Eşim ne yapmaya çalışıyor, artık onu tanıyamıyorum :(

güzelim ben zaten ona daha önce de anlattım bu ütüyü. bozuk bizimki. o dediğini alınca bak bi kaç sene geçicek gene bizimki gibi olacak alınca düzgününü alalım diyorum. kazanlılar güzel oluyormuş, çabucak ütülüyormuş dedim, diyor ki nerden biliyosun. e dedim kaç kişiden duydum ben bunu. boşver diyo bilmez onlar. bak dedim annen bile ütüleyemedi senin gömleğini bu ütüyle, o ne anlar diyo ne dicen ki şimdi. herkes artık bunlardan kullanıyor diyorum onlar çok ütü yapıyor sen arada yapıyorsun nolcak diyor. ya dicektim aslında sen yapıyorsan ne istiyosan al ama ben kullanıyorum bunu, sana ne be adam ütüden sana ne. sırf gıcık etmek için yapıyor. sonra da diyor ki 200 tl öbürlerinden al. e diyorum bi 100 daha verip ondan alalım, yok nereye koycakmış da yok bilmem ne. sanırsın evi o topluyor, ütüyü o yapıyor. ne yapsaydım şimdi sen söyler misin? ya şaşırdım valla buna bişeyi ikna etmeye çalışmaktan ya
ondan sonra da kalkıp diyo ki, sen herşeyi kendi istediğini yaptırmak istiyosun, bana hiçbişi danışmıyosun. e sen laftan anlamıyosun ki. anlatıyorum işte kaç kere dedim. hala daha inanmıyor. istediğin kendi dediğinin olması mı yoksa sana danışmam mı demiştim birinde, danışsan yeter diyor. e ne bu şimdi. dedim sen istiyosan onu yapalım, de ki şunu alcaz bunu yapcaz. onu da istemiyor ya, sorumluluk alcak çünkü o zaman. danış sen bana diyor. yani ben düşünecem planlıcam, dicem ki aşkım bunu ben şöyle düşündüm nasıl olsun. o da beğenirse olcak beğenmezse vazgeçilecek. ay bıktım ya valla düşündükçe.

evet çocuk elimizi kolumuzu bağlıyor malesef ama herşey çocuklarımız için yinede baktınız olmuyor basacaksınız tekmeyi kalacak g..t gibi afedersiniz ortada ondan sonra görecek

hakkaten kardeşim ya, biliyo çocuk yüzünde nazının çekileceğini ondan yapıyo biraz da. ama insaf yani biraz insaf. ben olsam eğer çok mutsuzsam çeker giderdim ya. bu ne sürekli eziyet. ama işte amaç bezdirmek bence. sırf o huzursuzluk etmesin diye sesimi çıkarmıyım onu istiyo.

tatlım okadar haklısınki sana diyecek söz yok ama ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin diye bir söz var ben ona söyle yorum yapayım ya bu öküzü evcilleştireceksin yada doğaya bırakacaksın kendiliğinden çözülsün dicem ama kendiliğinden bile çözülmez bunlar illa biri gelip çözecek
şimdi tatlım en başta demiştim sabır biraz sakin relax ol istemiyorsa bırak olmasın ütü senin mutluluğundan önemlimi taktik geliştir kendi kendine önce her dediğini yapacaksın sonra her istediğini yaptıracaksın ve çok fazla da ezdirmiceksin ezdirmeden inceden inceden işliceksin onu biliyorum yoruldun bıktın ama aklına başka birşey geliyorsa söyle onun üstünde çalışalım

valla benimkinin kardeşi herhalde senin eşin tıpsının aynısı bacımmmm Allah yardımcın olsun...ad

ya haklısın canım, sağol yani sen de yardım etmeye çalışıyosun. nasıl hissettim birden biliyomusun sen yardım edeyim dedikçe ben anlatıyorum ya, yuh artık bu da mı gol diil dicekmişin gibime geliyor. yani anlamıyorum ben bu adamı artık. dün akşam bişi demedim, geldi yemek yedik, oğlanın bi aktivitesi vardı okulda ona gittim, ben istemiyorum dedi. sonra işte geldim, ben yokken çocuğu düşürmüş koltuktan ben de ya dedim nasıl düşürdün, nasıl oldu. anlatıyo işte tv seyrederken çocuk düşmüş bi sürü ağlamış vs. dedim kolay diil miş dimi çocuk bakmak. ben böyle deyince kabahatini de biliyo bana diyemiyo bişi, oğlana bağırmaya başladı. bu saaatte yemek mi yenir bilmem ne. ya sana ne. hayret illa alacak hırsını.
ütüden falan geçtim ya öf ne alırsa alsın. ben sadece örnek olarak vermiştim. ısrar etmicem hiçbişeyi bu saaatten sonra. kendi karar versin kendi alsın.
sakin olayım evet. derin nefes.
işlicem onu, ama yorgan iğnesiyle

valla benimkinin kardeşi herhalde senin eşin tıpsının aynısı bacımmmm Allah yardımcın olsun...ad

ya kardeşim evet okumuştum ben senin konunu biraz. evlenmek zor geliyo diyomuş. paşaya bak paşaya. olur canım beraber yaşayalım, nezman ne istersen yapayım kölen olayım senin demeni bekliyo heralde. ne biliim ya. sen konuştun mu peki, kararını vermiş gibi görünüyosun da.

ya zaten öküzde yorgan iğnesiyle işlenir
canım hiç öyle düşünmedim yaşadıklarım senden çok fazla olduğundan emin ol bende ve tıpta çareler tükenmez.
sessiz dinleme yöntemini deneyelim ne dersin hiç birşey konuşma gerekirse konuş sakin onu takmıyormuş gibi davran bak neler olacak sana ne oldu diye sorarsa hiçbirşey olmamış gibi birşeyim yok tatlım sen tuhaf görünüyorsun senin mi birşeyin var de içi içini yesin

sağol canım.
okey tamam sakin olayım, takmıyım bakalım. çok iyiymişim gibi yapıyım. zaten bugün daha iyiyim canım, konuşmak çok iyi geldi.
çok sağol.

sağol canım.
okey tamam sakin olayım, takmıyım bakalım. çok iyiymişim gibi yapıyım. zaten bugün daha iyiyim canım, konuşmak çok iyi geldi.
çok sağol.
günaydın tatlım
iyi olduğuna sevindim dahada iyi hisset kendini senin 2 çocugun var çok güçlü bir annesin kendine güven kendin için birşeyler yap değişiklik yap mesela hem kendine çok iyi gelecek hemde senin öküz karşısında nasıl bir zarafetin durduğunu farketsin farkettir kendini ama dediğim gibi normal birşeymiş gibi tabi en önemlisi bunları kendin için yaptığını unutma geç aynanın karşısına ben bugün ne kadar güzelim de pozitif ol

günaydın canım
bugün karne almaya gidicez oğlanın okuluna, dans gösterisi yapcaklarmış bi de. zor ikna oldu eşim. ama çocuk üzülüyo herkes geliyo siz niye gelmiyosunuz diyo, gitmemiz lazım dedim. ii tamam dedi. ya istiyo ki ondan bişi istenmesin, çocuklarla ilgili bişey yapmasın, evde sakinlik olsun, karısı sussun. o zaman iyi. sorun yok. akşam çocukalrı yıkadım, bebeği uyutcam ama dedim çok terledim bi duş alıyım ondan sonra uyutuyum, çok rahatsız oldum dedim. hemen diyo ben bi sigara içiyim. ya dedim ben çocukları yıkarken içsene. şimdi bebek durmuyo uykusu bastırdı, emmek istiyo, bi de sigaranı mı beklesin dedim. koştura koştura girip duş aldım, saçım uzun, onu bile kurutmadım bebeği bekletmetyim diye. zaten banyonun önünde bekliyolar. bebeğime sanki kendi keyfim için onu aç bırakıp eziyet ediyomuşum gibi geldi. öle bi bakıyodu ki yüzüme. gözler kızarmış. bekletmek istemiyodum ama napıyım çok rhatsız olmuştum dedim, bebeğe bakarak. tamam ya önemli diil daha fazla anlatmana gerek yok diyo. e dedim zaten sana demiyorum ki ben. bebeğe anlatıyorum çok üzüldüm onu böyle bekletince. kaldı böle
gıcık sanki tek derdim sensin. çok da derdimdi senin 5 dk sonra sigara içmen.
ben de süsleniyim bari ona inat. makyaj da yapiim.
oğlum için süslenecem ben

Son düzenleme:

işte bu tebrik ediyorum tatlım herşeyi çocukların ve kendin için yapıyorsun
bak bir sevgilin var zaten oğlun için süslen
çocukların ihtiyaçları için asla taviz verme yapmak zorundasın de kendim içinmi istiyorum de
ay çok mutlu oldum kendine güven ya erteleme kendini bırak o beklesin sigaraymış pehhhh

sağol canım ya, çok destek oluyosun bana. resmen gaza geliyorum yauuu
iyi ki gitmişiz oğluş çok güzel bi karne getirdi, sbs deneme sınavunda il 8. si olmuş. pek gururlandım valla
eşim diyo ki sen beni getirmek için işte böle ısrar et diyo, böle böle yontulcam işte diyo
nee dedim du bi daa söle kaydediyim. yok diyo olmaz.
kendini de biliyo aslında
biz yarın yola çıkcaz annemlere ank gitcez. 1 hafta ordayız. orda bu kadar rahat giremem heralde, ama gelişmeleri yazarım yine.
çok öptüm

Kusura bakmayın belki haddim değil ama hayatındaki her şey güzelken kişi yine de mutsuzsa ruhundaki boşluktandır diye düşünürüm ben. Tasavvufi kitaplara yönelip okuyabilse eminim ruhu da rahatlayacaktır. Sadece bedenimizin değil ruhumuzun da ihtiyaçları var sonuçta..

yok canım benim ben akıl almak için açtım konuyu zaten. ve dediğinde haklı olabilirsin. ama benim kocam okumaz ben biliyorum. desem de yapmaz. ne alakası var dicek, sanki dindarlar çok mu mutlu dicek. dicek de dicek. ama doğru söylüyor olabilirsin, de. işte de si var. yapmaz, daha da sinirlenir.

ah be canım kölesi gibide davrandım kalbimi kırdı tebessüm ettim,tatlı tatlı konuştum ama adam da tık yok ayrılıcam diyip durdu en sonunda yeterrr dedim kendime bu böyle gitmez dün döndüm ailemin yanına.koymuş kafaya çünki

cinsellik konusunu anlamdım doktoru dinlemelisiniz hatta çok önceden gştmeliydiniz.bence eşiniz size karşı çok dolmuş bilmiyorum belki haklı belki haksız ama bu adam dolmuş size.şu an pireyi deve yapıyor konuşulmuyor bile.evet bir müddet hiç konuşmayın bir bakın ne olacak?allah aşkına şu aile konusunuda kapatın ne olmuş kardeşi aramamışsa ya boşverin bunları ne olursa olsun o onun kardeşi atamaz satamaz sinirlenseniz bile kapatın odaya kendi kendinze soylenin duymasın.işte bu tarz şeyler birikiyor zamanla insanda.10 sene olmuş evlisiniz 7 saatlik mesafe varmış siz kendi içinizdeki sorunları çözün asla ve asla laf sokmayın ailesiyle ilgili.bir müddet sessiz kalın kendi haline bırakın sonra uygun bir ortamda soru yağmuruna tutmadan seni özledim falan deyin eski günlerinizi hatırlatın mesela.sorguya çeker gibi şu neden bu neden demeyin..

Bir de eşinizin tarafından baksak: ailenizle konuşmaz hale gelmişsiniz, eşinize ailenizi umursamadığınızı ispat etmek ve defalarca altını çizmek durumunda hissediyorsunuz... Bir de durup dururken laf yiyorsunuz, senin annen baban diye... Söylediğiniz her laf da tartılıyor, özlüyor mu ailesini diye... (Cevap verelim elbette ki özlüyor, elbette ki mutsuz...)

Bence çok da mutlu olunacak şeyler değil bunlar, eşiniz sizi haklı bile bulsa bütün tatsızlıklar için hepinize kızgındır... yani ben olsam kızardım, siz annenizin sağlık durumuna sevinirken bile içimde bir öfke hissedebilirdim, zira benim annemle ilişkimin bozulmasına sebep olan olaylarda siz müdahil olmuşsunuz...

Burada bazı yazılanları okudukça hep düşünüyorum, evet eşleriniz ailelerinize kötü davrandıkça, uzaklaştıkça "ooh eşim yanında" diye sevinenler var ama kendisini dünyaya getirene kötü davranan insan yarın eşine niye kötü davranmasın... Yani insanları anne babaya karşı çok bilemeden önce düşünmek lazım... bütün bunlardan geriye kalan -annesini, babasını işine gelmediği için umursamayan, saymayan, umursamıyormuş gibi yapan- insan ilerleyen zamanlarda sizin de çok işinize yaramayabilir.

Artık boşverin eşinizin anne babasını, artık siz anne baba olmuşsunuz, kendinizle uğraşın, onlar kötüyse siz iyi olmaya çalışın...

Bir de büyük çocuğunuzun ilk aylarında da sorunlar yaşadığınızı söylemişsiniz, şimdi de benzer bir dönemden geçiyor olabilirsiniz, yani siz çift olarak ailenin genişlemesine, yeni dinamiklere bu şekilde adapte oluyor olabilirsiniz diye düşündüm...

hayatım buraya yazıyorum zaten ben ona demiyorum ki. alakasız bişey desem bile köpürüyor, bi de direk eleştirsem o hoooo. ben buraya durumu anlatmak için dedim, kıymet bilmez, ukala bi kardeşi var diyorum. yoksa ona demiyorum.
burda kk da forumlara girsem komik bi durum olsa mesela kaynana geline bişi yapmış, ben de gülmüşüm. o da noldu diyo ben anlatıyorum, ona bile surat ediyo ya. senin annene bile demedim ki ben bunu ya, herşeyi kişiselleştirmek de artık b.kunu çıkarmak değil de nedir.
gak desem suç
bizim kendi içimizde başka bi problem yok ki. hep derdi sen bana bunu dedin 10 sene önce şunu dedin beni cezalandırıyosun vs vs. bırakmıyo arkadaşım ya bıktım. taktı bana.

şu annemin sağlığına ben sevinirken onun içten içe öfke hissetmesi durumu ise inşallah olmuyordur, yoksa çok fena. sağlık bu. ben onun ailesiyle aram iyi olmadığı halde böyle bir duruma asla sevinemem. neden böyle bir yorum yaptınız ki ya içim acıdı.
genel olarak benim çok iyi anlamışsın bizim durumu. asıl mutsuzluğu ailesiyle görüşmemesi nedeniyle. ama bunu itiraf etmez. bana söyleyip duruyor sen şöylesin se böylesin diye, ama rahatlayamıyor çünkü ailesiyle arasında bir ileştişim yok. onları böyle cezalandırdığını düşünüyor. ama aslında kendini cezalandırıyor. ben ona hiç gitme etme deddim ki bundan beni sorumlu tutuyor. kendi tercihi bu. ama mutsuz.
o zaman değiştirecek kendini. nasıl bana bağırıp çağırıyor, ailesiyle de duygularını paylaşsın arkadasım ya. herkes bilsin kendini, onlar da ana baba, seviyolarsa onu üzmemek için çaba sarfederler. yok etmiyolarsa bu da gördsün ona göre hareket etsin.
herşeyin sorumluluğunu bana yüklemesin.
kendimle uğraşamıyorum ki bunun derdinden. bıktım ya. ben kendi evimi biliyorum herkesi değerlendiriyorum, ama kendi ailemi ön plana alıyorum, o da yapsın yani. benim derdim hiç değil ya, yeter ki benim çocuklarıma eziyet etmesin, evde huzursuzluk çıkarmasın. istediği kadar görsün, konuşsun. ben hiç yapma demedim ki. anlatamıyorum galiba.
yeni dinamiklere bu şekilde adapte olan da kocam ya da ailesi oluyor. çünkü bu nedenlerle onun sorumlulukları artıyor, ve sorumluluk istemiyor. aynı şekilde kv de de 1 hafta bakmadı hep sorun çıkardı o dönem, ne var ya 1 hafta...e ben napıyım yani ben de insanım. onu yapma bunu söyleme.
üzülüyorum ya.

Kocanız depresyondaa bence, anlattıklarınıza bakılırsaa hayattan zevk almıyor...yani durumu fena. Siz ne yaparsanız yapın bu adamı mutlu edemezsiniz, ikna edin terapiye gitsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…