Eşim mi cimri ben mi fazla takıyorum lütfen akıl verin hanımlar

Zaten tip1 de tıp2 de büyük oranda çevresel etkenlerin ve beslenme alışkanlıklarının tetiklediği hastalıklardan ..Anası zamanında çocugunun beslenmesine dikkat etseydi konu sahibi de bunları yaşamıyor olacaktı. Bı de Ben başka konularda da çocuklarda beslenmeyle ilgili birkaç defa hassasiyetimi dile getirdim diye kerkenes kurum kurum kurulmuş bana ama bak işte hop döndük başa 🤣 dimi K kerkenes gel dedikodunu yapiyosss😅
Şeker genetik aynı zamanda, bana doktor şeker seni atlamış büyük ihtimalle çocuğunda olacak demişti, aşırı dikkat etmeye çalışıyorum ben ama çocuğum da bir o kadar gırtlak düşkünü. Uğraş dur durumundayım. Herşeyin fazlası zarar, yemenin de fazlası zarar. Yemeyin hdhdhd😐

Benim eşim 65 kilo ama otursa 1 kilo su böreğini tek başına yer 😂 herşeye saldirmiyor tabi formuna acayip dikkat eder 22 yıldır 65 kiloyum der zayıf çelimsiz de değil
Erkekler yiyor evet ama tek oturuşta 10 yumurta yemez yani adam düşünür yarınınıda bizimkiler ay sonunu nasıl getireceğiz derdinde bu adam alışmış karısının altın bozdurup bozdurup yemek almasına
65 kilo olan bir erkeğin çelimsiz olmaması için 150-160 cm boyu olması lazım. 😅 Eşim 1.90, 85 kilo civarında ona rağmen bacakları bana göre ince. 65 kilo olsa anatomi derslerinde iskelet olabilir.

Zaten tip1 de tıp2 de büyük oranda çevresel etkenlerin ve beslenme alışkanlıklarının tetiklediği hastalıklardan ..Anası zamanında çocugunun beslenmesine dikkat etseydi konu sahibi de bunları yaşamıyor olacaktı. Bı de Ben başka konularda da çocuklarda beslenmeyle ilgili birkaç defa hassasiyetimi dile getirdim diye kerkenes kurum kurum kurulmuş bana ama bak işte hop döndük başa 🤣 dimi K kerkenes gel dedikodunu yapiyosss😅
Piraye normal bir insan karısının bebeğinin yemeğini yemez. İlk defa şeker hastası görmüyorum ben de yani turkiyede ailesinde olmayan kaç kişi vardır ileri şeker hastası olmayan?
Cocugu normal ve sağlıklı beslemek tabi ki önemli ama ortalama üstü beslenmek yeterli. Spor yapan sağlıklı insanlar olarak asla 10 yumurta kilo kilo etler proteinler yemeyiz. Sürdürülebilir beslenme, sinirli kaynaklar falan benim aşırı önem verdiğim bir nokta. Spor yapıyor diye günde 500gram et 10 yumurta falan filan. Bunun kişi dışında dünya düzenine hiçbir faydası yok. Bu konularda farklı düşünüyorum.

65 kilo olan bir erkeğin çelimsiz olmaması için 150-160 cm boyu olması lazım. 😅 Eşim 1.90, 85 kilo civarında ona rağmen bacakları bana göre ince. 65 kilo olsa anatomi derslerinde iskelet olabilir.
Önceki eşimde çok zayıftı 1.83 boyunda 58 kiloydu 😅😂 ona göre yorumladım herhalde 😅😂

Ekmeksiz yiyor şeker hastası fakat gözü doymuyor iki dilim ekmekle ye de mideni tutsun diyorum peynir istiyorum sadece ekmekle değil diyo ve küsüp yemiyor . Hollanda da yaşıyoruz 2.5 euro alıyor kira falan hepsi çıkınca 600 kalıyor elimize aylık sadece markete gidiyor o da çünkü sadece yiyor
İyi de maaşı ev geçimine yetiyormuş. Yemesine de saglıksal sorun yoksa karışmayın. Üslupsuz adam. Ama bana cimriden ziyade para yok gibi geldi. Daha evin gıda alışverişi oturmamış ne tatili yani. Çocuk büyümüş verin kreşe siz de ise girin bu böyle olmaz

Piraye normal bir insan karısının bebeğinin yemeğini yemez. İlk defa şeker hastası görmüyorum ben de yani turkiyede ailesinde olmayan kaç kişi vardır ileri şeker hastası olmayan?
Cocugu normal ve sağlıklı beslemek tabi ki önemli ama ortalama üstü beslenmek yeterli. Spor yapan sağlıklı insanlar olarak asla 10 yumurta kilo kilo etler proteinler yemeyiz. Sürdürülebilir beslenme, sinirli kaynaklar falan benim aşırı önem verdiğim bir nokta. Spor yapıyor diye günde 500gram et 10 yumurta falan filan. Bunun kişi dışında dünya düzenine hiçbir faydası yok. Bu konularda farklı düşünüyorum.
Herif tek başına dünya kaynaklarını kuruttu😐

3 kilo pattes kızartmasını, kızım karım bi çatal almadan hepsini yemek normalse hazırladığınız masayı tuvalete el yıkamaya gittiğinizde süpürülmüş bulmak normalse benim normalim anormal demek 😐
Ben adamın ne kadar yediğine hiç takılmıyorum. Adamın açgözlülüğünü tartışmıyorum bile. Sadece bu ailenin evine az para girdiğinin belli olduğunu söylüyorum. Evlerine bir maaş daha girse altınları bozmadan kimin ne yediğinin hesabının yapılmadığı bir yaşamları olurdu.

2.5dan ne kalacak ki tulum yani🤔 bizde bebek yok, market alışverişimiz de bunlardan azdır yani max 2 öğün yiyoruz 😅Tatili çıkarayım listeden ama yine de 2.5u geçer standart harcamamiz. Tatille ve ekstaralarla zaten üstünde ama ben baz kısmı için diyorum.

Benimde geçiyor ama konusahibi daha 2 sene çalışmak istemediği için bir çözüm bulmak zorunda.

Adamin geliri 2.5 €
Mutfak parasi 600 diyor.
Geriye kaliyor 1900€
Bence fix giderler için yüksek bir rakam.

Adami az yemeye zorlayarak aile ekonomisi yürütülmezki. Adamin yediğide patates ve peynir. Yahi somon, bonfilet yazsa mok yesin dicem ama kendinde biliyorsun burdaki en ucuz yiyecekleri yiyor zaten.

bu sebepden giderleri sordum. Tabiki 2.5 güzel bir rakam değil ama 4 sene evde oturmak isteyen bir kadin nasil hesap yapti anlamak istedim.

Ben adamın ne kadar yediğine hiç takılmıyorum. Adamın açgözlülüğünü tartışmıyorum bile. Sadece bu ailenin evine az para girdiğinin belli olduğunu söylüyorum. Evlerine bir maaş daha girse altınları bozmadan kimin ne yediğinin hesabının yapılmadığı bir yaşamları olurdu.
Evet kocası dağı taşı yemesin diye 2 yaşında bebeyi bırakıp kocasının beslenmesinin peşine düşsün, neyse biz anlaşamıyoruz iyi akşamlar

He ya 😁
Ama pirayecim tek sen değilsin yani böyle düşünen.
Sen aç zevil çoluk çocuk otururken adam kutu kutu peynir yese sana günah değil mi canım benim?
Ay benim çocugumu aç bırakacak adam daha anasının karnından doğmadı Bissum, dağ gibi duran it gibi koşan anası var arkasında😅 Ama beslenme konusundan bağımsız kadının çalismaya hiç niyeti yok zaten , buna rağmen adam bütçeyi tamamen kadının kontrolüne vermiş, kadın mutfak giderlerini halledip kalanla da birikim yapmaya çalıştığı için adamın diyabeti nedeniyle bilinçsizce arttırdığı gıda tüketiminden dolayı kadın evdeki tedarik ve özellikle de birikim konusunda sıkıntı yaşamaya başladığı için dertlenmiş gibi geldi bana...Yoksa para da , tedarik de konu sahibinin sorumluluğunda...Konuyu açıp gitti zaten , 27 saatir kendi kendimize konusuyoz...Allahtan biraz önce lütfedip geldi de adamın mesleğini kan değerlerini filan oğrendik ....Bissu adam kontrolsüz tip1 yüzünden ölmek üzere öyle soyleyim sana...Kocanı doktora götür diyoruz şimdi ikna edemiyorum diyor, ama hala habire saydiriyor adama😅

Son düzenleme:
Ay benim çocugumu aç bırakacak adam daha anasının karnından doğmadı Bissum😅 Ama beslenme konusundan bağımsız kadının çalismaya hiç niyeti yok zaten ama adam da bütçeyi kadının kontrolüne vermiş, kadın mutfak giderlerini halledip kalanla da birikim yapmaya çalıştığı için adamın diyabeti nedeniyle bilinçsizce arttırdığı gıda tüketiminden dolayı kadın evdeki tedarik ve özellikle de birikim konusunda sıkıntı yaşamaya başladığı için dertlenmiş gibi geldi bana...Yoksa para da , tedarik de konu sahibinin sorumluluğunda...Konuyu açıp gitti zaten , 27 saatir kendi kendimize konusuyoz...Allahtan biraz önce lütfedip geldi de adamın mesleğini kan değerlerini filan oğrendik ....Bissu adam kontrolsüz tip1 yüzünden ölmek üzere öyle soyleyim sana...Kocanı doktora götür diyoruz şimdi ikna edemiyorum diyor, ama hala habire saydiriyor adama😅
Ay kalan paranın içinde kira var, bez mama bişeyler vardır, çok büyük bir para değil zaten, birikim falan yapamazsın

Ay benim çocugumu aç bırakacak adam daha anasının karnından doğmadı Bissum😅 Ama beslenme konusundan bağımsız kadının çalismaya hiç niyeti yok zaten ama adam da bütçeyi kadının kontrolüne vermiş, kadın mutfak giderlerini halledip kalanla da birikim yapmaya çalıştığı için adamın diyabeti nedeniyle bilinçsizce arttırdığı gıda tüketiminden dolayı kadın evdeki tedarik ve özellikle de birikim konusunda sıkıntı yaşamaya başladığı için dertlenmiş gibi geldi bana...Yoksa para da , tedarik de konu sahibinin sorumluluğunda...Konuyu açıp gitti zaten , 27 saatir kendi kendimize konusuyoz...Allahtan biraz önce lütfedip geldi de adamın mesleğini kan değerlerini filan oğrendik ....Bissu adam kontrolsüz tip1 yüzünden ölmek üzere öyle soyleyim sana...Kocanı doktora götür diyoruz şimdi ikna edemiyorum diyor, ama hala habire saydiriyor adama😅
Sevgi tahammül bitmiş aradaki malesef ondan umursamıyor sağlığını

Şeker genetik aynı zamanda, bana doktor şeker seni atlamış büyük ihtimalle çocuğunda olacak demişti, aşırı dikkat etmeye çalışıyorum ben ama çocuğum da bir o kadar gırtlak düşkünü. Uğraş dur durumundayım. Herşeyin fazlası zarar, yemenin de fazlası zarar. Yemeyin hdhdhd😐
İşte tetiklemekten kastım buydu zaten... Diyabet seni atlamış çunku muhtemelen anacigin seni doğru beslemiş ve sana doğru beslenme alışkanlıkları kazandırmış...Sen de maximum dikkat ettiğine göre çocugunu da atlayacak ve o pis genler tetiklenmeyecek Allah'ın izniyle...

İşte tetiklemekten kastım buydu zaten... Diyabet seni atlamış çunku muhtemelen anacigin seni doğru beslemiş ve sana doğru beslenme alışkanlıkları kazandırmış...Sen de maximum dikkat ettiğine göre çocugunu da atlayacak ve o pis genler tetiklenmeyecek Allah'ın izniyle...

Benimde en büyük korkularimdan biri. Bende yeni nesil almond mom gibi besliyorum beni minik kuşu ama oda aşiri boğazlı. Benimde hem anne hemde babam şeker hastasiydi. Şimdilik bende birşey yok ama yakalanabilirim. Temiz beslenicem diye canim cakiyor.
Şeker çok illet bir hastalik.

Galiba gözüm kör oluyor ilk başta 😂 ilk eşim görücü usulü idi ama ne bileyim iş kilosuna vs takılmamıştim o zamanlar bende zayıftım 😭😭
Ya kıyamam ben sana...Azcik kilon varsa da olsun, bence sen çok güzel bı hatunsundur...Ben kadında da adamda da azıcık etli butlu seven biriyim şahsen 😅 Eşinin de kemik yapısı iriyse kilosu düşük bile olsa çok zayıf durmuyodur yaninda tahminimce...Ne güzel işte İri kemikli bol kaslı yakışıklı bir kocan var ve yine de bence sen ona fazla güzelsin 🥰

Not: Her daim kız tarafiyizzz

Son düzenleme:
X