Eşim ne yapmaya çalışıyor, artık onu tanıyamıyorum :(

çok teşekkür ederim, desteğiniz için. benim için ne kadar değerli anlatamam, tabi ki isterim yardımcı olmanızı. ben de çocuklarım için, kendim için onun için huzur istiyorum sadece. bu terapi işinden caymaz umarım, belki biraz işe yarar. zaten terapistte farkında eşimin davranışlarının, bana anlattıkları bahane olabilir, dediklerimi de dinlemiyor uygulamıyor dedi. ben bir süredir konuşuyorum zaten. bir kaç aydır pek konuşmuyordum bile. iyice uzaklaşmıştım. akşamları falan kendi halimde burda kk da falan takılıyordum. ev arkadaşı gibi etliye sütlüye karışmadan yaşıyorduk işte. ama işte oğlumuza yaptığı hareketler yüzünden ben artık dayanamadım, oğlanı bahane edip terapiste gidelim dedim. zaten direk bizim için deseydim gitmezdi.
siz nasıl hareket ettiniz mesela, sadece susup oturdunuz mu tam anlayamadım da?

ben de bilemiyorum zamanla düzelir mi açıkçası. sanki ben sürekli dırdır eden bir kadınmışım gibi görüyor beni. sakin bir mizacım yok ben de biliyorum ama, onun dediği gibi sadece benim dediğim olacak diyen tutturuk biri de değilim. işiyle ilgili problemler var tabi ama her işte var onlar zaten. aynı işyerinde çalışıyoruz bu arada, aynı stresleri ben de yaşıyorum zaten, anlatıyor olanları, onlar beni de ilgilendiren şeyler. ben şimdi izindeyim o nedenle evdeyim işten daha uzağım yine de. ama bunlar bahane ben biliyorum. önceki işinde de sürekli söylenirdi, herşeyin hep kötü tarafını görürdü. kuzucuklarım olmasa çekemezdim heralde. sabredeceğim niyetim öyle. bakalım neler olacak.

tabikide tamaiyle susup oturmadım ama o yokmuş gibi davrandım bir şey isterse getirdim baktım konusmuyor benımle bende konusmadım kızımla ilgilendim ilk başlarda hep peşinden koşuyordum ben istiyordum birlikte olmayı dedım kızım salakmısın sen aklını başına al bu adam enınde sonunda kapına gelcek. hiç umursamadım yaptığım aktivitelere zorla dahil ettim nemi yaptım mesela kızımı alıp işyerine gittim hadi sinemaya gidiyoruz kız istiyor dedım mecbur geldi eve misafir çağırdım kendimi davet ettirdim arkadaşlara
evde dıkkatını cekecek şekilde giyinip süslenip dolaştım ama yanına yaklaşmadım baktım tıpış tıpış geliyor yanıma senmisin bu dilden anlayan dedim ve şimdi yavaş yavaş karşı gelmeye sesimi çıkarmaya başladım inş sendede işe yarayacağını düşünüyorum

anladım canım. biraz dikkatimizi dağıtalım diyorsun galiba. başka şeylerle meşgul olalım gibi. ikinci paragrafta dediklerini ise nasıl yapacağım bilmiyorum, çünkü ondaki istek geri geliyor gibi görünüyor ama bende sıfır. yok öyle bir isteğim. hiç süslenesim yok, içimden gelmiyor. aklıma geliyor ama hemen vazgeçiyorum, çünkü istemiyorum. bir de sessiz kaldığım zamanlar o ayrıldığımızda bizi aramadığında ben hep alttan almıştım, konuşmamıştım zaten senelerce ne ailesi hakkında ne başka bir olumsuzluk hakkında. işler düzene girdi diye düşünüp rahatladım mı nedir, arada bazen yorum yapıyordum bazı şeylere (özellikle bu terapiye başlayınca, düşündükçe aklına geliyor insanın bazı şeyler) onları sayıyor sürekli . habire de verip veriştirmiyorum ama 1 kez bile olsun söleyince batıyor. hem diyor ben ailemle görüşmüyorum zaten, mahvettiler evliliğimizi diyor, hem de benim söylediim herşey batıyor. demekki gayet de umursuyor ailesini, çok üzülüyor bu duruma. yoksa evet ya boşver der geçerdi. bilemiyorum ki.

benımkıde ailesine toz kondurmaz hala öyle ödüm kopardı laf söylemeye ama artık söylüyorum tamam uzatma diyor en azından içimde kalmıyor. empati yap dediğim kısım içinde aileside var kendi ailene birşey dese senın zoruna gitmezmi öyle düşün söyleme o bilir ama ailesinin yaptıklarının yüzüne vurulması hoşuna gıtmez kabullenemez.
ilişki kısmına gelince inan gizli gizli iğrenirdim ondan istemezdim ama onun gelmesi benım için mucizeydi oyüzden zorlada olsa yapıyordum dedim ya çok sabrettim ama karşılığını alıyorum şimdi biraz sabır bende senin gibi nazlı cilveli değildim inanki öğrendim zorla oldu içimden gelmedi ama alıştım artık söyluyorum askımlı felan konusabiliyorum ve en cok da ıkna kabılıyetımın geliştğine inanıyorum .sana bir kitap tavsiye edeceğim gary chapman 5 sevgi dili inan işe yarıyor

Canım anneciğine geçmiş olsun
Senin burda ne işin var deyiip kovma beni sakın bende birşeyler deyim :)

Eşinin huylarının çoğu benim eşimde de var. Hatta çoğu şey erkeklerde aynı buna emin oldum artık.
Ailelerine düşkün olmasalarda, görüşmeselerde sen birşey dediğinde kıymete binerler...
Ben dedikçe eşim sevmediği akrabalarını bile çok değerli yaptı başımıza. Sonra ben asla onlarla ilgili olumsuz tek kelime etmedim, zamanla tabiki onlar herzaman yaptıkları şeyleri yaptılar ve sessiz kaldım. Arkasından onlarla ilgili ufak tefek iyi şeyler söyledim birde baktım ki eşim döküldü o başladı onlarla ilgili duygularını dile getirmeye Yani inan oda biliyor onların neler yaptığını ama sen dedikçe itiraz ediyor,düşünmeden savunuyor körükörüne. Tabi birde annesigil tarafıda seninle ilgili şeyler söyler veya zamanında onlar ile senin aranda bu söylemler devam ettiğinde emin ol bıkmıştır. Sen çok haklı olsanda ailesine ( asıl ailesi sen ve çocukların ama işte kavgaya gelince ailesi annesigil olur) karşı sen haklısın demez erkekler genel olarak.

Birde eşin anladığım kadarı ile oldukça fevri bir kişi. Fevri insanlar ile geçim çok zor. Ne sebepten olursa olsun psikoloğa gidebilmeniz güzel.Sen işe başlayınca herşey biraz daha değişir bence.2Çocukla yalnız çok bunaldın sende. Çok zor ama çocukların için ve kendi sağlığın için takmamaya çalış biraz daha. Allah yuvanıza huzur,mutluluk versin biran önce canımcım :)

inşallah en kısazamanda çözebilirsiniz sorunlarınızı cunku gercekten sureklı dıken ustundeymıs gıbı yasamak zor olsa gerek. bazen insanları anlamak zor ve sıkıntı verıcı. esın evlatların evın barkın var sukur etmek gerekırken neden mutsuzluk. en konusmayan kadına bıle dırdır eden kadın dedıklerı ıcın erkeklerıde bır baska tebrık etmek gerek acıkcası.

İyiki bu site, bu bölüm var.
Buradaki konuları okuduğumda kendi hatalarımı farkediyorum..
Böyle davranmaya devam edersem sonucu bu olacak diye ilerisini gösteriyor bana

Senin annen şöyle,senin baban böyle yapar diye ben de çok konuşurum da
Demek ki gerçekten o an tepki vermeseler de çok rahatsız oluyorlar.
Eee biriktire biriktire en sonunda patlıyorlar..
Sanırım aileler hakkında konuşmaktan,kıyaslama yapmaktan kaçınmak gerek
Bu orada ayda 2 kez hep sizin isteğinizle birliktelik olması gerçekten ciddi sorunmuş..
Ama eşiniz terapiye ve dra gidiyor karşı çıkmıyor, bu bence olumlu.
Sizi kaybetmek istemiyor demek.
Siz de kendinizdeki hataları farkederek düzeltmeye bakın..
Umarım her şey düzelir.

tamam canım ben bu kitabı bulayım internetten de alayım. diyordun zaten ilk mesajında. ben soracaktım ama unutmuşum.
empati yapmalıyım ama hiç içimden gelmiyor ya zorla duruyorum yoksa somurtup durucam evde. sinirliyim kızgınım, ama bu akşamlık iyiyim, henüz problem çıkmadı. o kadar gerginim kisanki sürekli bişi çıkıcak diye düşünmekten. fırsat kolluyor arıza çıkarmaya. sadece bana yapsa sorun diil belki ama işte oğlana bağırınca bende duramıyorum.
neyse konuştukça geriliyorum gene. susayım iyisimi.
ikna kabiliyetmi geliştirmeliyim gerçekten. imreniyorum öyle kadınlara

tabi canım söyle, hiç kovarmıyım aşkolsun
biliyorum aslında ben söyledikçe kıymete biniyor tabi. ama ben dedürekli konuşmuyorum ki, ama 1 kere bile desem o büyüyor büyüyor. yani ben suspus olcam bayılacak. ben susunca da kendi de konuşmaz ki, kimseye bişey demez ailesinden. 10 seneyi geçtik, daha kendisinin başlattığı olmadı ben şuna üzüldüm, bu nasıl bir hareket olamzki ama o yaptığı falan gibi. ya o dese, ben zaten yalnız olmadığımı hissedicem ve yorum yapmayacam ki. ama yok, ağzını açmaz. bazı durumlarda konuşmak gerekebiliyor mesela, ama sadece ben o konudaki fikrini sorarsam. daha onun kendiliğinden birşey döküldüğü olmadı. sıfır yani.
işe başlayınca belki biraz daha iyi olurum, ben de öyle avunuyorum, ama kuzucuğu da bırakmaya kıyamıyorum. iki ucu ..... değnek. bütün ümidimi terapiste bağladım umarım çözbilir bu adamı.
Amin canım Allahım sana da huzur sağlık versin.

sağol canım umarım çözeriz, çok yoruldum artık ben.
sorma canım ya, insan ne diceğini şaşırıyor bazen. ben anlamadım. kendi de bilir benim çok klasik bir kadın olmadığımı, aslında dışarıda filan farkederim bazı arkadaşlarımı görünce oo diyor bu nasıl bir konuşma hevesi falan. ama illa suçlayacak ya, nereden yakalarsa oradan devam ediyor işte.

aman diyim deme, sonra 10 sene onun derdini çekeceğine deme. bırak zamanla geçiyor zaten sinirin onlara. ama kocan hergün dibinde hiçbişeyi unutmayı herşeyde seni suçlayınca hiç çekilmiyo hiççç.

Tüm erkekler için şöyle diyoruz; sabır sabır ya sabır belki de akıllanır :)
İnşallah geçer canım zamanla herşey yumuşuyor, bak eski sorunlarınız nasıl şimdi gözünde. Zaman gelecek bunlarda öyle gelecek. Sen kendini üzme yeter :)

İnşallah canım. ben de öyle umuyorum. umut fakirin ekmeği işte. umuyorum ben de. çok öpüyorum miniği. çok sağol.

günaydın canım
bende senin gibi imreniyorum o kadınlara bide koca parası yerler bir okadarda kıymetli olurlar bu devirde yiceksin adamı onlar yarıyor saçını süpürge eden yaramıyor
inan zamanla öyle olmaya alışıyorsun çok sertimdir bende ama dedimya inan öğrendim mesela dün akşam geç geldi gelmiş istiyor dedim olmaz bugün kandil bir gün önceside istemişti kendi uyudu kaldı bende hiç gitmedim kızın yanınan yattım dedim uyumuş kalmışım ben bu durumlara geldiysem sende başarabilirsin biz kadınlar güçlüyüz yılmıyoruz ama erkekler çocuk gibi mucadele etmek istemıyorlar senin yaşadıklarının kat kat fazlasını yaşadım boşanmanın eşiğinden döndük aileler öğrendi durumumuzu hastanelik oldum ama noldu tıpış tıpış kapıma geldi bırakamam seni dedi çünkü eşlerinden başka kimseleri yok anne desen evladına düşkün değil kardeşleride öyle baktıki karısı bırakmıyor hazır kurulu düzen bozamadı yalnız kalacaktı cesareti yoktu acıdım ona ozamanlar ama çok mücadele ettim haksız olduğum yönlerde vardı ve onu seviyordum çocugumda vardı bırakmadım bırakamadım şimdi çok şükür düzeldik Allahım kimsenin yuvasının huzurunu bozmasın

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.bu yazdıklarının aynından bende de var bi tane .fakat aramızdaki fark benimki öle psikolğa filan gitmez ama adam beni görünce şeytan görmüş gibi oluyor sürekli mutsuz..burdaki arkadaşlar bilirler zaten. senin çocukların var bence sabretmelisin kndin için değil onlar için.ben boşanmaya karar verdim çocuğumda yok ,adam düzelmiyor çünki .

ya işte bilmiyorum ben canım ya, aslında bu taktikler doğru ama ben zaten çoğunu denemiştim. hala dönüp dönüp aynı yerlere gelince bıkıyorum. ne bitmez kinmiş ya bu. anasıydı babasıydı olunca sinirleniyorum. istemezse istemesin benimle cinsellik, zaten o kadar umurumda değil artık ama şu psikolojiden de çıksın, canımdan bezdim ya. istemediği bişey oldumu bes karış surat.
sabah gömleğinin ütüsünü beğenmemiş, yeni ütü alalım diyo, 80tl varmış görmüş bi yerde. dedim alalım ama ben kazanlılardan istiyorum. bunun yüzünden bi sürü trip yaptı. kahvaltı yapmadan gitti. ben de kendim yaptım topladım. bu ne yaa, çocuk gibi.

hayatım benim ki nasıl gitti biliyomusun, oğlan çok azıtmıştı bi ara, onu götürelim dedim, bahane ettim ordan geldi. yoksa gitmezdi. şimdi psikolog sürekli bunla görüşüyor arada benle, huylanıyo ondan da, kaçmak için fırsat arıyo. ben de senin yerinde olsam arkama bakmaz kacardım canım, boşver bi daha mı gelicen dünyaya, ne hali varsa görsün. ya anlamadım ki ben onun anası mıyım babası mıyım, ne bana nazlanıyo ya. koca adamsın insan biraz düşünür yani. sırf karım beni böyle görmesin ilerde laf etmesin diye yapmam ben olsam ya. bıktırdı ya.

canım benım anasını babasını bir kenara bırak çoğunu denemiş olabilirsin ama devam ettirip onu yıldırman lazım bende öyle yorulmuştumki ölümü bile düşünür olmuştum onun psiklojısını düzelteyim derken kendi psikolojımı bozmuştum ama çabuk toparladım ben kendimi. evet çocuk gibiler çocuguna nasılsan onada öyle olmanı bekler bazı erkekler . ben dilini kullanma hi,çbir zaman biz olarak kullan ben istiyorum demicektin kazanlıları varmış onlar daha iyi ütü yapıyormuş diye duydum onlardan alsak daha iyi olur diyebilirdin o şimdi ben dilini kullandığın için sen istiyorsun diye zıtlaşıyor ah tatlım ya bizim gibi kadınlar böyle konuşmayı bılmıyoruz istemeyi bilmiyoruz gercekten ama öğrenemicez diye birşey yok unutma biz istersek herşey olur

evet çocuk elimizi kolumuzu bağlıyor malesef ama herşey çocuklarımız için yinede baktınız olmuyor basacaksınız tekmeyi kalacak g..t gibi afedersiniz ortada ondan sonra görecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…