Eşim ne yapmaya çalışıyor, artık onu tanıyamıyorum :(

cydkns

kuzularimmmm
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2012
2.830
197
Merhaba,

On seneyi bitirdik evliliğimizde. İki çocuğumuz var. 3 sene kadar ayrı kaldık işimiz nedeniyle, hafta sonları görüşebiliyorduk sadece. O dönemde fazla sorun yaşamadık. 1 senedir beraberiz, ama şu son aylarda sürekli bir gerginlik var evde. sürekli mutsuz, kızgın. herşeyin sonucunu bana bağlıyor. oğlumuz 8 yaşında, o da çok etkileniyor tabi, bir de kardeşi oldu, onun da kıskançlığı var, onu da mutsuz ediyoruz. psikoloğa gittik aile terapisi alalım dedik, bize oğlunuz o kadar problem değil, sorun ikinizin arasında dedi. sanırım haklı. çünkü biz terapiye başladıktan sonra işler daha da çekilmez oldu. oğlum da artık kardeşini daha kabullendi, benimle zaten fazla problem yaşamıyor, ben alttan alıp güzel sözlerle anlaşıyorum onunla. ama babasıyla arasında fazla bir gelişme yok. hala ben otorite olmalıyım deyip bağırıp çağırıyor çocuğa.
Asıl sorun ikimizde olduğu için ben konuşmaya çalışıyorum, her seferinde konuşmayı, ya da tartışmayı bırakıp kaçıyor. çıkıp gidiyor evden. akşamları uyuyor. çocukların yanında konuşmak istemiyorum ama hep şahit oluyorlar :KK43: ben de izindeyim bebek için, zaten hep evdeyim, iş yerine 1 km uzakta, arabayı alıp gidiyor, bırak biz sıkılıyoruz arada çıkalım dolaşalım diyorum onu da yapmıyor. burada arkadaşım yok, ailem yok. eşimle de konuşulmuyor çıldırıcam. annem memesindeki kisti aldırdı, sonucu bugün alıcaz, birtek onunla konuşabiliyorum çok çok daralınca, ama ona da kıyamıyorum :KK14: biliyor benim zaten kimsem olmadığını burda, iletişim kurmuyor, sürekli kaçıyor. beni delirtmeye çalışıyor galiba :KK14:
Bir de zaten onun 10 senedir isteksizlik problemi vardı, ayda max 2-3 kez beraber olurduk, o da benim isteğimle. bunun için de beni suçlardı, normali bu, herkes abartıyor diye. sen başlatsan yapmıyormuyum ben diye. niye güzel şeyler giyinmiyorsun diye. ama sürekli kovala da bir yere kadar, insanda heves mi kalıyor. anlatamadım derdimi, o zaman bir güzelliği kalmıyor diye söyledim dinletemedim. bebekten sonra bende tamamen sıfırlandı bizde istek, ama yine bu böyle olmaz diye benim isteğimle 2 kez oldu, ona da oldu denirse. kk ya girince anladım bunun problem olduğunu. ısrarla dedim bunu çöz artık belki bundandır diye. 1 hafta önce bi gitti üroloğa testosteron seviyesi en alt 5% dilimde:KK53: ilaç filan kullandı, ona biraz faydası oldu, artık istiyor. ama benim için çok anlamsız artık. hiç istemiyorum. o da farkında, belli etmemeye çalışıyorum geçer diyorum. bir de ben problem çıkartmayayım diye düşünüp motive olmaya çalışıyorum.
terapistimize de söyle dedim, söylemedi. ben artık söyledim bir de bu var, siz biraz konuşsanız dedim. o da tamamen bu nedenle diildir ama bu da etkiler dedi.
Asıl sorun mutsuz olması dedi :KK50: ne yapıcam ben yaa. bıktım artık onun kaprislerinden. sürekli herşeye bana kabahat bulmasından. dedim ki sanırım sen beni sevmiyorsun, zaten istemiyorsun da dedim. yok öle bişi diyor. ama hareketleri tam tersi. güzel bir işi var, mutsuz. sonunda bir arada nispeten modern bir şehirdeyiz, mutsuz. çocuklarımız var, güzel bir evde oturuyoruz, mutsuz mutsuz mutsuz. bu sabah dedi ki bıktım ben senin beni cezalandırmandan dedi. ne için cezalandırıyorum dedim, evlendiğimizde çok problem yaşadık, ağırlıklı olarak onun ailesi kaynaklı, o yüzden beni cezalandırıyorsun dedi. arada bir diyormuşum ki bişi görsem tv de mesela, annen olsa şöyle yapardı bu ne ki falan gibi. farkındayım arada bir diyorum, ama bu ne bileyim haftada 1 olmuyordur bile. o da yapıyor bazen, boşver ya napalım takma sen babamı, huysuzdur o diyorum, alınmıyorum ki üstüme. napıyım babam öylr biri. eşimse sürekli bir eziklik içinde, hiç bişi denmicek onun anasına babasına. hem diyor bak ben onlarla görüşmüyorum çok kızgınım, hem de sürekli bir yaranma derdinde. geçen kardeşi bir mülakata gircekmiş önemli bir şirkette, referans için benim arkadaşımın eşini söylüyor. ben sevmem zaten bu tür şeyleri, ben zaten 2 senedir sadece telden konuşuyorum onla, beni zorda bırakıyor, emrivaki yapıyor. onun için ben arkadaşımı arıyorum vs vs uğraşıyorum, adamcağız telefonunu bile veriyor buna, kardeşi ise mülakattan sonra şöyle geçti diye bile aramıyor. hatta sonuc 2 haftada belli olcaktı onu haber ver diyoruz, onu bile yapmıyor. daha da hala diyor ki ben görüşmüyorum daha ne istiyosun. ama var işte derdin, silemiyorsun aileni, hala onları düşünüyorsun, silemezsin ki, zaten ben bunu istemiyorum ki senden. sanki ben ona görüşme dedim. ailenle düzgün iletişim kur, sevmediklerini söyle, herkes senin ne hissettiğini bilmiyor, anlat kendini diyorum, başka mevzulara kaydırıp duruyor, beni suçluyor, sonra da çekip gidiyor gene.
bıktım ya, resmen hayattan bıktırdı beni. çocuklarım için çekiyorum cidden, yoksa bırakırdım ne hali varsa görsün. çekilmez oldu iyice. çok yazdım kusura bakmayın ama artık bezdim ya, hergün ağlatıyo beni.
Ne yapayım ben ya, bi akıl verin nolur. çıkamıyorum bu işin içinden. deli olucam ben yoksa.

Esinizin bir mutsuzlugu var evet ama bunun faturasini size kesmesi yanlis,
gerci her insan en yakindakinden cikarir acisini...

Ayri kaldiginiz donemde rahatliga alismis sanirim,
simdi de sizden ve oglunuzdan aliyor hincini

bence kafasina taktigi her ne ise onu depresyona suruklemis
pskiyatriste gitmesinde fayda var

cinsellik konusunda hep sizden beklemesi de garip
bunu cozmussunuz ama stres erkekleri cok etkiliyor...

Siz de uzerine gitmeyin daha fazla...

Esinizin bir mutsuzlugu var evet ama bunun faturasini size kesmesi yanlis,
gerci her insan en yakindakinden cikarir acisini...

Ayri kaldiginiz donemde rahatliga alismis sanirim,
simdi de sizden ve oglunuzdan aliyor hincini

bence kafasina taktigi her ne ise onu depresyona suruklemis
pskiyatriste gitmesinde fayda var

cinsellik konusunda hep sizden beklemesi de garip
bunu cozmussunuz ama stres erkekleri cok etkiliyor...

Siz de uzerine gitmeyin daha fazla...
psikoloğa gidiyoruz zaten. o da çözemedi henüz. pek niyeti de yok zaten çözmeye. uğraşmak istemiyor ki, senin yüzünden diyor çıkıyor işin içinden.
ben de üzerine gitmek istemiyorum, niye üzeyim ki. ama o kadar çaresizim ki, konuşmak istiyorum, ona da kızıyor. ben ne yapacağımı şaşırdım. bütün gün surat, tavır. laf sokma sürekli.
yani o da rahat durmuyor, sürekli mutsuz ediyor bizi de. anca bağırıyor çağırıyor kendi rahatlıyor.

şimdi sizden dinleyince eşiniz haksız gibi görünüyor ama bir de onu dinlemek lazım erkeklerle kadınların anlayış ve birbirinden beklentileri çok farklı
evde çocuklar yokken ya da ev ortamında değil de dışarı da bir yerde sakince konuşun eşinizle benden ne istiyorsun nasıl davaranmamı istiyorsun diye onun da sizden beklentileri vardır mutlaka
ve bence burada tamamen eşiniz haksız gibi görünmüyor nedense bana siz de suçlu geldiniz erkekelrin ailelerine laf söylemek onlara çok ağır geliyor
madem görüşmüyor niye hala eşinizin ailesi konusunda üzerine gidiyorsunuz bırakın haftada 1 söylenmyi hiç söylenmeyin
tamamen yapıcı olmaya çaluışın
biz kadınlar yaşadıkalrımızın hırsını erkeklerden almak istiyoruz hem anlaşılalım istiyoruz hem de konuşurken illa ki karşı tarafa laf batırarak öc almak istiyoruz

şimdi sizden dinleyince eşiniz haksız gibi görünüyor ama bir de onu dinlemek lazım erkeklerle kadınların anlayış ve birbirinden beklentileri çok farklı
evde çocuklar yokken ya da ev ortamında değil de dışarı da bir yerde sakince konuşun eşinizle benden ne istiyorsun nasıl davaranmamı istiyorsun diye onun da sizden beklentileri vardır mutlaka
ve bence burada tamamen eşiniz haksız gibi görünmüyor nedense bana siz de suçlu geldiniz erkekelrin ailelerine laf söylemek onlara çok ağır geliyor
madem görüşmüyor niye hala eşinizin ailesi konusunda üzerine gidiyorsunuz bırakın haftada 1 söylenmyi hiç söylenmeyin
tamamen yapıcı olmaya çaluışın
biz kadınlar yaşadıkalrımızın hırsını erkeklerden almak istiyoruz hem anlaşılalım istiyoruz hem de konuşurken illa ki karşı tarafa laf batırarak öc almak istiyoruz
illa vardır benim de hatalarım, ben artık çıkamıyorum işin içinden diye yazdım buraya zaten. yoksa bütün suç onda ben zavallı haksızım gibi bir düşüncem yok gerçekten.
ama ben görüşmüyorum diyor, nasıl görüşecek zaten 7 saatlik yol var arada. kardeşinin nişanı oldu kalktık gittik, bebek daha çok ufaktı. yada ben lohusayken geldi annesiyle babası, 7-8 gün kaldılar, burnumdan getirdi annesi. ağzımı bile açmadım sorun çıkmasın diye. hep gülümsedim alttan aldım.
başbaşa dışarıda konuşamayız ki 2 çocuğu kime bırakıcam, kimsem yokki burda :KK50: ozaman da sokakta bağırır zaten.
onun benden beklentisi tamamen susmam yönünde. ama ben sussam da değişir mi emin değilim.
ben onu saçlamadan etmeden konuşmak istiyorum sadece, bunu bile anlamıyor. sen bunu bu nedenle yapıyısun ben biliyorum senin niyetini diyor. yok diyorum anlamıyor. hiç aklıma getirmediğim birşey mesela işte onu düşünüyosun sen diyor. anlamaya çalışmıyor ki. sadece provoke ediyor. ordan da çatışma çıkıyor. sakin sakin konuşmak yok yani.

Psikolog degil canim
psikiyatriste gidecek

psikolog ilac yazamaz

sağol canım, ama psikiyatristler de ilaç yazıp yolluyorlar sadece dinlemiyorlar ki düzgün. onun sorunu örtbas etmesi yüzünden geldik zaten bence bu hale. ben artık düzgün bir kendini tanımasını, beklentilerini mantıklı bir seviyede tutmasını istiyorum sadece. bir de antidepresan vermiş zaten ürolog problemi için. onun faydası olur heralde.

Son düzenleme:
canim esinin terapiye gitmeyi kabul etmesi seni sevdigini kaybetmek istemedigini gosterir fakat neden sen konusmaya basladiginda onu veya ailesini art niyetli olarak diline dolayacagin gibi bir izlanimi var anlamiyorum acaba sen farkinda olmadan daha evvel bunu cok mu yaptin? bir sure denesen konusmasan mesela cunku gordun canim konusarak da olmuyor bir sure mumkun mertebe suya sabuna dokunmasan o haline alissa belki duzelir gunumuz sartlarinda iyi bir yasama sahipken bir aradayken bu sekilde mutsuz olmasi uzucu insallah bu sorunu asarsiniz allahin yardimiyla

ortada bi mutsuzluğun lduğu kesin ama bunun sebebini size bağlaması ve herşeye sizi sebep göstermesi yanlış..
böyle nereye varacağını sanıyor ki...
çocuklarınıza yazık huzursuz bi ortamı haketmez hiç bi çocuk...
hakkınızda hayırlısı olsun

canim esinin terapiye gitmeyi kabul etmesi seni sevdigini kaybetmek istemedigini gosterir fakat neden sen konusmaya basladiginda onu veya ailesini art niyetli olarak diline dolayacagin gibi bir izlanimi var anlamiyorum acaba sen farkinda olmadan daha evvel bunu cok mu yaptin? bir sure denesen konusmasan mesela cunku gordun canim konusarak da olmuyor bir sure mumkun mertebe suya sabuna dokunmasan o haline alissa belki duzelir gunumuz sartlarinda iyi bir yasama sahipken bir aradayken bu sekilde mutsuz olmasi uzucu insallah bu sorunu asarsiniz allahin yardimiyla

sağol canım, moral verdin bana. sevmese uğraşmazdı di mi :KK50:
evlendiğimiz zaman olan problemler nedeniyle zamanında çok konuştum evet. ama o zaman çok gençtim, farkında değildim pek çok şeyin. o da altta kalmadı o zamanlar zaten. çok eziyet ettik birbirimize. büyük çocuğumuz 1.5 yasında bile diilken ailesinin gazına gelip bizi arayıp sormadı 15 gün, ben aradım görüştük. ama 2 ay filan ayrı yaşadık o dönem. çok zordu. yani bu ailesi var ya, çok vicdansız. sebepse sadece benim eşimle tartışmamdı, onların yanında kalıyorduk 1 hafta, dışarıda dolaşırken atışmıştık, kocam da sinirlenip bavulu alıp çıkmıştı, sorun buydu yani ve ben haksız çıkmıştım. torunlarını bile düşünmediler, bana demedikleri etmedikleri hakaret kalmadı. ama ben konuşuyorum hala, gurur yapmadım bu konuda.
konuşmamak bir çözüm olabilir evet. deneyeceğim bakalım.
umarım surat etmez ama. o zaman çok üzülüyorum.

ortada bi mutsuzluğun lduğu kesin ama bunun sebebini size bağlaması ve herşeye sizi sebep göstermesi yanlış..
böyle nereye varacağını sanıyor ki...
çocuklarınıza yazık huzursuz bi ortamı haketmez hiç bi çocuk...
hakkınızda hayırlısı olsun

sağolun yorumunuz için. işte ben de bunu anlamıyorum ki, var bişey ama ne. artık beni sevmediğini düşünür oldum iyice. beni sevmiyor, eve gelince mutsuz oluyor, sürekli problem yaratıyor. ben evde bütün gün kapalı kalıyorum bi de pskolojik işkence ediyor.
böyle yapınca mutlu mu oluyor anlamadım ki, beni üzünce ne geçecek eline. zaten sütüm azaldı, moralimi yüksek tutmalıyım diyorum, ama işte olmuoyr ki, benim de desteğe ihtiyacım var, bir güleryüze ihtiyacım var.
çocuklarımı mutlu edeyim diyorum, ama onlara bakarken biel sürekli gözüm doluyor, ben mutsuz olunca onları nasıl mutlu edeceğim ki:KK43:

annemin test sonuçları iyi çıkmış çok şükür, çok rahatladım. şöyle derin güzel bir nefes aldım. en önemli şey sağlık. ama işte mutsuz olunca huzursuz olunca da sağlık kalmıcak bu gidişle :KK50:

Annenizin sonuçlarına çok sevindim , çok şükür.
Eşinize gelince birşeyleri çözmek yerine , çözümsüzlük yaratan bir adamla yaşamak zor.
Ama yinede bakıyorum doktor demişsiniz gitmiş, terapi demişsiniz gelmiş.
Demekki bir çözüm umudu var.
İçinde biriken bir öfke olmalı.
Belki zamanla büyüyen ve onu bu derece hırçınlaştıran ve bu yüzden sizi suçluyor olmalı.
Belki ailesiyle görüşememek, sizin arada söylediğiniz laflar.
Belki arayıp ailesiyle konuştuğunda etkileniyor bazı şeylerden ve durumdan dolayı sizi suçluyor.
Belki siz gidin onlar da gelsin istiyor ama buolamayacak birşey sizin için ve içten içe size öfke duyuyor ve bu şekilde cezalandırıyor.
Ne çok var belki var değilmi hayatta.
Sukunetinizi koruyun bence. Biraz zamana bırakın temeldeki sebebi araştırın derim.

Annenizin sonuçlarına çok sevindim , çok şükür.
Eşinize gelince birşeyleri çözmek yerine , çözümsüzlük yaratan bir adamla yaşamak zor.
Ama yinede bakıyorum doktor demişsiniz gitmiş, terapi demişsiniz gelmiş.
Demekki bir çözüm umudu var.
İçinde biriken bir öfke olmalı.
Belki zamanla büyüyen ve onu bu derece hırçınlaştıran ve bu yüzden sizi suçluyor olmalı.
Belki ailesiyle görüşememek, sizin arada söylediğiniz laflar.
Belki arayıp ailesiyle konuştuğunda etkileniyor bazı şeylerden ve durumdan dolayı sizi suçluyor.
Belki siz gidin onlar da gelsin istiyor ama buolamayacak birşey sizin için ve içten içe size öfke duyuyor ve bu şekilde cezalandırıyor.
Ne çok var belki var değilmi hayatta.
Sukunetinizi koruyun bence. Biraz zamana bırakın temeldeki sebebi araştırın derim.

çok teşekkür ederim çok sevindim ben de, rahatladım, hafifledim bir nebze. evet ben de diyorum hem doktora hem terapiye gidiyor, demek istemiyor kaybetmeyi. ama o gittikçe daha da kinleniyor bana karşı. terapiste gidince ben de farkediyorum bazı şeyleri üzülüyorum, o da muhtemelen benzer şeyleri yaşıyor. ama çözmek için çaba sarfetmiyor sanki, yani gidiyor görüşüyor ama inanmıyor çözülebileceğine. diyor zaten bi işe yaamıyor, şimdi çocukluğunuza inelim dicek ne alakası var diyor. e diyorum belki ondandır nerden biliyorsun, hala ne alakası var diyor. hiç gitmiyor değiliz zaten işte nişanda gittik, bayramlarda gideriz, zaten çok uzak buraya. bebek olunca geldiler bize. ama mesela telefon açıp sormuyor ailesine, nasılsınız demiyor. ben söylüyorum bazen. çok kızgın ailesine de. ben onalrla hiç görüşmemesini istiyor değilim ki. bence görüşelim ama belli sınırlarımız olsun. mesela gidince oğlum sürekli eleştirilmesin, kilosundan dolayı, veya hareketliliğinden dolayı. veya kardeşini kıskanmasından dolayı. zaten beni istemiyorlar hissediyorum, ama çocuğuma da böyle davranılmasını istemiyorum. o da garibim babanne amca diye koşuyo arkalarında.:KK50:
yani bunları kendini sağlaması gerek bazı şartları. ben dersem sorun çıkar yine. o da demiyor, onun yerine kırk yılda bir görüşelim diyor. ama sonuçta bundan da rahatsız işte.
offf, çok zor.

O zaman biraz zaman vermekten başka çare yok sanırım.
Daha çok kendiyle kavgalı gibi geldi bana.
Bir bbunalım geçiriyordur belkide.
Hayat bazen ağır gelir insana
Terağiye devam etmesini sağlamaya çalış , bu durumun sizi daha mutsuz ve gergin yapacağından bahset.
Bu ortamın çocukları da hırçınlaştıracağını anlat ama hep yumuşak ve huyuna giderek.
Size çok iş düşüyor ve çok sabır

O zaman biraz zaman vermekten başka çare yok sanırım.
Daha çok kendiyle kavgalı gibi geldi bana.
Bir bbunalım geçiriyordur belkide.
Hayat bazen ağır gelir insana
Terağiye devam etmesini sağlamaya çalış , bu durumun sizi daha mutsuz ve gergin yapacağından bahset.
Bu ortamın çocukları da hırçınlaştıracağını anlat ama hep yumuşak ve huyuna giderek.
Size çok iş düşüyor ve çok sabır
biryerde duymuştum mutsuzluktan beslenmek diye bişey. acaba öyle mi. çünkü aslında çözülebilecek veya umursanmayacak şeyleri büyütüyor da büyütüyor.
hayat ağır geliyor olabilir, bazen bana da geliyor, ama bu kadar şeyin ortasında ben ne kadar sabredebilirim bilemiyorum bazen. dayanamayacağım gibi geliyor.
bazen öyle şeyler diyor ki evlendiğimizden hatta tanıştığımızdan beri parasızlıktan söylenirdi, yani durumumuz hep orta halliydi ama o hep çok fazla isterdi. şimdi ondan vazgeçtim ben kendi alanımda dünyada bir numara olacağım diyor. 35 inden sonra nasıl olacak dedim, artık ailen var çocukların var, sadece sen değilsin ki sorumlulukların var dedim. ay çok korkuyorum sanırım babasının aynısı. o da acayip bir hayalperesttir. endüstri mühendisi 65 yaşında, ama bilgisayar işi de yaptı, müteahhitlik de, incik boncuk da. şimdi de çiftçilik yapıyor. emekli maaşı var üç kuruş onu da tarlaya falan yatırıyor. babası hiç evle ilgilenmemiş, annesi de tek başına uğraşmış, kocasını takmamış, kendi istediklerini yapmış. ben öyle bir aile istemiyorum ki. :18:

eşin doktora gidiyormuş inşallah faydası olur.sana sabırlı olmak kalıyor sakin olmaya çalış eşinin üstüne gitme zor biliyorum seni anlıyorum canım
Allah yardımcın olsun

eşin doktora gidiyormuş inşallah faydası olur.sana sabırlı olmak kalıyor sakin olmaya çalış eşinin üstüne gitme zor biliyorum seni anlıyorum canım
Allah yardımcın olsun
çok teşekkür ederim canım, sakin olmaya çalışacağım

biryerde duymuştum mutsuzluktan beslenmek diye bişey. acaba öyle mi. çünkü aslında çözülebilecek veya umursanmayacak şeyleri büyütüyor da büyütüyor.
hayat ağır geliyor olabilir, bazen bana da geliyor, ama bu kadar şeyin ortasında ben ne kadar sabredebilirim bilemiyorum bazen. dayanamayacağım gibi geliyor.
bazen öyle şeyler diyor ki evlendiğimizden hatta tanıştığımızdan beri parasızlıktan söylenirdi, yani durumumuz hep orta halliydi ama o hep çok fazla isterdi. şimdi ondan vazgeçtim ben kendi alanımda dünyada bir numara olacağım diyor. 35 inden sonra nasıl olacak dedim, artık ailen var çocukların var, sadece sen değilsin ki sorumlulukların var dedim. ay çok korkuyorum sanırım babasının aynısı. o da acayip bir hayalperesttir. endüstri mühendisi 65 yaşında, ama bilgisayar işi de yaptı, müteahhitlik de, incik boncuk da. şimdi de çiftçilik yapıyor. emekli maaşı var üç kuruş onu da tarlaya falan yatırıyor. babası hiç evle ilgilenmemiş, annesi de tek başına uğraşmış, kocasını takmamış, kendi istediklerini yapmış. ben öyle bir aile istemiyorum ki. :18:

canım yaşadıkların kolay değil seninde omzunda evin ve çocukların yükü var ve eşinin yükünden daha ağır
benım sana nacizane tavsiyem bırakın kendi haline zor olacak biliyorum ama suskun bir kadın haline dönüşmeyi deneyin sizin yaşadıklarnızın kat ve kat fazlasını yaşamış biri olarak yazıyorum bunları önce sabırlı olacaksınız gerçi ben sabredeceğimdiye dişlerimi sıkardım en çok onlar zarar gördü ama şimdi alıyorum sükutumun karşılığını hatanın kendinde olduğunu emin olun anlayacak empati yapmaya çalışın onun sevgi dilini bulmaya çalışın bizde terapiste gittik bir süre ama eşim istemediği için bırakmak zorunda kaldık benim çabalarımla çok şükür düzeldik zor biliyorum ama çocuklarınız için ve geçirmiş olduğunuz yıllar hatrı için mücadeleyi bırakmayın size bu konuda yardımcı olabilirim eğer isterseniz

Merhaba,

On seneyi bitirdik evliliğimizde. İki çocuğumuz var. 3 sene kadar ayrı kaldık işimiz nedeniyle, hafta sonları görüşebiliyorduk sadece. O dönemde fazla sorun yaşamadık. 1 senedir beraberiz, ama şu son aylarda sürekli bir gerginlik var evde. sürekli mutsuz, kızgın. herşeyin sonucunu bana bağlıyor. oğlumuz 8 yaşında, o da çok etkileniyor tabi, bir de kardeşi oldu, onun da kıskançlığı var, onu da mutsuz ediyoruz. psikoloğa gittik aile terapisi alalım dedik, bize oğlunuz o kadar problem değil, sorun ikinizin arasında dedi. sanırım haklı. çünkü biz terapiye başladıktan sonra işler daha da çekilmez oldu. oğlum da artık kardeşini daha kabullendi, benimle zaten fazla problem yaşamıyor, ben alttan alıp güzel sözlerle anlaşıyorum onunla. ama babasıyla arasında fazla bir gelişme yok. hala ben otorite olmalıyım deyip bağırıp çağırıyor çocuğa.
Asıl sorun ikimizde olduğu için ben konuşmaya çalışıyorum, her seferinde konuşmayı, ya da tartışmayı bırakıp kaçıyor. çıkıp gidiyor evden. akşamları uyuyor. çocukların yanında konuşmak istemiyorum ama hep şahit oluyorlar :KK43: ben de izindeyim bebek için, zaten hep evdeyim, iş yerine 1 km uzakta, arabayı alıp gidiyor, bırak biz sıkılıyoruz arada çıkalım dolaşalım diyorum onu da yapmıyor. burada arkadaşım yok, ailem yok. eşimle de konuşulmuyor çıldırıcam. annem memesindeki kisti aldırdı, sonucu bugün alıcaz, birtek onunla konuşabiliyorum çok çok daralınca, ama ona da kıyamıyorum :KK14: biliyor benim zaten kimsem olmadığını burda, iletişim kurmuyor, sürekli kaçıyor. beni delirtmeye çalışıyor galiba :KK14:
Bir de zaten onun 10 senedir isteksizlik problemi vardı, ayda max 2-3 kez beraber olurduk, o da benim isteğimle. bunun için de beni suçlardı, normali bu, herkes abartıyor diye. sen başlatsan yapmıyormuyum ben diye. niye güzel şeyler giyinmiyorsun diye. ama sürekli kovala da bir yere kadar, insanda heves mi kalıyor. anlatamadım derdimi, o zaman bir güzelliği kalmıyor diye söyledim dinletemedim. bebekten sonra bende tamamen sıfırlandı bizde istek, ama yine bu böyle olmaz diye benim isteğimle 2 kez oldu, ona da oldu denirse. kk ya girince anladım bunun problem olduğunu. ısrarla dedim bunu çöz artık belki bundandır diye. 1 hafta önce bi gitti üroloğa testosteron seviyesi en alt 5% dilimde:KK53: ilaç filan kullandı, ona biraz faydası oldu, artık istiyor. ama benim için çok anlamsız artık. hiç istemiyorum. o da farkında, belli etmemeye çalışıyorum geçer diyorum. bir de ben problem çıkartmayayım diye düşünüp motive olmaya çalışıyorum.
terapistimize de söyle dedim, söylemedi. ben artık söyledim bir de bu var, siz biraz konuşsanız dedim. o da tamamen bu nedenle diildir ama bu da etkiler dedi.
Asıl sorun mutsuz olması dedi :KK50: ne yapıcam ben yaa. bıktım artık onun kaprislerinden. sürekli herşeye bana kabahat bulmasından. dedim ki sanırım sen beni sevmiyorsun, zaten istemiyorsun da dedim. yok öle bişi diyor. ama hareketleri tam tersi. güzel bir işi var, mutsuz. sonunda bir arada nispeten modern bir şehirdeyiz, mutsuz. çocuklarımız var, güzel bir evde oturuyoruz, mutsuz mutsuz mutsuz. bu sabah dedi ki bıktım ben senin beni cezalandırmandan dedi. ne için cezalandırıyorum dedim, evlendiğimizde çok problem yaşadık, ağırlıklı olarak onun ailesi kaynaklı, o yüzden beni cezalandırıyorsun dedi. arada bir diyormuşum ki bişi görsem tv de mesela, annen olsa şöyle yapardı bu ne ki falan gibi. farkındayım arada bir diyorum, ama bu ne bileyim haftada 1 olmuyordur bile. o da yapıyor bazen, boşver ya napalım takma sen babamı, huysuzdur o diyorum, alınmıyorum ki üstüme. napıyım babam öylr biri. eşimse sürekli bir eziklik içinde, hiç bişi denmicek onun anasına babasına. hem diyor bak ben onlarla görüşmüyorum çok kızgınım, hem de sürekli bir yaranma derdinde. geçen kardeşi bir mülakata gircekmiş önemli bir şirkette, referans için benim arkadaşımın eşini söylüyor. ben sevmem zaten bu tür şeyleri, ben zaten 2 senedir sadece telden konuşuyorum onla, beni zorda bırakıyor, emrivaki yapıyor. onun için ben arkadaşımı arıyorum vs vs uğraşıyorum, adamcağız telefonunu bile veriyor buna, kardeşi ise mülakattan sonra şöyle geçti diye bile aramıyor. hatta sonuc 2 haftada belli olcaktı onu haber ver diyoruz, onu bile yapmıyor. daha da hala diyor ki ben görüşmüyorum daha ne istiyosun. ama var işte derdin, silemiyorsun aileni, hala onları düşünüyorsun, silemezsin ki, zaten ben bunu istemiyorum ki senden. sanki ben ona görüşme dedim. ailenle düzgün iletişim kur, sevmediklerini söyle, herkes senin ne hissettiğini bilmiyor, anlat kendini diyorum, başka mevzulara kaydırıp duruyor, beni suçluyor, sonra da çekip gidiyor gene.
bıktım ya, resmen hayattan bıktırdı beni. çocuklarım için çekiyorum cidden, yoksa bırakırdım ne hali varsa görsün. çekilmez oldu iyice. çok yazdım kusura bakmayın ama artık bezdim ya, hergün ağlatıyo beni.
Ne yapayım ben ya, bi akıl verin nolur. çıkamıyorum bu işin içinden. deli olucam ben yoksa.

zamanla düzelir demek ne kadaar doğru bilemiyorum. ama psikolog umarım işe yarar ki yetiştirdiğiniz iki evladınız var sizin daha cok yoruldugunuzu görmeli eşiniz.. sizin eşinize göre daha güçlü bir yapınız olması onunda aynı seylerı yapacagı anlamına gelmıyor malesef. belki işiyle alakalı problemleri vardır ve size bu sekılde yansıtıyordur. evlatlarınız ıcın sabırlı olmalısınız Allah yardımcınız olsun...

X