eşim saf mıdır ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
karşıdaki sinir krizi geçiriyor sözünüz çok tanıdık geldi ..kv ve eşim tam olarak oyleler ve beni de bir çok kez sinir krizi gecirttiler ...inanamiyorum ...ben nörolojik veya sosyal problemleri olan iki insan arasında çok yipranmisim şimdi anladım..bu örnekler hep tanıdık geliyor evet var bir porblem işte ..dediğim dedik yanlış da olsa o düşüncelerinden vazgecirtemezsin en saçma şeylerde bile. ..onlarınki çok farklı ...sabit fikirler..Allah'ım bana yardım et
Seni çok sevdim nedense içim bi buruklasti yazdiklarindan.
Lütfen kendine bu eziyeti yapma.
Ayrıl.
Bunları yaşamak ve çekmek zorunda değilsin.
Seni çok iyi anlıyorum.
Dünyada ilk yanlış karar veren ve kararından dönen sen değilsin.

Bı de bu insanlar gamsız olur. Sen kendini yırtar hasta olursun onlar koçan gibi gezerler ve uzun yaşarlar.

peki çocuksu konuşmalar hareketler oluyormu konuşalım biraz ..nice ilkokul mezunları var sosyal ortamda herkese kendini dinlettirir söz cambazidir ..öylemi sizinki
Yok söz cambazı değildir kafa çalışmaz araştırmaz okumaz sürekli maç izler tabletten bilardooynar maç oynar alısverşe yollarım gider gelir. İşe gider gelir okdr

bunu ben mi yazdım dedim bı an...ama benimki yaşamayı çok sever çocuk gibi mutludur dışarda ..insanlarla sevdikleriyle görüşmek ister sürekli kendini eve kapatmaz ama görüştüğümüz de sacmalar , bakışları ben farkettikce kendimden uatnirim bazen kocam sonuçta bütün bunlara rağmen çocuk gibi hayatını yaşayan o ..bense dediğiniz gibi psikolojik olarak sinir hastası oldum
Muhtemelen eşinizin ailesi yada hiçe sayamayacağı kişiler diyim
Fazla ilgilenip bu ilgi karşılığında yönetme eleştirme hakkı bulmuşlar. Buda benliğini ortaya koyamamasına sebep olmuş gibi..
Çocuklaştırıp özgüven kırılması gibi..
Eğer böyle kişiler varsa onlardan uzaklaşmadan karakteri oturamaz bence

Seni çok sevdim nedense içim bi buruklasti yazdiklarindan.
Lütfen kendine bu eziyeti yapma.
Ayrıl.
Bunları yaşamak ve çekmek zorunda değilsin.
Seni çok iyi anlıyorum.
Dünyada ilk yanlış karar veren ve kararından dönen sen değilsin.

Bı de bu insanlar gamsız olur. Sen kendini yırtar hasta olursun onlar koçan gibi gezerler ve uzun yaşarlar.
teşekkür ederim canım güzel dusuncelerin için..derdimi kalbinle anladın ozaman saolsin....evet gamsız , ben psikoloji nedir bilmezken onlara karistigimdan kısa bir süre sonra tedavi görmeye başladım..ama onlar mutlu gamsız evet dediğin gibi...benle bisey yaşasa veya genel olarak can sıkıcı biseyle karsilassak o an üzülür ama birden bire kendini nasıl motive ediyorsa unutur herşeyi hayatına bakar
ama ayrılamam iki çocuğunun babası :KK43: bende mutlaka değer veriyorum , alışkınım da ona ...hele babam evlatlıktan reddeder beni böyle bı sebep yüzünden ayrılsam ...toplumun yüz karası olurum...sadece tahammül.etmrk istiyorum ...görmezden gelmek istiyorum ..senelerdir görmezden gelerek ara ara patlak vererek devam ettirdim ...az önce banyoda tras oluyordu seyrettim o tras olma hareketleri bile erkeksi olduğundan hoşuma gitti ensesini sevdim hadi uyuyalım dedim ..geliyorum hayatım dedi peşimden de kızımız için sabunlu elleriyle kapı koluna dokunmuş sil tamam mı sil bunları dedi. rahmi tarzı konuşma edasıyla ...senin söylenene gerek yokki silerim ben zaten dedim sil işte sen tarzı garip bı konuşma yaptı ..niye taktinki silecem işte dedim az önce geldi yine dedi sil tamammi dedi ..yine bir çocukluk edası saflik edası ..nasıl anlatsam ki kelimelere sığmıyor

olabilir aslında , arkadaşlarımın eşleri gayet güzel konusup sakalasirken falan benim eşimin tuhaf hareketlerle orada bulunması beni üzüyor kizidiruor belkide ...sigara kullanmaz kullanmasinda zaten ama içenlerin yanında açık hava da olsa çocuk gibi oksurmesi o esnada boş boş konuşması falan nebilehim birtek bunlar degilki demek istedimlerim..
Ben anladım ne demek istediğinizi.. Ama mesela adamın öksürmesi bile size çocuk gibi gelip sizi sinir etmiş yani size batmaya başlamış artık bu durum.. Bırakın eşinizi takip etmeyi tutun onun elinden o anı yaşayın.. Sürekli kafanızda bunlar varken iyi bir şeye adapte olmazsınız.. Adamı yargılamaktan takipten vazgeçtiğinizde sizde çok rahatlayacaksınız.. Sırf ailenizin size söylediklerinden de etkilenmiş gibisiniz.. Ya size kim ne derse evet benim kocam çok yumuşak başlı çocuk ruhlu mutlu bir adam deyiverin . Ya bu dünyanın en güzel şeyi neden memnun olmaj yerine kocanızdan utanıyorsunuz?? Ayrıca inanın bana ki sizin insanların içinde gözünüze batan birçok şey o insanların fark bile etmediği şeyler.. Siz düşüncenizi iyileştirmeden geçmeyecek bu.. Bir gün arkadaşlarımızla muhabbet ederken eşim brşey söyledi ama o kadar saçma ve yalan duruyordu ki yani dışarıdan öyle anlaşılacak birşeydi acayip barizdi ama ben arkadaşlara açıklama yaptım işte böyle dedi ama şöyleydi onu demedi o yüzden yanlış anlaşılmaya açık oldu falan diye.. Bana dediler ki gerçekten de dediğin gibi anlaşılıyor ama sen demeden önce biz hiç öyle birşey düşünmedik : ) yani insanlar sizin eşinizi incelediğiniz ölçüp biçtiğiniz gibi bakmıyor eşinize rahat olun biraz.. Hatta birlikte bir terapi alabilirsiniz.. Belki terapist içinizi rahatlatır.. Biz ne desek boş olacak çünkü.. Ne güzel bir adamla evlisiniz tadını çıkarın..

Muhtemelen eşinizin ailesi yada hiçe sayamayacağı kişiler diyim
Fazla ilgilenip bu ilgi karşılığında yönetme eleştirme hakkı bulmuşlar. Buda benliğini ortaya koyamamasına sebep olmuş gibi..
Çocuklaştırıp özgüven kırılması gibi..
Eğer böyle kişiler varsa onlardan uzaklaşmadan karakteri oturamaz bence
uzaklaşmasını beklemiyorum ...bizim bahsettigimiz şeyleri ona da diyorum ailen seni baskın yetistirmis lütfen bu yaşa kadar gelip susmussun artık konuş sen iki çocuk babası bir adamsin sahip çık ailen bişe deyince diyorum ...asla toz kondurmaz hereeye rağmen sık sık yanlarına gider..hadi gitsin bişey demiyorum bunada yapacak biseyim yok ...mesela evde biri hatta bir çocuk elindeki abur cubur bitiremediği de yada ikramlık tatlı bitmediginde kv gorumcr ve kayınpeder eşim için o yer yer ziyan olmaz bizde deyip eline tabak veriyorlardı ...en son iki yaşındaki kuzeninin bitiremediği abur cuburu onun eline verdiklerinde o da yediğinde bende ipler kopmuştu ...daha yapmıyor mesela yada rol yapıyor ben varken....ben olsam bana artık teklif edildiğinde ne münasebet derim ziyan olcak diye korkuyorsanız derim alırım ellerinden kaba koyarım sokak hayvanları için kapıya götürürüm ...eşim gibi boynumu büküp yemem...of of başkası görse dışardan şok gecirir...neyseki o artıkları daha yemiyor ...ama bunları neden yapıyordu ??? ben bunun cevaini arıyorum ...bunu ona yaptıran nedir .??

teşekkür ederim canım güzel dusuncelerin için..derdimi kalbinle anladın ozaman saolsin....evet gamsız , ben psikoloji nedir bilmezken onlara karistigimdan kısa bir süre sonra tedavi görmeye başladım..ama onlar mutlu gamsız evet dediğin gibi...benle bisey yaşasa veya genel olarak can sıkıcı biseyle karsilassak o an üzülür ama birden bire kendini nasıl motive ediyorsa unutur herşeyi hayatına bakar
ama ayrılamam iki çocuğunun babası :KK43: bende mutlaka değer veriyorum , alışkınım da ona ...hele babam evlatlıktan reddeder beni böyle bı sebep yüzünden ayrılsam ...toplumun yüz karası olurum...sadece tahammül.etmrk istiyorum ...görmezden gelmek istiyorum ..senelerdir görmezden gelerek ara ara patlak vererek devam ettirdim ...az önce banyoda tras oluyordu seyrettim o tras olma hareketleri bile erkeksi olduğundan hoşuma gitti ensesini sevdim hadi uyuyalım dedim ..geliyorum hayatım dedi peşimden de kızımız için sabunlu elleriyle kapı koluna dokunmuş sil tamam mı sil bunları dedi. rahmi tarzı konuşma edasıyla ...senin söylenene gerek yokki silerim ben zaten dedim sil işte sen tarzı garip bı konuşma yaptı ..niye taktinki silecem işte dedim az önce geldi yine dedi sil tamammi dedi ..yine bir çocukluk edası saflik edası ..nasıl anlatsam ki kelimelere sığmıyor
En doğru kararı sen bilirsin tabi ki canım.

Ama ileride ağır psikolojik rahatsızlıklar geçireceksin.
Kk da bı üye söylemişti dersin.
Ya sende o nasılsa istekleri vs sabit fikirli ise sende fikrimde sabit olacaksın.
Dediğini yaptırana kadar vs vs.
Bu arada hala kvniz ile mi yaşıyorsunuz?

Sen ve cevrendekilere hayat ruhsal ve zihinsel sağlığı garantisi mi veriyo da akbaba gibi çöktünüz üstüne haraketlerini inceleyip söz hakkı buluyorsunuz?
Adamin özgüven toplayacağı varsa da edemez düşünsene sürekli biri size telkin ediyor şöyle böyle yap diye yada arkandan dalga geciliyor falan
Hayattan hic mi korkmuyorsunuz ya? Olduğu gibi kabul etmek zor mu karşındakini saygi duyarak?
Yok sert olsun yok bilmem ne...
E varaydın ablacim sert birine... neyse
Ben burdan daraldım

Ben anladım ne demek istediğinizi.. Ama mesela adamın öksürmesi bile size çocuk gibi gelip sizi sinir etmiş yani size batmaya başlamış artık bu durum.. Bırakın eşinizi takip etmeyi tutun onun elinden o anı yaşayın.. Sürekli kafanızda bunlar varken iyi bir şeye adapte olmazsınız.. Adamı yargılamaktan takipten vazgeçtiğinizde sizde çok rahatlayacaksınız.. Sırf ailenizin size söylediklerinden de etkilenmiş gibisiniz.. Ya size kim ne derse evet benim kocam çok yumuşak başlı çocuk ruhlu mutlu bir adam deyiverin . Ya bu dünyanın en güzel şeyi neden memnun olmaj yerine kocanızdan utanıyorsunuz?? Ayrıca inanın bana ki sizin insanların içinde gözünüze batan birçok şey o insanların fark bile etmediği şeyler.. Siz düşüncenizi iyileştirmeden geçmeyecek bu.. Bir gün arkadaşlarımızla muhabbet ederken eşim brşey söyledi ama o kadar saçma ve yalan duruyordu ki yani dışarıdan öyle anlaşılacak birşeydi acayip barizdi ama ben arkadaşlara açıklama yaptım işte böyle dedi ama şöyleydi onu demedi o yüzden yanlış anlaşılmaya açık oldu falan diye.. Bana dediler ki gerçekten de dediğin gibi anlaşılıyor ama sen demeden önce biz hiç öyle birşey düşünmedik : ) yani insanlar sizin eşinizi incelediğiniz ölçüp biçtiğiniz gibi bakmıyor eşinize rahat olun biraz.. Hatta birlikte bir terapi alabilirsiniz.. Belki terapist içinizi rahatlatır.. Biz ne desek boş olacak çünkü.. Ne güzel bir adamla evlisiniz tadını çıkarın..
evet dediğinizi ben zaten senelerdir yapmaya çalışıyorum çabalıyorum görmezden geliyorum ...ama topluma girdiğimizde yüküm daha bı artıyor .. belki dediğiniz gibi farkında değiller ama ben bir türlü öyle hissedemiyorum o konuşurken insanların gözüne bakıyorum ne düşünüyorlar acaba diye .. bana da ben uzulmeyim diye bişey söylemiyorlar gibi ...zaten teyzem halam safmi sanki dediklerinde bunu çoktan çocuklarına yaymislardi .

uzaklaşmasını beklemiyorum ...bizim bahsettigimiz şeyleri ona da diyorum ailen seni baskın yetistirmis lütfen bu yaşa kadar gelip susmussun artık konuş sen iki çocuk babası bir adamsin sahip çık ailen bişe deyince diyorum ...asla toz kondurmaz hereeye rağmen sık sık yanlarına gider..hadi gitsin bişey demiyorum bunada yapacak biseyim yok ...mesela evde biri hatta bir çocuk elindeki abur cubur bitiremediği de yada ikramlık tatlı bitmediginde kv gorumcr ve kayınpeder eşim için o yer yer ziyan olmaz bizde deyip eline tabak veriyorlardı ...en son iki yaşındaki kuzeninin bitiremediği abur cuburu onun eline verdiklerinde o da yediğinde bende ipler kopmuştu ...daha yapmıyor mesela yada rol yapıyor ben varken....ben olsam bana artık teklif edildiğinde ne münasebet derim ziyan olcak diye korkuyorsanız derim alırım ellerinden kaba koyarım sokak hayvanları için kapıya götürürüm ...eşim gibi boynumu büküp yemem...of of başkası görse dışardan şok gecirir...neyseki o artıkları daha yemiyor ...ama bunları neden yapıyordu ??? ben bunun cevaini arıyorum ...bunu ona yaptıran nedir .??
Çünkü onların istediği gibi biri olmazsa eleştirirler dışlarlar korkusu muhtemelen

En doğru kararı sen bilirsin tabi ki canım.

Ama ileride ağır psikolojik rahatsızlıklar geçireceksin.
Kk da bı üye söylemişti dersin.
Ya sende o nasılsa istekleri vs sabit fikirli ise sende fikrimde sabit olacaksın.
Dediğini yaptırana kadar vs vs.
Bu arada hala kvniz ile mi yaşıyorsunuz?
başka çözüm önerileri sunarmisiniz :KK43: belki faydası olur ..mesela düetin dediniz ya isteklerinizi buradan baslayabilirim .huzursuzluk olmasın diye sabitlikten de vazgeçtim bazen..ama ben hem kendi psikolojimi hem evlilimin daha mutlu olması için çabalamam lazım ...zaten psikolojik sıkıntım giderek daha da ağırlaştı ..geçen sene ağır bir depresyondan geçtim ucunda yine o var ..ama o dönemde yemeğimi elleriyle yedirdi :KK43: saat başı gezdirdi arabayla kafam dagaksin diye ...işinden izin aldı başimi göğsüne yasladı teselli etti gitti..ben neypayim simdi

kesinlikle ve kesinlikle ....ama ayri eve onca kavga gürültüden sonra cikabilmisti benim peşine geldi ailesini bırakıp ...ama tabi seneledir içinde bir vicdan azabı var bunu da ben görüyorum .
Evet kaynağı şimdi söylediniz. Suçluluk psikolojısı onu süt dökmüş kedi yapmış. Bence önce bunun suç olmadığını bi şekilde empoze edin. Devamında karakterinin güçlü olduğunu kendini farkedip toplumdada öyle olursa,daha özgüvenli olacağını anlatın. İnsanları istediğimiz kalıba sokmak yanlış ama eşiniz başkasının soktuğu kalıptan çıkamamış ve sizin yardımınıza ihtiyacı var. Sizde bunu farkettiğiniz için haklı olarak etiketlemek yerine burada çözüm arıyorsunuz,
hatta psikolok yardımınada ihtiyacı olabılır. İyi niyetiniz anlatımınızdan belli evliliğinize yansıması sizi üzmüş. Umarım bir an önce herşey yoluna girer.

Evet kaynağı şimdi söylediniz. Suçluluk psikolojısı onu süt dökmüş kedi yapmış. Bence önce bunun suç olmadığını bi şekilde empoze edin. Devamında karakterinin güçlü olduğunu kendini farkedip toplumdada öyle olursa,daha özgüvenli olacağını anlatın. İnsanları istediğimiz kalıba sokmak yanlış ama eşiniz başkasının soktuğu kalıptan çıkamamış ve sizin yardımınıza ihtiyacı var. Sizde bunu farkettiğiniz için haklı olarak etiketlemek yerine burada çözüm arıyorsunuz,
hatta psikolok yardımınada ihtiyacı olabılır. İyi niyetiniz anlatımınızdan belli evliliğinize yansıması sizi üzmüş. Umarım bir an önce herşey yoluna girer.
bu şekilde daha mutlu olduğumuzun farkında ..ama demekki aikesi ona ayrı eve çıktı diye neler hissettiryorki bu kadar ezik...ama bekarken de öyleydi ..çok karmakarisik herşey ...ben işin nörolojik kısmına veya tıbbi kısmına bakıyorum şuan başı arkadaşlar kısmı otizm , zeka geriliği tarzı şeyler diyor hareketleri de uyuyor ...bakalım Allah sonumuzu hayır etsin

arkadaşlar bu şekilde tanı-tanılar koymak biraz fazla cesurca değil mi sizce de? Hani derler ya cahil cesareti? Tek taraflı anlatımla, gözlem- görüşme eksikliğiyle şak diye tanı koyulur mu gözünüzü seveyim yapmayın, böyle şeyler uzmanlık ister.
doğru haklısınız en iyi tanıyı elbette doktor koyar ,gitmez o ayrı , bende çaresizlikten en yatkın örneklerle tanı koymaya çalışıyorum tabi benimki doğru tanı olmaz araştırmaya çalışıyorum.biseyker yapmaya çalışıyorum ,çünkü ilerlemesinde korkuyorum bu durumun ..bunun yaşlılığı var orta yaş i var ..

Beynin çeşitli bölgeleri mevcut , bir ihtimal bazı bölgeleri beyin kanamasıyla zarar görmüş olabilir, zekasında bir sorun olduğunu sanmıyorum. Yapısı da bu olabilir, zaten yetiştiği ortam belli, illa ki annesinden birşeyler kapacak.
Sizi bir yere kadar anlıyorum, konunuzu ve her yorumu ayrı ayrı okudum, çünkü tam da şu anda fikre ihtiyacım olduğu bir zamandı eşimle ilgili. Bazı konularda eşime benzer taraflar mevcut, bir yerde bir hastanede mesela , doktor eşimi terslese ağzını açıp birşey demez. Tartışılacak bir çok şeyde böyle. Evimiz bir tadilattan çıktı, o kadar aksilikler oldu ki, hiç bir şeyimiz normal olmadı, ben bayağı sinirlendim , o ise hep orta yolu bulalım, olsun da nasıl olursa olsun modunda , oldu, evde ki hiç birşey düzgün olmadı. Bu pasiflik insanı yoruyor, eşine güvenini ve saygı, sevgisini sorgulatabiliyor.
Ben artık erkeklerin duygusal zekalarının pek geliştiğini düşünmüyorum, arkadaşlarının da yazdığı gibi hödük olup, bir çok işler karıştıracağına böyle olması daha iyi.
Çoğu erkek bizim gibi ince düşünemez.
Ben payıma düşeni aldım konunuzdan.
Siz de bence eşinize ve çocuklarınıza daha sıkı sarılın.

Beynin çeşitli bölgeleri mevcut , bir ihtimal bazı bölgeleri beyin kanamasıyla zarar görmüş olabilir, zekasında bir sorun olduğunu sanmıyorum. Yapısı da bu olabilir, zaten yetiştiği ortam belli, illa ki annesinden birşeyler kapacak.
Sizi bir yere kadar anlıyorum, konunuzu ve her yorumu ayrı ayrı okudum, çünkü tam da şu anda fikre ihtiyacım olduğu bir zamandı eşimle ilgili. Bazı konularda eşime benzer taraflar mevcut, bir yerde bir hastanede mesela , doktor eşimi terslese ağzını açıp birşey demez. Tartışılacak bir çok şeyde böyle. Evimiz bir tadilattan çıktı, o kadar aksilikler oldu ki, hiç bir şeyimiz normal olmadı, ben bayağı sinirlendim , o ise hep orta yolu bulalım, olsun da nasıl olursa olsun modunda , oldu, evde ki hiç birşey düzgün olmadı. Bu pasiflik insanı yoruyor, eşine güvenini ve saygı, sevgisini sorgulatabiliyor.
Ben artık erkeklerin duygusal zekalarının pek geliştiğini düşünmüyorum, arkadaşlarının da yazdığı gibi hödük olup, bir çok işler karıştıracağına böyle olması daha iyi.
Çoğu erkek bizim gibi ince düşünemez.
Ben payıma düşeni aldım konunuzdan.
Siz de bence eşinize ve çocuklarınıza daha sıkı sarılın.
Bana yazmadınız ama kendimi gördüm tadilat evet tadilat ne yorucu herşey ustaların istediği gibi oldu.. berbat oldu.. kesinlikle bi çoğunun ruhsal ve duygusal gelişimi tamamlanmamış..

Eşiniz iyi biri her şeyden önce onu anlamaya çalışın. Bir çok beceriyi yapabilirken sadece iletişim anında sıkıntılar yaşıyorsa sosyal iq'su düşük olabilir bunun gelişmesi icin ne gibi yöntemler var buna odaklanın. Eşinizi yargılamak onun hakkında hükümler vermek yerine anlamaya çalışıp sosyal zekanın gelişmesine yönelik davranışlarda bulunursanız iki taraf için de kazançlı bir iletişim olur. Ha tabi siz kafaya koyduysanız sevmeye çalışmayacaksanız daha da üzüp öz güvenini zedelemeyin derim...
Mesela sosyal zeka gelişiminde en önemli davranışlardan biri takdir etmektir oysa siz tam tersini yapıyorsunuz. Bu konuda bir psikoloğa danisabilirsiniz. Ama her şeyden önce anlayışlı olun... bu devirde içi fesatliklardan arınmış birini tanımak o kadar zor ki...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X