eşim saf mıdır ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslinda esin gercekten iyi kalpli bunu unutma ve zeki..Ama belki hastalik belki baska sebeplerden dolayi farkli biraz..

mesela iki aylık bebeğim var ,iki aydır salondaki eşime bebeği uyurken msj atıyorum tw yi kisarmisin diye uyutmaya çalıştığımı biliyor ..neden heo çocuk gibi uyarılarak biseyleri yapıyor ..aklı basmıyor mu bebeğin çok sesten aldığına ve kismasi gerektiğine ...azonce yine msj attimm TV baya sesi var ve bebek sesi dinliyor uyuyamiyor ...bikmazmi bir insan sürekli tembih tembih

Görümceyi kim yetiştirmiş?
yok cnim ne ayrılması. .ben gönlümü beynimi ruhumu rahatlatma derdindeyim...evliliğimiz daha kötüye gitmesin diye ...saygım tamamen bitmesin diye sevgimde ..buna uğraşıyorum ...biri belki deseki AA benim eşimde öyle ama zeka geriliği yok otizm değil yaoisl o dese belki kötü şeyler düşünmeyecegim birtek eşim degilmis. böyle olan diyeceğim saçma ama bı avuntu uste

Sizi ben iyi anlarım. Eski nişanlım aynı eşiniz gibiydi. Anlattığınız gibi. İnşaat muhendisiydi nisanliyken rusyaya gitmisti çalışmak için ve her dönüşünde beni hediyelere bogardi alisverise çıkarırdı ama nerde ne diyecegini bilemezdi pat diye olmayacak seyler konusurdu daha anlatamayacağım bir cok sey ve en önemlisi adam 25 yaşına kadar babasindan dayak yemisti ev nedir bilmezdi hatta inan yemeği bile düzgün yemezdi. Ki zaten ailesi yedi yine başını emin ol tek değilsin.

Sizi ben iyi anlarım. Eski nişanlım aynı eşiniz gibiydi. Anlattığınız gibi. İnşaat muhendisiydi nisanliyken rusyaya gitmisti çalışmak için ve her dönüşünde beni hediyelere bogardi alisverise çıkarırdı ama nerde ne diyecegini bilemezdi pat diye olmayacak seyler konusurdu daha anlatamayacağım bir cok sey ve en önemlisi adam 25 yaşına kadar babasindan dayak yemisti ev nedir bilmezdi hatta inan yemeği bile düzgün yemezdi. Ki zaten ailesi yedi yine başını emin ol tek değilsin.
mesela o pat diye konuştuğu şeyden örnek veririmisiniz ..benim için önemli...

mesela iki aylık bebeğim var ,iki aydır salondaki eşime bebeği uyurken msj atıyorum tw yi kisarmisin diye uyutmaya çalıştığımı biliyor ..neden heo çocuk gibi uyarılarak biseyleri yapıyor ..aklı basmıyor mu bebeğin çok sesten aldığına ve kismasi gerektiğine ...azonce yine msj attimm TV baya sesi var ve bebek sesi dinliyor uyuyamiyor ...bikmazmi bir insan sürekli tembih tembih

Benim esimde aynı hep ben uyaririm sessiz ol diye 🙂 abimi de yengem uyarir ufak seyelre takilmayin simdi esinizin davranislari farkli diye boyle kafaya takmayin

Yahu millet böyle adamlara hasret sen kalkmis .sert ol diyw mesaj çekiyorsun.soyle düşün sert olsaydı sen o mesajı atamazsın bile.lutfwn eşini suzmekten vazgeç bllki birilerinin etkisi altında kalıyorsun.yazik adama kalbini kırma
hot zot kaba olmasın ama altı yaşındaki bir çocuk gibi de davranmasin toplumda ...birlafi birkackez peşpeşe söylemek gibi ...

Fatmagül'ün suçu ne deki rahmiyi animsiyormusunuz ..onu düşünün onun o hallerini yapıyor bazen ...bazen aklı başında mantıklı ideal bir erkekken bazen rahmi oluyor , ben zaten mukaddes,😂 te Allah'ım ya aglasammi gulsemmi şuan gerçekten sinirlerim çok bozuk

mesela o pat diye konuştuğu şeyden örnek veririmisiniz ..benim için önemli...

Mesela beni çok iyi restoranlara götürürdü ne bileyim alışverişe ama hiç tanımadığı insanlarla laubali olurdu ya da ben buranin patronunu taniyorum gibi aslında söylemek istemem ama sacma şeyler bi cogu aklima bile gelmez pat diye lafa atlardi sanki olmayan seyleri anlatır gibi . Hatta bazen eminim ki yalan soylerdi ya da uydururdu birden kizar birden severdi değişik bir insandi beyin kanamasi gecirmemis ama sanirim o da dayak yemekten hasar olusmustu ozguveni vsr ama yok gibiydi. Hatta benimle sevgiliyken beni artik ailemden kurtar ben bu yaşıma kadar dayak yedim hep kendimi zor kurtardim derdi. Ki ailesi bize aldığı eve taşındı yeni esyalarla birlikte ve benim bundan hic habrim olmadi. Ben böylelikle yavaştan sogumustum ama evlenseydim sabrederdim.

Aslinda onu siz yonetin diyecegim ama boyleleri inat olur.Siz nasil birisiniz acaba? Yanlis anlamayin yani neden esiniz ile evlendiniz?cok mu asikti size?meslegi mi iyi? Yoksa daha iyisini bulamam diye korkup mu esinizi tercih ettiniz ??

Mesela beni çok iyi restoranlara götürürdü ne bileyim alışverişe ama hiç tanımadığı insanlarla laubali olurdu ya da ben buranin patronunu taniyorum gibi aslında söylemek istemem ama sacma şeyler bi cogu aklima bile gelmez pat diye lafa atlardi sanki olmayan seyleri anlatır gibi . Hatta bazen eminim ki yalan soylerdi ya da uydururdu birden kizar birden severdi değişik bir insandi beyin kanamasi gecirmemis ama sanirim o da dayak yemekten hasar olusmustu ozguveni vsr ama yok gibiydi. Hatta benimle sevgiliyken beni artik ailemden kurtar ben bu yaşıma kadar dayak yedim hep kendimi zor kurtardim derdi. Ki ailesi bize aldığı eve taşındı yeni esyalarla birlikte ve benim bundan hic habrim olmadi. Ben böylelikle yavaştan sogumustum ama evlenseydim sabrederdim.
durup dururken garsona ben buranın patronunu taniyorum demesi tanıdık geldi :KK43: hepimiz deriz ama uzun bir muhbet arasında güzel bir kaç sözden sonra ..

Aslinda onu siz yonetin diyecegim ama boyleleri inat olur.Siz nasil birisiniz acaba? Yanlis anlamayin yani neden esiniz ile evlendiniz?cok mu asikti size?meslegi mi iyi? Yoksa daha iyisini bulamam diye korkup mu esinizi tercih ettiniz ??
evet inanailmaz inattt...pes ediyorum ben bile
ben nasıl biriyim ah şimdi yazsam kendimi övüp eşimi kötülemek gibi olacak ama sorduğunuz için yazıyorum ...etrafda çok beğenilen bakımlı özgüvenli bir kadinim ve çok güzel oldugumu herkes söyler 🙃 haksızlığa gelemedigimden kendimi her türlü savunurum .. bu yüzden eşimin yanında hep baskın gorunurum ...o bana zamanında çok asikdi ,şimdide sanırım öyle , yada yerini büyük bir sevgiye bıraktı bana bağımlı diyebilirim..ben zamanında eski beni üzen flortlerimden sonra onu tanıyarak ve bana aşırı değer vermesiyle şans vermiştim sonra zamanla bende alıştım ve kaybetmek istemedim ..çünkü mantıklı oturaklı halleri de var bakın hep böyle değil ...bende o halelrini ele alarak evlilik teklifini kabul ettim çünkü inişli çıkışlı da olsa hoslaniyordum onun beni sevdiği kadar olmasada bende biseyler hissediyordum ,o hareketlerini de utangacligina iyiliğine temiz kalpligibe veriyordum

Siz çareyi yanlış yerde arıyorsunuz. Götürsenize adamı nörolojiye.
Yerinizde olsam kesin götürürdüm ve randevu esnasında ondan önce doktora gidip durumu hakkında özet geçerdim. Ya çok acıdım adama gerçekten. O kadar olsa işinde asla başarılı olamazdı. Siz resmen kaşının üstünde gözün var aşamasına getirmişsiniz. Acil doktor diyorum kesinlikle!
acaba online internet testleri ise yararmi bazı tetkikler için ...belki onları sorarım cevaplarsa iyi olur sonuca bakarız

anladim. benim esimide aşırı korumacı tarzıyla yetiştirdikleri den bu hale getirmisler ..görümcem baba bekarken ,o benim oğlum falan diyordu düşünün.
Yaş farkı çoksa bu oluyor kardeşim le aram 8 yaş çok ilgilendim bebeğim diye severdim taki evlndim çoçuklarım oldu rahatladı kerata kurtuldu bnden 😂ablalık öyle bnce 4 yaşındaki kızım iki ysaşındaki kardeşini sıkıştırıp seviyor

Çok üzüldüm ben eşiniz için .ona hissettiklwriniz onu sürekli kontrol etmeniz onu şuan bize asagilamaniz.cok çok üzüldüm bunu ona neden yapiyosunuz 😔😔😔😔
eşimle 6 senelik evliyiz ..öncesinde flört döneminde eşimin hareketlerinde gariplik seziyordum ama.onemsemiyordum iyi kalpli de ondan diyordum ..ama şimdi iyice canım sıkılmaya başladı bu duruma ...safliktan kastım kendini kimseye kullandirtmaz hesap kitabı iyidir ama mesela toplum içinde konuşurken tuhaf konuşuyor utangaç edayla saçma cümleler kuruyor gözlerini açarak ..ya nasıl anlatsam bilemiyorum ..bazen 7 yaşındaki çocuğun konuşma tarzıyla konuşuyor. aynı cümleyi peşpeşe kuruyor gibi...Fatmagül'ün suçu ne dizisindeki Rahmi var ya bazen o konuşurken onu anımsıyorum o tarz ..ama hep değil ...aklına hiç fesatlık gelmez ,mesela yanımdan geçen adam bana laf atsa sapik olsa durup onun hakkından gelmez , kaçar veya beni suçlar sırf karşı taraftaki erkekten korktuğu için ..ben hep kendi kendimi koruyup savunmusumdur şimdiye kadar...kendisi 32 yaşında bu yaşa gelmiş tek bir agaz dalaşı bile yaşamamış kimseyle ...mesela trafikte çok karsilasiyoruz arka şoför ona bikere bagarmisti kafasını uzatıp konuyu hatırlamıyorum, eşim camını kapatıp usulca bekledi belliki korktu neredeyse ben atlayacaktim ne bu saygısızlık diye eşim beni tutuyor ..tam tersi olması gerekmez mi ..acaba diyorum beyin yaşı bazen altı yedi yaşındaki çocuk gibi mi çalışıyor ..bu tıpta varmı ...bazen heyecanla bişey anlatıyor o anlatırken anlattığına değilde sacmaladigina bakıyorum sadece cevap bile vermiyorum bazen anlatma tarzına sasuo gözlerimi acarak izliyorum onu , o da anlıyor o an ne hissettigimi birden susuyor falan ..küçükken beyin kanaması geçirmiş acaba onla ilgili bir porblem olabilirmi...hafızasını kaybetmiş mesela uzun süre tedavi görmüş konuşmamış bir zaman.. hatta yeni tanıştığımız da oldukça yavaş ve tuhaf konuşuyordu ..bende şivesi öyle falan sanıyordum yinede yanındaydım bilemiyorum bu kadar saf bir kalbi daha bulamam beni hep sever aldatmaz diyordum ama evlenince topluma beraber girince benim.gorduklerim de fazlalaştı bu konuda ..hatta evlilik öncesi ailemle tanistiginda babam halam ve teyzem ayrı ayrı bana çocuk iyi yakışıklı guzel de sanki biraz saf mi veya safca biraz dediler. babamda beyin kanamasından sonra sanki hasar mi kalmış çocuk da diye bana sormuştu tanıştıktan sonra...hayır demiştim heyecandan ...şimdi onların gördüklerini fazlasıyla görmeye başladım ....ailesiyle olan diyalogları mesela....ablası var uyanık zeki konuşkan ovguven tavan...ama eşim babasının annesinin karşısında taparmişcasina gözlerinin içine bakarak konuşması oturması bile acaip ezilip buzulup tarzda , babası defalarca terslese bir konuda ezik ezik bakar babasına , asla ve asla benle ilgili bir onsavunma nasıl desem benim karım o sizde saygı duyun tarzı bir kocalık gösterisi ...aslaa ....ben çok şeyler yaşadım onlarla ama birkere savunmadi savunamadi...korktu dili tutuldu sanki tartışmalar esnasında ...ben kendimi savundum diye sevilmedim...ya umarım gözünüzde canlqnmistir neler demek istediğim ...gozlemleseydiniz bir cogunuz saf bu deyip gulerdiniz...mesela kardeşlerime gozgozr geliyorum o konuşurken , gecendr baya güldü kardeşim onun konusmasi esnasında benl gozgozr gelince ...çünkü gerçekten bazen ne dediğini bilmiyor ...şaka espiri falan değil ..32 yaşındaki bir adamın 6 yaşındaki bir çocuğun heyecanla bişey anlatması gibi ki halleri ...ve bana oldukça batmaya başladı ....artık arkadaş ortamlarima katılmıyorum eşli...kuzenlerim olsun akrabalarım olsun gercekten bir araya getirmiyorum mecbur kalınca da tembihliyorum lütfen saçma sapan , şeyler konuşma diye. bunları yaşamak beni sinir hastası etti sanki .. kendimi mutlu hissetmiyorum....beni tek motive eden şey işindeki saygınlığı...bir çok insan onsuz iş yapamaz hep ararlar danisirlar bişey ..hesap kitap falan sorarlar ...biseyleri başarması , ise taraması beni motive ediyor saygimi artiriyor...
beceriklidir yani evi gül gibi gecindirir döndürür çok şükür eksik olmasın başımızdan ama bu bahsettiğim halleri canımı sıkıyor ...yaşı oturdukca tabi daha güzel konuşmaya başladı daha bı mantıklı olmaya başladı ama bu akşam ailesinin yanındaki o halleri dün akşam benim ailemin yanindaki tuhaf konuşmaları ...beni soğuttu...senelerdir ona karşı buyuzden inişli cikişliyim...hep böyle olsa gerçekten çekilmez yüzde yetmiş böyle diğer kalan kısmı da isindeki yeri, boyu poşu bazenki mantıklı oturaklı halleri...ben eşimin İQseviyesinden mi supelenmeliyim ...ne yapmalıyım ...gerçekten İQ bunu gosterirmi bı test yapsam ona ve sonra ikna edebilirsem bı yardım almasını talep etsem...umarım derdimi anlayabilmişimdir..çok merak ediyorum böyle varmı eşleri olan etrafımda burda...ama zannetmiyorum ....geçen ablasıyla muhabbet ederken ablası sakayla ona salak kardeşim benim falan dedi çok zoruma gitti ...onun değil yalnız benim zoruma gitti ...onun gitmez ...bu da bı tuhaf ya neyse....bide konsuurken hep sırıtarak konuşur bazen arkadaşlarımla eşleriyle konuşurken otuziki dış siritrark butun mutevaziligi ile konuşur msj atıyorum çaktırmadan lütfen biraz sert mizaç li takilirmisin neden sürekli sirituyorsun insanların yüzüne diye...sonra düzeltiyor kendini harika bir edayla...ama o an rol yapıyor ...1 saat sonra yine farketmeden aynı hareketleri...ben ne yaşıyorum ???

beyin kanamasi da geçirmiş yüksek ateşli havalede , kaynanam kafasına göre kullanmış kendide normal bir kadın değil çünkü ...evine kimseyi almayan asla komşusu olmayan arkadasinolnayan ve temizlik hastası çok ilginç kendi kendine konuşan bir kadın ve eşimi o yetiştirmiş :KK43:
Çok mu genç yaşta evlendin eşinle.
İnsan çok genç yaşta görmemezlikten geliyor çok önemli konuları.

Ne diyeyim ki sana haklısın.

Nöropsikiyatri doktoru teyzemin şu an ki durumu ile ilgili bilgileri te teyzem küçük iken anlatmış. Eğer eşinde sekel kaldıysa beyin kanamasından, yüksek ateşten anne ve babasına mutlaka ama mutlaka anlatmışlardır.

Mesela teyzem aşırı derece geçimsiz, zeka yaşı 16 yaşında genç bi kiz gibi, sabit fikirli, insanları öyle bı birbirine düşürüyor ki karşıdaki sinir krizi geçiriyor o derece, mesela aynı şeyi söyleyelim size inanır ama ben söyliyeyim bı bakışı var asla inanmaz sanki ben onu öldürmek istiyorum gibi. Bide yeni yeni özellikler eklendi. Ama insan artık deli oluyor.

Herkes benim teyzem gibi olacak değil ama eşinizde kalan sekel gibi yada topluma ayak uydurma, enteresan hareketler vs vs olabiliyor.

Ben oğlumda da, Allah nasip kısmet ederse yakın zaman da doğumum olacak.
Doktora anlatıyorum benim teyzem doğum hatasından problemli diye.
Doktorum bunu duyduğu gibi beni doğama aldı oğlumda.
Gittiğim çok fenaydım beklemek istedi bunu duyduğu gibi beklemedi. Bı kaç saat sonra doğumum oldu.
Ateşli çocukta asla asla kimse tutmaz evinde sülalece. Teyzem ateşli hastalıkta geçirmiş.
Bu kış oğlum virüs kaptı 8 aylıktı.
Hemen doktora götürdük ailemizde ateşli hastalıktan problem kişi var dedim doktor daha sormadan.
Hemen müdahale edildi serumlar ilaçlar vs.
İşte Allah kimsenin başına vermesin insanoğlu hep tecrübe ile şekilleniyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X