Eşim ve ailesi

Bilmem oğlunu çok pohpohluyor sureklı över anasıda babasıda kardeşleri de. Abicim şöyle yakısıklısın böyle iyisin bilmem ne... Ya düşünyorumda baya baya soğumuşum ben anlatırken bile irkiliyorum

Benim de aynı. Şuan büyük ölçüde değiştiler ama yaşanmışlıklar sürekli beynimi kemiriyor. Bana haketmediğim şeyleri neden yaşattılar diye kendimi yiyorum. Ne kadar iyi olursak olalım bu yaşattıklarının yanlarına kar kalmamasını diliyorum. Eşin senin için bir şeyler yapıyorsa çocuk yapmadan biraz daha dene. Yeni düzeni taşa gör. Ona göre karar ver.

Peki bir nebze olsun atlatabildiniz mi ? Açıkçası kendimi bir dönemeçte hissediyorum. Benım ailem de olanları biliyor ve eşimi hiç sevmiyorlar. Hatta onun en basında söylediği sözlerle davranışlarının bir olmadıgını sinsi oldugunu düşünüyorlar; bana bir kere bunu söyledilerde.. Ailemin de bu sekılde düşünüyor olması büyük bir eksi...Yaşanmışlıkları da atlatamıyorum. Bir insan nasıl ailesini bu kadar evinin içine sokar anlamıyorum.. Bilemiyorum kararsızım

Tabiiki de bunları yapabilir. Yanındaysa gel oğlum oku, kombiye bak, bilmem masayı çek desin. Ama bazen ellerinden gelen şeyi bile sırf çocuğunu yanına çekmek hatta gelini sinir etmek için yapanlar var. Yoksa istisnalardan kimse şikayetçi olmaz. Bi insan kendi başına yapabileceği şeyleri başkasından beklememeli.

Eşimden yana atlattım çünkü hep hak verdi hep yanımda oldu. Yeri geldi tamam görüşme dedi. Şuan bir çok problemi aştık eskiye göre ufak tefek problemler kaldı. Atanacağımı umud ettiğimden bazı şeyleri takmamaya çalışıyorum. Atanamazsam ona göre bir yok izleyeceğim. Ama onlarla dip dibe olmak istemediğim kesin

Ayni sorunu kizkardesim evliliginde yaşadi ve eşi başka şehire gitti işini degiştirdi düzenini kurunca da kardeşimi de yanina aldi . Ve ilişkilerini tazelediler sorunlari kalmadi . Bazen uzaklaşmak iyi gelir. Kardesim kv çok uzaga gitti öyle pat diye çikip gidilecek mesafe degil 2 yildir hic gitmediler evine. sizinki ne kadar mesafede bilemiyorum. Esinize karsi kirginsiziniz bu kirginligi aşamam beni bu kadar inciten adam için işimi birakamam diyorsaniz sizin bileceginiz bir şey. Kendini ve sizi zorlamak adina da olsa bir adim atmiş evliligini sürdürmek mutlu olup edebilmek için. Denersen kaybedeceginiz pek bir şey olmaz gibi geldi bana. Belki de kazanirsiniz.

Damdan peki neden abisi tamam biz de kal diyemediki

Çünkü hamileydim düzenim bozulsun istemedi

Gelecek kalacak nevresim vs yıkanacak

Sabahın köründe kalkacak eşim onu yine taksiyle göndermeyecek yine kalkacak ve uyanacağız

Ha bir de ikimiz de pek hoşlanmayız birbirimizden muhtemelen beni germek de istemedi

Biz arabayla 5 6 saatlik mesafeye gitcez. Suan da ben sadece eşimle gidiyorum o burdayken hafta bır kere falan... Onlar da ben çağırırsam eve geliyorlar ama bu raddeye gelene kadar ne cektim...2,5 yıl gectı

Zor bir dönemden geçmişiniz. Ne yazık ki Türk aile yapısının en büyük sıkıntılarından biri sınırların bir türlü çizilememesi.. Hepimiz yeri gelince ailemizi kıramıyoruz sınırlarımızı çizemiyoruz. Eşimiz bir şansı hakkediyor bence. Denemekten bişi kaybetmezsiniz. Çocuğunuz yokmuş nasılsa. Yürütemezseniz ailenizin yanına döner hayatınıza yeni bir başlangıç yaparsınız. Ama gitmezseniz acaba denesemiydik diye düşünmek zorunda kalabilirsiniz..

Biz arabayla 5 6 saatlik mesafeye gitcez. Suan da ben sadece eşimle gidiyorum o burdayken hafta bır kere falan... Onlar da ben çağırırsam eve geliyorlar ama bu raddeye gelene kadar ne cektim...2,5 yıl gectı
Sorunlari çözdük ama yiprandik diyorsunuz siz. Içinize dert olmuş ona olan güveninizi zedelemiş sevginizi yipratmiş ,eskisi kadar sevgi de kalmamistir belki kimbilir. Kirginliklari bir kenara birakip sizin için yaptigi şeylere ha gayret diyerek son bi şans verseniz . Ama kirginliklarinizi bi kenara birakarak, aksi halde bir şey degişmez. Allah yardimciniz olsun.

Yani keşke bu özgüven 15/16 yaşlarda oluşsaydı. Üniversite dese başımla beraberde, Lise diyor. Şuanda çok erken tabii bunları düşünmek için. Ama bu düşüncede devam edecek olursa yapcak bişey yok tabii. Yoluna taş döşeyecek değilim, elimden geldiği kadar arkasında dururum hezaman.

En başta başka bir şehre taşınalım diye bir öneri ile gitmenizin yanlış olduğunu düşünüyorum çünkü işinizden memnunsunuz. Ya bilmiyorum ama şu forumu okuyunca bir kadının işine ve kariyerine sarılmasının önemini çok iyi anladım. Orada hemen iş bulabilecek misiniz veya bulduğunuz iş en az burası kadar iyi olacak mı? Bence önce kendinizi düşünerek hareket edin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…