Eşim otistikmiş

Çok geçmiş olsun.Bu otizmin tedavisi yokmu ? Akradasimin yeğeninde sonradan oluşmuş ?

Manipule edilmekten daha çok konu sahibi esine acımış bunu kendine bile itiraf edemiyor.
Ama bunun için eşini onun ailesini suçlayamaz ki. Sonuçta kendisinde göz var nizam var akıl var fikir var böyle biriyle yapamayacaksa evlenmeyecekti önemli olan teşhis koyulması değil ki adam çocuğa teşhis koyulmadan önce de böyle biriydi hatta çocuk ortada yokken de o zaman baktı ben yapamıyorum çocuğu zorla yapmayacaktı.

Tabiki evliligi sadece bu duygu üzerinden devam ettirmesi hatta çocuk yapması son derece yanlış. Tek üzüldüğüm çocuk...

Zorla çocuk yapmadım. Bir kavgadan sonra barıştık ve o an korunmadı eşim. Ve hemen oldu. Bir ilişkide evet

Konu sahibi öyle veya böyle çocuğun doğmuş. Özel çocukların anneleri 10 kaplan gücünde olur acilen kalk silkelen içmeyi ölmeyi bırak çocuğun için güçlü ve mutlu ol. Bence çocuğun da babasına çektiyse konuşabilecek eğitim alabilecek belki de dereceler alan iyi yerlere gelen bir çocuk olacak. Kendine çocuğuna acımayın bırak Bi yol çiz. Cinsellik sorununuz olmasa ben sana boşanma derdim. Sonuçta adam çalışıp evine bakıyor evlenip çocuk da yapabilmiş demek ki çok evlenilmeyecek durumda değil ki seni manipüle edebilmiş. Şaka Bi yana eşinden boşanmak istersen geç de olsa hakkındır bu sorunlardan dolayı. Ama çocuğunu da atamayacağına göre otizmi iyice araştırıp öğrenip özel eğitimlerini aldırıp topluma karıştırmak senin görevin. Aslında o kadar içinden çıkılmaz durumda değilsin sadece biraz sakin olman gerekiyor.

Zorla çocuk yapmadım. Bir kavgadan sonra barıştık ve o an korunmadı eşim. Ve hemen oldu. Bir ilişkide evet
Ama valla kızıyorum sana hep başkalarını suçluyorsun o korunmadı sen naptın? İstemiyorsan korun deseydin ya da kaza mı oldu gidip Bi ertesi günü hapı alsaydın. Yani hem eşimin zekasında sorun var diyorsun hem bütün mesuliyeti zeka sorunu olduğunu düşündüğün adama yüklüyorsun.

Sadece zorla yapmadıma açıklama getirdim olmasına engel olmadım diyebiliriz ama tüm bunlar şuan boş ben ne yapıcam şimdi yol gösterin bana nolur içim yanıyor yavruma

Babasında ve diğer kardeşlerinde de var. İş ayyuka çıkınca itiraf etmişler hastalığı. Prof. psikiyatrist dahil bir Allahın kulu anlamamış, yersen. Şimdi bile en klasik bahaneye başlamış. Çocuğum babasına çok düşkün, maddi manevi ayrılacak gücüm yok bla bla.. Genetik test yapılsaydı durum çok farklı olurdu bile diyemiyorum, kadın kafasına koymuş bu adamla evlenip çocuk yapmayı. Türkiye dereceli ve saygın bir işi var ne de olsa.

Hadsiz

Sadece zorla yapmadıma açıklama getirdim olmasına engel olmadım diyebiliriz ama tüm bunlar şuan boş ben ne yapıcam şimdi yol gösterin bana nolur içim yanıyor yavruma
Çocuğuna rapor çıkartıp özel eğitim aldıracaksın. Kendin de araştırıp evde de bu eğitimlere devam edeceksin. Tv tablet telefondan kesinlikle uzak tutacaksın. Sürekli onunla konuşacaksın. Duyu bütünleme terapisi ergoterapi aldıracaksın. Sürekli ilgiyle sevgiyle özveriyle çocuğunu diğer çocuklara göre biraz daha çabayla büyüteceksin. Gerisi çocuğun otizminin seviyesine kalmış. Her şeyden önce de güçlü olacaksın.

Genetik test bile yaptırmadan koşa koşa hamile kalmak asıl hadsizlik. Bile bile göre göre bir çocuğu dünyaya getirmek asıl hadsizlik. Hangi satırı yanlış? Size kaç kere sordum, sülalenizden arkadaşlarınızdan iş arkadaşlarınızdan vs kimse fark etmedi mi kocanızın durumunu diye, cevap bile vermediniz. Tekrar soruyorum herkes mi manipüle edildi herkes mi anlamadı? Sen abartmışsın yaa diyen prof psikiyatriste yanlış teşhis davası açtınız mı, sağlık bakanlığına şikayet ettiniz mi? Tüm aile beni kandırdı ben bu insanlara bir daha güvenemem deyip ilişiğinizi kestiniz mi? Aileniz ne diyor bu duruma? Herkes 3 maymunu mu oynuyor?

Kıyamadım edemedim hepimiz kadınız vs karşınızda yetişkin adam var nesine kıyamadınız? Siz emin misiniz 4 sene üniversite okuyup mezun olup öğretmenlik yaptığınıza? Yol gösterin diye yalvarmak neyin nesi? Çocuğunuzu düzenli aylık kontrollere götürmüyor musunuz, niye doktorunun yönlendirmesiyle hareket etmiyorsunuz? Gidin de derecesini seviyesini falan öğrenin. Organize şekilde yalan dolan insanlarla ne yapacağınız size kalmış ama çocuk için harekete geçin bari.

Konu baştan aşağı saçmalıklar silsilesi ya.

Ben artık kadınların evlilik merakından çok sıkıldım. Hani koca olsun da çamurdan olsun diye diye hayatınızın içine mıçıyorsunuz sonra da sanki tüm bunları seçen siz değilmişsiniz de bu hayatın ortasına fırlatılmışsınız gibi konular açıyorsunuz.
Yazmışsınız işte en başından beri tuhaflık seziyordum diye. Ben tuhaflık sezdiğim insanla sevgili bile olamam, flört evresini ileriye taşımam emin olmadan. Hangi akla hizmeten evlendiniz? Muhtemelen duygusal yönden izole, cinselliğe ilgisi olmayan, sosyal becerileri düşük seyirde ilerleyen biri eşiniz. Otizmlilerin çoğunun zeka konusunda sıkıntısı olmaz zaten. Okuduğu okullarla hastalığının ve zekasının ilgisi yok. Yani isterse oxfordu bitirsin tuhaflık sezdiysem, sohbeti muhabbeti beni açmıyorsa zaten evlenmem.
Sohbet yok, cinsellik yok hiçbir şey yok. Evlenirken hiç mi demediniz ben ne yapıyorum amacım ne diye? Aşık falan olduğunuzu da hiç sanmıyorum ciddi soruyorum amacınız neydi yani? O da yetmemiş zorla cinsellik yaşayıp korunmamışsınız bile. Şimdi o çocuğa da yazık değil mi?
Bellemiş herkes anne olmak istiyorum, evlat hasreti yok bilmemne. Sanki saksıda çiçek yetiştiriyorsunuz bu nasıl bir fütursuzluk? Adama gay misin demişsiniz aldığınız cevap "bilmiyorum" olmuş. Sonra da çocuk yapmışsınız. Sizce siz normal biri misiniz mesela? Nikah masasına otururken alkollü müydünüz? Korunmadan cinsellik yaşarken madde etkisinde miydiniz? Tüm bunlar süreç isteyen seçimler. Hayattaki en major seçimler hem de. Kimseyi suçlamaya hakkınız yok. Eşinizin ailesinin söylememe sebebini bilmiyorum belki de otizmin ne olduğunu bile bilmiyorlar belki de bilip söylemediler hiç fark etmez. Baya baya anlaşılacak bir şey bu ve siz anlamışsınız en başından. Yine de gidip zorla çocuk yapmışsınız. Seçimlerinizin sorumluluğunu alın bir zahmet ve adama da baskı yapmayın artık. Otizmli olduğunu öğrendiğinize göre lütfen ona göre davranın, saçma sapan beklentilere girmeyin. Bir taraflarınızı yırtarak alakasız insanlardan hayalinizdeki kocayı yaratmaya çalışmayın. İçim şişti.

Saksı bitkisiyle evli olmak, "dul" olmaktan daha iyi gelmiş konu sahibine.

Başkaları için yaşayıp başkaları için ölen, bomboş kayıp hayatlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…