eşim saf mıdır ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
32-19= 13 sene olmuş siz tanışalı. En baştan bu kişi neyse o imiş. Adamın mizacı bu, ilk günden beğenmemişsiniz. Patalojik ya da psikolojik bir sorun varsa da Araştırması uzmanının işidir. İnternetten araştırılan her işin sonu kansere çıkar internet doktorculuğu o.
kendinizde yok mu hata? Kapı kolunu sil dediğinde silin ikiletmeyin, eğer dediğim dedik biri olsa bunu sana kaç kere demem lazım şunu yap demedim mi diye üstünüze yürür. Kendisinin yapmasını söyleyin yahut ikiletmeyin bitsin. Kocanızı kendiniz kabullenmez her hamlesinde açık ararsanız başkasına oyuncak icat edersiniz.
ya kusura bakmayın ama kendinize iş bulun uğraş bulun uğraşmayın eşinizle. Siz uğraştıkça millet daha çok uğraşır. Eleştirenler çok mu matah?
dışarıda tartışma ortamı yaratmamakta fayda var, esnafla mesnafla ağız dalaşına neden giresiniz ki? Bilmem kimin kocasıyla niçin yüzgöz olasınız ki?
hadi oldunuz eşinizin naif olduğunu biliyorsunuz neden onu ortaya sürmeye çalışırsınız ki? Çok yanlış. Ortamda gerginlik sezerseniz kendiniz uzaklaşın zaten milletin canı burnunda. Neden muhattap olunsun? vezir etmek de rezil etmek de biraz elinizde sanki. Eşinizle ilgili atıp tutanlara hak vermek yerine beden dilinizle, tavrınızla ağızlarının payını verseydiniz içinizdeki kurt şimdiye ölmüştü.
Aldatmak düşüncesine bu şekilde dayanak arıyor olmanıza kızdım, aldatmak yerine kendi yolunuzu çizmeyi düşünmelisiniz çünkü aldatmayı fikri olarak bile haklı gören kişi karşısındakine saygı ve sevgi duymuyordur.

peki siz konumda payımıza düşen i aldınız nedir o nasıl bir ders çıkardınız? ...bende sanırım artık kurcalamayacagim ...birden içimde yeniden bir vicdan ve sevgi seli oluştu şuan da da aşırı duygusalim..ne yapsın o da istemezdi böyle olsun...aynı şey benimde başıma gelebilir Allah korusun ...o normal olupta ben onun gibi olsaydım benim ona sahip çıktığım gibi onda çıkarmıydi bilmiyorum ama bu benim belkide Allah tarafından verilmiş bir gorevim ve sinavim...çocuklarımın babası ...bu yasda dünya kadar borcun altinda ve bizi en güzel şekilde yaşattı yaşatmaya çalışıyor her anlamda ..ne yapalım sosyal IQ su falan düşük belli . buna da senelerdir göz yumdugum gibi yine yumarim zaten öyle de yapıyorum ...bu saatten sonra kendi psikolojimi dusunmeliyim bunu da o hareketlerini takmayarak gormezden gelerek yapicam ( Allah yardım etsin bana ki yapayım ) yeterki ben sağlam durayım psikolojik olarak en çok da...sağlam durayım ki cocuklarim güzel sağlam psikolojisi olan bir annede büyüsün ...eşime destek olmalıyım ki bunca yükü o da saglam bir kafayla tasiyabilsin , taşiyabileleim ikimizde ...kader nasip ten öte yol yok..Allah bugunlerimizi aratmasin onu basimizdan eksik etmesin

Daha önce de yazdm esinizde hafif otizm olabilir. Otizm sonradan yetiştirme tarzına göre de oluşabiliyor bı kere oğlumu pedagog a götürdüğmde öyle demişti. Ama bunu çok kötü bişey gibi algılamayın düzeltilebilir bir hastalık olarak düşünün bence. Mutlaka terapiste gidin faydası olacaktır kendi başınıza çözebilecek bişey değil belli ki.

o çocuk gibi konuşma anlarını istemsiz hallerini takdir edicegimi zannetmiyorum ama kendi haline birakicam artık uyarmayacamda eskisi kadar...çünkü ben senelerdir yanlış hareketlerini uyardım artık kendi de payına düşeni alsın ben artık itemem onu mantıklı konuşmaya ..kendi hakine bırakırken insalah daha da sacmalamaz

öyleyse çok üzülürüm , çareyi kendi aramaz benim peşine takilip doktora gitmez bende.caresizim artık ..

öyleyse çok üzülürüm , çareyi kendi aramaz benim peşine takilip doktora gitmez bende.caresizim artık ..
Anladım benim de eşimle farklı problemlerimiz var terapiste gitmek çok isterim ama asla kabul etmez gitse de suçu başkasına atar eleştiriye açık değil. Ben uzulun diye yazmadım farkındalık olusur belki düzeltmek için bişey yapabilirsiniz diye. Mesela benim bir komşunun oğlunda otizm var. Bebekken annesi hiç ilgilenmez çıkmasın diye yatağa baglarmis ve bütün gün temizlik yaparmış. Abisi de onu hep ezmis çocukta sonradan otizm gelişti şuanda okulu filan çok iyi durumda ama konuşunca garip biri olduğu belli oluyor abisi filan çok eziyor onu anlamiyorlar. Onun suçu değil ki abilerinizin dalga geçmesine izin vermeyin. Eş olarak sevginiz bittiyse bile onu çocuğunuz korunması gereken biri gibi görün , garip davranışları olunca bişey yokmuş gibi davranın toplulukta kardeslerinize uymayın tam tersi sert çıkın sizin yanınızda cesaret edemesinler sizin sayginliginiz da artar. eşiniz demek siz demek. Onunla dalga geçmek sizinle de dalga geçmektir. Hayat arkadaşı olarak onu sectiniz öyle yada boyle. Bu şekilde sahiplenin lütfen. Arkanızdn ne konuşursa konuşsunlar kendi ayıpları

Son düzenleme:

Ya gerçekten siz eşiniz için çok pesin hükümlüsünüz... ne diyeyim hayat sizin hayatınız, ne yapmak istediğinize karar verecek olan sizsiniz. Isterseniz destek olursunuz isterseniz alışkanlıklarla hayatınıza devam ederdiniz ya da ayrılırsınız...
Üzüldüm insanlar hep kolay olanı seçiyor. Bi akrabamız vardı eşi hem okuma yazması olmayan hem de saf biriydi. Hatta öyle ki toplum içinde kendisinin cahil olduğunu belli etmemek için gazete okur gibi yapmış ama fıkra gibi çünkü gazeteyi ters tutuyormuş. Nur Içinde yatsın öyle çok severdik ki onu... akrabam çekip çevirirdi onun da vücudunda basit bir engeli vardı köy yerinde isteyen olmaz diye onunla evlendirmisler. Neyse ama benim akrabam emek emek her şeyini yaptı yurt dışında çalışmaya gitmişler tabi oradaki hangi Türk o zamanlar yabancı dil biliyor okuyup yazabiliyor, böylece adamın cahil olmasının bir anlamı kalmamış oldu.. çalışarak her şeylerini aldılar evet çok zor bir hayatlari Vardı ama akrabam için şunu söyleyebilirim Asla onun yanında hiç kimse eşine laf etmeye hatta ima etmeye bile cesaret edemezdi. Eşine öyle de sahip çıkan bir kadındı. Zor olanı başardı Allah öbür dünyada mükafatını versin inşallah gece gece onları da yâd etmiş oldum sayenizde..
Umarım sizin için de her şey güzel olur...

amin canım herkesin sınavı farklı iste

haklısın canım öyle yapmaya calisicam bakalım allah yardım etsin hepimize

Konu sahibi sadece eşine otistik, kişilik bozukluğu var, sosyal iqsu düşük, zeka geriliği olabilir, beyin kanaması hasar bırakmış falan yazanlara cevap veriyor. Boşuna yormuşsunuz siz de kendinizi.

Konu sahibi cok kucuk yasta evlenmissiniz bence.22 yasinda evlenmek nedir gormus oldunuz iste.En azindan kizlarinizi daha dikkatli yetistirirsiniz.22 yas gunumuzde nerden baksaniz ergenlik yasi bana gore..Bana 22 yasimdaki flortum ile evlen deseydiler su aklimla hayatta kabul etmezdim cunku bsna gore degilmis o kisi bunu yillar sonra anliyor insan.

Pardon da esine saf demissin ama saf!adamdan iki cocuk yapip bundan simdi yakinan biri de kendini zeki sanmasin bi zahmet...
Su ulkenin kafa yapisindan fenalik geldi bana.kavga etmeyen,iyi niyetli insanlar saf.saf da ne guzel kelimedir.salak diyin.kastettiginiz seyin karsiligi saf degil.sizin cevrenizden biriyle evlenseydiniz madem
Kavga etsin sizi ezdirmesin vs vs

Şu saatten sonra takılmanız gereken eşinizin illa bir rahatsızlığı olduğu değil, zaten tamamen kişisel özelliği de olabilir yaşananlar.
Hele ki başkaları şöyle düşünüyor hakkında , utanıyorum hiç değil.
Zekiyim diye geçinip, eşine çocuklarına sahip çıkmayan, her türlü pisliği yapan insanlar var.
Kimse dört dörtlük değil, kimsenin evliliği de dışarıdan göründüğü gibi değil, herkesin eksiklikleri , eşinden şikayetleri illa ki var.
Eşinizin bir rahatsızlığı olsa dahi, şu saatten sonra tedavilik bir durum yok, hayatınızı aksatacak bir durumda yok ortada, iyi biri olduğunu , yuvasına, size , çocuklarına sahip çıkışını, sevgisini, olaylara sizden farklı bakışını ve tepkilerini kabullenerek devam edebilirsiniz.
Benim kendi adıma çıkardığım sonuç, eşim ben değil, olaylara benim gibi bakmayabilir, daha çözümcü daha mülayim olabilir, ben gergin bir insanımdır, olması gereken budur belki, oda benim gibi olsa patlardık büyük ihtimal. Denge diyelim.
Etrafı , oyu mu var buyu mu varı bırakın bence, sarılın ailenize, tadını çıkarın.

Burdan bakınca şöyle bir yorumlara eşin zekide bacım sen pek değilsin gibi geldi. Bence adamı boşada kendine uygun değer göreceği biriyle evlensin. Adamla evlen iki çocuk yap şimdi ota boka laf yap evlenmeden önce ve ya çocuk yaparken aklın nerdeydi ? Her haltını incelemişsin be boğuldum yok aılesı ezmiştir falan bemce aıle vs değil sen ezıyorsun sen boşa kendini masum gösterme. Kuzenlerın teyzelerın gülerken laf söylerken kocana iyi çalışan çenen niye acaba onlara açılmıyor ? Adamı sevdiğin yok sırf aldatmaz mesleği iyi saygınlığı var dıye adamı kullanmışsın şimdi ağlıyorsun

Sürekli karakterini sorguluyorsanız sevmiyorsunuz demektir bir de bu açıdan bakın isterseniz. Zaten aşık değilim demişsiniz ama saygınız ve sevginiz de yoksa evli kalmanın bir anlamı yok ki?

Yok beyin kanamasının etkileri vardır dedm ya bnm esımde cocukken yüksekten düşmüş
boşanmam çare arıyorum ben
Canm senin eşin traş olduktan sonra en azından elini sil tamam mı falan demiş. Benmki mesela dünkü ekmeği yemez illa taptaze olacak. Bayatları bana kakalar. Ee ben enayi miyim. Birde yemekte bir kusur var diyelm menemen sulu olmadı. Çok kuru olmus der yemez. Bende sinirlenirim. Çnkü kendi babası hiç yemek seçmez bayat ekmek de yer susuz menemen de yer sorun etmez çıkarmaz

Yemin ederim aynı bnm eşim. Kafası çalışmıyor. Ben uyarınca yapar. Benm bebegmde küçükken sesi çok açmıştı sürekli tembihledim. Yapma etme uyardım eğittim. Ama olmuyor duvar olsa dile gelirdi

Ay of oyle bir anlatiyosunuz ki sanki copten almis da yemis.
Artik dediginiz nedir ya, yenmeyen abur cubur bayatlamamissa ben de yerim.
Cok kibirlisiniz.

Yalnız bu kafayla kendinizi zorlaya zorlaya evlilik yürümez. Neden zorluyorsunuz ki anlamadım şu yazdıklarınızı dışarıdan bir gözle okuyun. Siz eşinizi sevseniz, ona IQ su düşük, utanıyorum ondan, onunla ortamlara girmiyorum, anormal, ezik falan demezsiniz, normal olmasa bir hasarı hastalığı olsa bile öyle bir korursunuz ki, sevginizle saygınızla o insanı iyileştirirsiniz, ve kimseye de söz söyletmezsiniz.
Evlilik sevgi ve saygı üzerine inşaa edilir ama sizde ikisi de yok.
Kendinizi Mukaddes karakterine benzetmişsiniz, o eşini sevmiyor, küçümsüyordu, ona iyi de gelmiyordu, kötü bir karakterdi, zaten aldattı eşini.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…