ki zarar edecek olsa ona göre büyük zarar olmasa bile eminim almazdı. Aldı benim üzerime evi. Ailem oturmaya devam etti orda.

Bu seferde geri kalan borçlar için sürekli beni sıkıştırmaya başladılar. En son babamla abim saçma sapan bir yeni iş kurma hayaline kapılmışlar, ben sermaye verecekmişim yada eşimden isteyecekmişim sonra faiziyle ödeyeceklermiş. Ağızları milyonlardan açılıyor, şaşırıp kalıyorum. Altı üstü beyaz eşyacıydı sonuçta babam.
Hayatım üst düzey görünse de benim elime geçen para belli. Bakın her ayın 1'nde hesabıma otomatik talimatla para gönderirler. İstersem 1 günde harcarım param biter, istersem 1 ay kullanırım. Aramızda başka hiç para muhabbeti geçmez eşimle. Elden para alışverişi de olmaz yani.

Aileme sınırsız para harcama yapamadığımı anlatamamamın bir sebebi de eşimin ayda yılda bir ailemi görünce aşırı derecede ağzımın5 içine düşmesi. (Kendisi böyle şovlara bayılır.) Böyle olunca zannediyorlar ki istediğimi yaptırabiliyorum adama ama ben istemiyorum onların iş kurmasını, borç ödemesini. Hatta kardeşim demiş ki ben onların iyi durumda olmasını istemiyormuşum, tepeden bakmak hoşuma gidiyormuş. Benim değil eşimin zengin olduğunu anlatamadım gitti...

Ayrıca eşim bunu kendi ailesine de yapıyor. Mesela en basiti kuzeniyle görüşmek istemedi ya hemen Silent istemiyor diye beni öne atıyor. Onun ailesinde de herkesle aram bozuk bu nedenle. Bunu öyle ustaca yapıyor ki öyle olmadığını anlatmama fırsat bile kalmıyor bana. Zamanlaması mükemmel. Sanki aile ilişkilerinde eşimi benim yönettiğimi (bu mümkün değil zaten öyle bir adam değil) ve gerçekten kendilerini benim istemediğimi düşünüyor. Yapayalnız kaldım... Çok bunaldım. Biraz dertleşmek istedim sizlerle...
Merhabalar
Buraya konu açmak size fayda sağlamicaktır. Kaldı ki birsürü kişi alay etmis sizinle. Karı koca arasında para olmaz ama esinizde aile sirketinde calisanmis. Ailenize ev bile almışsınız sürekli beklenti halinde olmaları çok yorucu
Acaba söyle mi söyleseniz ben size para yardimi yaptikca esim kiziyo aramız açılıyo surekli benden beklenti halindesiniz de rezil oldum falan de ailen gurur yapip rahatsiz olucaklardir muhakkak

X