Eşim mi cimri ben mi fazla takıyorum lütfen akıl verin hanımlar

Benim kardeşimde de var. Hiçbir sağlık sorunu da yok, sadece açgözlü.
Bir keresinde kocaman bir yaş pastayı yemişti tek başına. 2 ya da 3 numara büyüklüğünde olan pastalardan bahsediyorum.
Annem çok kızmıştı, ben de kızdım yaptıkça. Ergenlik zamanlarıydı, şimdilerde kalmadı koca adam oldu.
Evde başkaları varsa ya da masada tek kişi değilsen görgüsüzce saldıramazsın yemeğe. Hiç sevmem döke saça, kaçıyormuş gibi yiyenleri. Midem bulanıyor, hani şu mukbang mi neyse, dünyanın yemeğini yiyorlar ya. Midem bulanıyor benim, iğrenç geliyor.
Güzel güzel çorbanı kasede al, ana yemeğini salatanı al ayrı tabaklarda. Yavaş yavaş yersen doyarsın zaten 3 çeşitle.
Çorba, salata ve ana yemek doyurur. Ekstra yenen her şey israf ve keyfi.
Akşama çoban salata ve spagetti yaptım sadece. Ayran da yaparım belki. İşte bu kadar yemek bu akşam bizde, yeter bence.
Ben mukbang izlemeyi seviyorum desem linç yer miyim ahahhajajja

Ya bir konuda taktın mı takıyor ve assssla başka fikrin olsa da değiştirmiyorsun. Her konuda bebeğe üzülen kişi burda birden adamın boğazının derdine düşmüş. Bu arada adamın beden işi yaptığını sen yazmışsın zaten kadın öyle bir şey demediği halde beden işi yaptığını söyledi yazmışsın ilk yorumlarinda. Sırf adamın pis boğazı haklı çıksın diye. Hangi hastalık ev halkının önünden yemeğini alıp onları aç bırakmayı haklı çıkarabilir ki? Essek kadar adam, kalksın gitsin hastanesine kalksın yapsın yemeğini. Neden kadına azar çekip duruyorsun ya daha ne yapsın kadın.
Kerkenes senin benimle ne derdin var bilmiyorum ama her konuda sadece konu sahibini sonsuz destekleme ve pohpohlama huyum olmadığını kabul ediyorum...Bebekse bebek kocaysa koca dolaylı yoldan konu sahibini analiz edip çikarinin olduğu yönde yorum yapıyorum , hiç de yanlış olduğunu düşünmüyorum bunu çok iyi anlamışsin, teşekkür ederim bu bir...

İkincisi bu kadın çalışmıyor, adamın eline bakıyor, yurtdışında yaşıyor ve boşanmayı asla düşünmüyor... Bu durumdaki bir kadını boşanmaya teşvik edecek ciddi bir durum da yok çünkü bildiğimiz kadarıyla adam aldatmiyor, şiddet yok, alkol kumar yok, kadın seviyorum diyor ve gerçekten konuda adamın beslenme alışkanlıkları dışında tek bir şikayeti yok...Belki de sadece kontrolsüz tıp 1 diyabete bağlı ve tedaviyle değişebilecek bir oburluk duyarsızlık uyuşukluk görgüsüzlük sinirlilik durumu var...

Bütün bunları kendi annesinin sağlık geçmişinden dolayı bilmesine rağmen hala endokronogtan once aile terapisine gitsem mi diyen kadını tatlı sert uyarılarla eşinin görgüsünden , duyarsızligindan veya anlık aile bütçesinden çok daha önemli sorunları olduğunu anlamasını sağlamak nasıl konu sahibini düşünmemek oluyor ?

Bende işte tam bu konulara takildim.
Tamam adam obur, tamam inadina yiyor, tamam acgözlü... anladik. Adami yerdik. Ama bu aile neden patates kızartması ve kalip peynir sebebi gecinemiyor? Avrupanin göbeginde.
Adam isterse acgözlünün önde gideni olsun ama bir sorunu olmasa sadece garezine oturup 3 kilo patates yemez.

Konusahibi lütfen kalem kalem giderleri yazarmisiniz?
Gelir 2.5 demişsiniz. Elinize kira vs cikinca kaç para kalıyor?
2.5dan ne kalacak ki tulum yani🤔 bizde bebek yok, market alışverişimiz de bunlardan azdır yani max 2 öğün yiyoruz 😅Tatili çıkarayım listeden ama yine de 2.5u geçer standart harcamamiz. Tatille ve ekstaralarla zaten üstünde ama ben baz kısmı için diyorum.

Bende işte tam bu konulara takildim.
Tamam adam obur, tamam inadina yiyor, tamam acgözlü... anladik. Adami yerdik. Ama bu aile neden patates kızartması ve kalip peynir sebebi gecinemiyor? Avrupanin göbeginde.
Adam isterse acgözlünün önde gideni olsun ama bir sorunu olmasa sadece garezine oturup 3 kilo patates yemez.

Konusahibi lütfen kalem kalem giderleri yazarmisiniz?
Gelir 2.5 demişsiniz. Elinize kira vs cikinca kaç para kalıyor?
Evde obez birey var diyelim ya da bir alışverişin ödemesinin taksidi de olabilirdi. en basitinden evcil havyanın olsa bu şekilde masrafı çıkar zaten. Fakirlik var diyorum adam çok yiyor diyorlar. Ne alaka arkadaşım gün gelecek şuan az yiyen bebe büyüyecek okulu yemeğinin porsiyonu masraf olacak o zaman ne yapacak bu aile değil mi?

Cimri değil de pis boğaz...

Eşim tombik benim o da yer, ama bizim hakkımızı yemez, bir sorar yer misiniz diye 😁. 10 yumurta yada bir kilo peynir yemez. Yiyemez o kadar...

İlk evlendiğimiz de evde çikolata vardı onu yemiş. Bende adet olacağım, aş eriyor gibi sağda solda o çikolatayı arıyorum... Eşime sordum, yedim dedi. Benim nasıl gözüm döndüyse baya bir kızmıştım... Arada hatırlar güleriz. O günden beri sormadan yemez 🤣

Evde obez birey var diyelim ya da bir alışverişin ödemesinin taksidi de olabilirdi. en basitinden evcil havyanın olsa bu şekilde masrafı çıkar zaten. Fakirlik var diyorum adam çok yiyor diyorlar. Ne alaka arkadaşım gün gelecek şuan az yiyen bebe büyüyecek okulu yemeğinin porsiyonu masraf olacak o zaman ne yapacak bu aile değil mi?
Kalem kalem hesap yapılmış mutfağa 600 Euro kalmış diyelim 3 5 10 günde adam alınanı yiyip ötekilerinkini de yiyip oturuyo işte

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun birşey sormadan o kadar eleştirildi ki ben 10 yumurta yesin bari doysun da peynirin yarısı kalır belki belki abur çubukta Dalmaz diye kendimce düşünmüştüm konuşmaya Çalışsam da şekeri yüksek sinirleniyor yemekten konuşunca hemen paramı yedin zaten diyor kendi yiyor sadece çocuğuma kendime kıyafeti bile kendi birikimimden aldım
Bak çocuğunun ve kendi ihtiyaçlarını kendi birikiminden gideriyorsun. O adama ihtiyacın yok ki.

Her öğün böyle yiyen biri varsa Avrupa’da ortalama maaşla sıkıntı çekersiniz, fakirlikten bağımsız
Avrupa vatandaşıyım ailem orda yaşıyor. Bu ailenin çocuğu büyüyecek, bu adam az yemek yeseydi de asla geçinebilecek bir profil çizmiyorlar.günümüzde avrupada kiralar yüksek bu yüzden tek kişi çalışmasıyla kimse geçimini konforlu yapamaz. Avrupada yemek dediğiniz şey ucuzdur zaten. Az paraya gıda erişiminiz üst seviyededir.

Orası doğru da, altın bozdurmak mantıksız. Hele üst baş için çok saçma... Diğer insanlar gibi kadında çalışabilir... Ama istemiyor. Hazıra dağ dayanmaz. Altınlarda bitecek...

10 yumurta, 3 kilo patates yemesi mantıklı mı?

Çok zenginler bile yiyemez o kadar ya😁 normal gelire sahibiz yiyemeyiz o kadar.

3 kilo pattes kızartmasını, kızım karım bi çatal almadan hepsini yemek normalse hazırladığınız masayı tuvalete el yıkamaya gittiğinizde süpürülmüş bulmak normalse benim normalim anormal demek 😐

Orası doğru da, altın bozdurmak mantıksız. Hele üst baş için çok saçma... Diğer insanlar gibi kadında çalışabilir... Ama istemiyor. Hazıra dağ dayanmaz. Altınlarda bitecek...

10 yumurta, 3 kilo patates yemesi mantıklı mı?

Çok zenginler bile yiyemez o kadar ya😁 normal gelire sahibiz yiyemeyiz o kadar.
Babacığım çok almayı sever, şöyle anlatayım geçen iki kavun almış. Çok güzeldi dedim, iyi yav o zaman dört beş tane alayım diyor. :KK70:
Ama babam bile o kadar yemeyi normal karşılamaz. İki üç kutu peynir alır, toplu almayı sever. Bir oturuşta bir kalıp peynir yesem adam şok geçirir. :KK53: Zıkkım ye Rosa der direkt.

Kerkenes senin benimle ne derdin var bilmiyorum ama her konuda sadece konu sahibini sonsuz destekleme ve pohpohlama huyum olmadığını kabul ediyorum...Bebekse bebek kocaysa koca dolaylı yoldan konu sahibini analiz edip çikarinin olduğu yönde yorum yapıyorum , hiç de yanlış olduğunu düşünmüyorum bunu çok iyi anlamışsin, teşekkür ederim bu bir...

İkincisi bu kadın çalışmıyor, adamın eline bakıyor, yurtdışında yaşıyor ve boşanmayı asla düşünmüyor... Bu durumdaki bir kadını boşanmaya teşvik edecek ciddi bir durum da yok çünkü bildiğimiz kadarıyla adam aldatmiyor, şiddet yok, alkol kumar yok...Belki de sadece kontrolsüz tıp 1 diyabete bağlı ve tedaviyle değişebilecek bir oburluk duyarsızlık uyuşukluk görgüsüzlük sinirlilik durumu var...

Bütün bunları kendi annesinin sağlık geçmişinden dolayı bilmesine rağmen hala endokronogtan once aile terapisine gitsem mi diyen kadını tatlı sert uyarılarla eşinin görgüsünden , duyarsızligindan veya anlık aile bütçesinden çok daha önemli sorunları olduğunu anlamasını sağlamak nasıl konu sahibini düşünmemek oluyor ?
Öncelikle seninle hiç bir derdim yok aksine baya da severim ve kafamda iyi bir yere koyarim. O sebeple böyle inanılmaz tuhaf çıkışların olunca kafamdaki pozisyonun sarsılıyor 😂 bu da asabımı bozuyor😂

Bu adamın evet psikolojik bir hastalığı var, bunu sadece şekerle açıklamanın mumkunati yok. Senin şekerin bi milyon olsa yine çocuğunun yemeğini yer misin? Yemezsin. Bu adamın endocrinle beraber ve hatta daha acil psikolojik tedavi görmesi lazım. Konuya amaan erkek adam yer ne olacak diyerek çözüm getirilmez. Erkek adam diğer tüm şartlar sağlanırsa evet yer ama ortada boş bir mutfak, aç insanlar ve sinirleri gerilmiş bir kadın var. Bu adam 3 kilo patates yiyip üstüne de çıkıp marketten çikolata falan alamaz. Anası önüne koyuyor diye 2 kilo kanat yiyemez, yememesi lazım. Endocrin doktoru adamın elini ayağını baglamayacak ama psikolojik tedavi görürse bu işi beyninde çözebilir.

Avrupa vatandaşıyım ailem orda yaşıyor. Bu ailenin çocuğu büyüyecek, bu adam az yemek yeseydi de asla geçinebilecek bir profil çizmiyorlar.günümüzde avrupada kiralar yüksek bu yüzden tek kişi çalışmasıyla kimse geçimini konforlu yapamaz. Avrupada yemek dediğiniz şey ucuzdur zaten. Az paraya gıda erişiminiz üst seviyededir.
Fransa’da yaşıyorum fiyatları biliyorum, burda davranış bozukluğu var, çocuğum aç kaşırsa da kalsın 10 yumurtayı tek başıma yiyim demeyi fakirlikle mi açıklıyorsunuz? 3 tane ye ama karına da kızına da bırak öküz derler

Bi de çocuk yardımı alıyorlarmış galiba

Çocuk yardımiyla kalmaz aslinda.
1900 euro fix giderler için aşırı yüksek bir rakam.
Kira, elektrik, su ve telefon/İnternet asla 1900 tutmaz. Ben avrupanin en pahali şehirlerinin birinde yaşiyorum ve bu rakami ödemiyorum. Ödeyen var ama onlarin geliride 2500 değil.

Bu konu beni sarmadi. Nedense sadece adami yermek için açılmış gibi. Adami tanimadan evlenmiş galiba. Sevgililik döneminde kibar feyzo şimdi abur olmamıştır herhalde

X