Eşim ve ailesi

asyazeynep01

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
516
445
36
Arkadaşlar;

Eşim evliliğimizin en başında beni çok ama çok zorladı. Nişanlılık dönemimizde, eşim kendisinin borçları olduğunu, bu nedenle eğer kirada oturursak çok zorlanacağını söyledi. Kredi borçları da ev yaptırmışlardı; ordan kalma.. Ailesine ait bir tane evi var, birkaç sene oturalım dedi; ben kendimi toparlıyım sonra kendi evimizi alırız dedi. Bende tabiki o sıralar aşk sarhoşu olduğumdan ve saçma sapan gözüm hiçbir şeyi görmediğinden kabul ettim. Oturduğumuz ev ailesine çok yakın. Yeni evlendik, balayından geldik çat kapı annesi geldi; ikide bir oğlunu arayıp eve çağırıyor. Gel ilacımın prospektüsünü oku, gel kombiye bak, kv ve kp bir yere gidiyorlar; kız kardeşlerin evde onlara göz kulak ol; yalnız bırakma vb..Bu arada kız kardeşleri de küçük değil; biri 25 diğeri 19 yaşında..

Mesela bir akşam evdeyiz; kız kardeşim evde yalnızmış ben onun yanına gidiyorum dedi. Ben sen gidince de ben yalnız kalıcam dedim. O kız da ben başka birsey miyim dedim ve burdan kavga çıktı. Bu olaylara en basında pek bir tepki vermezken; daha sonra ben birikme yaşadım. Eşimle çok kötü kavgalarımız oldu; çekti gitti ailesinin evinde kaldı. Annesi, kardeşleri bizim eve geldi saçma sapan kavga ettik. Yani kocam gitmiş kavgamızı onlara anlatmış, onlar da benim yanıma geliyor kavga etmeye falan.. Hepsini kovdum evden, siz karışamazsınız bizim kavgamıza diye. Kısacası benım eşim ailesi ve benım aramdaki dengeyi kuramadı. Ama evliliğin ilk yılları, oturacak; öğrenecek diye sabrettim. Keşke sabretmeseydim; şuanda çok pişmanım.

Neyse ben sürekli taşınmak istedim; oradan çünkü ailesi herşeye müdahildi. Eşim yeni iş değiştirmişti; altına araba verdiler ama arabayla 40-45 dk mesefade iş yeri. Bende dedim ki o zaman senın iş yerine yakın bir yerde ev bakalım dedim. Bunu kabul etmedi. Bence kabul etmemesinin sebebi, ailesi. Sonuçta altında araba var gidip gelebilirsin; bizim yanımızda oturmak istemiyorsun veya karın istemiyor o sebeple taşınıyorsun demeleri. Ben kalabalık yerde oturmak istemiyorum burdan gidip gelicem dedi. Bir süre de böyle idare ettik; ama ben her gün neredeyse ailesi yüzünden kavga çıkarıyordum yalan değil. Örneğin bir keresinde kardeşi düğüne gitmişti; onu bıraktı, eve döndü Eşimle birlikte olduk. Telefonu çaldı; abi gel düğün bitti benı al diye kardeşi aradı. Adam beni yatakta bırakıp kardeşini almaya gitti ya.. Kavga ediyorum yine değişmiyor; napıyım kardeşimi gece yarısı sokakta mı bırakayım diyor.

Bu kavgalar sonucunda eşim gidip başka bir şehirde iş buldu. Bulduğu şehir benım memleketime çok yakın.. Sırf ailesine ben başka yerde yaşamak istiyorum diyemediği için, şehir değiştirdi. Şuan farklı şehirlerdeyiz; o ordaki işini oturtmaya çalışıyor. İşlerim oturunca seni yanıma alcam diyor. Bende burda çalışıyorum. Kendi işimi çalıştığım yeri çok seviyorum. Ama bu sebeplerden dolayı belli bir süre sonra işten ayrılıp onun yanına taşınmam lazım.

Aslında sorunum şu; eşim ilk başta denge kuramaması; bu kavgaları; bu ailesine aşırı düşkünlüğü; adeta ailesinin uşaklığını, şoförlüğünü yapması (gece yarısı dahi); benım sinirlerimi çok bozdu. Kendimi ondan uzaklaşmış hissediyorum. Hatta çoğu kez evet onu seviyorum ama bu huyları yüzünden ailesi yüzünden keşke evlenmeseydim diyorum. Aynı şekilde sevdiğim işimi bırakmak zorunda olmak da benım psikolojii bozuyor. Adam aynı şehirden ailesi alınmasın diye onlardan uzağa taşınamıyor. Bazen acaba herseyi bırakıp; bütün bunlardan kurtulsam mı diye de düşünmüyor değilim. İşimi seviyorum, ailem her zaman destekçim, maddi durumum iyi; bir taraftan da acaba uzakta olsak nasıl daha iyi oluruz; orda iş bulup çalışabilirim diyorum. Çok kararsızım Siz olsanız nasıl davranırdınız.

Bence kimse için işinizi bırakmayın. Ailesi bu kez de yatılı gelirler sürekli size. Yine bunalırsınız gibi geldi bana. Ki karısının koynundan çıkıp kardeşini düğündem almaya giden adam lütfen evlenmesin. Taksi, otobüs yok muymuş? Eşim böyle bir şey yapsa bir daha birlikte olamazdım. Hastalık filan olur neyse de..

Tamamen aynı fikirdeyim. Aylarca gelir kalırlar. Bir yere gidecek olduklarında görümcelerini size yollar eşin ona da sesini çıkaramaz.

aranızdaki problem hep ailesi olmuş.
ailesi olmadan da bu evliliğe şans vermek için o bir adım atmış.
denemeye değer buluyorsanız siz de gidin.
yok değilse, boşandığınızda daha mutlu olurum, özlemem diyorsanız, ayrılın.

kardeşini düğüne götürdü ise alacağı da aşikar değil mi

yani götürmek daha erken saatte dönüş daha geç saatte

ben olsam ben de kızarım da elden bir şey gelmez

eviniz aynı şehirde uzak semtte de olsa bu tarz çağrılar devam edecekti zaten köklü çözüm ile taşınmış adam

bir de eşinizle tartışmak yerine farklı çözümler önerdiniz mi

ne bileyim gece kardeşi korkuyor mu yalnız kalamaz imajı neden var

o zaman bize gelsin dediniz mi vs vs

bir seferinde görümcem iş için sabah 5 te bri yere gidecekmiş

o şehrin bir ucunda gideceği yer öbür ucunda ve onların oturduğu semtte 7/24 taksi yok

bir arkadaşında kalacakmış onunda annesi rahatsızlanmış eşime gelip sizde kalayım sizden taksi ile giderim demiş bizim ev daha yakın

eşim de olmaz sen evinde kal ben seni gece gelir alır bırakırım demiş

gece 3 te gidip alıp geri dönmüştü mesela

bu nadir olur tolere edilir

çözümünüz eşinizle gidip yeni bir hayata başlamak

Bence yasadıgınız sorunlar cok buyuk degıl, gercekten degıl. Sız bıraz uyumsuzluk yasatmıssınız gıbı gelıyor.
Onun dısında adamı sehır dısına gonderıp, kendınız gıtmezsenız eger karaktersız olacaksınız farkındasınız dımı?

Yatılı gelirlerse artık zaten dayanamam herhalde. Burda ilk başlarda çat kapı geliyorlardı ama kavgalar falan olunca benım istemediğimi anladılar. Çok şükür çat kapı gelmeleri kesildi.

İşte nadir olsa sıkıntı yapmayacağım. Yani iki adım ötede bir yere gidecekler mesela. Yürüyerek 10 dk; hemen ararlar gel bizi götür diye. Çok konuştum bununla ilgili ama hiç birşey değişmedi. O yüzden gitme kararı aldı; bende gitmeliyim diye düşünüyorum; ama geçmişte olan olayları kavgaları da zihnımden atamıyorum bir türlü

Evet işte bir taraftan beni geçmişte böyle üzdü; yeni evliliğimizi bir türlü yaşayamadık vb. gibi düşünüyorum. Onlar yüzünden sevdiğim başarılı oldugum işimden ayrılıcam vb. gibi düşünüyorum. Bir taraftan da o bizim için gitti orda çalışmaya diye düşünüyorum. Vicdan yapıyorum. İşte sorunlar belki büyük değil ama bana nedense çok büyük gibi geliyor

Ya tamam eşiniz belli ki dengeyi kuramamış ama siz de aşırı yanlış bir tavır sergilemişsiniz bence. O da onun annesi, onu büyütmüş, onca emeği var; gidip kombiye baksa, prospektüsü okusa ölür mü yani? "Kardeşim yalnız, ben gidiyorum" dese ben gitmesin diye kavga çıkarmak bir yana, kardeşini bize çağırırdım, ya da ben de giderdim. Gece yataktan kalkıp gitti mesela, siz kavga çıkarınca otomatikman onları savunacaktır. Çünkü onlar onun ailesi yahu, kanı canı. Eminim eşiniz de yataktan kaldırılıp birini düğünden almaya gitmeye bayılmıyordur ama siz çıngar çıkarınca onu bu eylemlere daha çok itiyorsunuz farkında olmadan. Bekar zamanlarından daha çok bağlanıyorlar aileye sırf bu tavırlar yüzünden. Ama kavgalarınızı vs. anlatması, küsüp gidip oraya yerleşmesi falan çok büyük hatalar gerçekten.

Eğer eşinizi seviyorsanız ve gideceğiniz yerde de iş bulma imkanınız varsa evliliginiz için deneyin bence.Belki gerçekten uzak olunca çok rahat edeceksiniz,cok mutlu olacaksınız.bence denemeye değer.eger hala huzursuz ve mutsuzsaniz o zaman ayrılırsınız.tabi ailesinin gelip uzun uzun kalma durumu olabilir ama belki gelmezler en azından sık sık gelmeyebilirler. Burda işlerini yaptiriyorlarmis o yüzden istenmedikleri yere gelmeyebilirler.belki siz de uzak olunca arada gelmeleri bile rahatsız etmeyecek burada olduğunuz kadar.hakkınızda hayırlısı olsun yinede.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…