Eşim otistikmiş

Tuhaf olması evlenmemek için yeterince geçerli bir sebep. Sonuçta insan içine karışacaksın, o çok düşündüğün elalem ne der diye hiç mi tartmadın.. şimdi eşinin yanısıra otızmli bir evladın da bakımı sana kalacak, babasından hayır göremeyeceğin ortada… boşanmayacaksan işin zor görünüyor

Ha bu arada eşinin üstün zekalı olduğunu da düşündüm bir yandan. Bu işleri nasıl başarıyor bu adam yaa dedirten çok insan tanıdım çünkü.

Yuru git işine kardeşim sanki yolda yavru kedi bulmuş gibi birde konuşuyorsun . Karşında salak varmış gibi konuşma . Ee noldu biraz idare ettin yüksek nafaka alır bırakırsın
Ne diyorsun sen ya ne nafakası ben ona hiçbir konuda muhtaç değilim ki hiçbir şey için ona sabretmedim sadece kıyamadım ve çözemedim ve boşanmaktan korktum diyebilirim siz benden daha hayat profesörü olabilirsiniz ama emin olun işin içinde olsanız anlardınjz

Şu kadinlar kulübüne baktigimdan beri ogretmenlere karşı olan o eski saygim kalmadı . Eğitim seviyesi gerçekten sorgulanmalı . Kimler nasıl mezun ediliyor?

Çocuk sahibi olmayı düşünürken Oytun Erbaş I izlemiştim . Sırf bilgi sahibi olmak için . Zaten şu soylediklerinizi adam anlatıyor. Kendisi de otizmli bir doktor . Benim anlayamadigim bir ogretmen olarak siz bu zamana kadar nasıl bu konuda bu kadar bilgisiz kalabilirsiniz? Sizin işiniz çocuklar.

Çevreye suç atıp işin içinden çıkmak çok kolay

Hayat profosoru olmaya gerek yok . Siz evlatlık almadınız . Yavru kediden bahseder gibi konuşup durmayın . Bu kadar kötüydü neden evlendiniz ?

Beni yargılananlar hiçbirinize kendimi anlatmak için yırtmayacagım artık. Yetişkinim kendi kararlarımı alıp uygulayabilecek zekaya da sahibim ama parçalanmış şiddet içeren bir evde büyümem babamın tam tersi özelliklere sahip bu kişiye beni bağladı. Asla beni dövmezdi biliyorumdur aldatmazdı biliyordum vs vs gibi… çok iyi niyetli temiz kalpli diye düşündüm annem evlendikten sonra olgunlaşır erkekler gençken cahil oluyor dedi bu bende çok etkili oldu ister inanın ister inanmayın. Evlendikten sonra da bir süre ayrı kaldık zaten bir yıl kadar yurt dışında eğitimdeydi. Sonra işi zaten sürekli seyahat olduğu için ayda yılda bir görüştük. Çözemeylerim canıma tak dememesi belki bundan kaynaklandı hep bir özlem bazı şeyleri maskeledi sanırım. Sonrasında ne zamanki işi yerele döndü ve ben bu adamla aynı evde herkes gibi yaşamaya çalıştım işte o zaman anladım ama artık çok geçti çünkü çocuğum vardı. Yine anlamadınız anlayamazsınız diye tekrar belirtiyorum size şöyle söyleyeyim yine kendimi aklamak için bahane bulduğumu düşünebilirsiniz ama burdan baktığımda sanki kader sonsuz olasılığı birleştirmiş bu evliliği yapmam devam ettirmem ve çocuk konusunda yaşamasam bilemezsiniz

7 sayfayı okuyamadım, merak ettiğim görücü usulü hiç tanımadan mı evlendiniz? Neyine aşık oldunuz mesela? Tuhaflıkları göre göre evlendiyseniz zerre şikayet etmeye hakkınız yok. Onca sene de evli kalmışsınız hayretler içerisindeyim.
Anadolu da bu tarz evlilikler çok yaygındır. Aileler çocuklarının kusurunu saklamak için genelde oldu bittiye getirirler, kısa sürede düğün yapılır ve sonrasında da geri dönüş zordur, rahatsız olan çocuklarına ebedi bakıcı bulmuş olurlar. Ama sizin durumunuz çok farklı, okumuş insansınız hem de öğretmenim diyorsunuz. Akıl alacak gibi değil, kınamak istemiyorum ama bir kere bile özel durumu olan öğrenciniz olmadı mı? Hafif düzeyde öğrenme güçlüğü, gelişim geriliği vs tek bakışta anlar insan. Bir de çocuk yapmışsınız ne diyeyim, Allah yardımcınız olsun.

Sürekli başkalarına atıyorsunuz sorumluluğu anneniz evlenince düzelir dedi diye evlenmek nasıl bir mantıktır. Annenizin her dediğini yaptınız mı hayatinuz boyunca . Artık geçmişe donemezsiniz , çocuğunuz için güzel bir eğitim planı hazırlayın .

İnşallah en az babası kadar olur çocuğunuz .
Ailesi neler yaptı acaba desteklemek için.
Benim de oğlum otizm şüphesi ile izlendi şimdi 2. Sınıf dikkat dagınıklıgı dediler. Acaba nedir ben bile bilmiyorum artık. İnşallah en az eşiniz kadar olur benim oğlum da .
Yani hala çok zor bi çocuk.

Eşiniz evlilikteki empati ve eşin duygusal isteklerine yanıt verme gibi en zor basamakları yapamamış olsada baya bir şey başarmış .

Ben çocuk yaparken başıma neler geleceğini hiç bilmiyormuşum hangi kafayla hamile kaldım hiçbir fikrim yok. Bana çok zor geliyor çocuk yetiştirmek özellikle oyun oynamak onunla konuşmak çok zor geliyor.

Konu sahibi siz hayatı gelişine yaşıyorsunuz . Çocukta plansız olmuş . Ne annenize ne çevrenize suç atmayın . Hayatın sorumluluğunu alin . O çocuğun babasını siz seçtiniz. Kabaslamak istemiyorum ne dediğimi anladınız. Kadınlar baba olmaya uygun adayı seçer biyolojik olarak . Biraz büyüyün hayatınızın sorumluluğunu alin . Içip içip ölmek istiyorum ne ya ? Umarım o çocuğa iyi bir bakım verirsiniz büyüyünce sosyal anlamda sıkıntıya düşmez. . size yazılacak birçok şey var ama neyse..

Ya da yurt dışında çalışıyorken Euro dolar kazanıyor diye düşündün.

Sürekli “otistik” yazmanız inanılmaz incitici. Otizmin dereceleri vardır bir insana otizm tanısı konuldu diye embesil yerine koyamazsınız. Bile isteye evlenmiş bile isteye ayrılmamış ve üstüne çocuk yapmışsınız. Sürekli karşı tarafı suçlarken sizin kusursuz mantığınız nerde?

Bir öğretmen olarak sizin bunları bilmemeniz çok ama çok üzücü?? Size kim diploma verdi?? İllaki duymuşsunuzdur illaki bir yerlerde okumussunuzdur? Karşınızdaki sizin kocanızin öyle olmasında kendi hatası yok. Başarılı olabilir yönlendirmeye ihtiyaç duyuyorsa yapabilirsiniz? O kadar yıl neden katlandiniz madem bu evliliğin devam etmeyeceğini düşünüyordunuz üzerine neden çocuk yaptınız.
Otizmin bir sürü çeşidi var bunları bilmiyor musunuz gerçekten?
Hele ki bir öğretmen olarak bilmemeniz üzücü
Messi bile asperger sendromu düşünün dünyaca ünlü başarılı bir adam. Bu gayet normal bir şey
Düşünür Rusyayi yöneten Vladimir Putin o bile asperger sendromu. Albert Einstein o bile asperger sendromu. Otizmin çeşitleri var ve bunu araştırmanızı öneririm. Ayrıca otizmli olmak ya da herhangi bir sendromu olmak kişinin suçu değil Allah öyle yaratmış yani. En başından ölçüp bir içecektiniz bu adam sosyal mi değil mi ne ile uğraşıyor körü körüne evlenmeyeceksiniz ya da evlendikten sonra çocuk yapmadan düşüneceksiniz bakacaktınız. Atipik otizm diye bir şey var. Eşiniz öyle de olabilir aspengerli de olabilir.
Burada bu şekilde konu açıp insanların yorum yapmasını beklemek bence çok yanlış oturup enine boyuna düşüneceksiniz. Sonuç olarak bir evladınız var o çizim teşhisi konmuş bir evlat. Onun eğitimine odaklanın kişisel gelişimine odaklanın. Diyetle otizimi yenebilirsiniz bunu araştırın. Size önerim diyetle otizme yenme internette araştırın bununla ilgili birçok bilimsel araştırma var bununla ilgili bir çalışma başlattırabilirsiniz çocuğunuz için.

Allah seni de böyle yargılarla karşılaştırsın inşallah iftiralara uğrarsın
Hiç bana beddua etme. Ben sana hayatında yaptıklarının fotoğrafını çekiyorum. Bir çocuk yapmayı secmissin . Evlenmeyi secmissin. Sorumluğunu alamadım diye birşey yok . Boşanmadim , ayrilamadim , bakamadim
Ne güzel hep başkalarını suçlayarak yaşamak . Bu kadar merhametli iyi insansin evlenmişsin ya . Bu merhametj ilgiyi sevgiyi çocuğuna göster. Evlenip çocuk yaptığın adama karşı bile bir tutam saygın yok . Kedi yavrusu gibi anlatıyorsun . Bende sana diyorum ki hayır o öyle değil kime bedavadan yurt dışında bir yıl eğitim veriyorlar ? Adam kariyer sahibi belli . Sen dünyanın en iyi niyetli çiçeği falan değilsin yani .

Nişanlıyken bir tuhaflık sezdiniz madem niye evlendiniz? 7 koca senedir evlisiniz. Şartmış gibi çocuktan da eksik kalmamışsınız. Siz de pek normal gelmediniz bana. Çocuğa kendini adamak hiçbir durumda sağlıklı değilken siz bunu koca eksikliğinizi gidermek için yapmışsınız. Otizm çok geniş bir ilan her otizmli aynı değil. Dereceleri var. Bu hikayede mağdur sizsiniz gibi düşünüyorsunuz dram dolu bir yazı yazmışsınız ama ben sizi öyle göremiyorum. Okumuş öğretmen kadınsınız. Boşanmak istiyordunuz madem kimsenin onayına ihtiyacınız yoktu. Hep birilerinde suç bulmuşsunuz bırakın günah keçisi aramayı da sorumluluk alın. Şu veya bu sebeple kötü giden evliliği senelerce sürdürmüş bir de çocuk yapmışsınız. Ne yapacağım diye sormuşsunuz mutsuzsanız kocanızdan boşanacaksınız, çocuğunuzun da tedavisiyle ilgileneceksiniz.

burdan baktığımda sanki kader sonsuz olasılığı birleştirmiş bu evliliği yapmam devam ettirmem ve çocuk konusunda yaşamasam bilemezsiniz
Eşiniz ve ailesi bile bile genetik hastalık taşıyacak çocuk doğurmanıza göz yummuşlar. Hatta kendileri de bu hastalığı taşımalarına rağmen tüm aile sizi bir güzel kandırmış. Siz hala bu adama eşim mi diyeceksiniz? Beni yaktınız masum çocuktan ne istediniz diye hesap sormayacak mısınız? Yoksa çocuğun kaderi de mi o sonsuz olasılıkların içindeydi? Bu yalancı insanların içinde mi büyüteceksiniz çocuğu? Çok büyük bir sorumluluk var artık üstünüzde, kocanızla mı çocuğunuzla mı ilgileneceksiniz? Anası babası, evlensin de biri baksın kafasıyla size kitlemişler adamı. Siz de maşallah evren karma olasılık kader vs bütün tuşlara basmışsınız. Herkes kendi çocuğuna baksın deyip bu yalancı aileden uzaklaşmanız lazım. Çocuğunuzla oyun oynamaktan bile sıkıldığınızı yazdınız. Kocanızdan da sıkılıyor musunuz?

Ben de diğer üyeler gibi tamamen maddi hareket ettiğinizi düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…