eşim saf mıdır ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşte Mukaddes uyanık, Rahmi saftirik.

Yani cok komiksiniz ama.
Burdan adama teshis koymaya calisiyorsunuz.
Biri mental gerilik mi dedi off biliyordum yaa arastirayim, otizm mi dedi ay ben biliyordum bir sey var diye yaa of evet
Ailesinin elinden aldim onu adam ettim falan
İbrahim tatlisesin yildiz tilbeyi kotu adamlarin elinden almasi gibi

Kimsiniz siz, ne gibi bir yetkinliginiz var aq yazmaktan baska
Siz bence sadece kendini kahraman gibi hissetmeye calisan kompleksli birisiniz
Adam olumlerden donmus, hasar da kalmis olabilir, yapisi da bu olabilir, eee bosanmam da diyorsunuz derdiniz nedir.

Chickennovaaa eşim de aynen böyle evet böyle ünsanlar gamsız olur demişsin. Evet çok gamsız. Fazla rahat. Örnek Kavga kıyamet tartışırız. Hakaretler havada uçuşur ertesi gün seni çok seviyorum der gunaydın mesajı atar. Ama eve gelir alır eline tableti tamam unut adamı

Eşin otizm veya değil ya da başka bir hastalığı olabilir veya olmayabilir
Önemli olan eşin değişecek mi bence değişmeyecek
İki yolun var ya kabullenip devam edecekseniz ya da ayrılacaksınız.
Yaşadığın duygular eşini sevmediğini gösteriyor sevmediğin adamla yaşayınca hem kendin mutsuz oluyorsun hem de gerilip adamı da mutsuz ediyorsun

Çözüm arıyor

İq yazacağına klavye hatası olmus aq yazmıs

Ben anladım canım emin ol . Çnkü bende aynı durumu yaşıyorum.
Sizin konularınizi az çok hatırlıyorum da çokta benzemiyor eşleriniz.
Buradaki eş çocuklarıyla ilgileniyor, eşiyle vakit geçiriyor, eşine bağırıp çağırmiyor, şiddet eğilimi yok.
Çok fark var aralarinda.

Çözüm arıyor

Ne cozumu ablacim
Adamin problemi varsa bu bir problemse yani kendi gitmiyorsa gidersin sen danisirsin psikologa norologa ya da her neyse iste.
Tedavisini duzenletirsin varsa, yoksa katlanip katlanamayacagina bakarsin yoluna devam edersin.
Ustelik biz isin ehli degiliz ki ha tamam şu şudur diyelim.
Sadece zekasi geri oldugunu dusunenlere ve otistik oldugunu dusunenlere cevap vermesi aslinda kendisinin teshis koydugunu ve onaylatmaya geldigini gosteriyor.

Ustelik uslubu da cok cirkin.
Vay aldatirdim da neyse ki oyle bir kadin degilim, ben adam ettim, onun yuzunden kimse bizimle konusmuyor, aile arasinda esprileri donuyor, herkes ona guluyor vs
Ayip degil mi senelerce ayni yastiga bas koydugunuz ekmegini yedigin adamdan boyle bahsetmek
Neymis neden artik yiyormus, bu ne kibirdir ya
Biraz gururluysa arkasindan boyle konustugu adamla ayni evde kalmayiversin.
Ama o kadar yuce gonullu ki (!) cozum ariyor.

Hı hı evet.

bak bu benim esimde de var.erkekler umursamazlar cocukmu uyutuyor, sesimi kısması lazim.kendileri uğramadıkları icin.aslinda bütün erkekler cocuk gibi.sizinki bir tik fazla

Size verebilecek inanın önerim yok.
Böyle bi adamla aslında evli kalmak istemiyorsunuz, sizde herşeyin farkındasınız ama boşanamam, boşanmam, babam vs yazdınız.
Herkesin kendi kararı kendi hayatı size saygı duyuyorum.
Ama şunu diyemeden de geçemeyeceğim.
Hayat çok güzel ve bir kere geliyoruz.
Kararlarınız sizi mutlu edecekse arkasından gidin tek başına bile kalsanız.

Aydınlansa elinize ne gecicek adam bu yani işinize gelirse gibi aslında.

Okurken fenalastım. İnsanları oldukları gibi kabullenemiyorsanız sorunu kendinizde arayın. Tanıstıgınızdan beri böyleymis. bile bile evlenmişsiniz. Sonradan gözünüze batabilir, soğuyabilirsiniz ama değiştiremezsiniz hayır. Ayrıca yok trafikte ona bağırana o da bağırsın, susup bekliyor, yok ağız dalaşı yok, yok ciddi ol diyorum gülümsüyor... Kriterleriniz adamın tam zıttı, bırakın da insanlar kendisi olarak yaşasın, insanların karakterlerini, gelişimlerini yönlendirmek ne kadar doğru??? Erkek güçlü olur, koruyucu kollayıcı olur zihniyeti bana göre kadın anaç olur kadın evde oturur kadın erkeğine bakar zihniyeti ile aynı. Hı öyle bir beyefendi istiyorsanız da (sizin deyiminizle ağız dalaşına girebilen ciddi duran falan), boşanın. Adamcağızı değiştirmeye çalışmayın. Boşanamam diyorsanız da kabullenin, kimse karakterini partnerine göre sekillendirmek zorunda değil.

Son düzenleme:
Eeee kıs dediğinde seni tersliyormu veya yapmamazlık yapıyormu?? Herkes dört dörtlük değildir. Benim eşim çok sesli konusur güler sesini açar patır kütür sesler çıkarır. Alt kattakileri düşündüğüm için sürekli uyarırırım 3 yıllık evliyiz hala düzelmedi. Ve üstelik her uyardığımda tersliyor. Kızıyor uyardığım için. Yani elinizde ki ile yetinmeyi bilmiyorsunuz. Etraftaki iyi kocaları görüp kıyas içersindesiniz bir de kötü kocaları görüp kıyas edin. 2 de çocuk varmış yani artık adamı düzeltmek olmaz ne ise o. Siz de sabır edin ve yıllarca ekmeğini yediğiniz insanı bu kadar linç edici konusmayın. Beterin beteri var. Severekte evlenmişsin çocuklarınında babası.

Ayrıca çift terapisine gidin. Kendinizi biraz fazla üstün ya da eşinizi kendinizden alçak görüyorsunuz gibi görünüyor. Öyle olunca da soğunuluyor. İkinize de iyi gelir.

Eşiniz takıştığınızdan beri tavrı tarzı böyle miydi acaba ?yılların vermiş olduğu stres birikim dinlenmemek fikirlerine saygı duyulmaması ikinci plana atılmak sen anlamazsın sen beceremezsin gibi sözler yani kişinin özgüvenini yerle bir edecek hareketler oluyor muydu bu tarz şeyler insanı yoksullaştırıyor zamanla bence bir aile terapistine gidin uyarmakla sürekli Acabalarla kendinizi yopratmayın akışına Bırakın görmemeye çalışın bir süre

Siz bilemezsiniz. Bir kaç cümleyle anlatılamaz. Herkesn ne yaşadığını en iyi kendisi bilir. Bnm esım çocukla çok ilgilendi bugüne kadar İlgilenmedi dersem yalan söylerim!. Ben sezeryanla doğum yaptım dikişlerim geç iyileşti eşim kızımızın mamasını hazırladı verdi besledi uyuttu salladı ninni söyledi parklara çıkardı o konuda bizim de konu sahibiyle eşlerimiz benziyor

Bu konu sahibinin eşi benim eşimle örtüşüyor
Anlattıkları benm eşimi anlatıyor sanki .
Ben ona hareketlerine konusmalarına sinir oldugum için o da şiddet e basladı
O yüzden siz bilemezsiniz . Bu konu sahibinin eşi şiddet eğilimi yokmus çünkü kadın da bağırmıyor.

Yabanelma bak ne yazmışım? Yabanelma

Aslında doğru söylüyorsun yaban elma Yabanelma biz 2 düşman gibiyiz. Hem kafa çalışmıyor bu konu sahibinin eşi gibi hemde sinirli herseye laf eder. Mesela bu aksam kahvaltı yapalım yemekte dedm. O da tamam dedi. Sonra dediği şey, kahvaltı sabah yenir. Aksam yenmez oldu.
2 yüzlü. Gamsız. Herkese karşı 2 yüzlü. Bana hakaretleri de basladı. Ölsün diye dua ediyorum. Nefret ediyorum

anladım demek istediğinizi eşinizi yönetiyor bağımsız birey olduğunu kabul etmiyorlar ozaman eşinizin şansı sizsiniz sizi gerçekten anlaıyorum bende eşimin kendimayakları üstünde duran akararlarını alan özgüvenli olmasını isterdim inşallah terapi ile aşılacak sıkıntıalrdır muhakk uzmana gidin yardımın alın mutluluğunuz için

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…