Eşim ve Kayınvalidemin Bir Garip Halleri

Merhaba arkadaşlar.
Ben 1 yıldır evliyim. Evlendikten sonra eşim anneci oldu. Kayınvalidemin ise oğluna düşkünlüğü arttı. Mezhep farklılıklarımız var. İlk başta sorun değilken evlendikten sonra sorun etmeye, bana karışmaya başladı kayınvalidem ve kayınbabam. Fakat eşim bunları görmezden geliyor. Bu sene içinde 10 gün gelip yanımızda kaldılar. Sonra biz 15 gün yanlarına gittik. İznimizin çoğunu orada kullandık. Ama ne eşime ne de kayınvalideme yetmiyor.
Kayınvalidem sürekli ağlıyor oğlumu özlüyorum diye. Kışa doğru yanıma gelip 1-2 ay kalmaları söz konusu. Fakat ben istemiyorum. Benim ailemden kimse gelip kalmıyor bizi rahatsız etmemek adına. İzniniz olduğunda siz geliyorsunuz zaten, görüyoruz diyorlar.
Sesimi çıkaramıyorum kimseye. Çünkü eşimle aramız bozuluyor. Zaten sessiz biriyim. Yanımıza gelince kıyıda köşede kıyafetime laf ediyorlar. Çevreme karışıyorlar. Eşim de onların yanında dikkat et o zaman diyor. Annesiyle el ele geziyor. Bunu gören arkadaşlarım bile garipsiyorlar. Evlendirmeseydi oğlunu diyorlar. Ben güzellikle bu durumu nasıl halledebilirim arkadaşlar?
Kaç yasında adam annesiyle el ele tutusup mu dolaşıyor:bicak:

Kalabilirler. Eşim çok içten bir şekilde ister. Zaten benim istemiyor oluşumu o yüzden garipsiyor. Ona göre herkes evimizde isteği kadar kalabilir.
Evet ne güzel işte kalsınlar eşin çok isteyebilir de annesi ve babası dünürlerle aynı evde 2 ay kalabilecekler mi ? ailenize durumu anlatıp destek isteyebilirsiniz kayınvalideniz herşeye katlanacağınızı düşünmesin gerçi ben katlanırım yazlığa gidecekmiş kayınvalidem eşime değil de bana düşkün yine arayıp yalvarıp duygu sömürüsü yapayım :)

Eşimle bu konuları konuşmak çok zor. Ailesi konusunda çok hassas. Hemen suçlayıcı bir hale bürünüyor.

Kusura bakmayın ama sizin sessiz kaldığınız eşinizin bağıra çağıra manipüle ettiği şey evlilik olamaz. Evlilik iki kişinin kararıyla kurulan bir birlik birinin söz hakkı fazla birinin az olamaz.

Sessiz kalırsanız bu hayatta istemediğiniz her şeye manipüle edilerek evet dersiniz ama neden istemediğiniz şeye evet diyesiniz dimi onların hayatına köle olarak mı geldiniz ya da eşinizden ne eksiğiniz var da onun istediği oluyor hep?
Mutlu olmak için evlendiyseniz mutsuz hissederek nereye kadar devam eder

Valla geç karşısına çatır çatır söyle o nasıl yapıyorsa küssün kızsın geri dönme ha sonunda boşanalım vs derse zaten sevgi, aşk, saygı yoktur sizinle yalnız kalmamak hayatında düzenli yemek ilişki vs olsun diye evlenmiştir, seven biri saygı duyar dinler çözüm bulur. Belki "onu seviyorum böye davranırsam korkarım kötüye gitmesinden" derseniz böyle de içten içe hiçbir zaman mutlu olamadıktan sonra yavaş yavaş içi çürür insanın

Senin canın eşine tepki göstersen de sıkılıyor göstermesen de sıkılıyor. O yüzden bırak tepkini göster onun da canı sıkılsın. Hem böylece başarılı olma ihtimalin de var. Susup oturursan ilelebet bu saçmalığı çekeceksin.

Merhaba arkadaşlar.
Ben 1 yıldır evliyim. Evlendikten sonra eşim anneci oldu. Kayınvalidemin ise oğluna düşkünlüğü arttı. Mezhep farklılıklarımız var. İlk başta sorun değilken evlendikten sonra sorun etmeye, bana karışmaya başladı kayınvalidem ve kayınbabam. Fakat eşim bunları görmezden geliyor. Bu sene içinde 10 gün gelip yanımızda kaldılar. Sonra biz 15 gün yanlarına gittik. İznimizin çoğunu orada kullandık. Ama ne eşime ne de kayınvalideme yetmiyor.
Kayınvalidem sürekli ağlıyor oğlumu özlüyorum diye. Kışa doğru yanıma gelip 1-2 ay kalmaları söz konusu. Fakat ben istemiyorum. Benim ailemden kimse gelip kalmıyor bizi rahatsız etmemek adına. İzniniz olduğunda siz geliyorsunuz zaten, görüyoruz diyorlar.
Sesimi çıkaramıyorum kimseye. Çünkü eşimle aramız bozuluyor. Zaten sessiz biriyim. Yanımıza gelince kıyıda köşede kıyafetime laf ediyorlar. Çevreme karışıyorlar. Eşim de onların yanında dikkat et o zaman diyor. Annesiyle el ele geziyor. Bunu gören arkadaşlarım bile garipsiyorlar. Evlendirmeseydi oğlunu diyorlar. Ben güzellikle bu durumu nasıl halledebilirim arkadaşlar?
Oha el ele mi geziyor kiz sen kuma gitmissin gelin almamislar sizi bir iki ay kalmak ne sınırını çiz sacma sapan

Erkek annesiyim, bir an hayal ettim bana bir gülme geldi. 🤣🤣🤣 Nasıl bir zihniyet bu ya? Oğlumun elinden tutsam, sanırım gülmekten sokakta rezil olurdum. 🤣

Benimki iki yaşinda. Şimdiden kopup gidiyor. Asla tutmuyor elimi.

Benim KVde küçük oğluna takik. Bir ara aşiri spor giyinmeye başlamıştı (aşiri!!) Kadin 60 yaşında, tombik tipik bir anne. Sormuştum stilini niye değiştirdin diye. Oğlum böyle seviyor demişti :)
Tamamda oğlun genç 20lik karisinda seviyor spor tayt ve crop top kombinini :) gelinle yarış round 2 :)

Merhaba arkadaşlar.
Baştan kavga çıkarıp tepkini koymazsan yandın, sakın çocuk yapma, eşine ve ailesine sınır koy...

Direkt boşanmak mı lazım? Elbette ilk etapta çözüm arayacağım.
Ablacım seni üzmek istemem ama çözümün sert yapmak. Kaç yaşında adamın ailesini görünce değişmesi, annesi ile el ele tutuşması normal değil. Sert yapabilecek misin sen bunlara? Sen baştan bu kadar eşimle aram bozulmasın diye bazı şeyleri alttan almasan bunlar bu kadar canını sıkamazlardı.

Ablacım seni üzmek istemem ama çözümün sert yapmak. Kaç yaşında adamın ailesini görünce değişmesi, annesi ile el ele tutuşması normal değil. Sert yapabilecek misin sen bunlara? Sen baştan bu kadar eşimle aram bozulmasın diye bazı şeyleri alttan almasan bunlar bu kadar canını sıkamazlardı.
27 yaşına gireceğim. Bu zamana kadar çok haklı olduğum konularda bile kimseye karşı sert tavırlar koyamadım. Sessiz bir insan oldum hep. Şimdi dediğiniz gibi bunun sıkıntısını her durumda çekiyorum. Ters davranamam belki ama kayınvalideme uygun bir dille anlatsam mı diye düşünüyorum. Ya da görümcemle konuşup ona mı anlatsam diyorum. Bu konuyu eşimle çözemeyeceğimi düşünüyorum. Bu çok üzücü.

Annemle babam 30 yıldır evliler babam hala canım anam da canım anam diye dolaşır. Babaannem farklı şehirde yaşıyor bu yaşıma kadar torunlarım nasıllar diye merak edip aradığını hatırlamam o kadar sevmez bizi.
Babamın bir kere bunu sorun ettiğini hatırlamıyorum. Babaannemi her ay gizli gizli görmeye gidiyormuş ( şehirlerarası 12 saat falan) haberimiz yok. Annemle boşanma noktasına geldiler çok büyük tartışmalar yaşadılar hala aynı. Diyeceğim o ki naparsan yap değişmiyorlar..

27 yaşına gireceğim. Bu zamana kadar çok haklı olduğum konularda bile kimseye karşı sert tavırlar koyamadım. Sessiz bir insan oldum hep. Şimdi dediğiniz gibi bunun sıkıntısını her durumda çekiyorum. Ters davranamam belki ama kayınvalideme uygun bir dille anlatsam mı diye düşünüyorum. Ya da görümcemle konuşup ona mı anlatsam diyorum. Bu konuyu eşimle çözemeyeceğimi düşünüyorum. Bu çok üzücü.
Ama bu konuyu eşinle çözmelisin. Sen ne kadar kibarda konuşsan balda olsan istemeyen gelin olacaksın. Madem öyle olacak o zaman bari bunu dile getiren sen olma. Hadi onu geçtim bu onun ailesi senin değil. O sorumluluk almalı. Eşiniz madem ki çok meraklı idi ailesi ile yaşayabilirdi sonsuza kadar. Sen yakasına mı yapıştın sanki evlen diye? Sen hala eşimle aram bozulmasın diye düşünüyorsun ama çözüm bu değil. Bak senden yaşça büyük biri olarak tavsiye vereyim. Sınırların ve menfaatlerin için eşin dahil hickimse ile bozuşmaktan korkma. :) Seni seviyorsa değer veriyorsa sınırlarına saygı duyar ve ona göre davranır. Ha yok bosanmaya giderse zaten seni sevmiyordur. Bak o seninle arani bozmaktan hiç cekinmiyor. Sen niye çekiniyorsun? Kaybetme korkusu erkekte daha çok olmalı bunu unutma. Yarın bu alttan almaların fedakarliklarin hiç olur,yapmasaydın olur çok üzülürsün. Sert ol! Erkekler kibarliktan anlamaz!

Çok afedersin ama bir örnek vereceğim. Hayvanlar arasında çiftleşme dönemine gelip ailesi ile yaşayan kim var? Hiçbiri yok! Tam tersi anne hayvanlar kovar yavrulari ya da terk ederler. Fedakarlık budur. Bu herifler istiyorlar ki hem anam yanımda dursun hem özel hayatım çocuklarım olsun. Oldu canım.

X