Eşim ve ailem arasında kaldım. Çok üzülüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sindirdiler maalesef. Yönetemiyorum.

Aynen öyle. İnsanlar fırsatını buldu mu hiç acımıyor.

Size tek tavsiyem acilen iyi bir psikologa gidin , ne kadar fazla manipülasyona uğradığınızı anlayacaksınız , maalesef aileniz sizi değersizlik kodları ile büyütmüş buyuzden içinde olduğunuz durumun vahametinin farkında değilsiniz, burdaki insanlar size ayna oldu her ne kadar zorunuza gitse de , kendinize güvenin ve değer verin ...

Gerginlik için çok uzun süre yaa sonuçta aile yani bu kadar gorusmeme ayri gayrilik falan çok yorucu değil mi. Keske aileniz kac gram altininizı aldılarsa tekrar durumları duzelince odeselermis size ayip etmişler. Eşinizin size taktığı altinları mi aldilar yoksa kendi akrabalariniz taktijlarını mı. Akrabaların ise bazı adetlerde var bu bir nevi idare edilebilir ama esinizin taktığini alfilarsa hirsızlik resmen bu tekrar ödemeleri lazım hem eşiniz de biraz normalleşirdi.

Çok problem yaşamadıysanız onun ailesiyle gidin gelin beraber memlekete bişey olmaz kadın sizde iki hafta kaldigına gore o kadar da kanlı bıcakli durumu yok gidin gelin.

Aynen öyle. İnsanlar fırsatını buldu mu hiç acımıyor.

Burda ben en çok size üzüldüm aileniz eşiniz ve kayın aile üçgeninde bogulmussunuz. Bana yansittiginiz aileniz öbür aileye ne yapılıyorsa maddi manevi onu almak istiyorlar sizden aslında şöyle bir bakarsanız aileniz haksız mı ? Es ailesi diye yapılanlar sineye çekilmek zorunda mı ? Birde her ailede bir mazlum vardır sizin ailenin mazlumuda sizsiniz malesef. Kendi ailenize bakmaniz gerekiyor çocuğunuz var mı peki varsa tüm yatırımımız ona yapın. Ve bu boguldugunuz üçgene sınırları net çekin esinizde hiç masum değil..

Ailesi ezince eşi de durumu kullanmış, ailesi kızlarını çok zor duruma düşürmüşler, bana göre en büyük suç ailesinde , dememisler yazık yuvasında mutlu olsun kimsenin lafı kızımıza gelmesin ..

Biliyorum değil. Annesi biz evlenirken eşime bileziklerini sattı. Düşünün. Hiçbir katkıları olmadı yani. İnanın kafam kaldırmıyor artık. Ben de bu sebeplerden eşimin ailesiyle o istemedikçe görüşmüyorum. Çok yordular beni.

O yüzden eş masum değil asla ama kayın ailede eşinin üzerindeki takıları almış benim anlamadığım neden konu sahibi ezirmis kendini sonuç olarak eside kendide birbirlerine mahcup duruma düşmüşler. Tek günah keçisi neden konu sahibi ilan edilmiş o durum kafa karıştırıcı

Sindirdiler maalesef. Yönetemiyorum.
Lütfen beni yanlış anlamayın, siz kendi değerinizi bilmezseniz kimse size gerektiği kadar değer vermez. Siz haklariniza sahip cikmazsaniz en yakınlariniz bile suistimal eder. Annenize hayır demekle ise başlayacaksınız, eşiniz altınların lafını ima bile etse, 'annen ne zaman verirse benimkilerde o zaman verir' diyeceksiniz. Insanları idare edeceğim diye dert sahibi olmaya gerek yok.

Bu konu hakkında eşiniz üzerinde gelirse sizde bu konuları kafasına kakin. Ama şuanda eşinizle aileniz arasındaki dengeyi 13 yıldan beridir nasıl sağlıyorsaniz aynı şekilde sağlamanız gerekli..

Şaka gibi ya.
Bunu yapan erkek ailesi olsaydı sen ne yapardın bir düşün ?
Ben asla evime girmesine izin vermezdim ben olmasam bile.
Eşin yine gelip kalmalarına izin vermiş. Şaşırdım.
Ben eşimin de bize bunu yapan ailesiyle görülmemesini beklerdim açık söyleyeyim.
Bence yaptığınız eşinize büyük ayıp.
Onu takmıyor gibi davranan sizsiniz.

Arada farklı detaylar var. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Anladığım kadarıyla damadın taktığı bilezikler vs de kız ailesinde asıl sorun da bu, takılan takıları almak değil.

Anladığım kadarıyla damadın taktığı bilezikler vs de kız ailesinde asıl sorun da bu, takılan takıları almak değil.

İlk başta borç olarak almışlar büyük ihtimalle kayın ailenin altınları aldıklarını öğrenince geri vermediler dugunede baya katkı sağladıkları için kendilerinde o takilardada hak olarak görmüş olabilirler sonuçta kayinailenin düğüne bir katkilari olmadıkları gibi birde altınları almışlar bence konu sahibi en azından eşinin taktıkları takıları alsa ailesinden sorun kalmayacak.

Olay bu şekilde gelişti.

Onları istemelisiniz. 10gr bile olsa onlarda kocanızın hakkı var. Açıkça söyleyin bilezikleri getirmeden kocamla görüşmenin adını bile anmayın, ben sizin yüzünüzden yıllardır mahçubum deyin. Hatta eşinizin yerinde olsam bilezikler geldikten sonra da görüşmem

Hadi düğün takıları bir derece kısasa kısas diyelim bileziklere el koymak kimsenin haddine değil.

Olay bu şekilde gelişti.

Benim başıma böyle bir olay gelseydi çalışıyorum da kesinlikle eşimin altınlarını ben yapardım gizlice. En azından beni ezmeye hakkı olmaz tam tersi o mahçup duruma düşerdi. Ailemde tek bana borçlu olurdu. Keşke böyle ilerleseydiniz konu sahibi en azından siz yapıcı olursunuz. Şuanda kesinlikle annenizle konuşmalı ve altınların yapılmasını istemelisiniz. Kardeşimiz evlendiğinde bu durumlardan dolayı eşinizle ailenizin arasına uçurum girecek malesef..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…