Eşim mi cimri ben mi fazla takıyorum lütfen akıl verin hanımlar

accessdenied adam tek öğün, ketojenik ağırlıklı besleniyordur belki. Bu beslenme tipinde bir erkek için yediği miktarlar ( 10 yumurta ve peynir tüketimi ) normal.
Adam şeker hastası 3 kilo pattes kızartması yiyo bi oturuşta keto mu kalmış, öküze versen yiyemez tek seferde

Çocuk doğurdum hediye almadı "niye alayım ki" dedi diyorsunuz ama siz altın bozup kendinize ve ONA DA üst baş aldığınızı söylüyorsunuz... Altınlar bitince ne olacak?

Ben hep zayıfım. Sonra bir ara acayip kilo aldım. Benim zayıflığımdan şikayet eden babam, yeme bu kadar artık dedi ki beni zayıflığım için doktor doktor gezdirmişti kesin içinden oha çüş demiştir

Bu adamın evet psikolojik bir hastalığı var, bunu sadece şekerle açıklamanın mumkunati yok. Senin şekerin bi milyon olsa yine çocuğunun yemeğini yer misin? Yemezsin.
Kız anam yersin işte, vallahi de yersin, billahi de yersin kerkenes kontrol altında tutulmayan diyabetse gözü görmüyor bunların, anasının öleceğini bilse yine yer, hepsini yer yemedim der...

Oyle bir sey yok yaa imkansiz. Benim esim de fabrikada calisiyor aylik mutfak alisverimiz 400 euroyu gecmiyor. İnsan gibi yemek yiyor. O ne oyle bi kalip peyniri bi oturusta yemek nasil bi mide o.

Hanimefendi tanidigim biri vardi hep ben yerim kardesim kazaniyorum kimene diyordu sizin gibi. Gecen amcam koltuklari kucultmus balkondan gecisteki aradan yengem artik gecemiyormis ne olur dikkat edin derim
Evet hala kime ne kim diyebilir?? Ki öyle… ama sizin baya hoşunuza gitmiş anlaşılan. Eğlendiyseniz ne mutlu. Gerçekten yeme içmeden kısmak sefaletin dibi bana göre. Ayrıca beni merak etmeyin teşekkür ederim

Kardeşim amatör boksör mesela Floppy, o da bir kalıp peynir yemez ya. :)
Biz ortalama bir aileyiz, zaten yetişemeyiz böyle yiyen birine. O yüzden diğer üyeler gibi erkek adam yer diyemem. :) Ye desek yer belki, ergenken pis boğazlığı ile uğraştık. Ama hayatta her şeyin bir sınırı vardır. Tok evin aç kedisi gibi davranışları ailecek sevmeyiz. :)
Annem misafirlikte falan abartılı bir şekilde yiyeceklere saldırmaya falan da karşıydı. Uyarırdı önceden, çocuklara sofra serilirdi altın günlerinde. Sofranın üstüne otur, dökmeden saçmadan uslu uslu ye. İkincisini asla isteme derdi. :)
Biraz da o yüzden aşırı yemek yiyenlere şaşırıyorum.

Kız anam yersin işte, vallahi de yersin, billahi de yersin kerkenes kontrol altında tutulmayan diyabetse gözü görmüyor bunların, anasının öleceğini bilse yine yer, hepsini yer yemedim der...
Piraye adam her konuda egoist sadece şekerle açıklayamazsın bunu. Şeker hastasıydı babam ve şekerden öldü, ben de az buçuk biliyorum ne yapar ne yapmaz şeker hastası.

Oyle bir sey yok yaa imkansiz. Benim esim de fabrikada calisiyor aylik mutfak alisverimiz 400 euroyu gecmiyor. İnsan gibi yemek yiyor. O ne oyle bi kalip peyniri bi oturusta yemek nasil bi mide o.
Bu adam 600 eurolul mutfak alışverişi yapılmasına rağmen hepsini yediği için kadın altın bozdurup duruyor, kelepçeli ağızlık lazım adama tek çözüm bu

Adam şeker hastası 3 kilo pattes kızartması yiyo bi oturuşta keto mu kalmış, öküze versen yiyemez tek seferde
Patates için tek çözüm önerim: az zeytinyağı ve tuzla karıştırıp, fırında pişirmesi. 3-4 orta boy patates; 2 yetişkin, 1 çocuğa bir yemeğin yanında yeterli olur.

Adam yiyecekse bari eziyeti azalsın. Hem böylece 3 kilo değil , 1 - 1.2 kilo patates harcanmış olur.

Kızartmaları ben de öyle yapıyorum, her konuda olduğu gibi geleneksel yemek tarifleri bölümüne geçiyos mu artık jdhdhdh

Piraye adam her konuda egoist sadece şekerle açıklayamazsın bunu. Şeker hastasıydı babam ve şekerden öldü, ben de az buçuk biliyorum ne yapar ne yapmaz şeker hastası.
Baban (Allah rahmet eylesin) ilaç veya insülin kullanıyordu muhtemelen di mi? Yanında da tiroid ilacı mutlaka? Yani hastalığı büyük ölçüde kontrol altindaydi access...Ben de diyorum ki bu kadının zaten boşanmaya niyeti de gönlü de yok, bari şu adami tedaviye ikna etsin de beslenme şikayetleri ortadan kalksın...Ha tedavi olsa da bu adamın birdenbire bir salon beyefendisine donusmeyeceginin ben de farkındayım Ama en azından kadın önünü görmüş olur...

Son düzenleme:
Babam her gün insülin iğnesi yapardı ama bir noktada bıraktı, bi kaç hafta içinde komaya girdi zaten, bak komaya girdi öldü diyorum, bana aldığı bişeyi kaybettim diye sinirden saldırdı gözü döndü, ne öyle bişey aldı halbuki ne kaybettik, akıl sağlığı gitmişti şekerin yüksekliğinden, gene de 10 yumurta yemedi yahu

Canım çok üzüldüm...Buna daha fazla cevap verip seni de daha fazla üzmek istemiyorum sadece...Sadece zor bir hastalık, biliyorum....Tekrar basın sağolsun

Aynen, zaten pek çok hastalık gibi tip1 de tıp2 de büyük oranda çevresel etkenlerin ve beslenme alışkanlıklarının tetiklediği hastalıklardan ..Anası zamanında çocugunun beslenmesine dikkat etseydi konu sahibi de bunları yaşamıyor olacaktı. Bı de ben başka konularda da çocuklarda beslenmeyle ilgili birkaç defa hassasiyetimi dile getirdim diye kerkenes kurum kurum kurulmuş bana ama bak işte hop döndük başa dimi K kerkenes gel bacım dedikodunu yapiyosss

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…