Kayınvalidem ne yapmaya çalışıyor?

Kendisi kendi kayınvalidesinin yüzünü görmek istemiyormuş ama sizden sürekli aramanızı bekliyor :KK70:
Ama güzel cevaplar vermişsin hoşuma gitti. Paaaat pat söyle. Bu aramadın etmedin diye triplenenlerden gına geldi ay
Aynı şeyi yapıyor işte. Eee bu dünyada da bir adalet var yani geçmişini bilmem kim suçlu ama zamanında o kadında kayınvalidemi istememiş hatta onlarda erkek çocuk daha değerli tek kayınvalidemin iki oğlu var kafın sen 100 tanede erkek doğursan boşattırıcam seni demiş falan sonra kayınvalidem onlardan ayrılıyor kocasına kendi ailesinin yanında apartman diktiriyor falan… Aynı şey kendi başına geldi istemeye geldiler aramızı bozdu ayrıldık tekrar birleştik nişan yaptık 3 ay sonra onun yüzünden nişan attık eşimde hep onun arkasında durdu sonra 7 ay koştu peşimde kabul etmedim sonra şart sundum altlı üstlü oturmam başka eve geçicez diye kafın intihar bile ederim dedi ama ayrı eve geçtik düğüne 1 hafta kala bile o evdeydik kayınvalidem sorun çıkartmaya çalıştı küstü gitti vs ooo neler neler

Evet, işte cevap burda gizli. Sizin aranızı bozmaya çalışıyor. Eşinize karşı annen şöyle böyle demeyin ama yüz yüzeyken cevabınızı cebinizde tutun. Tak tak söyleyin hiç kaygı duymadan. Artık bu dilden anlıyor kayınvalideler gerçekten. Eşinize de tatlı dilli olun ki aranıza kimse girmesin.
Benim kv de böyle
Evlilikte 5. Yılımıza girdik, eşimle 8 senedir beraberim. Daha bir gün hastayken beni aramaz sormaz ne yaptın çocuk ne yaptı duruyor mu, öldün mü kaldın mı diye sormaz
Ama en ufak kendi tansiyonu çıksın
Ayyyy beni aramıyorsunuz sormuyorsunuz ben öldüm şöyle başım ağrıyor böyle midem ağrıyor.
Tamamen duygu sömürüsü yapıyor eşime.
Ayrıca ben hastalandığımda dahi benim sevdiğim bir şeyi pişirmez
Oğlunun sevdiğini yapar o da senede bir kere
Ben bunu yemediğimde, tühh sen bunu sevmiyordun demi??? Der.
Ay okurken konunuzu cinnet geçirdim
Umursamayın mesafenizi koruyun telefon aramalarınıda git gide azaltın
İnşallah bir işe yarar sizde taktikler.
Ben aramıyorum zaten oda aramıyor eşimde umarım yine onun tarafa geçmez gidelim falan dersede bir kaç gün sonra der büyük ihtimalle bende tamam mı desem gitmek istemiyorum mu desem bilemedim

Afedersiniz de hamile kadınsın şuan stresten uzak olman gerekiyor .Gelinine özellikle rahatsız olmasın stres yapmasın bebek etkilenmesin diye rahatsız olduğu bir şey var ise dile getirmemeli.yada üslubunca söylemeli.
Kayınvaliden pohpohlanmayı seven bencilin teki.
Oğlu annem annem diyecek sanada sus annem haklı dese yemin ederim ağzı kulaklarına varır.
Eşinde bunu yapmıyor helal olsun arkanda.
Ben senin yerinde olsam bunu fırsata dönüştürüp görüşmem.
Aramam sormam istiyor sa merak ediyor sa kendi arasın ,ararsa da niye dönmüyor sunuz vesaire derse, hamileyim kontrole gidip geliyorum uygun olamadık şu bu bahane sırala geç.Bende görüşmüyorum şuan eşimin anası babası kardeşi ile.Normalde salça olmasalar bende kafama takmicam ama hafta da 1 mutlaka 1 akraba arıyor küsmüsünüz hala diye ayar oluyorum.Ama ben lafımı esirgemedim şahsen kayınvalidemle en son kavgamda dedim başından beri zaten benide bu evliliği de istemediniz.sizin tavırlarınız yüzünden eşim üzülüyor aile evlilik huzurumun kaçmaması adına sizleri arayıp sormuyorum isterseniz oğlunuzdur arayın ister o sizi arasın dedim kapattım engelledim valla.Bazen de dik dik konuşmak gerekiyor.
Böyleler işte dün neye uğradığımı şaşırdım eşimde birşey demedi sadece ben konuşurken jest mimik yaparım elimi tuttu aşağı indirdi hani el kol yapma gibi o kadar

Peki nasıl baristiniz merak ettim ? Eşiniz annesinin yaptıklarına mi ayikti
Yok nişanı attı. Hatta şöyleki ben nişanlımla konuşurken annesi mesaj attı annenin dolduruşuna geliyorsun ne demek ben oğluma birşey deniyorum demem de yazdı bende ben oğlunuzla konuşuyorum bana yazmanız doğru mu dedim doğruyu yanlışı senden öğrenecek değilim bu iş olmayacak baştan belli en iyisi bu iş baştan olmasın yazdı sonra bu iş bitti tamam mı başka söze gerek yok yazdı bende yazdıklarını eşime gönderdim arkasından oğlun yanımda mesaj atmana gerek yok birlikteyiz dedi sonra eşim uzun bir mesaj attı bende tamam böyle istiyorsan dedim engelledi 2 hafta sonra galan engeli açtı sonra yazdı etti (evlendikten sonra öğrendim annesine o bana yazdı demiş :) )ama 7 ay barışmadım.. sonra ben bunla bir görüşmüştüm tartıştık engellemiştim 1 ay sonra yengesini teyzesini falan alıp annemlere gitmiş barışmak için sonra barıştık vs

Yok nişanı attı. Hatta şöyleki ben nişanlımla konuşurken annesi mesaj attı annenin dolduruşuna geliyorsun ne demek ben oğluma birşey deniyorum demem de yazdı bende ben oğlunuzla konuşuyorum bana yazmanız doğru mu dedim doğruyu yanlışı senden öğrenecek değilim bu iş olmayacak baştan belli en iyisi bu iş baştan olmasın yazdı sonra bu iş bitti tamam mı başka söze gerek yok yazdı bende yazdıklarını eşime gönderdim arkasından oğlun yanımda mesaj atmana gerek yok birlikteyiz dedi sonra eşim uzun bir mesaj attı bende tamam böyle istiyorsan dedim engelledi 2 hafta sonra galan engeli açtı sonra yazdı etti (evlendikten sonra öğrendim annesine o bana yazdı demiş :) )ama 7 ay barışmadım.. sonra ben bunla bir görüşmüştüm tartıştık engellemiştim 1 ay sonra yengesini teyzesini falan alıp annemlere gitmiş barışmak için sonra barıştık vs
Aslında eşiniz tam bir red flagmis. Hakkınızda hayırlısı olsun

Ben aramıyorum zaten oda aramıyor eşimde umarım yine onun tarafa geçmez gidelim falan dersede bir kaç gün sonra der büyük ihtimalle bende tamam mı desem gitmek istemiyorum mu desem bilemedim
Eşinizle aranıza girmesine izin vermeyin
Siz daha iyi olun daha çok birbirinize tutunun ki
Kv istediği amaca ulaşamasın
O ister ki yüzünüz düşsün, kavga edin. Siz de tam tersi eşinizle öyle iyi olun ki kendi kendine ne yaparsam yapayım morallerini aralarını bozamam desin
Bu kv’lere iyilik yaramıyor (gerçekten iyi niyetli olanları tenzih ediyorum)

X