Eşim ve Kayınvalidemin Bir Garip Halleri

Ama bu konuyu eşinle çözmelisin. Sen ne kadar kibarda konuşsan balda olsan istemeyen gelin olacaksın. Madem öyle olacak o zaman bari bunu dile getiren sen olma. Hadi onu geçtim bu onun ailesi senin değil. O sorumluluk almalı. Eşiniz madem ki çok meraklı idi ailesi ile yaşayabilirdi sonsuza kadar. Sen yakasına mı yapıştın sanki evlen diye? Sen hala eşimle aram bozulmasın diye düşünüyorsun ama çözüm bu değil. Bak senden yaşça büyük biri olarak tavsiye vereyim. Sınırların ve menfaatlerin için eşin dahil hickimse ile bozuşmaktan korkma. :) Seni seviyorsa değer veriyorsa sınırlarına saygı duyar ve ona göre davranır. Ha yok bosanmaya giderse zaten seni sevmiyordur. Bak o seninle arani bozmaktan hiç cekinmiyor. Sen niye çekiniyorsun? Kaybetme korkusu erkekte daha çok olmalı bunu unutma. Yarın bu alttan almaların fedakarliklarin hiç olur,yapmasaydın olur çok üzülürsün. Sert ol! Erkekler kibarliktan anlamaz!
O kadar haklısınız ki. Zaten eşimde kaybetme korkusunun olduğunu da sanmıyorum. Göremediğim ne çok şey var ilişkimde. Battı balık yan gider galiba 😶

Merhaba arkadaşlar.
Ben 1 yıldır evliyim. Evlendikten sonra eşim anneci oldu. Kayınvalidemin ise oğluna düşkünlüğü arttı. Mezhep farklılıklarımız var. İlk başta sorun değilken evlendikten sonra sorun etmeye, bana karışmaya başladı kayınvalidem ve kayınbabam. Fakat eşim bunları görmezden geliyor. Bu sene içinde 10 gün gelip yanımızda kaldılar. Sonra biz 15 gün yanlarına gittik. İznimizin çoğunu orada kullandık. Ama ne eşime ne de kayınvalideme yetmiyor.
Kayınvalidem sürekli ağlıyor oğlumu özlüyorum diye. Kışa doğru yanıma gelip 1-2 ay kalmaları söz konusu. Fakat ben istemiyorum. Benim ailemden kimse gelip kalmıyor bizi rahatsız etmemek adına. İzniniz olduğunda siz geliyorsunuz zaten, görüyoruz diyorlar.
Sesimi çıkaramıyorum kimseye. Çünkü eşimle aramız bozuluyor. Zaten sessiz biriyim. Yanımıza gelince kıyıda köşede kıyafetime laf ediyorlar. Çevreme karışıyorlar. Eşim de onların yanında dikkat et o zaman diyor. Annesiyle el ele geziyor. Bunu gören arkadaşlarım bile garipsiyorlar. Evlendirmeseydi oğlunu diyorlar. Ben güzellikle bu durumu nasıl halledebilirim arkadaşlar?

Kardeşim nasıl bir günah işledin de bunlara düştün. Hac otobüsü mü taşladın, mevlütte Kur'an yerine eksik etek mi dinledin naaptın 🤦‍♀️

Kardeşim nasıl bir günah işledin de bunlara düştün. Hac otobüsü mü taşladın, mevlütte Kur'an yerine eksik etek mi dinledin naaptın 🤦‍♀️
Ay. Allah iyiliğini versin. Güldürdün beni. Ne yaptım bilmiyorum ama büyük bir günah işlediğim kesin. Başka açıklaması olamaz galiba 😅

Ay. Allah iyiliğini versin. Güldürdün beni. Ne yaptım bilmiyorum ama büyük bir günah işlediğim kesin. Başka açıklaması olamaz galiba 😅

Valla kaç kurtul bunlardan. Bak ilerde bunlar niye böyle diye düşünmekten işleri hale yola koyayım derken kafanda 40 sekme açarsın sonra da bir sabah kalktın sistem çökmüş 🙄

Bu konuyu eşimle çözemeyeceğimi düşünüyorum.
Görümceniz annesine "Anne abimin elini tutma yanlış anlaşılcak, anonimkiz rahatsız olabilir" falan dicek kadın da hemen bi aydınlanma yaşayıp elini eteğini çekecek öyle mi? 27 yıllık sakinliğinize bi son vermeniz lazım.

Ayrıca eşinizi bu kadar üzüp kırmaktan korkmayın, evliliklerde illa ki tartışmalar, kavgalar, anlaşmazlıklar oluyor. Olmak da zorunda bir noktada. Sizin özellikle istemediğiniz bir şeyi ertesi gün yapıyorsa adam illa ki bir şeyler kırılıp dökülecek ki anlaşılsın. Eşinizin hayatı annesinin memesinde devam etmeli, sizlik bir durum yok...

Merhaba arkadaşlar.
Ben 1 yıldır evliyim. Evlendikten sonra eşim anneci oldu. Kayınvalidemin ise oğluna düşkünlüğü arttı. Mezhep farklılıklarımız var. İlk başta sorun değilken evlendikten sonra sorun etmeye, bana karışmaya başladı kayınvalidem ve kayınbabam. Fakat eşim bunları görmezden geliyor. Bu sene içinde 10 gün gelip yanımızda kaldılar. Sonra biz 15 gün yanlarına gittik. İznimizin çoğunu orada kullandık. Ama ne eşime ne de kayınvalideme yetmiyor.
Kayınvalidem sürekli ağlıyor oğlumu özlüyorum diye. Kışa doğru yanıma gelip 1-2 ay kalmaları söz konusu. Fakat ben istemiyorum. Benim ailemden kimse gelip kalmıyor bizi rahatsız etmemek adına. İzniniz olduğunda siz geliyorsunuz zaten, görüyoruz diyorlar.
Sesimi çıkaramıyorum kimseye. Çünkü eşimle aramız bozuluyor. Zaten sessiz biriyim. Yanımıza gelince kıyıda köşede kıyafetime laf ediyorlar. Çevreme karışıyorlar. Eşim de onların yanında dikkat et o zaman diyor. Annesiyle el ele geziyor. Bunu gören arkadaşlarım bile garipsiyorlar. Evlendirmeseydi oğlunu diyorlar. Ben güzellikle bu durumu nasıl halledebilirim arkadaşlar?
Arkadaslarınız da fıtnecı demek ki

Merhaba arkadaşlar.
Malesef siz bir şey yapamazsınız. Kocanızdan ödünüz kopuyo, huzursuzluk olacak beni bırakacak diye böyle paspas oluyosunuz. Eşiniz demek ki sizi sevmiyor sizi üzmekten korkmuyor siz neden böyle yapışıp kalıyosunuz. Rest çekip sert olmazsanız asla değişmeycek, anasıyla el ele göz göze otururlar her sene aylarca yanınızda kalırlar hele bide hamile kal o zaman kabusu görürsün. Birazcık aklın varsa asla bebek yapma bu densiz insanlara ağızlarının payını ver bak bakalım kocan ne kadar arkanda duracak. En güzel yılların hiç olup kucağında bebekle baba evine dönmek var bu hikayenin sonunda. Üzgünüm ama sizden aldığım enerji bu oldu

Aaa resmen hastalar. Allah yardımcınız olsun. Tek çözüm güzel bi kavga çıkarıp sonuç alınamazsa boşanmak gibi duruyor. Çok üzüldüm adınıza. Umarım içinize sinecek şekilde olur her şey 😕

Ayy oģluşuyla el ele yürüyen sadece bizim sokakta(oglan bekar) vardır diyordum ama zamanı gelen sokağa çıkıyormuş...

Yaşlılığında bakıcı lazım,şimdiden yerini yapıyor,başarıyor.
Bu hayat bu evlilikle yürümez.
Yürütmek istiyorsanız istediğimi giyerim der rest çekerdim

Erkek annesiyim, bir an hayal ettim bana bir gülme geldi. 🤣🤣🤣 Nasıl bir zihniyet bu ya? Oğlumun elinden tutsam, sanırım gülmekten sokakta rezil olurdum. 🤣
Yoo biz de oğlumla hep Elele yürüyoruz. Evde de, dışarıdada.
Kendisi 16 aylık umarım bi an önce kendi yürüme işini çözer de her yeri adımlamaktan kurtulurum. Konu sahibinin kocası gibi 20/30una kadar böyle gitmeyiz inşallah 😅

Eşimle bu konuları konuşmak çok zor. Ailesi konusunda çok hassas. Hemen suçlayıcı bir hale bürünüyor.
14 yıllık evlilikten bildiriyorum. Sınır koymak için uzun yıllar geçmesini beklemeyin. Eşiniz surat mı yapıyor, siz daha fazla yapın. Tepenize çıktıktan sonra indirmek en zoru.

Ben bu konuyu daha önce okudum sanki çok garip. Güzellikle halledebileceğiniz bir şey yok ortada. Sağlam bir kavga çıkması lazım ama yeterince bezmediğiniz, henüz kocadan öehh gelmediği için sonuçlarını göze alamayacaksınız bu da belli. Napıcanız böyle çekiceniz artık.

Bacım beni dinle çocuk için acele etme ve kayınvalidenler yokken eşinle sakin tatlı dille şunu konuş , yani seninle tanışırken senin tarzın nasıldıysa açık/ kapalı farketmez böyle tanıdı ve böyle devam edeceğini önce idrak etmeli , ikincisi ise sen ne olursa olsun çok kaba da gelse kulağa insan eşine ailem dediği kişiye namusum dediği insana ne ailesiyle ne arkadaşıyla kılık kıyafetine karıştırmamalı lafını ettirmemeli. Mezhep deyince leb demeden leblebiyi anladım hiç merak etme :) ben kendi mezhebimden biriyle evli olmama rağmen zaman zaman kıskanclığı oluyor ama ailesine laf getirtmez eşim kendisine yakıştırmış onun zevki der geçer. Yansıtmaz dışarıya böyle de olmalı , onun dışında kayınvalidenizin huyunu biliyorsunuz onunla da ayrı konuşun yani arada hep 3. Şahıslar olmasın sonra her kafadan ses çıkıyor o dengeyi aslında bir anne koruyabilmeli ama bazen beceremiyorlar bende başka konudan çektim biraz dengede tutmayı beceremiyorlar ilişkileri .. şimdi yaşını başını almış insanlar bide bugün varlar yarın yoklar çokta ciddiye alma diyeceğim ama evliliğinize çok karışıyorlarsa bir müddet daha bekle derim hele ki çocuk konusunda acele etme Cidden dertsiz başına bela alırsın.

27 yaşına gireceğim. Bu zamana kadar çok haklı olduğum konularda bile kimseye karşı sert tavırlar koyamadım. Sessiz bir insan oldum hep. Şimdi dediğiniz gibi bunun sıkıntısını her durumda çekiyorum. Ters davranamam belki ama kayınvalideme uygun bir dille anlatsam mı diye düşünüyorum. Ya da görümcemle konuşup ona mı anlatsam diyorum. Bu konuyu eşimle çözemeyeceğimi düşünüyorum. Bu çok üzücü.
Onlar el ele tutuşup aşkını yaşarken siz öyle dış kapının mandalı gibi sap sap yanlarında mı duruyorsunuz? Eli tutulacak biri varsa o eş olarak sizsiniz.

Bacım beni dinle çocuk için acele etme ve kayınvalidenler yokken eşinle sakin tatlı dille şunu konuş , yani seninle tanışırken senin tarzın nasıldıysa açık/ kapalı farketmez böyle tanıdı ve böyle devam edeceğini önce idrak etmeli , ikincisi ise sen ne olursa olsun çok kaba da gelse kulağa insan eşine ailem dediği kişiye namusum dediği insana ne ailesiyle ne arkadaşıyla kılık kıyafetine karıştırmamalı lafını ettirmemeli. Mezhep deyince leb demeden leblebiyi anladım hiç merak etme :) ben kendi mezhebimden biriyle evli olmama rağmen zaman zaman kıskanclığı oluyor ama ailesine laf getirtmez eşim kendisine yakıştırmış onun zevki der geçer. Yansıtmaz dışarıya böyle de olmalı , onun dışında kayınvalidenizin huyunu biliyorsunuz onunla da ayrı konuşun yani arada hep 3. Şahıslar olmasın sonra her kafadan ses çıkıyor o dengeyi aslında bir anne koruyabilmeli ama bazen beceremiyorlar bende başka konudan çektim biraz dengede tutmayı beceremiyorlar ilişkileri .. şimdi yaşını başını almış insanlar bide bugün varlar yarın yoklar çokta ciddiye alma diyeceğim ama evliliğinize çok karışıyorlarsa bir müddet daha bekle derim hele ki çocuk konusunda acele etme Cidden dertsiz başına bela alırsın.
Çok kibarsınız. Güzel anlatımınız için çok teşekkür ederim. Eşimin izni bitince evde yalnız olacağım. Kayınvalidemi arayıp sakin bir dille anlatmayı düşünüyorum. Eşimle de ayrıca konuşacağım. Gerekirse rest çekeceğim.

X