Eşim mi cimri ben mi fazla takıyorum lütfen akıl verin hanımlar

Ölse. Genelde atak geçirip yatalak kalıyorlar. Göze vuruyor (körlük) veya ayak/bacak amputasyonu.
Konusahibi bile bile yapiyor bunu.
Aynen...Ölen kurtuluyor resmen...Ve konu sahibi kendi annesinin sağlık geçmişinden deneyimli olduğu halde hala birikim, aile terapisti, psikolog derdinde....Planı nedir ben hiç anlamadım

Son düzenleme:
O bir koliyi yanlışlıkla oraya siz eklemissiniz sanırım😁

Çünkü ben tek öğünde yanında başka hiçbir gıda olmaksızın 10 küçük yumurta üzerinden yorum yaptım...Ve evet bazı durumlarda (kas gücüne dayalı meslek, yüksek vki değeri, glutensiz beslenme, orta veya yüksek seviye spor geçmişi, yüksek kas yoğunluğu....gibi gibi) çok çok normal...
Kolestrolü yükselir insanın. Bari beyazını yiyin 10 adetin 😀

Ya kıyamam ben sana...Azcik kilon varsa da olsun, bence sen çok güzel bı hatunsundur...Ben kadında da adamda da azıcık etli butlu seven biriyim şahsen 😅 Eşinin de kemik yapısı iriyse kilosu düşük bile olsa çok zayıf durmuyodur yaninda tahminimce...Ne güzel işte İri kemikli bol kaslı yakışıklı bir kocan var ve yine de bence sen ona fazla güzelsin 🥰

Not: Her daim kız tarafiyizzz
Yok çok kötü durmuyoruz ama eltilerim kaynana vs laf sokuyor sürekli en son isteyerek almadım hastayım biliyorsunuz dedim
Eşim de Allah var bu konuda hiç kalbimi kırmadı
Herkes güzel ve endamlı olduğumu söyler genelde
Rabb'im razı olsun canım insanlar kırıyor ama alıştım

Normal insanlar icin 150 gr bir kalip olabilir de onun yedigi peynir kalibi 1 kg dur.
Bir oturusta 3 kg patates yiyen adama
150 gram peynir cerez olarak görünür
Bazen insanlar olayları abartarak anlatır. Adam masa başı bir işte çalışıyor ve gerçekten 3 kilo patates kızartmasını bir oturuşta yiyorsa ve bu adamın her zaman yediği bir miktarsa; orada ciddi bir sağlık sorunu olma ihtimali de vardır.

Sağlık sorunu yok, adam çok yiyen biri deniyorsa da her öğünde 3 kilo patates kızartması, sizin dediğiniz gibi 1 kilo peynir vb yiyen adamın ciddi bir kiloya sahip olması beklenir.

Yok çok kötü durmuyoruz ama eltilerim kaynana vs laf sokuyor sürekli en son isteyerek almadım hastayım biliyorsunuz dedim
Eşim de Allah var bu konuda hiç kalbimi kırmadı
Herkes güzel ve endamlı olduğumu söyler genelde
Rabb'im razı olsun canım insanlar kırıyor ama alıştım
Amaaan zayıf olsan sıska derler, kilo alsan şisman derler...Derler de derler boşver

Bazen insanlar olayları abartarak anlatır. Adam masa başı bir işte çalışıyor ve gerçekten 3 kilo patates kızartmasını bir oturuşta yiyorsa ve bu adamın her zaman yediği bir miktarsa; orada ciddi bir sağlık sorunu olma ihtimali de vardır.

Sağlık sorunu yok, adam çok yiyen biri deniyorsa da her öğünde 3 kilo patates kızartması, sizin dediğiniz gibi 1 kilo peynir vb yiyen adamın ciddi bir kiloya sahip olması beklenir.
Adamın tokluk şekeri 450 HbA1c 9 muş...Ne kadar yerse yesin kilo alamaz çunku ölüyor, ölmeye yakın olduğu için de şuursuzca yiyor...

Evet kocası dağı taşı yemesin diye 2 yaşında bebeyi bırakıp kocasının beslenmesinin peşine düşsün, neyse biz anlaşamıyoruz iyi akşamlar
E balım dağı taşı yedigini iddia ettiği adamı görgüsüz obur öküz diye boşayayim dese yine çalışmak zorunda kalacak. Bari şimdiden çalışmaya baslayip adamı da tedaviye ikna etse önünü görmesi daha kolay olmayacak mı? Hem belki adam tedavi olsa konu sahibinin ifadesiyle oburlugu da düzelecek, kendi çalıştığı cebine kalacak ...konu sahibi onu da kestirip atiyor...Tek yaptığı şikayet etmek ve çalışamam demek...Adam tezelden ölsün de tazminatını maaşını alayım, yeter ki çalismayayim filan diye mi planlıyor ben anlamadım...

Son düzenleme:
E balım dağı taşı yiyen adamı görgüsüz obur öküz diye boşayayim dese yine çalışmak zorunda kalacak. Bari şimdiden çalışmaya baslayip adamı da tedaviye ikna etse önünü görmesi daha kolay olmayacak mı? Hem belki adam tedavi olsa konu sahibinin ifadesiyle oburlugu da düzelecek, kendi çalıştığı cebine kalacak ...konu sahibi onu da kestirip atiyor...Tek yaptığı şikayet etmek ve çalışamam demek...Adam tezelden ölsün de tazminatını maaşını alayım, yeter ki çalismayayim filan diye mi planlıyor ben anlamadım...
Ben çalışmasın demiyorum, boşanıp çalışsın bu herifi doyurmanın derdinde çalışmasın diyorum

Benimde geçiyor ama konusahibi daha 2 sene çalışmak istemediği için bir çözüm bulmak zorunda.

Adamin geliri 2.5 €
Mutfak parasi 600 diyor.
Geriye kaliyor 1900€
Bence fix giderler için yüksek bir rakam.

Adami az yemeye zorlayarak aile ekonomisi yürütülmezki. Adamin yediğide patates ve peynir. Yahi somon, bonfilet yazsa mok yesin dicem ama kendinde biliyorsun burdaki en ucuz yiyecekleri yiyor zaten.

bu sebepden giderleri sordum. Tabiki 2.5 güzel bir rakam değil ama 4 sene evde oturmak isteyen bir kadin nasil hesap yapti anlamak istedim.
Hollanda'da sudan ucuz olan patates ve peynirle beslenerek olabildiğince fazla arttırıp biriktirmeye planlarken diyabet atakları herşeyi altüst etti bence...Tek sorun bu...

Hollanda'da sudan ucuz olan patates ve peynirle beslenerek olabildiğince fazla arttırıp biriktirmeye planlarken diyabet atakları herşeyi altüst etti bence...Tek sorun bu...
Kuzum Hollanda’yı bilmiyorum da yurtdışında kötü beslenmek için çabalaman lazım, Fransa’da et süt falan ucuz. Balığı ithal Ege balığı alıyorum gene ucuz yani. Zaten şarap peynir ülkesi. Meyve sebze pahalı çoğu Afrikdan ya da İspanya’dan geliyo ama buraya geldiğimde gördüm ki burda yerli fasülyeyi aynı fiyata satıyorlar

Șeker hastasıymış zaten.
Yiyip yiyip bayildi yazmıştı bi mesajinda.

Kuzum Hollanda’yı bilmiyorum da yurtdışında kötü beslenmek için çabalaman lazım, Fransa’da et süt falan ucuz. Balığı ithal Ege balığı alıyorum gene ucuz yani. Zaten şarap peynir ülkesi. Meyve sebze pahalı çoğu Afrikdan ya da İspanya’dan geliyo ama buraya geldiğimde gördüm ki burda yerli fasülyeyi aynı fiyata satıyorlar
İşte ucuzun da ucuzunu seçerek birikime köklüyormuş konu sahibi...Şurdan belli ben enflasyonun yüzde yüzotuz olduğu, gıdanın hayyvannn gibi kalitesiz ve pahalı olduğu, allahin unuttuğu şu ortadoğu ülkesinde yaşayan bir fakir olarak bile 3 kilo patatesle iki öğün atlatmayı düşünmem, evime krem peynir denen ne idugu belirsiz ucubeyi sokmam, veririm parasını az yerim öz yerim,yetmediği yerde onurumla zafiyet geçiririm😁...Hele orda yaşıyor olsam gravyerden aşağısına bakmam herhalde😅 E adam şeker yüzünden ucuz peyniri patatesi bile hüpletince konu sahibi de tutuşmuş birikim uçacak diye...Ben bunu anladım...

Adam sigara almaya gidiyor aburcubur alıp geliyor dedi. Sigara çok pahalı aslında. Ama çoluğa çocuğa kıyafet almaya para vermeyen bir adam. Fransa’da 14 15 euroydu yanlış hatırlamıyorsam
Ay bı de sigara mi iciyormus...Bu adam 6 aya kadar felç geçirir, konu sahibi de kocam felçli diye hiç çalışmaz, Hollanda da engelli maaşları iyiyse gül gibi geçinir giderler işte...

henüz Çalışma gibi bir durumum yok 2 yaşında birde evladımız var ona bakıyorum . Eşim az kazanıyor ve üstüme başıma hiçbir şey almıyor ben altınlarımı bozup bozup kendime eve bişiler alıyorum. Eşimin sadece parası mutfak masrafına ve kiraya gidiyor . Mutfakta da aldığım herşey ertesi güne bitiyor . Peynir alıyorum o bir kalıbı yiyip bitiriyor krem peynir alıyorum o bit kutuyu ekmeğe sürüp bitiyor ertesi gün kahvaltıya hiçbir şey kalmıyor . Güzelce konuştum bir paket krem peynir yenmez 40 yılda bir canın çeker hepsini yersin ama sürekli olmaz ertesi güne birşey kalmaz diyorum lokmamı sayıyorsun demeye başladı . Hiçbir şey yemiyor . Patates kızarttım 3 kilo patates bir oturuşta hepsini yedi beni beklemeden hemde .evi geçindiremştorum çünkü ne alsam ertesi güne kalmadan bitiyor üstüne birde sen napıyosun ki ben para kazanıyorum benim işim var sen sadece yiyorsun demeye başladı zoruma gidiyor çok severek aşık olarak evlenmiştik
Ama o kadar cimri ki hiçbir yere çıkmıyoruz dışarda hiç para harcamıyoruz üstüme başıma hiçbişi almıyorum kendi altınlarımı bozup kendime ona kıyafet alıyorum biraz büyüsün bende çalışıcam toplarız diyorum tüm param gitti benim eve ve gidecekte diyor evet yemek yiyoruz gidecek tabi ki diyorum zoruna gidiyor . Herşeyi yiyen de o ama . Çocuk doğurdum bi hediye bile almadın bana dedim niye alim ki nolmuş doğurduysan bende baktım diyor bunun bile önemi yok onun gözünde . Namazımızdayız zikrimizdeyiz Allah korkusunda var erkek karısına para harcar sen sadece eve harcıyorsun birde sen sadece yiyorsun benim ihtiyaçlarım yok mu dedim para mı var dedi kestirdi attı.
En son bugün ben altın bozup tatil için harcarız dedim tatile gitmeden daha yarısı market alışverişine gitti dedim ki market için bozmadım ben bu altını maaş gelince ver olur mu tatilde harcicak bunu çocukla dedim sende geçen ay 3.000 bilet parasını vermedin ama dedi . Benim gelirim yok altın bozuyorum senin gelecek ama bu ay dedim zoruma gitti midem bulanıyor .
Kuaföre gitmiyorum saçlarımı bile kendim kesiyorum 27 yaşındayım ve hiç problem etmiyorum ama bu kadar aç gözlü cimri olması artık bana senin neyin vakti sen anca paramı yedin demesi midemi bulandırıyor onun dışında eve yardım eder çocuğa bakar evi toplar ama işte bu çok rahatsız ediyor ne yapmalıyım sevgili hanımlar ?

Ben mi çok takıyorum ?
Altınları tatilden önce oturmayan evliliğinize harcayın derim. Bir psikologdan danışmanlık almanız hem sizin hemde eşiniz için daha dogru olur, tabi en önemlisi bebeğinizin sağlıkli bir psikoloji ile büyümesi için önemli.

Nasıl ya… bir kalıp peynir 10 yumurta mı? üstelik şeker hastasıymış resmen intihar onca şeyi sağlıklı yağa dönüştürmesi için saatlerce spor yapması lazım

İşte ucuzun da ucuzunu seçerek birikime köklüyormuş konu sahibi...Şurdan belli ben enflasyonun yüzde yüzotuz olduğu, gıdanın hayyvannn gibi kalitesiz ve pahalı olduğu, allahin unuttuğu şu ortadoğu ülkesinde yaşayan bir fakir olarak bile 3 kilo patatesle iki öğün atlatmayı düşünmem, evime krem peynir denen ne idugu belirsiz ucubeyi sokmam, veririm parasını az yerim öz yerim,yetmediği yerde onurumla zafiyet geçiririm😁...Hele orda yaşıyor olsam gravyerden aşağısına bakmam herhalde😅 E adam şeker yüzünden ucuz peyniri patatesi bile hüpletince konu sahibi de tutuşmuş birikim uçacak diye...Ben bunu anladım...

Burda coğu gurbetçi malasef beslenmiyor. Amaç para biriktirmek. TRde evleri yiyerek dikmediler.
Tavuk bacağı ve pilav. Standart türk yemeği burda. Haftayi 30 euroya kapatan aileler taniyorum ben.

Bissu adam kontrolsüz tip1 yüzünden ölmek üzere öyle soyleyim sana...Kocanı doktora götür diyoruz şimdi ikna edemiyorum diyor, ama hala habire saydiriyor adama😅
Valla konuyu tam okumadım, konu sahibi eşiyle alakalı neler yazdı onu da bilmiyorum ama öyle ikna et demeyle olmuyor piraye, koskoca insanı kulağından tutup doktora götüremiyorsun, hadi kavga dövüş götürdün beslenmesine dikkat etmesini sağlayamıyorsun.

Annem yüksek tansiyon ve diyabet hastası, morbid obez bir kadındı, bildim bileli hep kiloluydu 40 yaşından itibaren yüksek tansiyon 50 yaşından sonra da diyabet hastası oldu, kilo problemi 50’sinden sonra şiddetlendi zira dikkat etmediği için o yaşta tansiyona bağlı felç geçirdi çabuk ayağa kalktı ama löp löp hamur işlerini götürüp kilo almasının hızlanmasını içtiği ilaçlara bağladı, 60 yaşından itibaren artık morbid obezdi.

Doktorlar defalarca uyardı, biz defalarca konuştuk, dolabından torba torba abur cubur içecek attık, 20 gün hastanede yattı yattığı sürece beni delirtti, hastane diyet yemeği getiriyor bunlar yenir mi diye söyleniyor, ben sırf onun canı çekmesin diye refakatçi yemeklerini almadım, artık o derece ki yemek dağıtan personelin dikkatini çekmiş herkes yemeğini alıyor sen almıyorsun al bari şu elmayı ye dedi, annem o elmayı bile istedi, ben sigara içmek biraz hava almak için çıkardım annem o arada diğer hastaların yakınlarına ne kadar şekerli meyve ve içecek varsa, ne kadar yememesi gereken yemek varsa onları aldırır sorunca da falanca hastanın yakını ikram etti derdi, yemek uğruna yalan söylerdi resmen.

Biz yapma etme dedik yemesine içmesine kota getirdik de ne oldu? Yine yapacağını yapıp yememesi gereken her şeyi yedi, teşhis edilen bütün hastalıkları buna diyabet ve koah da dahil komple her şeyi hunharca yemesinden oldu, boğazı sonu oldu, bir evladın böyle yazması ne acı değil mi? Ama gerçek bu, ben kadını evde oturduğu koltukta kolunu bacağını oynatarak spor yapmaya bile ikna edemedim, doktorlar ölürsün dedi yine ikna olmadı.

Bir insan eğer kendi istemiyorsa ona dadılık da yapsanız sadece sinirleriniz yıpranıyor, konu sahibi eşinin yemesini dizginleyemez çünkü dizginlettirmez, bak ben de ölmüş annem için yazdım kötü evlat mıyım? Sanmıyorum ama kızgın bir evladım çünkü onun yaşındakiler burada fıldır fıldır gezerken o artık yaşamıyor, sebebi de kendisi.

Konu sahibinin eleştirilecek başka yönleri varsa bilmem ama kocasının boğazı, diyabet hastalığı üzerinden yüklenilmesi yanlış.

Ben adamın ne kadar yediğine hiç takılmıyorum. Adamın açgözlülüğünü tartışmıyorum bile. Sadece bu ailenin evine az para girdiğinin belli olduğunu söylüyorum. Evlerine bir maaş daha girse altınları bozmadan kimin ne yediğinin hesabının yapılmadığı bir yaşamları olurdu.
Kesinlikle. Yani ekmeksiz yiyormuş yer yahu. Saglıksal birnkilo problemi yoksa istediğini yer. Kime g9re neye g9re yani. Ha gıda alamıyor seviyesinde bir durum var. Konu sahibi de çalışacak başka bir yol yok yani

X