Eşim ve ailem arasında kaldım. Çok üzülüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşim haklıydı ama bir de beni düşünün. En güvendiğim insanlardan darbe yedim eşim de hiç destek olmadı. O dönem o kadar yalnız kaldım ki bir annem vardı sığınacağım. Annemden geçemedim.
Kusura bakmayın ama öyle Anne öyle aile olmaz olsun , iyi aile kızını eşine karşı bu kadar zor duruma sokmaz , aileniz açıkça sizi kullanıyor ve size zerre değer vermiyor, eşiniz çok anlayışlı biriymiş başkası olsa direk yolları ayırmıştı...

Sanırım öyle düşünüyorlar. Hayır sonradan ellerine toplu para geçti hatalarını telafi de etmediler.
neeee
istemediniz mi o sırada ona rağman siz tavır yapmadınız mı?
resmen dolandırdınız beni demediniz mi

sindirilmiş çocuksunuz sanırım maalesef :KK43:

Ödemediler. Verdim ama fayda etmedi. Tüm yaşananlara rağmen anneme çok düşkünüm. Üstüne birde her ay bir miktar para gönderdim uzun süre. Yani dışarıdan bakınca çok saf görünüyorum şimdi fark ettim.
Valla siz bile bile kullanılmak istemişsiniz, annenizin size sevgi göstermesinin tek koşulu ona para vermeniz , hele parayı kesin bakın neler oluyor, böyle bir tanıdığım vardı adam kızlarından sürekli para bekliyordu, benim arkadaşın eşi asla para göndermesine izin vermiyordu çünkü kullandıklarını biliyordu, arkadşım diyordu ki açıkça bana para göndermezsen bize ne faydan var bak ablaların sürekli yolluyor , resmen kızlarına ambargo koymuşlardı , siz çok mu sevgisiz büyüdünüz, bence mutlaka psikoloğa gidin durumunuz iyi değil, bu kafayla devam ederseniz yuvanızdan da olacaksınız...

10 küsur yıl önce oldu bu yaşananlar. Ne yapayım? Sonrasında hep eşime destek oldum. Yani maddi manevi elimden geleni yaptım. Ailemle görüşmek istemedi ısrar etmedim. Daha ne yapabilirim ki? Ben sadece ailemin bu son dönemdeki tavrına anlam veremedim. O dönem defalarca söyledim, boğazlarına yapışamam ya para da para diye. Siz söyleyin ne yapayım? Eşim de yıllarca ailesine para gönderdi. Lafını bile etmedim, etmem de. Elimden gelen bu.
Bir zahmet o paragöz anneni çıkar hayatından, kadın sana hayatının kazığını atmış hala da para sızdırıp kullanıyor seni , valla bu kafa ile nasıl okuyup atanmışsın merak ettim ...

Haklısınız ama konu uzun olsun, insanlar okumadan geçsin istemediğim için detay vermedim. Düğünü eşim yaptı sayılır. Ailesi hiç yardım etmedi. Benim ailem çok masraf yaptı ama. Altınların çoğunu da babam taktı. Düğünden hemen sonra da annesi eşimin üzerindeki tüm para ve altınları aldı. Zaten ev için aldıklarını da beraber ödedik. Ailesi hiç yardım etmedi. Yıllarca da para gönderdi ailesine. Ben kendi ailemle bu tür sorunlar yaşadığım için laf da edemedim haliyle.
Keşke bu yorumu en başa yazsaydınız. Madem kv altınları aldı, eşiniz nasıl oluyor da siz ailenize verince ses çıkarıyor? An itibari ile eşinizi de haksız görüyorum şu an. Hatta eşinizin arsızlığı da maşallah. Hem ailesine altın verip hem de sizin vermenize ne hakla kinleniyor?

Öncelikle selamlar. Yorumunuz için teşekkür ederim. Yani dizinin dibinde oturmak değil aslında annem zor bir hayat yaşadı belki de onun verdiği bir hissiyat. Aslında ben de sizin gibi düşünüyorum ama aile meseleleri de herkesle konuşulmuyor. Hal böyle olunca insan geniş açıdan bakamıyor meseleye. Demek ki ben anneme çok düşkünüm. Onu anladım burada yazılanlardan.
Annenize düşkün değilsiniz, değersizlik duygunuz var , tédavi olun ...

Bir zahmet o paragöz anneni çıkar hayatından, kadın sana hayatının kazığını atmış hala da para sızdırıp kullanıyor seni , valla bu kafa ile nasıl okuyup atanmışsın merak ettim ...
Valla eş ve ailesi de az gelmedi bana artık. Onlar da altınları almış. Konu sahibinin yerinde olsam, bana böyle yapan kv ye inat kendi altınlarımı ya aileme veririm ya da kendime hesap açarım, zırnık koklatmam.

Kusura bakmayın ama ben buraya hakaret işitmek için konu açmadım. Ben kurnaz değilim doğru zekamı kötüye kullanamıyorum. Çok ayıp bu yaptığınız. 13 yıllık evliyim 13 yıl önce böyle birşey yaşadım ailem yıllardır evime gelemiyor diyorum. Daha ne yapmam lazım? Öldüreyim mi? Benim eğitimimle atanmamla ne ilgisi var konunun? Nasıl bu kadar büyük konuşa biliyorsunuz?

Valla eş ve ailesi de az gelmedi bana artık. Onlar da altınları almış. Konu sahibinin yerinde olsam, bana böyle yapan kv ye inat kendi altınlarımı ya aileme veririm ya da kendime hesap açarım, zırnık koklatmam.
Bu konudaki en büyük sorun konu sahibinin çaresizce ailesine bağımlı olması, altınları geçtim ölene kadar konu sahibini kullanacaklar, tédavi olmalı mutlaka , belliki ailesi hep koşullu şekilde sevgi vermiş, yani para verirse iyi vermezse kötü evlat ...

Eşiniz, kendi annesi altınları alınca ne dedi? Siz verince evime gelemezler ama kendi anası gelip kalıyor. Allah’ım iyice iç karartıcı bir hal aldı bu. Eşiniz size haksızlık yapıyor o zaman. Onun ailesi parayı alınca sorun yok ama sizinkiler borç diye alıp vermeyince mi sorun oldu bu kadar. Valla bu adamı da çekmeyin. Boşayın gitsin. Ama kendi ailenizle de yaşamayın. Kullandırmayın kendinizi. En başta Eş ailesinin de altın aldığını bilseydik keşke.

Kusura bakmayın ama ben buraya hakaret işitmek için konu açmadım. Ben kurnaz değilim doğru zekamı kötüye kullanamıyorum. Çok ayıp bu yaptığınız. 13 yıllık evliyim 13 yıl önce böyle birşey yaşadım ailem yıllardır evime gelemiyor diyorum. Daha ne yapmam lazım? Öldüreyim mi? Benim eğitimimle atanmamla ne ilgisi var konunun? Nasıl bu kadar büyük konuşa biliyorsunuz?
Kurnazlık ne alaka sizin aklınız zekanız yok mu , hakkını aramak için kurmaz mi olmak lazım, zorunuza gidebilir ama karşı taraftan bakınca tam olarak böyle görünüyorsunuz, aileniz size zerre değer vermiyor ve sizi kullanıyor, çok yazık etmişler size , ayrıca hakkınızı aramanız neden zekânızı kötüye kullanmak oluyor, siz gerçekten acilen doktora gidin ...

Kurnazlık ne alaka sizin aklınız zekanız yok mu , hakkını aramak için kurmaz mi olmak lazım, zorumuza gidebilir ama karşı taraftan bakınca tam olarak böyle görünüyorsunuz, aileniz size zerre değer vermiyor ve sizi kullanıyor, çok yazık etmişler size ...
Bakın konuyu saptırıyorsunuz. Ben kendim söylemişim başıma böyle böyle iş geldi diye. Bunun benim okuduğum okulla, geçtiğim sınavla ne ilgisi var? Ne alakası var? Ben hayatımda ilk kez böyle birşey yaşadım diyorum. Zaten dertliyim, canım yanmış. Sabah beşe kadar burada insanlara cevap yazmışım. Yani oldu mu bu yazdıklarınız? Bu da kul hakkıdır yapmayın. Kimseyi kırmak istemiyorum ama sırf internet ortamındayız diye de insanların üstüne gitmek doğru değil.

Eşiniz, kendi annesi altınları alınca ne dedi? Siz verince evime gelemezler ama kendi anası gelip kalıyor. Allah’ım iyice iç karartıcı bir hal aldı bu. Eşiniz size haksızlık yapıyor o zaman. Onun ailesi parayı alınca sorun yok ama sizinkiler borç diye alıp vermeyince mi sorun oldu bu kadar. Valla bu adamı da çekmeyin. Boşayın gitsin. Ama kendi ailenizle de yaşamayın. Kullandırmayın kendinizi. En başta Eş ailesinin de altın aldığını bilseydik keşke.
Hiçbir şey demedi. Ne altınmış değil mi? Sanki Karun' un hazinesi. Daha neler var da konu dağılmasın diye yazmadım.

Hiçbir şey demedi. Ne altınmış değil mi? Sanki Karun' un hazinesi. Daha neler var da konu dağılmasın diye yazmadım.
O zaman kendinizi ezdirmeyin. Hatta eşinize haklısın diyerek kendinizi ezmişsiniz iyice. O da kendini bi halt sanıp ailesinin yaptığını sindirmiş. Kendi ailesi fe hiç sütten çıkma ak kaşık değil. Lütfen artık kendiniz için yaşayın. İnanın çok üzüldüm yaşadıklarınıza. Ne ailenizden değer görüyorsunuz ne eşinizden. Çünkü kendiniz kendinize bile değer vermiyorsunuz.

O zaman kendinizi ezdirmeyin. Hatta eşinize haklısın diyerek kendinizi ezmişsiniz iyice. O da kendini bi halt sanıp ailesinin yaptığını sindirmiş. Kendi ailesi fe hiç sütten çıkma ak kaşık değil. Lütfen artık kendiniz için yaşayın. İnanın çok üzüldüm yaşadıklarınıza. Ne ailenizden değer görüyorsunuz ne eşinizden. Çünkü kendiniz kendinize bile değer vermiyorsunuz.
Bu kadar baskı ortamında insanın özgüveni sarsılıyor maalesef. Teşekkür ederim yorumlarınız için. İnanın o kadar faydası oldu ki yazılanların.

Bakın konuyu saptırıyorsunuz. Ben kendim söylemişim başıma böyle böyle iş geldi diye. Bunun benim okuduğum okulla, geçtiğim sınavla ne ilgisi var? Ne alakası var? Ben hayatımda ilk kez böyle birşey yaşadım diyorum. Zaten dertliyim, canım yanmış. Sabah beşe kadar burada insanlara cevap yazmışım. Yani oldu mu bu yazdıklarınız? Bu da kul hakkıdır yapmayın. Kimseyi kırmak istemiyorum ama sırf internet ortamındayız diye de insanların üstüne gitmek doğru değil.
Sizi anlıyorum başınıza iş gelmiş ama hala ailenize bağımlı olmanız doğru mu sizce bu işte bir anormallik yok mu , hala ailem diyorsunuz asla hesap sormak veya konu ile ilgili neden bana bunu yapıyorlar diye sormuyorsunuz. Resmen sizi kullanıyorlar ama umrunuzda değil, bu tavrınız insanları çıldırttı tabiki beni de, yahu insan en azından sınır koyar görüşmez ki hatalarını anlasınlar ama siz üstüne bir de para yolluyorsunuz, bu nasıl bir değersizlik duygusu , size benzeyen arkadaşım var , 2 çocukları var yıllarca birbirini yediler hala da aynı, arkadaşımın esi ailesine para verir diye arkadaşıma para dahi vermiyor çünkü ailesi sürekli para talep ediyor, değer vermiyor, para vermeyince de sırtını dönüyorlar, yıllardır mutsuz kadın sizce bu aileye değer mi , siz neden sınır koymuyorsunuz, psikologa gitmez iseniz sizi daha çok kullanırlar , aileniz utanmadan bir de eşiniz varken evinize gelmek istiyorlar, bence evliliginiz ailenizin zerre umrunda değil, hatta boşansanız mutlu olurlar , böylelikle sizi daha iyi kullanabilirler , gözleri hala sizin maaşınızda ve siz bunu göremiyorsunuz, bence eşinizi dinleyin ve ailenizden uzak durun, para yollamayı da kesin o zaman gerçek yüzlerini göreceksiniz...

Kayın ailenizde eşinizin üzerindeki altınları almış bu konuda sizin tepkiniz oldu mu ? Onlar aldıysa ailenizde alabilir siz neden eşinize ezdirdiniz kendinizi siz mahcup gibi hissettiğimiz için esinizde ailesi de üzerinde gelmiş. İki ailede suçlu bence, ailenizde kayın ailenin altınları alıp vermedikleri o görünce büyük ihtimalle bunu yaptılar. Farklı bir bakış açısıyla yaklaşacağım babanız size takılan altınları kayın ailenize yedirmek istememislerdir. Çünkü aileniz anladığım kadarıyla kısasa kısas yapan insanlar.

Keşke bu yorumu en başa yazsaydınız. Madem kv altınları aldı, eşiniz nasıl oluyor da siz ailenize verince ses çıkarıyor? An itibari ile eşinizi de haksız görüyorum şu an. Hatta eşinizin arsızlığı da maşallah. Hem ailesine altın verip hem de sizin vermenize ne hakla kinleniyor?
Aynen yani, kayınvalide daha düğünden sonra tüm altın ve paraları almış. Konu sahibi kendine takılanlari ailesine borç olarak vermiş sonrasinda geri alamamış. Kimse kusura bakmasın ama buradaki eş konu sahibinden bir tık daha suçlu. Üstelik yıllarca hem suçlu hem güçlü gibi davranmış. reyhanburada reyhanburada hem ailenize hemde eşinize karşı sınırlarınızı çizin. Çok silik gördüm sizi.

Sizi anlıyorum başınıza iş gelmiş ama hala ailenize bağımlı olmanız doğru mu sizce bu işte bir anormallik yok mu , hala ailem diyorsunuz asla hesap sormak veya konu ile ilgili neden bana bunu yapıyorlar diye sormuyorsunuz. Resmen sizi kullanıyorlar ama umrunuzda değil, bu tavrınız insanları çıldırttı tabiki beni de, yahu insan en azından sınır koyar görüşmez ki hatalarını anlasınlar ama siz üstüne bir de para yolluyorsunuz, bu nasıl bir değersizlik duygusu , size benzeyen arkadaşım var , 2 çocukları var yıllarca birbirini yediler hala da aynı, arkadaşımın esi ailesine para verir diye arkadaşıma para dahi vermiyor çünkü ailesi sürekli para talep ediyor, değer vermiyor, para vermeyince de sırtını dönüyorlar, yıllardır mutsuz kadın sizce bu aileye değer mi , siz neden sınır koymuyorsunuz, psikologa gitme, iseniz sizi daha çok kullanırlar , aileniz utanmadan bir de eşiniz varken evinize gelmek istiyorlar, bence evliliginiz ailenizin zerre umrunda değil, hatta boşansanız mutlu olurlar , böylelikle sizi daha iyi kullanabilirler , gözleri hala sizin maaşınızda ve siz bunu göremiyorsunuz, bence eşinizi dinleyin ve ailenizden uzak durun, para yollamayı da kesin o zaman gerçek yüzlerini göreceksiniz...
Zaten konuyu da bu sebeple açtım. Maalesef çok duygusal bir insanım. Bundan nefret ediyorum. Asla memnun değilim. Ama sonra mantığım devreye giriyor. Kafam allak bullak oluyor. Şu anda bile o kadar üzgünüm ki. İlaç kullanmayı da düşünüyorum. Farkındayım durumun, yazdıklarınız için de teşekkür ederim. Sadece siz okul, sınav işine girince üzüldüm. Ben hayatı için çok emek vermiş bir insanım çoğunuz gibi. Anlayacağınızı düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X